Uluslararası Ceza Mahkemesi

Uluslararası Ceza Mahkemesi

Son dakika Uluslararası Ceza Mahkemesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Ceza Mahkemesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Ceza Mahkemesi haber sayfamızda...

Uluslararası Ceza Mahkemesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.163 uluslararasi ceza mahkemesi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Türk kuvvetleriyle savaşa hazır olun diyen Haftere Türkiyeden net cevap
Son dakika... 'Türk kuvvetleriyle savaşa hazır olun' diyen Hafter'e Türkiye'den net cevap!Libya'da gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in "Tüm kuvvetlerimizi Libya'daki Türk kuvvetlerine karşı savaşa hazır olmaya çağırıyorum." sözlerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan cevap gecikmedi. Akar, 'Katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki, Türk unsurlarına herhangi bir saldırı girişiminde her yerde meşru hedef olarak görüleceklerdir' dedi.
27.12.2020Siyaset
Son dakika... Venezuela Dışişlerinden seçim açıklaması
Son dakika... Venezuela Dışişleri'nden seçim açıklaması!Venezuela'nın Kuzey Amerika'dan Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Carlos Ron, 6 Aralık'ta düzenlenen Ulusal Meclis seçimlerinin ülkesi için çok önemli olduğunu belirterek, "Çünkü bence gerçekten ülkeye saldıran değil de halkı için çalışan, gerçekten orada asıl işi olan yasamayı yapmaya çalışan meclisimizi bir Ulusal Meclis olarak yeniden oluşturma şansı bizim için çok önemli." dedi.
14.12.2020Dünya
Ölüm tarlalarının arkasında Kaniyat milisleri var
Ölüm tarlalarının arkasında Kaniyat milisleri varLibya'da Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Rusya destekli savaş ağası General Hafter saflarında yer alan Kaniyat milislerinin, Terhune'deki yüzlerce ölümün sorumlusu olduğu ortaya çıktı.
7.12.2020Dünya
Terhunede yeni bir toplu mezara ulaşıldı
Terhune'de yeni bir toplu mezara ulaşıldıLibya ordusunun, haziran ayında ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtardığı Terhune kentinde bir toplu mezara daha ulaşıldığı açıklandı.
18.11.2020Dünya
Son dakika... Sudanda binlerce kişi nihai barış anlaşmasını kutladı
Son dakika... Sudan'da binlerce kişi nihai barış anlaşmasını kutladı!Sudan'da, geçiş hükümetiyle yıllardır silahlı mücadele yürüten ayrılıkçı hareketler arasında geçen ay imzalanan nihai barış anlaşması, binlerce kişinin katılımıyla kutlandı.
15.11.2020Dünya
Ruandada 5 bin kişilik toplu mezar bulundu
Ruanda'da 5 bin kişilik toplu mezar bulunduRuanda'nın doğusunda yaklaşık 5 bin soykırım kurbanının olduğu tahmin edilen bir toplu mezar bulundu.
28.10.2020Dünya
Duterte, yargısız infazlardan sorumlu tutulabileceğini söyledi
Duterte, yargısız infazlardan sorumlu tutulabileceğini söylediFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, göreve geldiğinden bu yana yürütülen uyuşturucuyla mücadele operasyonlarında "yargısız infaz" olduğundan şüphelenilen ölümlerden adli olarak sorumlu tutulabileceğini belirtti.
20.10.2020Dünya
Şentop: Ermenistan savaş suçu işliyor
Şentop: Ermenistan savaş suçu işliyorParlamento heyetiyle Azerbaycan’a giden Meclis Başkanı Şentop, ‘Ermenistan artık sadece Azerbaycan için değil, bütün bölgemiz için bir tehdit’ dedi.
20.10.2020Siyaset
Saygılı’dan ‘Kardeşlerimizi koruyalım’ çağrısı
Saygılı’dan ‘Kardeşlerimizi koruyalım’ çağrısıMyanmar ordusu askerlerinin, Arakanlı Müslümanlara karşı insanlık dışı uygulamalarına sosyal medya hesabından tepki gösteren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, komuoyundan büyük destek gördü...
