Yasa Tasarısı

Yasa Tasarısı

Son dakika yasa tasarısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yasa tasarısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yasa tasarısı haber sayfamızda...

Yasa Tasarısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.107 yasa tasarisi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Türkiye: Yunanistanın İyon kararı Ege Denizini etkilemez
Son dakika... Türkiye: Yunanistan'ın İyon kararı Ege Denizi'ni etkilemez!Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’ın İyon Denizi’nde karasularını 12 deniz miline çıkarma kararının Ege Denizi’ni hiçbir şekilde etkilemeyeceğini söyledi.
20.01.2021Dünya
Yunanistan, İyon Denizinde kara sularının 12 mile çıkarılmasını onayladı
Yunanistan, İyon Denizi'nde kara sularının 12 mile çıkarılmasını onayladıYunanistan Parlamentosu, İyon Denizi'nde ülkenin kara sularını 6 milden 12 mile çıkarılmasını öngören yasa tasarısını onayladı.
20.01.2021Dünya
Son dakika: Yunanistandan provokatif yaklaşım Türkiye savaş sebebi saydı
Son dakika: Yunanistan'dan provokatif yaklaşım! Türkiye 'savaş sebebi' saydıGelen son dakika haberine göre, Yunanistan'ın Girit'in doğusunda ve güneyinde kara sularını 12 mile çıkaracağını duyurması depreme yol açtı. Gelecek hafta İstanbul'daki kritik randevu öncesinde Ankara-Atina hattında ipler gerildi, Yunan medyası Türkiye'yi suçlayan haberlere yer verdi. Öte yandan Yunanistan’ın tartıştığı İyon Denizi’nde kara sularının genişletilmesini öngören yasa tasarısının yankıları sürerken Yunan Başbakan Miçotakis’ten skandal bir açıklama geldi. İşte son dakika haberinin detayları...
20.01.2021Dünya
Fransa’da “küresel güvenlik” yasası protestoları devam ediyor
Fransa’da “küresel güvenlik” yasası protestoları devam ediyorFransa'da binlerce kişi, yoğun kar yağışına rağmen 80 farklı kent ve kasabada sokaklara dökülerek, tartışmalı “küresel güvenlik” yasasını protesto etti.
16.01.2021Haberler
Son dakika... Yunanistan uslanmıyor Şimdi de Savunma Bakanı...
Son dakika... Yunanistan uslanmıyor! Şimdi de Savunma Bakanı...Yunanistan'da 2,5 milyar avroya mal olacak 6'sı yeni 12'si ikinci el 18 Rafale savaş uçağının satın alınmasını öngören yasa tasarısı parlamentodan geçti. Doğu Akdeniz'de Türkiye karşısında bir türlü tutunamayan ülkenin Savunma Bakanı Panayotupulos'un provokatif açıklamaları, bölgede barış ve istikrarı zedeleyecek cinstendi. Yıllardır ekonomik sıkıntılarla boğuşan Atina yönetimi, 2021 için bütçeden silahlanmaya ayırdığı payı 5 kat artırma yoluna gitmişti.
14.01.2021Dünya
Yunanistan, Fransadan Rafale savaş uçakları satın alınmasını onayladı
Yunanistan, Fransa'dan Rafale savaş uçakları satın alınmasını onayladıYunanistan Parlamentosu, Fransa'dan 18 Rafale savaş uçağı alımını öngören yasa tasarısını onayladı. Fransa'dan ilk teslimatın temmuz ayında alınacağı, 18 uçağın tamamının ülkeye gelmesinin 2023 yılı ortasını bulacağı belirtilmişti.
14.01.2021Dünya
Iraktaki İrana yakın cepheden ABD askerleri ülkeden çıkarılsın çağrısı
Irak'taki İran'a yakın cepheden 'ABD askerleri ülkeden çıkarılsın' çağrısıIrak'taki Şii milis gücü Haşdi Şabi Başkanı Falih Feyyad, ABD askerlerinin ülkeden çıkarılmasına ilişkin geçen yıl Mecliste onaylanan yasanın uygulamaya konulması çağrısını yineledi.
3.01.2021Dünya
Arjantinde kürtaj karşıtı ve yanlısı gösteri
Arjantin'de kürtaj karşıtı ve yanlısı gösteriArjantin Senatosunda kürtajın yasallaşmasını kapsayan kanun tasarısı tartışılırken, Kongre binasının önünde bu tasarıyı destekleyen ve karşı çıkan binlerce kişi gösteri düzenledi.
