Tpao

Tpao

Son dakika TPAO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TPAO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TPAO haber sayfamızda...

Tpao

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 598 tpao haberi bulunmuştur.
TPAOdan bütçeye aktarılan payda düzenleme
TPAO'dan bütçeye aktarılan payda düzenlemeTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) gelirinin yüzde 10'unun bütçeye gelir yazılması uygulamasında değişikliğe gidildi.
8.01.2021Uzmanpara
TPAO gelirlerinden bütçeye aktarılan payda düzenleme yapıldı
TPAO gelirlerinden bütçeye aktarılan payda düzenleme yapıldıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) gelirinin yüzde 10'unun bütçeye gelir yazılması uygulamasında değişikliğe gidildi.
8.01.2021Ekonomi
Enerji teklifi Meclis’ten geçti
Enerji teklifi Meclis’ten geçtiEnerji alanında düzenlemeler içeren teklif, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek kanunlaştı.
26.11.2020Siyaset
Son dakika... Enerji alanında düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Son dakika... Enerji alanında düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Enerji alanında düzenlemeler içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
25.11.2020Siyaset
Kanuni Karadenizde matkap döndürmeye hazırlanıyor
"Kanuni" Karadeniz'de matkap döndürmeye hazırlanıyorTürkiye, halihazırda Fatih ve Yavuz sondaj gemileriyle denizlerde detaylı hidrokarbon arama çalışmaları yürütürken, üçüncü sondaj gemisi Kanuni de 14 Kasım'da Filyos Limanı'na ulaştı. Kanuni, 2021'in ilk aylarında Karadeniz'de faaliyete başlayacak.
21.11.2020Ekonomi
Fatih ve Kanuni, Karadenizde birçok ilke imza atacak
Fatih ve Kanuni, Karadeniz'de birçok ilke imza atacak Fatih sondaj gemisinin Türkiye'nin açık denizlerdeki ilk değerleme kuyusu Türkali-1'de çalışmalarını bitirmesinin ardından, Kanuni de bu kuyunun tamamlama sondajı işlemlerini yapacak.
16.11.2020Ekonomi
Enerji alanında düzenlemeler içeren teklif, komisyonda kabul edildi
Enerji alanında düzenlemeler içeren teklif, komisyonda kabul edildiEnerji alanında düzenlemeler içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi.
21.10.2020Siyaset
Filyos Limanında doğal gaz açıklaması öncesi hareketlilik
Filyos Limanı'nda doğal gaz açıklaması öncesi hareketlilikZonguldak açıklarındaki doğal gaz rezervi çalışmalarının karadaki merkezi Filyos Limanı'ndaki TPAO'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması öncesi hareketli anlar yaşanıyor.
17.10.2020Ekonomi
TPAOya 4 petrol arama ruhsatı
TPAO'ya 4 petrol arama ruhsatıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) 4 petrol arama ruhsatı verildi.
9.10.2020Ekonomi
Yunanistan ile 4’üncü büyük kriz
Yunanistan ile 4’üncü büyük kriz1974-1976 Ege Denizi’nde kıta sahanlığı krizi, 1987 kıta sahanlığı ve petrol arama krizi, 1996 Kardak Krizi olmak üzere üç defa ciddi kriz yaşayan Türkiye ve Yunanistan bugün dördüncü kriz ile karşı karşıya. Uzmanlar Yunanistan’ın tavrını yorumladı.
