Türofed

Türofed

Son dakika TÜROFED haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TÜROFED gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TÜROFED haber sayfamızda...

Türofed

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 543 turofed haberi bulunmuştur.
Turizmciler aşı takvimini bekliyor
Turizmciler aşı takvimini bekliyorMarmaris, Fethiye, Datça, Köyceğiz, Dalyan ve Dalaman gibi şehirlerin konaklama tesisiyle tur acenteleri yetkilileri, bu yıl turizm sezonunun iyi olmasının aşı takvimine bağlı olduğunu ifade etti.
10.01.2021Ege
Turizmciye aşı umudu
Turizmciye aşı umuduTÜROFED Başkan Yardımcısı Tacettin Özden “Aşının bulunmuş olması rezervasyonlara şimdiden olumlu katkı yaptı” diye konuştu
6.01.2021Ege
Aşı ile turizme güven artacak
Aşı ile turizme güven artacakTurizm sektörünün nabzını tutan ve yeni sezona dair güçlü veriler sunan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, bu yıl sanal olarak gerçekleştirilecek.
6.01.2021Ekonomi
Turizmciye can suyu
Turizmciye can suyu!TÜROFED Başkan Yardımcısı Tacettin Özden, normalleşme sürecinde yabancı turistlerin ilk adresinin Türkiye olduğunu söyledi. ETİK Başkanı Mehmet İşler de, Turizm Destek Paketi Uygulaması’nın iyi geleceğini belirtti.
18.10.2020Ege
Kovid-19 önlemleri otellerdeki açık büfe israfını azalttı
Kovid-19 önlemleri otellerdeki "açık büfe" israfını azalttıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla otellerde açık büfe servisini personelin yapmaya başlaması, sektörün en önemli sorunlarından gıda israfını azalttı.
18.10.2020Ekonomi
Türkiye güvenli turizmde Avrupayı geride bıraktı
Türkiye 'güvenli turizmde' Avrupa'yı geride bıraktıKoronavirüs salgını sonrası 1 Haziran'da başlayan normalleşme sürecinde yabancı turistlerin ilgi odağı Türkiye oldu. Güvenli turizm sertifikasını alarak kapılarını açan otellerin doluluk oranı, yüzde 80'lere ulaştı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Tacettin Özden, "Ülkemiz, güvenli turizm alanında aldığı önlemlerle Avrupa ülkelerini geride bıraktı" dedi.
17.10.2020Ekonomi
50 bin yabancı turist Marmaris’te tatilde
50 bin yabancı turist Marmaris’te tatildeMarmaris sahilleri, yerli turistin memleketine dönmesiyle yabancı turistlere kaldı...
27.09.2020Ege
İngiliz turistin tercihi Türkiye
İngiliz turistin tercihi TürkiyeTürkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Avrupa’da Kovid-19 vakalarının artması üzerine İngiliz turistlerin sonbahar tatil tercihlerini Türkiye’ye kaydırdığını söyledi.
26.09.2020Ekonomi
Ege’ye İngiliz akını sürüyor
Ege’ye İngiliz akını sürüyorİngiliz turistler, turizmde lider olan Avrupa ülkelerinde salgın vakalarının artması üzerine, aldığı önlemler ve güçlü sağlık altyapısı nedeniyle, rotasını Türkiye’ye çevirdi
25.09.2020Ege
İngilizlerin sonbahar tercihi Türkiye
İngilizlerin "sonbahar" tercihi TürkiyeTÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler: - "Şu anda İngilizler, İspanya'nın kendini kapatmasıyla rotasını Türkiye'ye çevirdi. Bunun en büyük sebebi pandemi sürecinin iyi yönetilmesi ve sağlık altyapımızın güçlü olması"
25.09.2020Tatil
Dünya devlerinin yükünü Türkiye sırtladı
Dünya devlerinin yükünü Türkiye sırtladıKovid nedeniyle dünya devleri yönünü Türkiye’ye çevirdi. Turizmciler, “Süreci başarıyla yönetiyoruz. Türkiye olmasaydı dünya devi operatörlerin uçakları yerde kalırdı. Onların da yükünü sırtladık.” dedi.
