Yazılışı

Yazılışı

Son dakika yazılışı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yazılışı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yazılışı haber sayfamızda...

Yazılışı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 584 yazilisi haberi bulunmuştur.
Hissikablelvuku Ne Demektir Hissikablelvuku Kelimesinin Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Hissikablelvuku Ne Demektir? Hissikablelvuku Kelimesinin Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıHissikablelvuku, üç kelimenin terkibiyle oluşmuş bir tamlamadır. ''Hiss'' sözcüğü duygu anlamına gelirken, kablel kelimesinin sözlük anlamı öncedir. Vuku ise meydana gelmek, olmak, gerçekleşmek manasında kullanılır. Hissi kablel vuku ''Önsezi'' ve ''öngörü'' kelimeleriyle eş anlamlıdır. Hissikablelvuku ne demektir? Merak eden okurlar için detaylı bir şekilde derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
Sabah Namazı Tesbihatı Nasıl Yapılır Tesbihatların Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Sabah Namazı Tesbihatı Nasıl Yapılır? Tesbihatların Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıSabah namazı sonrasında yapılan zikirler sünnete göre yapılmalıdır. Sabah namazı tesbihatı konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan Müslümanlar gerekli araştırmayı yapmalı ve sünnete göre sabah namazı sonrası zikirlerini yapmalıdır. Sünnete uygun zikir Allah katında makbul olan zikirdir. İşte, tüm detaylar.
19.01.2021Dini Bilgiler
Vahiy Nedir Allah Ne İçin Vahiy Göndermiştir Vahiy Katipleri Hakkında Bilgiler
Vahiy Nedir? Allah Ne İçin Vahiy Göndermiştir? Vahiy Katipleri Hakkında BilgilerArapça kökenli olan 'Vahiy' kelimesi, Türkçe dilinde, 'Bir şekilde bildirilen buyruk' olarak ifade edilir. İslam'da ise Allah tarafından gönderilen emirler olarak kabul edilir. Vahiy nedir, Allah ne için vahiy göndermiştir, vahiy katipleri kimlerdir gibi soruların yanıtlarını derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
Subhanallahi Ve Bihamdihi Subhanallahil Azim Estağfirullah Anlamı Nedir Arapça Yazılışı Ve Okunuşu
Subhanallahi Ve Bihamdihi Subhanallahil Azim Estağfirullah Anlamı Nedir? Arapça Yazılışı Ve Okunuşuİslam dünyası içerisinde çok kıymetli zikirler bulunmaktadır. Bu zikirlerin sıklıkla dile getirilmesi, peygamber efendimiz tarafından da salık verilmiştir. Çünkü bu zikirleri dillendirmenin insana hem bu dünyada, hem de ahirette çok büyük faydaları vardır. Peki Subhanallahi ve Bihamdihi Subhanallahil Azim Estağfirullah zikrinin anlamı nedir? Arapça yazılışı ve okunuşu nasıldır? İşte bu konu hakkında tüm merak edilenler.