29.08.2020Siyaset
83 milyona indirim olarak yansıyacak
83 milyona indirim olarak yansıyacakHazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Karadeniz’deki gazın Türkiye’ye Merkez Bankası gibi bir rezerv sağladığını belirterek, gazı TPAO’nun çıkaracağını ve 83 milyon vatandaşın hayatına dokunacağını söyledi
26.08.2020Ekonomi
Dr. Bayraktutan çok çarpıcı açıklama İstanbulda ağır ve yıkıcı deprem beklenmiyor
Dr. Bayraktutan çok çarpıcı açıklama! İstanbul'da ağır ve yıkıcı deprem beklenmiyorIğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Anabilim Dalı'nda görevli öğretim üyesi Dr. Mehmet Salih Bayraktutan, İstanbul'da çok ağır ve yıkıcı deprem beklenmediğini söyledi. Bayraktutan, İstanbul'un genelinde ve özellikle de Gebze-Silivri arasındaki alanın, muhtemel deprem hasarlarını azaltan önemli avantajlara sahip olduğunu belirtti. İstanbul için kıyamet senaryoları oluşturulmasını kabul etmeyen, zeminin yüksek geoteknik dayanımı ve ana KAF fay hattından 40 kilometre uzaklığı gibi avantajının göz ardı edilmesinin doğru yaklaşım olmadığını sözlerine ekleyen Bayraktutan, "İstanbul'a önyargılı yaklaşım, arazideki olumlu jeolojik gerçekleri görmemezlikten gelmenin sonucudur. Depreme hazırlık çalışmalarını da olumsuz etkilemektedir" dedi.
23.08.2020Gündem
Son dakika... Buzdağının görünen kısmı Maliyet 10da bire indi
Son dakika... Buzdağının görünen kısmı! Maliyet 10'da bire indiSabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, bugün yayınlanan 'Buzdağının görünen kısmı' başlıklı yazısında "Eş zamanlı olarak bugüne kadar sismik taramaları yapılmayan 5-6 bin kilometrekarelik alan daha taranacak. Uzmanlar, bölgenin Şahdeniz sahası kadar büyük olabileceği yorumlarını yapıyor." dedi.
23.08.2020Ekonomi
Emekli Amiral Ali Deniz Kutluktan doğal gaz yorumu: Türkiye aslanlar masasında...
Emekli Amiral Ali Deniz Kutluk'tan doğal gaz yorumu: Türkiye aslanlar masasında...Türkiye’nin Karadeniz’de keşfettiği doğal gaz rezervini değerlendiren emekli Tümamiral Dr. Ali Deniz Kutluk, Türk araştırma ve sondaj gemilerinin teknolojik kapasitesine dikkat çekti. Öte yandan Kutluk, 'Bu gemilerle dünya klasmanında denizde arama-bulma yapabilecek gemi sahibi ülkeler arasında ilk 10’a girdiğimizi birçok değerlendirmede görüyoruz' dedi.
22.08.2020Gündem
Son dakika...Adım adım doğal gaz zaferine Taşlar 2017de döşenmeye başlandı
Son dakika...Adım adım doğal gaz zaferine! Taşlar 2017'de döşenmeye başlandıTürkiye dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı müjde ile tarihi bir gün yaşadı. Zafere giden yolun taşları 2017’de döşenmeye başladı. Dönemin Enerji Bakanı Albayrak’ın vizyonuyla alınan milli gemiler, gaz keşfini gerçekleştirdi. Bulunan gaz, başlangıç rezerviyle kalsa bile Türkiye'nin 7 yılda cebinde kalacak para 105 milyar dolar...
22.08.2020Gündem
TPAOya 4 petrol arama ruhsatı verildi
TPAO'ya 4 petrol arama ruhsatı verildiTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına (TPAO), 5 ilde 4 petrol arama ruhsatı verildi.
22.08.2020Ekonomi
İşte Fatih gemisinin hikayesi 2 yıl sonra tarih yazdı...
İşte Fatih gemisinin hikayesi! 2 yıl sonra tarih yazdı...Son dakika haberlere göre, 29 Mayıs 2018'de yola çıkan Türkiye'nin ilk milli sondaj gemisi Fatih, bugün büyük bir başarıyla tekrar gündemde. Yola çıkışı sırasında törende konuşan Bakan Albayrak, "Türkiye'nin enerji tarihinde yeni bir milada tanık oluyoruz" demişti. Bakan Albayrak, bugün ise "Ülkemizin makus talihini tarihe gömdüğümüz büyük bir zafere imza attık. Artık ne doğu ne batı yeni eksen Türkiye" açıklamasında bulundu.