18.09.2020Ekonomi
Turizmden yıl sonunda 15 milyar dolar gelir beklentisi
Turizmden yıl sonunda 15 milyar dolar gelir beklentisiTürkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Akman, Türkiye'nin yabancı turisti çekme konusunda güven kazandığını belirterek, 2020 yılı sonunda turizmde 15 milyar dolara kadar gelir elde edebileceğini söyledi.
23.08.2020Ekonomi
İngilizlerin Türkiye tercihi devam ediyor
İngilizler'in Türkiye tercihi devam ediyorTÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler: "İngiltere'den her gün artan bir talep var. Özellikle eylül ve ekim ayındaki sayılar sevindirici. Almanya'dan sonra diğer AB ülkelerinin de benzer kararı alacağını düşünüyoruz" dedi.
14.08.2020Tatil
Gurbetçi ailenin 4 günlük en pahalı tatili
Gurbetçi ailenin 4 günlük 'en pahalı' tatiliAlmanya'da yaşayan Baki Erdoğan ve ailesi, 'kopya' internet sitesi kurbanı oldu. 3 bin Euro karşılığında satın aldıkları tatil için geldikleri Alanya'daki otelde rezervasyonları olmadığını öğrenince dolandırıldıklarını anlayan aile, tatillerini yapabilmek için otele 3 bin Euro ödemek zorunda kaldı.
13.08.2020Gündem
Alman turiste Türkiye vizesi
Alman turiste Türkiye vizesi!Turizmcilerin beklediği müjde geldi ve Almanya, Türkiye için seyahat uyarılarını kısmen kaldırdı. Kovid-19 kaynaklı seyahat yasağı Antalya, İzmir, Muğla ve Aydın için uygulanmayacak. Türkiye’ye en çok turist gönderen ikinci ülke olan Almanya, komşu ülkelerdeki turistlerin de kararını etkileyen konumda bulunuyor. Kararı bekleyen 5 milyon Alman valizlerini toplama başladı
5.08.2020Ekonomi
4 günlük tatil otelleri doldurdu
4 günlük tatil otelleri doldurduMarmaris’te turizmciler Kurban Bayramı’ndan umutlu olduklarını, rezervasyonların sürekli arttığını söyledi.
29.07.2020Ege
Haziranda İzmir’e 34 bin turist geldi
Haziranda İzmir’e 34 bin turist geldiKovid-19 pandemisinin ülke ve bölge turizmine olumsuz etkisi Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği’nin (ETİK) Haziran ayı yönetim raporuna da yansıdı...
19.07.2020Ege
Ruslar geliyor
Ruslar geliyorTürkiye-Rusya tarafından, iki ülke arası karşılıklı uçuşlar için dün itibarıyla mutabakat sağlandı. Başta Antalya olmak üzere turizm destinasyonları Rusları bekliyor. Rusya’dan çok sayıda turist getiren tur operatörleri de planlarını yaptı. Anex Tour, Odeon Tours/Coral Travel, Pegas Touristik 25 Temmuz’da charter uçuşlara başlıyor.
16.07.2020Ekonomi
Güvenli turizmin adresi: İzmir
Güvenli turizmin adresi: İzmirETİK Başkanı İşler, İzmir’in güvenli kent olmasının turizm sektörü için avantaj olduğunu söyledi, “Emniyet Müdürümüze teşekkür ederiz” dedi
10.07.2020Ege
Sınavlar bitti yerli turist sahillere gidiyor
Sınavlar bitti yerli turist sahillere gidiyorLise ve üniversite sınavlarının bitmesiyle yerli tatilci yüzünü sahillere döndü. Bütün hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran turizmciler, temmuz ve ağustosun hareketli geçeceğini belirtiyor.
