tügva

tügva

Son dakika tügva haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tügva gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tügva haber sayfamızda...

tügva haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 101 tugva haberi bulunmuştur.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, helallik istedi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, helallik istediİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün katıldığı AK Parti Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde adeta bir veda konuşması yaparak gençlerden helallik istedi ve “Buradan gideriz belki bir daha gelişimiz olmaz. AK Parti’ye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetinden beri yaptığım bütün çalışmalarda bu davaya olan anlayışımdan bir nebze olsun ödün vermedik” dedi. Sabah saatlerinde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Trabzon Şubesi’nde düzenlenen kahvaltıya katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ardından AK Parti Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Kongresi’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Soylu, “Öyle bir dönemden geçiyoruz ki torunlarınıza anlatacağınız onurlu hikayeleriniz olacak. Etrafımızda ki mazlumların kendi gelecek nesillerine anlatacakları Türkiye adına, bu millet adına onurlu hikayeleri olacak. Burada atılan her adım verilen her karar, ortaya koyulan her süreç geleceğin şekillenmesinde büyük etkisi olacak. 20. Yüzyılın başında bu ülkeye hasta adam deniliyordu. Karlofça’dan sonra 20. yüzyılın başına kadar bu ülkeyi diz çökertebilmek için ellerinden gelen her şeyi yaptı. Biz 21. yüzyılın başını da iyi hatırlıyoruz. Ekonomisi tarumar olmuş, terör içinde bitap düşmüş, deprem olduğunda parmağını kıpırdatacak mecali kalmamış, ayrı gayrılığı artmış, yorgun düşmüş bir Türkiye tablosu vardı. IMF’ye teslim olmuş bir Türkiye tablosu vardı. 20. yüzyıl başındaki Türkiye tablosunu bu millet kendi kurtuluş mücadelesi ile aştı” ifadelerini kullandı. “Sizin bir şansınız var, örnek alabileceğiniz, kendinize ölçü bulabileceğiniz lideriniz var” Bazı güçlerin DAEŞ; El Kaide’yi ve bir çok terör örgütünü bahane ederek içinde bulunduğumuz coğrafyalarda ‘demokrasi getireceğiz, huzur getireceğiz’ diye işgal girişiminde bulunduğuna vurgu yaptı.
11.09.2019Yaşam