19.01.2021Dini Bilgiler
Aleyküm Selam Ne Demek Aleyküm Selamın Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı Nedir
Aleyküm Selam Ne Demek? Aleyküm Selam'ın Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı Nedir? Selamlaşma, insanlar arasında sıklıkla yapılan davranışlardan biridir. Kişiler arasındaki samimiyete, resmiyete göre selamlaşma farklılık gösterebiliyor. Her dinde ve dilde kendine özgü selamlaşma sözcükleri bulunuyor. Kullandıkları dile bağlı olarak selamlaşma sözcükleri öne çıkıyor. Müslümanların da kendi aralarında kullandıkları selamlaşma sözcüğü ve hareketi bulunuyor. Aleyküm selam selamlaşma sözcüğünün ne anlama geldiğini detayları ile derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
Salavatı Şerifeler: Salavat Nasıl Getirilir Türkçe Anlamları Ve Arapça Yazılışı İle Salavatlar
Salavatı Şerifeler: Salavat Nasıl Getirilir? Türkçe Anlamları Ve Arapça Yazılışı İle SalavatlarSalavat-ı şerife nedir? Salavat nasıl getirilir? Salavat getirmenin faziletleri nelerdir? Salavat-ı şerife okumanın bir zamanı var mıdır? Salavat-ı Şerifelerden en çok bilineni hangisidir? Kaç tane salavat vardır? Salavatın Türkçe anlamı ve Arapça yazılışı nasıldır? Salavat ı şerife okumak sevap mıdır? Salavatı şerife nasıl getirilir anlamı nedir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Ayeti Anlamı, Fazileti Ve Okunuşu
La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Ayeti Anlamı, Fazileti Ve OkunuşuHazreti Yunus Aleyhisselam’ın Balığın karnında ettiği dua, tevbe duaları içerisinde yer alıyor. Bu dua hakkında merak edilenler ve bu duanın ne anlama geldiği gibi konular merak konusudur. Duanın Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı bilinmesi gereken konuları derledik.
19.01.2021Dualar
Ezan Sözleri Nelerdir Ezanın Sözlerinin Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Ezan Sözleri Nelerdir? Ezanın Sözlerinin Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıGünde beş vakit okunan ve İslam Dünyasının simgesi haline gelen ezan sözleri Arapça özelliğe sahiptir. Birçoğumuzun anlamını bilmediği ezan, ‘namaza çağrı’ niteliğini taşımaktadır. Ezanın Türkçesi ve Arapçası nedir? İşte, tüm detaylar.
19.01.2021Dini Bilgiler
Salatü Selam Nedir Salatü Selamın Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Salatü Selam Nedir? Salatü Selam'ın Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıSalatü selam nedir? Salatü selam getirmenin önemi nedir? Salatü selam faziletleri nelerdir? Salatü selamın Arapça yazılışı nasıldır? Salatu selamın Türkçe anlamı nedir? Salatü selam getirmenin faydaları nelerdir? Salatü selam getirmenin bir zamanı var mıdır? Salatu selam getirmenin sayısı var mıdır? Dilek ve istekler için salatü selam getirmek doğru mudur? Salatü selam hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
Euzu Besleme Ne Demek
Euzu Besleme Ne Demek? Euzu besmele ne demektir? Euzu besmele nasıl söylenir? Besmelenin anlamı nedir? Besmele nerelerde kullanılır? Besmele dua yerine geçer mi? Besmele hangi işlere başlarken çekilmelidir? Besmele hangi durumlarda söylenmektedir? Euzu besmele kaç kez çekilir? Besmele çekmenin faziletleri ve faydaları nelerdir? Euzu besmele ne demektir ve nerelerde söylenmesi gerekir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
Namaz Tesbihatı Nedir Namaz Tesbihatlarının Arapça Yazılışı Ve Türkçe Anlamları
Namaz Tesbihatı Nedir? Namaz Tesbihatlarının Arapça Yazılışı Ve Türkçe AnlamlarıNamaz tesbihatı nedir? Namaz tesbihatı Türkçe anlamı ve Arapça yazılışı nasıldır? Namaz tesbihatı namazlardan önce mi sonra mı yapılır? Namaz tesbihatının faziletleri nelerdir? Namaz tesbihatında yapılması gereken zikirler nelerdir? Namaz tesbihatı hangi şekilde yapılır? Namaz tesbihatın elle çekmenin hükmü nedir? Namaz tesbihatı nedir Türkçe anlamı ve Arapça yazılışı nasıldır hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