1.07.2020Ekonomi
‘Otelleri açık tutmalıyız’
‘Otelleri açık tutmalıyız’Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), İzmir’deki ilk güvenli turizm sertifikalı konaklama tesisi olan Ege Palas Oteli’ni plaketle ödüllendirildi.
27.06.2020Ege
Yabancı turiste korona sigortası
Yabancı turiste korona sigortasıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve turizm sektörü temsilcileri, Türkiye’nin koronavirüs salgını sürecinde sunacağı güvenli turizm hizmetini 50 ülkenin büyükelçisine ve uluslararası basın temsilcilerine anlattı.
20.06.2020Ekonomi
Taksit sayısındaki düzenleme turizmcileri sevindirdi
Taksit sayısındaki düzenleme turizmcileri sevindirdiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) yaptığı düzenlemenin ardından Ticaret Bakanlığının, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklamaya ilişkin yurt içindeki harcama taksitlerini 18 aya çıkarması turizm sektöründe sevinçle karşılandı.
19.06.2020Ekonomi
‘Yaramız  çok büyük’
‘Yaramız çok büyük’Pandeminin turizm sektöründe oluşturduğu olumsuz tablo Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği’nin (ETİK) mayıs ayı yönetim raporuna yansıdı.
17.06.2020Ege
İşte ‘dört dörtlük’ tarihi kredi paketi
İşte ‘dört dörtlük’ tarihi kredi paketiKamu bankaları corona virüse karşı normalleşme adımlarını hızlandıracak 4 yeni kredi paketi açıkladı. Konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil destek kredileri tarihi imkânlar sunuyor. Krediler tüm sektörlerde heyecan yarattı
4.06.2020Ekonomi
Oteller hijyen sertifikası için ayda 2600 TL verecek
Oteller hijyen sertifikası için ayda 2600 TL verecekKoronavirüs salgını nedeniyle durma noktasına gelen turizmi canlandırmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda otellerde ‘Sağlıklı Turizm Sertifikası’ dönemi başlıyor.
31.05.2020Ekonomi
İşletmeler 1 Haziran’a hazır
İşletmeler 1 Haziran’a hazırKovid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine ara veren işletmeler 1 Haziran itibarıyla kapılarını açıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Buna göre, 1 Haziran’dan itibaren şehirlerarası seyahat sınırlaması kalkacak, restoran-kafe, spor tesisleri, kurs, kütüphane gibi kurumlar açılacak. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlar işe gidebilecek. Açılacak olan işletmeler belirlenen saatler arasında hizmet verebilecek. Faaliyete başlayacak olan işletmelerde sosyal mesafe ve hijyen kuralları öne çıkacak.
30.05.2020Ekonomi
Tatilcilerin yeni dönemde önceliği hijyen olacak
Tatilcilerin yeni dönemde önceliği "hijyen" olacakTürkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, hijyen ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine ilişkin tüketici hassasiyetinin arttığı bir dönemden geçildiğini belirterek "Bu konularda önlemlerini alan işletmelerin öncelikle tercih edileceği beklenmektedir." dedi.
29.05.2020Ekonomi
İzmir sıfır çekti
İzmir sıfır çekti!ETİK nisan ayı yönetim raporuna göre İzmir’e 2020 yılının dördüncü ayında gelen toplam ziyaretçi sayısı 2019 yılına göre yüzde 97...
21.05.2020Ege
Son dakika: Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı başvuru koşulları belli oldu
Son dakika: "Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı" başvuru koşulları belli olduSon dakika haberine göre Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan ve dünyadaki ilk örneklerden biri olan "Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı" kapsamında belge verecek Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) onaylı akreditasyon kurumları ile belgenin alım koşulları belli oldu.