29.12.2020Dünya
Trumptan Senatoya çağrı: Onaylamayın
Trump'tan Senato'ya çağrı: Onaylamayın!ABD Başkanı Donald Trump, veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını onaylamamaları için Senato'daki Cumhuriyetçilere çağrıda bulundu.
29.12.2020Dünya
Piyasalar yılın son haftasında pozitif seyrediyor
Piyasalar yılın son haftasında pozitif seyrediyorKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının yaygınlaşmasının yanı sıra ABD'de destek paketi ve İngiltere'de ticaret anlaşmasına ilişkin belirsizliklerin ortadan kalkması ile 2020'nin son haftasında pozitif bir seyir izliyor.
29.12.2020Uzmanpara
Son dakika haberleri: Trumpın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı Bir ilk olacak...
Son dakika haberleri: Trump'ın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı! Bir ilk olacak...Gelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump'ın veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını, 3'te 2 çoğunluğun üzerinde yeniden onayladı. Meclis, 3'te 2'den fazla çoğunluğu sağlayarak Başkan'ın veto yetkisini aşacak sayıya ulaştı. Senatoya gönderilen tasarı, 3'te 2'den fazla çoğunlukla kabul edilirse yasalaşacak ve Trump'ın görev süresi içindeki "veto yetkisini aşan ilk yasa tasarısı" olarak kayıtlara geçecek.
29.12.2020Dünya
Gram altın ne kadar oldu
Gram altın ne kadar oldu?Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 461,9 liradan işlem görüyor.
24.12.2020Ekonomi
Piyasalar Merkez Bankasına odaklandı
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandıKüresel piyasalar, bugün birçok batı ülkesinde başlayacak Noel tatili dolayısıyla dalgalı bir seyir izlerken, yurt içinde bugün açıklanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı takip edilecek.
24.12.2020Uzmanpara
Af dalgası sürüyor
Af dalgası sürüyorABD Başkanı Trump, görevdeki son günlerinde kendisine ve Cumhuriyetçi Parti’ye yakın isimleri affetmeye devam ediyor. Trump son olarak eski danışmanının da içinde olduğu 20 kişi için af çıkardı.
24.12.2020Dünya
Trump, 2021 Savunma Bütçe Tasarısını veto etti
Trump, 2021 Savunma Bütçe Tasarısı'nı veto ettiABD Başkanı Donald Trump, daha önce "veto edeceğini" açıkladığı, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı veto etti.
24.12.2020Uzmanpara
Son dakika: Trumptan Savunma Bakanlığı bütçesine veto
Son dakika: Trump'tan Savunma Bakanlığı bütçesine vetoGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, daha önce "veto edeceğini" açıkladığı, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı veto etti.
23.12.2020Dünya
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyorKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyon riskine ilişkin belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, yarından itibaren birçok ülkede başlayacak Noel tatili öncesinde veri gündemi takip edilecek.
23.12.2020Uzmanpara
İngiltere Online Güvenlik Yasa Tasarısını açıkladı
İngiltere 'Online Güvenlik Yasa Tasarısı'nı açıkladıİngiltere'de zararlı içerikleri kaldırmamaları halinde sosyal medya şirketlerine 18 milyon sterlin ya da küresel gelirlerinin yüzde 10'una kadar para cezası verilebilecek ve bu platformlara erişim engellenebilecek.
16.12.2020Teknoloji
Beyaz Saray: Trump hala savunma bütçesini veto etmeyi düşünüyor
Beyaz Saray: Trump hala savunma bütçesini veto etmeyi düşünüyorBeyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, Başkan Donald Trump'ın uygun zamanda yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı olmaya açık olduğunu ve halkı da aşı yaptırmaya teşvik ettiğini kaydetti. McEnany ayrıca Trump'ın Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa'sını hala veto etmeyi düşündüğünü bildirdi.
15.12.2020Dünya
Fransa’da 33 rap sanatçısı ırkçı polis şiddetine karşı şarkı yaptı
Fransa’da 33 rap sanatçısı "ırkçı polis şiddetine karşı" şarkı yaptıTartışmalı güvenlik yasa tasarısı ve Müslümanları hedef alan "ayrılıkçı" yasa tasarısı ile eleştirilen Fransa’da, rap sanatçıları polis şiddetine karşı çıkardıkları şarkıyla gündem oldu.
13.12.2020Dünya
Tansiyon düşmüyor Hedeflerinde tek bir isim var...