16.09.2020Ege
Soykırımı itiraf ettiler
'Soykırım'ı itiraf ettilerMyanmar'dan kaçan iki asker, Lahey'de görüntülü alınan ifadelerinde Arakanlı Müslümanları toplu mezarlara gömdüklerini söyledi. Askerlerden Myo Win Tun "Ayrım yapmadan herkesi vurduk" derken, diğer asker Zaw Naing Tun "20 köyü haritadan sildik" ifadesini kullandı.
8.09.2020Dünya
ABDden Afganistanda savaş suçlarını soruşturan Uluslararası Ceza Mahkemesi yetkililerine yaptırım
ABD'den Afganistan'da savaş suçlarını soruşturan Uluslararası Ceza Mahkemesi yetkililerine yaptırımABD, Amerikan askerlerinin Afganistan'da savaş suçu işleyip işlemediklerini soruşturan Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin, (UCM) aralarında Başsavcı Fatou Bensouda'nın da bulunduğu üst düzey yetkililerine yaptırım uygulamaya başladı.
3.09.2020Dünya
Ruanda soykırımının sorumlularından Karemera öldü
Ruanda soykırımının sorumlularından Karemera öldüDokuz yıldır müebbet hapis cezası çeken eski İçişleri Bakanı, Senegal'deki cezaevinde 69 yaşında öldü.
2.09.2020Dünya
Bosna Kasabı Mladic için kritik gün
'Bosna Kasabı' Mladic için kritik günSoykırım ve savaş suçlarından 2017'de ömür boyu hapse mahkum edilen Bosnalı Sırpların eski lideri Ratko Mladic, bu kez temyiz duruşması için mahkemede.
26.08.2020Dünya
Libya, savaş suçlarını araştıracak UCM heyetini bekliyor
Libya, savaş suçlarını araştıracak UCM heyetini bekliyorLibya, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin işlediği suçları incelemek üzere ülkeye gelecek Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) heyetini bekliyor.
17.07.2020Dünya
Libyada toplu mezarlardan 40 günde 225 ceset çıkarıldı
Libya'da toplu mezarlardan 40 günde 225 ceset çıkarıldıLibya ordusu, başkent Trablus'un güneyi ile Terhune ve çevresindeki toplu mezarlardan 40 günde toplam 225 ceset çıkarıldığını açıkladı.
15.07.2020Dünya
Bu acı hiç dinmiyor
Bu acı hiç dinmiyorAvrupa’da 2. Dünya Savaşı’nın ardından yaşanmış en büyük insanlık trajedisi olarak nitelendirilen Srebrenitsa Soykırımı, üzerinden çeyrek asır geçse de Boşnak milletinin kapanmayan yarası olmaya devam ediyor.
11.07.2020Dünya
‘Bombalayan uçaklar Hafter’in olamaz’
‘Bombalayan uçaklar Hafter’in olamaz’Libya Savunma Bakanlığı, başkent Trablus’un batısındaki Vatiyye Askeri Hava Üssü’ne düzenlenen hava saldırısında kullanılan uçakların “ileri teknoloji” olduğunu ve yabancı bir güç temin etmediği sürece Halife Hafter’in bunlara sahip olamayacağını belirtti.
8.07.2020Dünya
Libyadan Hafter hamlesi Suçlarının belgelendirmek için harekete geçildi
Libya'dan Hafter hamlesi! Suçlarının belgelendirmek için harekete geçildiLibya Parlamentosu'ndan bir komisyon, Hafter'e bağlı milislerin işlediği suçların belgelendirilmesi için Uluslararı Af Örgütü'yle toplantı düzenledi.
5.07.2020Dünya
Terhunedeki toplu mezarlardan 6 ceset daha çıkarıldı
Terhune'deki toplu mezarlardan 6 ceset daha çıkarıldıLibya ordusunun 5 Haziran'da ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milislerden kurtardığı Terhune şehrinde bulunan toplu mezarlardan 6 ceset daha çıkarıldı.