21.05.2020Ekonomi
Turizmcilerden Alanyaya gelen her turiste mektup
Turizmcilerden Alanya'ya gelen her turiste mektupCorona virüs salgını nedeniyle etkilenen turizm sektörünü normalleşme süreciyle birlikte tekrar canlandırmak isteyen turizmciler, daha önce Antalya bölgesine gelen 23,5 milyon turiste 4 farklı dilde mektup gönderme kararı aldı. Bu organizasyona katılan Alanya'daki turizmciler de farklı ülkeden gelen turistlerin olması dolayısıyla dil seçeneğini daha da artırdı. Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Bizim burada hedefimiz şu ana kadar Alanya'mızda nefes alan, Alanya'mızdan su içen her misafire ulaşabilmek ve bu anlamda da başarılı olacağımıza inanıyoruz" dedi.
13.05.2020Haberler
Tatile hazır mıyız
Tatile hazır mıyız?Yeni tatil sezonu geldi, çattı. Akdeniz ve Ege’deki oteller koronavirüse karşı çok sıkı tedbirlerle açılış için geri sayıma başladı. Mayıs sonu oteller açılıyor. Turizmciler Türkiye’nin sağlık altyapısı ve sürecin yönetilmesinin cesaret verdiğini vurguluyor.
13.05.2020Ekonomi
İlk çeyrek turizm geliri %11.4 düştü
İlk çeyrek turizm geliri %11.4 düştüTürkiye’nin turizm geliri, Kovid-19 salgınının dünyada etkisini hissettirdiği yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 11.4 azalışla 4 milyar 101 milyon 206 bin dolar oldu. Türkiye İstatistik Kurumu, bu yılın ocak-mart dönemine ilişkin turizm istatistiklerini açıkladı.
1.05.2020Ekonomi
Turizme ‘korona’ ayarı
Turizme ‘korona’ ayarıKoronavirüs sonrasında değişmesi öngörülen seyahat alışkanlarıyla konaklama sektöründe hizmet anlayışı da yeniden tasarlanıyor. Sektör temsilcilerine göre butik oteller daha çok tercih edilecek, kişiselleştirilmiş, ekolojik ve organik hizmet verilecek, hijyen endişesiyle robot kullanımı artacak.
19.04.2020Gündem
Egeli turizmciler, salgın sonrası yurt içinde hareketlilik bekliyor
Egeli turizmciler, salgın sonrası yurt içinde hareketlilik bekliyorEge Bölgesi'ndeki turizmciler, corona virüs salgını sonrası iç turizmde hareketlilik yaşanması beklediklerini söyledi. Turizmciler, salgın tamamen ortadan kalkmadan otellerin açılmasını doğru bulmadıklarını da kaydetti.
16.04.2020Ekonomi
Turizm sezonuna ‘bayram’ olur mu
Turizm sezonuna ‘bayram’ olur mu?Yeni tip koronavirüs salgını dünyada en çok turizm sektörünü zora sokuyor. Bu nedenle tüketicinin tatil planları ve sektörün sezon öngörüleri sık sık değişiyor. Bakan Mehmet Ersoy, turizm sezonu için mayıs sonunu işaret ederken; turizmciler de hareketin yurt içinde haziranda başlayabileceğini belirtiyor.
3.04.2020Ekonomi
Erken rezervasyona virüs çözümü geldi
Erken rezervasyona virüs çözümü geldiKoronavirüs nedeniyle tur operatörlerinin otellere yaptığı rezervasyonlar karşılığı ön ödemelerin iadesi talebi tesisleri zorluyor. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu bankaları ile ‘erken rezervasyon avansları geri ödeme finansmanı’nı başlattı.
28.03.2020Ekonomi
Türkiyedeki turist ülkesine dönmek istemiyor
'Türkiye'deki turist ülkesine dönmek istemiyor'AntalyaIı ve Alanyalı turizmciler, koronavirüs nedeniyle, 2016'daki gibi bir kriz yaşamamak adına önlemlerini almaya çalışıyor. Salgından her anlamda en az hasarla çıkmak istediklerini ifade eden Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Türkiye'ye gelen turistlerin birçoğunun da ülkelerine dönmek istemediklerini söyledi.