Şükür Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekattır Şükür Namazında Okunacak Dualar Ve Sureler Nelerdir
Şükür Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekattır? Şükür Namazında Okunacak Dualar Ve Sureler Nelerdir?Şükür namazı nedir? Şükür namazı nasıl kılınır? Şükür namazı kaç rekattır? Şükür namazı kılarken okunacak dualar nelerdir? Şükür namazı hangi durumlarda kılınmaktadır? Şükür namazı kılarken niyet nasıl yapılır? Şükür namazının önemi nedir? Şükür namazında hangi sureler okunmaktadır? Şükür namazı nasıl kılınır ve şükür namazı kılarken okunacak dualar hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
Cenaze Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Edilir Cenaze Namazı Kaç Rekattır
Cenaze Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Edilir? Cenaze Namazı Kaç Rekattır?Cenaze namazı, rüku ve secdesi olmayan namazlardan birisidir. Selam vermenin vacip olduğu cenaze namazında, dört tekbir getirilerek kılınır. Cenaze namazı nasıl kılınır, hangi dualar edilir, cenaze namazı kaç rekattır gibi soruların yanıtlarını derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
Selamun Aleyküm Sözünün Anlamı Nedir Selamun Aleyküme Verilecek Cevaplar Ve Arapça Yazılışları
Selamun Aleyküm Sözünün Anlamı Nedir? Selamun Aleyküm'e Verilecek Cevaplar Ve Arapça YazılışlarıSelamun aleyküm ne anlama gelmektedir? Selamun aleyküm denildiğinde nasıl cevap verilir? Selamun aleyküm Arapça yazılışı nasıldır? Selamun aleyküm kimlere söylenir? Selamun aleyküm kelimelerinin özelliği nedir? Selamun aleyküm kelimeleri faziletleri nelerdir? Selamun aleyküm kelimelerinin anlamı nedir ve Arapça yazılışı ile cevaplandığında nasıl şekilde cevaplanması gerektiği hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
18.01.2021Dini Bilgiler
Kelime-İ Tevhid Nedir, Nasıl Çekilir Kelime-İ Tevhidin Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Kelime-İ Tevhid Nedir, Nasıl Çekilir? Kelime-İ Tevhid'in Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıMüslüman olunurken söylenen Kelime i Tevhid, her Müslümanın mutlaka bilmesi gereken ve zikretmesi gereken bir kelimedir. Bu kelimenin anlamı, Arapçası ve nasıl zikredileceği konusu da önemlidir.
18.01.2021Dini Bilgiler
Türkçe alfabe sıralama tablosu | Alfabede yer alan harfler: sesli harfler, sessiz harfler
Türkçe alfabe sıralama tablosu | Alfabede yer alan harfler: sesli harfler, sessiz harflerAlfabe veya abece, her biri dildeki bir sese karşılık gelen harfler dizisidir. "Abece" kelimesi, Türkçedeki ilk üç harfin okunuşundan oluşur. Benzer biçimde Fransızca kökenli “Alphabet” kelimesinden Türkçeye geçen "alfabe" sözcüğü, eski Yunancadaki ilk iki harf olan "alfa" ile "beta"nın okunuşundan gelir. İşte hem ingilizce hem de Türkçe alfabe sırası...
5.01.2021Eğitim
Yemek Zıt Anlamlısı Nedir Yemeğin Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Yemek Zıt Anlamlısı Nedir? Yemeğin Zıt Anlamı Olan KelimelerTürkiye yemek mutfağı yönünden kendine özgü çeşitleriyle oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Yemek kelimesi günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız hayatımızın bir parçası haline gelmiş bir kavramdır. İnsanlar yaratılış gereği yemek yemeden yapamazlar çünkü bu doğal bir gereksinimdir. Yemek zıt anlamlısı nedir? Yemeğin zıt anlamı olan kelimeler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.01.2021Eğitim
Kabul Zıt Anlamlısı Nedir Kabulün Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Kabul Zıt Anlamlısı Nedir? Kabulün Zıt Anlamı Olan KelimelerDilimizde birçok kelimenin hem eş anlamlıları hem de zıt anlamlıları bulunmaktadır. Bilinmeyen bir kelimenin zıt anlamının bilinmesi kelimenin anlanması açısından bir yöntem olmaktadır. Bu sebeple birçok sözlük, kelimeleri açıklarken özellikle zıt anlamlardan yararlanmaktadır. Sizler için kabul zıt anlamlısı hakkındaki bilgileri derledik.