2.07.2020Dünya
Libyada toplu mezarlar 23 günde 208 ceset çıkarıldı
Libya'da toplu mezarlar! 23 günde 208 ceset çıkarıldıLibya ordusu, başkent Trablus'un güneyi ile Terhune ve çevresindeki toplu mezarlardan 23 günde toplam 208 ceset çıkarıldığını açıkladı.
1.07.2020Dünya
Libyada toplu mezarlardan 5 ceset daha çıkarıldı
Libya'da toplu mezarlardan 5 ceset daha çıkarıldıLibya ordusunun 5 Haziran'da ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milislerden kurtardığı Terhune şehrinde bulunan toplu mezarlardan 5 ceset daha çıkarıldı.
30.06.2020Dünya
BM: Libyadaki toplu mezarlardan dehşete düştük
BM: Libya'daki toplu mezarlardan dehşete düştükBM, insan hakları ihlalleri ve istismarlarının ortaya çıkarıltılması için 'hızlı, kapsamlı, etkili, şeffaf ve bağımsız' soruşturma başlatılması çağrısı yaptı.
30.06.2020Dünya
Terhunedeki toplu mezardan 9 ceset daha çıkarıldı
Terhune'deki toplu mezardan 9 ceset daha çıkarıldıLibya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune vilayetinde toplu mezarlardaki kazı çalışmalarında bugün 9 cesede ulaşıldı.
28.06.2020Dünya
Son dakika... Haşim Taçiye savaş suçu suçlaması
Son dakika... Haşim Taçi'ye savaş suçu suçlamasıHollanda'daki özel savcının açtığı soruşturma, Taçi ve dokuz eski askere 1998-1999 arasındaki bağımsızlık savaşındaki bazı cinayetlerden sorumlu tutuyor.
24.06.2020Dünya
Son dakika... UCMden 11 toplu mezar açıklaması: Güvenilir bilgi edindik
Son dakika... UCM'den 11 toplu mezar açıklaması: Güvenilir bilgi edindikGelen son dakika haberine göre; Uluslararası Ceza Mahkemesinden, Libya'da 11 toplu mezara ilişkin güvenilir bilgi edinildiği, söz konusu bilgilerin, savaş suçu ya da insanlığa karşı suç işlendiğine dair delil teşkil edebileceği bildirildi.
22.06.2020Dünya
İki Libyalı aileden darbeci Haftere savaş suçu davası
İki Libyalı aileden darbeci Hafter'e savaş suçu davasıABD’de yaşayan iki Libyalı aile tarafından Halife Hafter’e savaş suçu davası açıldı. ABD mahkemesi, Hafter ve ona destek veren 3 yetkiliyi ifadeye çağırdı.
18.06.2020Dünya
Son dakika... Reuters dünyaya duyurdu Türkiye iki askeri üste...
Son dakika... Reuters dünyaya duyurdu! Türkiye iki askeri üste...Son dakika haberlere göre, Türkiye ve Libya Kuzey Afrika ülkesindeki iki askeri üssün Türk ordusunun kullanımına açılması için görüşmeler yapıyor. Reuters haber ajansına konuşan bir Türk kaynak, tarafların Vatiyye Hava Üssü ile Misrata'daki deniz üssünü masaya yatırdığını bildiriyor.
15.06.2020Dünya
16 Mayıs 2020 Günün Özeti Milliyette
16 Mayıs 2020 Günün Özeti Milliyet'te16 Mayıs 2020 Günün Özeti Milliyet'te
16.05.2020Haberler
Son dakika... Cani Fransada yakalandı
Son dakika... Cani Fransa'da yakalandı!Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre 800 kişinin öldürülmesini örgütleyen Ruanda soykırımının finansörü Felicien Kabuga, 20 yıl sonra Fransa’da yakalandı.
16.05.2020Dünya
Uluslararası Ceza Mahkemesi başsavcısından Filistin devlettir talebi
Uluslararası Ceza Mahkemesi başsavcısından 'Filistin devlettir' talebiUluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda, İsrail'in işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturma yetkisine ilişkin mahkemeye sunduğu görüşünde, mahkemeden, Filistin toprakları üzerinde yargı yetkisi olduğuna hükmetmesini talep etti.