21.08.2020Ekonomi
Fatih gemisinin hikayesi
Fatih gemisinin hikayesi29 Mayıs 2018'de yola çıkan Türkiye'nin ilk milli sondaj gemisi Fatih, bugün büyük bir başarıyla tekrar gündemde. Yola çıkışı sırasında törende konuşan Bakan Albayrak, "Türkiye'nin enerji tarihinde yeni bir milada tanık oluyoruz" demişti. Bakan Albayrak, bugün ise "Ülkemizin makus talihini tarihe gömdüğümüz büyük bir zafere imza attık. Artık ne doğu ne batı yeni eksen Türkiye" açıklamasında bulundu.
21.08.2020Haberler
Mavi Vatan nedir, neresidir Mavi Vatan son dakika gelişmeleri
Mavi Vatan nedir, neresidir? Mavi Vatan son dakika gelişmeleri!Gündem maddelerinden biri olan Mavi Vatan çok konuşulmaya başladı. Mavi Vatan, Türkiye Cumhuriyeti'nin Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz'deki denizci politikasını şekillendiren bir doktrin. Türkiye’nin savunmasının sınır ötesi alanlardan başlatılması ve bu stratejiyi uygulamaya yönelik bir askeri endüstriyel kompleksin geliştirilmesi ile karakterize edilmiştir. Peki Mavi Vatan son dakika haberleri nedir?
11.08.2020Gündem
Oruç Reis için yeni Navtex
Oruç Reis için yeni NavtexTürkiye, Oruç Reis’in yapacağı sismik araştırma faaliyetleri için Akdeniz’de yeni bir Navtex ilanında bulundu. Sismik araştırma yapılacak bölge, sözde Yunan kıta sahanlığı ve Türkiye’nin yok saydığı Yunanistan-Mısır anlaşması bölgesinde bulunuyor.
11.08.2020Siyaset
Son dakika... Türkiyeden Yunanistana tepki: Reddediyoruz
Son dakika... Türkiye'den Yunanistan'a tepki: ReddediyoruzDışişleri Bakanlığı açıklamasında, "Yüzölçümü 10 kilometrekare olan, Anadolu’ya 2 km, Yunan ana karasına ise 580 km uzaklıkta olan bir adanın 40.000 kilometrekare genişliğinde kıta sahanlığı alanı yaratması rasyonel ve uluslararası hukuka uygun bir tez değildir. Bu nedenle Yunanistan’ın bu iddialarını reddediyoruz" denildi.
22.07.2020Dünya
TPAOdan 9 bin 200 litre ham petrol çalan 3 kişi, yakalandı
TPAO'dan 9 bin 200 litre ham petrol çalan 3 kişi, yakalandıDiyarbakır'da jandarma ekipleri, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) ait petrol boru hatlarından ham petrol çaldıkları tespit edilen 3 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilere ait ev ve araçlarda yapılan aramalarda, çoğu gizli bölmelerde saklanan 9 bin 200 litre ham petrol ele geçirildi.
23.06.2020Gündem
Son dakika: Gözler 14:00e çevrildi Libya zirvesinde üç kritik gündem
Son dakika: Gözler 14:00'e çevrildi! Libya zirvesinde üç kritik gündemGelen son dakika haberine göre, Libya Başbakanı Feyyaz Sarrac, bugün Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşecek. Erdoğan-Sarrac görüşmesinde üç başlık masada olacak; “Doğu Akdeniz’deki durum ve petrol arama faaliyetleri”, “Hafter’in etkinliğini yitirmesi”, “barış süreci ve ateşkes.”