28.12.2020Eğitim
Yapay Zıt Anlamlısı Nedir Yapayın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Yapay Zıt Anlamlısı Nedir? Yapayın Zıt Anlamı Olan KelimelerYapay kelimesi, günlük hayat içesinde sık bir şekilde kullanılan sözcüklerden biri olmasından ötürü zıt anlamı da merak edilmektedir. Kelime duyulduğu zaman yapay kelimesinin zıt anlamlısının ne olduğu araştırılmaktadır. Yapay zıt anlamlısı hakkında bilgi vermek, okurlara yardımcı olacaktır. Peki yapay kelimesinin zıt anlamlısı nedir? Yapayın zıt anlamı olan kelimeler nelerdir? İşte ayrıntılar.
28.12.2020Eğitim
Mecelle nedir, hükümleri nelerdir
Mecelle nedir, hükümleri nelerdir?Mecelle 1868-1876 yılları arasında Ahmet Cevdet Paşa başkanlığındaki bir komisyon tarafından derlenen İslami Özel Hukuk (Medeni Hukuk) kuralları olarak bilinmektedir. Osmanlı İmparatorluğu'nun son yarım yüzyılında şer'i mahkemelerde hukuki dayanak olarak kullanılan Mecellle 99 genel hukuk genelgesini içerir. Konuları arasında Büyu, İcar (kira), Kefalet, Havale, Rehin, Emanet, Hibe, Gasp ve İtlaf, Hacir, İkrah ve Şuf'a, Enva-ı Şirket (ortaklık çeşitleri), Vekâlet, Sulh ve İbra, İkrar (borcu kabul etme), Dava, Beyyinat ve Tahlif (kanıt ve delil), Kaza (yargı) yer almaktadır.
16.12.2020Gündem
Nilda İsminin Anlamı Nedir Nilda Ne Demek, Hangi Anlama Gelir
Nilda İsminin Anlamı Nedir? Nilda Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?İnsan isimlerinin manası özellikle son dönemde çok fazla araştırılma konusu olan türden bir meseledir. İnsanlar çocuklarına isim vermeden önce bu ismin manasının ne olduğunu, Kuran'da geçip geçmediğini ve hatta bu ismin geçmişini araştırmaktadır. Bu nedenle isim verme konusu önemlidir. Nilda ismi de bu konu da araştırılan bir isimdir. Nilda ismi ne demek ve hangi manalara gelir? Nilda ismi Kuran'da geçiyor mu ve benzeri ayrıntıları derledik.
14.12.2020Yaşam
Kureyş Suresi Okunuşu Ve Anlamı nedir Kureyş Suresi Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Kureyş Suresi Okunuşu Ve Anlamı nedir? Kureyş Suresi Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKureyş Suresi’nin ismi Hz. Muhammed’in de bağlı olduğu kabileden gelmektedir. Bu kabilenin Mekke’nin en güçlü Arap kabilesi olduğu ve özellikle Fil Vakası’nda Kabe’yi korudukları bilinmektedir.
12.11.2020Sureler
İnşirah Suresi anlamı, Arapça - Türkçe fazileti, meali nedir İnşirah Suresi yazılışı
İnşirah Suresi anlamı, Arapça - Türkçe fazileti, meali nedir? İnşirah Suresi yazılışıİnşirah Suresini araştıran vatandaşlar için haberimizin içeriğinde İnşirah suresi ile ilgili merak edilenleri haberimize ekledik. Peki İnşirah Suresi anlamı, Arapça - Türkçe fazileti, meali nedir? İşte İnşirah Suresi yazılışı...