1.05.2020Dünya
Virüsle mücadeleye kritik darbe..
Virüsle mücadeleye kritik darbe!..ABD Başkanı Trump, Kovid-19 ile mücadelenin dorukta olduğu bir dönemde Dünya Sağlık Örgütü’ne fon desteğini kestiğini açıkladı. Bu karar, tüm dünyada büyük tepkiyle karşılandı.
16.04.2020Dünya
Savcıya ABD’yi soruşturma izni
Savcıya ABD’yi soruşturma izniUluslararası Ceza Mahkemesi, Afganistan’da ABD ordusu ve müttefiklerince işlendiği öne sürülen savaş suçlarının soruşturulabilmesine olanak tanıyacak talebi onayladı
6.03.2020Dünya
Afganistandaki savaş suçları için soruşturma izni çıktı
Afganistan'daki savaş suçları için soruşturma izni çıktıUluslararası Ceza Mahkemesi üç yıl sonra soruşturma talebini kabul etti, başsavcının araştıracağı iddialar arasında CIA'nin gizli merkezlerde yaptığı işkenceler de var.
5.03.2020Dünya
Son dakika... MHP lideri Bahçeliden grup toplantısında önemli açıklamalar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den grup toplantısında önemli açıklamalarMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, "PKK'nın yan kolu olan HDP'nin kongresindeki rezillikler rahatsız etmiştir. Cumhuriyet savcıları HDP'nin bölücü kongresi hakkında mutlaka soruşturma açmalıdır" dedi.
25.02.2020Siyaset
ABden İdlibde çatışmaları durdurma çağrısı
AB'den İdlib'de çatışmaları durdurma çağrısıAvrupa Birliği (AB), Esed rejimi ve destekçilerinin İdlib'deki askeri saldırılarının kabul edilemez olduğunu belirterek, tüm taraflara silahlı çatışmaları derhal durdurması çağrısında bulundu.
21.02.2020Dünya
Venezuela ABDye karşı Uluslararası Ceza Mahkemesine başvurdu
Venezuela ABD'ye karşı Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne başvurduVenezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, ülkesine uygulanan ekonomik yaptırımlar ve insanlığa karşı işlenen suçlar nedeniyle sorumlu ABD'li yetkililerin cezalandırılması için Uluslararası Ceza Mahkemesine (ICC) başvurdu.
13.02.2020Dünya
Sudan, Ömer el-Beşiri Uluslararası Ceza Mahkemesine teslim edecek
Sudan, Ömer el-Beşir'i Uluslararası Ceza Mahkemesine teslim edecekAfrika ülkesi, teslim edilecek isimler arasında Beşir’in yanı sıra eski Savunma ve İçişleri Bakanı Abdurrahim Muhammed Hüseyin, eski Kuzey Kurdufan Valisi Ahmed Harun, milis gücü liderlerinden Ali Kuşib'in de bulunduğunu açıkladı.
11.02.2020Dünya
Hamas: Direnişin elindeki silah meşrudur
Hamas: Direnişin elindeki silah meşrudurHamas Hareketi, Gazze'deki Filistin direniş gruplarının elindeki silahların meşru olduğunu, bu silahlarla Filistin halkını savunduklarını belirtti.
29.01.2020Dünya
Netanyahu: Kudüsün İsrailin başkenti olması için ABDden onay aldık
Netanyahu: Kudüs'ün İsrail'in başkenti olması için ABD'den onay aldıkİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Kudüs'ün İsrail'in başkenti olması konusunda ABD'den onay aldıklarını söyledi.
29.01.2020Dünya
Son dakika... Uluslararası Adalet Divanından Myanmar kararı
Son dakika... Uluslararası Adalet Divanı'ndan Myanmar kararı!Uluslararası Adalet Divanı, Myanmar'daki Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın engellenmesi için gerekli tedbirlerin alınmasına hükmetti.
23.01.2020Dünya
BM, Myanmar yönetiminin Arakanlı Müslümanlara yönelik ihlallerini kınadı
BM, Myanmar yönetiminin Arakanlı Müslümanlara yönelik ihlallerini kınadıBirleşmiş Milletler Genel Kurulu, Myanmar yönetiminin Arakanlı Müslümanlara yönelik insan hakları ihlallerini şiddetle kınayan bir karar tasarısını kabul etti.