Tansiyon düşmüyor! Hedeflerinde tek bir isim var...Fransa'da, güvenlik yasa tasarısı ve Müslümanları hedef alan "ayrılıkçı" yasa tasarısı ile ülkede artan İslamofobi protesto edildi.
12.12.2020Dünya
Tam onay için gözler FDA’da
Tam onay için gözler FDA’daAmerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Pfizer/BioNTech aşısına acil kullanım izni verilmesini tavsiye etti. Danışma kurulunun oylamasında, acil kullanım onayı 17’ye karşı dört oyla kabul edilirken ‘nihai kararı FDA yetkililerinin vereceği’ duyuruldu
12.12.2020Dünya
Gram altın ne kadar oldu
Gram altın ne kadar oldu?Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 467,7 liradan işlem görüyor.
11.12.2020Ekonomi
Dolar ne kadar oldu
Dolar ne kadar oldu?Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından 7,9230 seviyesinde işlem görüyor.
11.12.2020Uzmanpara
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,23 azalışla 1.350,31 puandan başladı.
11.12.2020Uzmanpara
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına ilişkin olumlu haber akışı ve merkez bankalarının genişlemeci adımlarına devam etmesine karşın karışık bir seyir izliyor.
11.12.2020Uzmanpara
Fransa çok tartışmalı yasa tasarısını kabul etti
Fransa çok tartışmalı yasa tasarısını kabul etti!Fransa hükümeti, "İslam ve Müslümanları hedef aldığı" gerekçesiyle eleştirilen yasa tasarısını kabul etti.
9.12.2020Dünya
Son dakika... BMden Fransa uyarısı  Irkçılıktan endişelerimiz var
Son dakika... BM'den Fransa uyarısı! 'Irkçılıktan endişelerimiz var'Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Fransa'daki güvenlik yasa tasarısının Afrika kökenliler ve diğer azınlıklar için olumsuz etkisinden ve Müslümanları "fişleme" olasılığından endişe duyduğunu belirtti.
9.12.2020Dünya
Borsa günü rekorlarla tamamladı
Borsa günü rekorlarla tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,78 değer kazanarak günü 1.350,32 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirirken, 1.360,63 puanla da rekor seviyeyi gördü.
9.12.2020Ekonomi
İsrail adım adım erken seçime gidiyor
İsrail adım adım erken seçime gidiyorİsrail Meclisinin feshedilmesi ve erken seçimlere gidilmesini öngören yasa tasarısı, Meclis Komisyonundan geçti.
9.12.2020Dünya
Borsa günün ilk yarısında rekor seviyeyi gördü
Borsa günün ilk yarısında rekor seviyeyi gördüBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,63 değer kazanarak 1.348,40 puana yükselirken, 1.353,46 puanla da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.
9.12.2020Uzmanpara
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,45 artışla 1.345,91 puandan başladı.
9.12.2020Uzmanpara
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalar, ABD'de gündeme gelen teşvik paketi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına ilişkin gelişmeler ve Brexit konusundaki iyimserlikle pozitif bir seyir izliyor.
9.12.2020Uzmanpara
İngiltere, Brexit anlaşmasını ihlal etmeyecek
İngiltere, Brexit anlaşmasını ihlal etmeyecekİngiltere, Avrupa Birliği (AB) ile yaptığı Brexit ayrılık anlaşmasını ihlal eden yasa tasarılarını geri çekecek.
8.12.2020Uzmanpara
İngiltere, Brexit anlaşmasını ihlal etmeyecek
İngiltere, Brexit anlaşmasını ihlal etmeyecekİngiltere, Avrupa Birliği (AB) ile yaptığı Brexit ayrılık anlaşmasını ihlal eden yasa tasarılarını geri çekecek.
8.12.2020Ekonomi
Gazeteciler Federasyonu: Fransada polisin gazetecilere saldırıları skandal
Gazeteciler Federasyonu: Fransa'da polisin gazetecilere saldırıları skandalUluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) Genel Sekreteri Anthony Bellanger, Fransa'da polisin gazetecilere yönelik saldırılarını "skandal" olarak niteledi.
7.12.2020Dünya
‘Servet vergisi’ yasalaştı
‘Servet vergisi’ yasalaştıArjantin’de serveti belirli bir miktarı aşan kişilerden bir kerelik özel vergi alınmasını içeren yasa tasarısı, Senatoda onaylanarak yasalaştı.