21.03.2020Gündem
Türkiyedeki turist ülkesine dönmek istemiyor
Türkiye'deki turist ülkesine dönmek istemiyorAntalyalı ve Alanyalı turizmciler, corona virüs nedeniyle, 2016'daki gibi bir kriz yaşamamak adına önlemlerini almaya çalışıyor. Salgından her anlamda en az hasarla çıkmak istediklerini ifade eden Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Türkiye'ye gelen turistlerin birçoğunun da ülkelerine dönmek istemediklerini söyledi.
21.03.2020Ekonomi
Turizm sektörü Kovid-19 için alınan ekonomik tedbirlerin devamını istiyor
Turizm sektörü Kovid-19 için alınan ekonomik tedbirlerin devamını istiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı sonrası duyurduğu "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketinden memnuniyet duyan turizm sektörü, benzer desteklemelerin devamını bekliyor.
19.03.2020Ekonomi
Markalar konukları ağırladı
Markalar konukları ağırladıHORECA Fair Ege Uluslararası Otel Ekipmanları Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı, profesyonel ziyaretçileri ağırladı.
3.03.2020Ege
Turizmciler: ITB Berlinin iptalinin geçici etkisi olur
Turizmciler: ITB Berlin'in iptalinin geçici etkisi olurITB Berlin Fuarı'nın iptal edilmesinin Türkiye açısından geçici etki oluşturabileceğine işaret eden turizmciler, mart sonu veya nisanda koronavirüs olayının tamamen gündemden kalkacağını, rezervasyonların bir-iki ay gecikmeli olabileceğini söyledi.
1.03.2020Ekonomi
400 markayı  buluşturdu
400 markayı buluşturduOtel ekipmanları üreten firmalar için pazar arayışının rotası HORECA Fair oldu. Farklı ülkelerden 150 temsilci ikili iş görüşmelerine imza attı
23.02.2020Ege
‘Dev bir fuara dönüşecek’
‘Dev bir fuara dönüşecek’İzmir Büyükşehir Belediyesi, HORECA Fair Ege Uluslarası Otel Ekipmanları Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı kapsamında Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde kokteyl düzeledi.
20.02.2020Ege
Turizm sektörü buluştu
Turizm sektörü buluştuBu yıl 5’incisi İzmir’de düzenlenen HORECA Fair Ege Uluslararası Otel Ekipmanları Ağırlama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı, turizm sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirdi
20.02.2020Ege
Kalkınmanın yolu ‘fuarcılık’
Kalkınmanın yolu ‘fuarcılık’Turizm sektörünü yarın fuarizmir’de HORECA Fair Fuarı’nda buluşturacak olan GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, “Doğup, büyüdüğüm kente borcumu fuarlarla ödüyorum...
17.02.2020Ege
HORECA şefleri ağırlıyor
HORECA şefleri ağırlıyorTürkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) işbirliğinde GL Platform tarafından düzenlenecek HORECA Fair, dünyaca tanınan aşçıları buluşturacak.
13.02.2020Ege
Turizm 12 ay canlı olacak
Turizm 12 ay canlı olacakİzmir Başkanlar Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’u ziyaret etti, Çeşme projesinde hem fikir olduklarını açıkladı, “İlçe kış uykusundan uyanacak” dedi...
12.02.2020Ege
Çeşme, Egenin turizm merkezi olacak
Çeşme, Ege'nin turizm merkezi olacakKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan "Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi" ile İzmir'in gözde turizm merkezi Çeşme'de sezonun 12 aya yayılması ve en az 100 bin kişiye yeni iş imkanı sağlanması hedefleniyor.
12.02.2020Ekonomi
Turizmde erken rezervasyonlar 40 milyar dolar hedefini destekliyor
Turizmde erken rezervasyonlar 40 milyar dolar hedefini destekliyorGeçen yılı yaklaşık 52 milyon turist ve 34 milyar 520 milyon dolarlık rekor gelirle kapatan turizm sektöründe, bu yıl gelirin 40 milyar dolara çıkması hedefleniyor.
12.02.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirturizmtatilekonomi

Türofed ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.