28.12.2019Dünya
İsrail’den sivil ölüm itirafı
İsrail’den sivil ölüm itirafıİsrail ordusu, kasım ayında Gazze’de İslami Cihat hedeflerine yönelik yapılan hava saldırısında sivillerin ölmesinde hatası olduğunu kabul etti. Açıklamada, saldırının düzenlendiği binada bir hata sonucu sivillerin bulunmadığının düşünüldüğü belirtildi.
26.12.2019Dünya
İsrailin UCMde soruşturulması, 1967 sınırlarındaki Filistinin kabulü anlamına geliyor
'İsrail'in UCM'de soruşturulması, 1967 sınırlarındaki Filistin'in kabulü anlamına geliyor'Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM) İsrail'in işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturma başlatılması yönündeki açıklamasının, "1967 sınırlarına tabi Filistin devletinin uluslararası kabulü" anlamına geldiğini aktardı.
23.12.2019Dünya
Dışişlerinden İsrail açıklaması
Dışişleri'nden 'İsrail' açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı Fatou Bensouda'nın İsrail tarafından, Batı Şeria ve Gazze'de savaş suçları işlendiğine ilişkin makul temeller bulunduğunu ve bu fiiller hakkında soruşturma başlatmak istediğini açıklamasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.
21.12.2019Siyaset
Pompeodan İsraile destek
Pompeo'dan İsrail'e destekUluslararası Ceza Mahkemesi'nin İsrail'in Filistin'de işlediği savaş suçlarını araştırma kararına tepki gösteren ABD Dışişleri Bakanı, "Başsavcı, bu eylemi gerçekleştirerek, mahkemenin soruşturmaya devam etme yetkisi hakkında ciddi yasal soruların bulunduğunu açıkça kabul etmiştirdedi.
21.12.2019Dünya
Son dakika... Uluslararası Ceza Mahkemesinden İsraile şok
Son dakika... Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden İsrail'e şokUluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda, İsrail'in işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturma başlatmak istediğini duyurdu.
20.12.2019Dünya
Nobel ödüllü Myanmar lideri Suu Çii, soykırımı inkar etti
Nobel ödüllü Myanmar lideri Suu Çii, soykırımı inkar ettiUluslararası Adalet Divanı'nda Gambiya'nın açtığı davaya katılan Çii, Myanmar ordusunun Arakanlı Müslümanlara yönelik etnik temizliğin iç çatışmadan kaynaklandığını savundu.
11.12.2019Dünya
İsrail Başsavcısından Netanyahuya Batı Şeriada ilhak uyarısı
İsrail Başsavcısı'ndan Netanyahu'ya 'Batı Şeria'da ilhak' uyarısıİsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu, "Ürdün Vadisi veya işgal altındaki Batı Şeria'nın herhangi bir bölgesinin İsrail'e ilhakı konusundaki planları hayata geçirmemesi" yönünde uyardı.
9.12.2019Dünya
Son dakika... Arakanlı Müslümanlara karşı işlenen suçlara uluslararası soruşturma başlıyor
Son dakika... Arakanlı Müslümanlara karşı işlenen suçlara uluslararası soruşturma başlıyorUluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), Arakanlı Müslümanlara karşı işlenen suçlarla ilgili soruşturma başlatılmasına izin verdi.
14.11.2019Dünya
Terminatöre tarihi ceza
'Terminatör'e tarihi cezaUluslararası Ceza Mahkemesi, Kongolu isyancı hareketin lideri Bosco Ntaganda 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 'Terminatör' lakaplı Ntaganda, yüzlerce sivili öldürme, çok sayıda kadına tecavüz etme ve ettirme, kadınları cinsel köle olarak kullanma ve çocukları savaştırma dahil 18 suçtan sorumlu tutuluyordu.
7.11.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

libyaUluslararası Ceza Mahkemesihaftertoplu mezarABD

Uluslararası Ceza Mahkemesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.