7.12.2020Dünya
Fransada güvenlik tasarısına karşı eylemlerin sürdürülmesi çağrısı
Fransa'da güvenlik tasarısına karşı eylemlerin sürdürülmesi çağrısıFransa'da basın kuruluşları, insan hakları örgütleri ve sendikalardan oluşan "Genel Güvenlik Yasasına Hayır" Kolektifi, ülkede toplumsal olaylara neden olan güvenlik yasa tasarısına karşı gösterilerin devam edilmesi çağrısında bulundu.
6.12.2020Dünya
Son dakika Fransada tansiyon yükseliyor Hedeflerinde Macron var
Son dakika Fransa'da tansiyon yükseliyor! Hedeflerinde Macron varFransa'da güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısı karşıtı protestolar devam ediyor.
6.12.2020Dünya
Paris alev alev
Paris alev alevFransa'da güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısı karşıtı protestolar devam ediyor.
5.12.2020Haberler
Arjantinde servet vergisi yasalaştı
Arjantin'de 'servet vergisi' yasalaştıArjantin'de serveti belirli bir miktarı aşan kişilerden bir kerelik özel vergi alınmasını içeren yasa tasarısı, Senatoda onaylanarak yasalaştı.
5.12.2020Uzmanpara
Savunma bütçesinde yaptırım detayı
Savunma bütçesinde yaptırım detayıABD Kongresi’nin Senato ve Temsilciler Meclisi kanatları, 2021 mali yılı için savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı’na son halini verdi. Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa Tasarısı, ABD Başkanı Donald Trump’ın imzasına sunulacak.
5.12.2020Dünya
Fransa Cumhurbaşkanı Macron: Şiddete başvuran polisler var
Fransa Cumhurbaşkanı Macron: Şiddete başvuran polisler varFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkedeki polis şiddetini kabul ederek, "Şiddete başvuran polisler var. Bunun cezalandırılması gerekiyor." dedi.
4.12.2020Dünya
Biden: Süreç zorlu olacak
Biden: Süreç zorlu olacakABD başkanlığına seçilen Joe Biden, “New York Times”a verdiği mülakatta iç ve dış politika planlarını anlattı. Biden, politikalarını uygulayabilmesinin Senato’daki Cumhuriyetçilerin ve Temsilciler Meclisi’nin nasıl hareket edeceğine bağlı olduğunu belirtti.
4.12.2020Dünya
ABDde savunmaya 740 milyar dolar ayrıldı
ABD'de savunmaya 740 milyar dolar ayrıldıABD Kongresi'nin Senato ve Temsilciler Meclisi kanatları, 2021 mali yılı için savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'na son halini verdi.
4.12.2020Ekonomi
Son dakika... BMden Fransaya şok insan hakları tepkisi: Revize edin
Son dakika... BM'den Fransa'ya şok 'insan hakları' tepkisi: Revize edinBirleşmiş Milletler (BM) insan hakları özel raportörleri, Fransa'daki tartışmalı genel güvenlik yasa tasarısının uluslararası insan hakları hukukuyla uyumsuz olduğunu ve kapsamlı şekilde revize edilmesi gerektiğini bildirdi.
3.12.2020Dünya
Fransa 76 camiye denetim başlatıyor
Fransa 76 camiye denetim başlatıyorSon yıllarda 43 camiyi kapatan Paris yönetimi, bu kez 'radikalleşme' gerekçesiyle çok tartışmalı bir adım atıyor. İçişleri Bakanı Darmanin, denetimlerin ardından kapatılan ibadethanelere yenilerinin eklenebileceğini söyledi.
3.12.2020Dünya
Fransada tepkiler üzerine güvenlik yasa tasarısının 24. maddesi yeniden yazılacak
Fransa'da tepkiler üzerine güvenlik yasa tasarısının 24. maddesi yeniden yazılacakFransa'da güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısının 24. maddesinin, gelen tepkiler nedeniyle değiştirileceği bildirildi.
30.11.2020Dünya
Fransada siyah müzisyeni döven polislerden ikisi tutuklandı
Fransa'da siyah müzisyeni döven polislerden ikisi tutuklandıÜlkede geniş çaplı protestolara yol açan olaya karışan iki polis ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Macron polis şiddettinin kendisini utandırdığını söylemişti.
30.11.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Yemeği zehretmekYunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi AB liderler zirvesinin akşam yemeğini “zehretmeye” kararlıydı...
11.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

fransaABDTürkiyeyunanistanprotesto

Yasa Tasarısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.