4.06.2020Siyaset
Bakanlık paylaştı İşte Doğu Akdeniz haritası
Bakanlık paylaştı! İşte Doğu Akdeniz haritasıDışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, Birleşmiş Milletler'e (BM) bildirdiği Doğu Akdeniz'deki deniz sınırları içinde, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) sismik araştırma ve sondaj ruhsat başvurusunda bulunduğu yeni ruhsat sahalarını gösteren haritayı paylaştı.
2.06.2020Gündem
Son dakika... Türkiyeden Yunanistana sondaj yanıtı
Son dakika... Türkiye'den Yunanistan'a sondaj yanıtıDışişleri Bakanlığı, Doğu Akdeniz'deki enerji hamlesi için "Yeni ruhsat sahaları, ülkemizin BM’ye bildirdiği kıta sahanlığı sınırları içindedir. Ülkemiz, defalarca duyurduğu bu sahada egemen haklarını kullanmayı kararlılıkla sürdürecektir" açıklamasını yaptı.
2.06.2020Dünya
Son dakika Bakan Dönmez açıkladı: Fatih sondaj gemisi yola çıktı
Son dakika! Bakan Dönmez açıkladı: Fatih sondaj gemisi yola çıktıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin ilk milli sondaj gemisi Fatih'in, İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümünde Karadeniz'e uğurlandığını belirterek, "Gemimiz, Karadeniz'deki ilk sondajına 15 Temmuz'da Tuna-1 lokasyonunda başlayacak." dedi.
29.05.2020Ekonomi
TPAO’dan Libya’da arama başvurusu
TPAO’dan Libya’da arama başvurusuEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi denklem dışında tutmak isteyenlerin oyunun dışında kaldığını belirterek, “Bizim çok daha önceden yaptığımız hazırlıklar vardı. İş planımıza sadığız. Mümkün mertebe iş programına bağlı kalarak ilerleyeceğiz. Hem Doğu Akdeniz’de hem de önümüzdeki temmuzdan itibaren Karadeniz’de ilk defa kendi milli sondaj gemimiz Fatih ile derin sondajımızı yapmayı planlıyoruz.” dedi.
15.05.2020Ekonomi
Petrol arama ruhsatı kararı
Petrol arama ruhsatı kararıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına (TPAO) bir saha için petrol arama ruhsatı verildi.
2.05.2020Ekonomi
Taban ve tavan ücretler belli oldu
Taban ve tavan ücretler belli olduCumhurbaşkanı kararıyla, bazı kamu kurum ve kuruluşlarında yönetim, denetim ve tasfiye kurulu üyelerinin ücretleri ile sözleşmeli ve kapsam dışı personele uygulanacak taban ve tavan ücretleri belirlendi.
12.04.2020Ekonomi
Son dakika: Tavan ve taban fiyatları belli oldu Resmi Gazetede yayımlandı
Son dakika: Tavan ve taban fiyatları belli oldu! Resmi Gazete'de yayımlandıSon dakika haberlere göre, Cumhurbaşkanı kararıyla, bazı kamu kurum ve kuruluşlarında yönetim, denetim ve tasfiye kurulu üyelerinin ücretleri ile sözleşmeli ve kapsam dışı personele uygulanacak taban ve tavan ücretleri belirlendi.
11.04.2020Ekonomi
Enerji ve madenciliğe 15,4 milyar liralık kamu yatırımı
Enerji ve madenciliğe 15,4 milyar liralık kamu yatırımıKamunun bu yıl enerji ve madencilik sektöründe 15 milyar 390 milyon 401 bin lira tutarında yatırım yapması öngörülürken, bu yatırımların en büyük kısmını 5 milyar lirayla Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) gerçekleştirecek.
15.02.2020Ekonomi
Petrol endüstrisinde ‘yerli’leştirme atağı
Petrol endüstrisinde ‘yerli’leştirme atağıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin petrol endüstrisinde yerlileştirme çalışmalarını hızlandıracağını belirterek, “Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) kullandığı teknolojiyi tamamen millileştirme çabası içinde olacağız. Kamu-özel iş birliğiyle petrol endüstrimizi dünyada liderler arasına sokacağız” dedi.
11.02.2020Ekonomi
Doğu Akdeniz’de yerli-milli sondaj
Doğu Akdeniz’de yerli-milli sondajTürkiye Petrol Endüstrilerinde Milli Teknolojiler Çalıştayı, yerli tedarikçiler ile TPAO’yu buluşturacak. Çalıştayda Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleri için yerli milli çözümler geliştirilmesi amaçlanıyor
7.02.2020Ekonomi
Dışişlerinden Doğu Akdeniz açıklaması
Dışişleri'nden Doğu Akdeniz açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, İtalya ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Dışişleri Bakanlarının Doğu Akdeniz'e ilişkin yaptıkları ortak açıklamaya, "Doğu Akdeniz’de hem kendi hem Kıbrıs Türklerinin haklarını kararlılıkla korumaya devam edeceğiz" şeklinde cevap verdi.
30.01.2020Siyaset
Lisansları laf olsun diye vermedik
Lisansları laf olsun diye vermedikBaşbakan Yardımcısı Özersay, Yavuz gemisinin üçüncü sondaj faaliyetini gerçekleştirmek için Ada’nın güneyindeki ‘G’ ruhsat sahasına intikaliyle ilgili, “TPAO’ya verilen tüm lisans alanlarında kazı yapılacak. Bu lisansları laf olsun diye vermedik” dedi
20.01.2020Kıbrıs
Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı İzleme ve Yönlendirme Kurulu kuruldu
Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı İzleme ve Yönlendirme Kurulu kurulduEnerji verimliliği çalışmalarının ülke genelinde tüm sorumlu ve ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde etkin olarak yürütülmesi amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısının başkanlığında Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı İzleme ve Yönlendirme Kurulu kuruldu.
7.12.2019Ekonomi
Kurumlar vergisi rekortmenlerinden 9u enerji şirketi
Kurumlar vergisi rekortmenlerinden 9'u enerji şirketiTürkiye'de geçen yıl en fazla kurumlar vergisi ödeyen 100 mükellefin açıklandığı listede 9 enerji şirketi yer aldı. Rekortmenler listesindeki enerji şirketlerine toplamda 3 milyar 476 milyon 892 bin 147 lira vergi tahakkuk ettirildi.
21.11.2019Ekonomi
Güneydoğuda petrol, Trakyada gaz bulundu
Güneydoğu'da petrol, Trakya'da gaz bulunduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin sadece denizlerde değil, karada da petrol ve gaz aramalarına hızla devam ettiğini belirterek, "Güneydoğu'da bir petrol keşfimiz var. Yakın bir süre içinde açıklayacağız. Trakya'da da gaz keşfimiz var. Bunların testleri henüz tamamlanmadığı için lokasyonlarını açıklamıyoruz fakat bunlar sevindirici gelişmeler." dedi.
7.10.2019Ekonomi
Bakan açıkladı: Son 20 yılın en yüksek üretimi
Bakan açıkladı: Son 20 yılın en yüksek üretimi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yurt içi petrol üretiminde günlük 50 bin varilin geçildiğini ve 20 yılın en yüksek üretimine ulaşıldığını bildirdi.
16.09.2019Ekonomi
Son dakika: Doğu Akdeniz’de Rusya ve Çin’e yeşil ışık
Son dakika: Doğu Akdeniz’de Rusya ve Çin’e yeşil ışıkDoğu Akdeniz’deki arama çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çin ve Rusya gibi ülkelerle işbirliği olasılığı hakkında, “Türkiye Petrolleri bazı şirketlerle görüşme yapıyor” dedi
19.07.2019Ekonomi
Türkiyenin sondaj gemisi Yavuz, Karpaz açıklarına ulaştı
Türkiye'nin sondaj gemisi Yavuz, Karpaz açıklarına ulaştıTürkiye'nin Doğu Akdeniz'e yolladığı ikinci sondaj gemisi Yavuz'un, Karpaz'daki Zafer Burnu'nun güneyine ulaştığı bildirildi.
8.07.2019Ekonomi
KKTCden açıklama: Doğu Akdenizdeki hidrokarbon yataklarının müşterek sahibiyiz
KKTC'den açıklama: Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon yataklarının müşterek sahibiyizKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon  yataklarına ilişkin "bazı gerçeklerin hala sorgulanmadığını" vurgulayarak,  "Öncelikle bu kaynaklar her iki topluma aittir. Bir diğer ifadeyle, Kıbrıs Türk'ü  ve Rumlar bu kaynakların müşterek sahibidir." dedi.
3.07.2019Dünya
Yavuz Mersinde
'Yavuz' Mersin'deTürkiye'nin "Milli  Enerji ve Maden Politikası" kapsamında, denizlerdeki arama ve sondaj  faaliyetlerinin artırılması amacıyla TPAO tarafından satın alınan Yavuz gemisi,  Silifke ilçesi açıklarına geldi.
30.06.2019Gündem
Yavuz Mersinde
'Yavuz' Mersin'deTürkiye'nin "Milli  Enerji ve Maden Politikası" kapsamında, denizlerdeki arama ve sondaj  faaliyetlerinin artırılması amacıyla TPAO tarafından satın alınan Yavuz gemisi,  Silifke ilçesi açıklarına geldi.
30.06.2019Gündem
TPAOdan taşınmaz satış ihalesi
TPAO'dan taşınmaz satış ihalesiTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığınca (TPAO) Batman'ın Merkez ilçesindeki taşınmazların satılması işi ihale edilecek.
23.06.2019Ekonomi
TPAO Akdenizi karış karış arıyor
TPAO Akdeniz'i karış karış arıyorTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Akdeniz'de yürüttüğü üç boyutlu sismik arama alanını geçen yıl bir önceki yıla kıyasla yüzde 41 artırarak 9 bin 342 kilometrekareye çıkardı.
19.06.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tunca BenginMilliyet Yazarı
Depremde kırmızı alarm veren yerlerKoronavirüs salgınının pik yapmasıyla yasaklı, kısıtlamalı günlere dönülürken, özellikle sallandıkça hatırladığımız bir başka tehdit deprem gerçekliği de yine ciddi uyarılar veriyor...
30.11.2020Gündem
Tunca BenginMilliyet Yazarı
Ermenistan neyse Yunanistan da oAzerbaycan topraklarını işgal eden Ermenistan’ın alçaklığını ve azgınlığını suçlu olduğu halde üste çıkmaya çalışan, üstelik karşısındakini suçlamaya yeltenen kimseler için söylenen “hem suçlu hem güçlü” deyimiyle özetlemiştik...
15.10.2020Gündem
Didem Özel TümerMilliyet Yazarı
Müjdeye dair sorular ve cevaplarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen cuma günü, 21 Ağustos 2020’de, Karadeniz’de 320 milyar metreküplük doğalgaz keşfini daha açıklarken konu tartışılmaya başlandı...
26.08.2020Siyaset
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
DefineBunca gerilim, bir Türk Yunan deniz çatışmasının eşiğinde gelgitler yapmak…Bunlar bir yana üç sondaj, iki sismik araştırma gemisinden oluşan filomuz Akdeniz’de enerji yatakları buldu mu?Duyumlara göre -doğrulanmamış, teyit edilmemiş- de olsa galiba “evet…”Açayım…Zengin “gaz hidrat rezervlerinin varlığı” konuşulmakta...
12.08.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

tpaotürkiyedoğu akdenizkaradenizdoğal gaz

Tpao ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.