12.11.2020Gündem
Kunut duaları anlamı nedir Kunut duaları 1 ve 2 Arapça - Türkçe okunuşu, yazılışı, dinleme videosu
Kunut duaları anlamı nedir? Kunut duaları 1 ve 2 Arapça - Türkçe okunuşu, yazılışı, dinleme videosuKunut Duaları genellikle Yatsı namazının ardından kılınan 3 rekatlik vitir namazında 3. rekatta rükuya gitmeden önce tekbir alınması ve Kunut duaları okunması ile eda edilen bir namazdır. Müslüman vatandaşlar ise kunut duaları hakkında arayışa geçti. 1 ve 2 olarak kendi içinde ayrılan Kunut dualarının Türkçe ve Arapça okunuşlarını haberimizde derledik. Aynı zamanda Vitir namazının üçüncü rekatında kunut dualarını okumayan kimse namazını nasıl tamamlar? sorusunun cevabını da Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi YouTube kanalı üzerinde yer alan video ile haberimize ekledik.
11.11.2020Gündem
Alak Suresi meali - okunuşu dinle | Alak Suresi tefsiri, anlamı nedir
Alak Suresi meali - okunuşu dinle | Alak Suresi tefsiri, anlamı nedir? Alak Suresi, “Oku” ayeti ile başlayan ve Hz. Muhammed’e tebliğ edilen ilk suredir. Kur’an-ı Kerim’in 96. Sırasında bulunan bu sure, Müslümanlar için indirilen ilk emir olma özelliğine sahiptir. Alak Suresi’nin Ramazan ayının ortasında ve Hz. Muhammed 41 yaşındayken indirildiği bilinmektedir. Bu bağlamda Cebrail (aleyhisselam), Alak Suresi’nin ilk 5 ayetini Hira Mağarası’nda Hz. Muhammed’e tebliğ etmiştir. Peki Alak suresinin meali nedir? İşte Türkçe ve Arapça Alak Suresi okunuşu ve videosu haberimizde...
5.11.2020Sureler
Tevbe suresi kaç ayet, meali nedir Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...
Tevbe suresi kaç ayet, meali nedir? Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...Günahlarına tövbe etmek isteyen vatandaşların merakla araştırdığı Tevbe Suresi veya Berâe Suresi, Kur'an'ın dokuzuncu suresidir. Sure 129 ayetten oluşur. Tamamı Medine'de indirilen indiriliş sırasıyla 113. suredir. Sure ismini, Allah'ın kendisine samimiyetle inanan ve tövbe edenleri affedeceğini bildirdiği 104. ayetinden almaktadır. Peki Tevbe Suresi kaç ayet, meali nedir? İşte Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...
5.11.2020Sureler
Kelime - i Şehadet anlamı, yazılışı, okunuşu nasıl olur Türkçe - Arapça Kelime - i Şehadet dinleme ve okuma sayfası
Kelime - i Şehadet anlamı, yazılışı, okunuşu nasıl olur? Türkçe - Arapça Kelime - i Şehadet dinleme ve okuma sayfasıKelime-i şehâdet veya Kelime-i tevhid, İslam inancında Allah'tan başka İlah olmadığı, Muhammed'in de O'nun kulu ve Elçisi esasının beyanı olan ibaredir. Peki Kelime - i Şehadet'in yazılışı ve okunuşu nasıl olur? Kelime - i Şehadat hakkında bilgilenmek isteyenler için haberimizin içeriğinde Türkçe - Arapça Kelime - i Şehadet dinleme videosu ve okuma sayfasına yer verdik.
5.11.2020Dini Bilgiler
Şifa duası Arapça - Türkçe dinle | Şifa duası oku: Diyanetin hastalar için yayımladığı şifa duası
Şifa duası Arapça - Türkçe dinle | Şifa duası oku: Diyanet'in hastalar için yayımladığı şifa duasıKendisi veya çevresindeki hastalara şifa duası araştıran vatandaşlar için haberimizin içeriğinde Arapça - Türkçe şifa duasına yer verdik. Şifa duası okumak veya dinlemek isteyenler haberimizin içeriğinden bilgilenebilir. Peki Şifa duası hangisidir? İşte İslam aleminin hayatında çok önemli yeri olan dualardan biri olan şifa duası...
29.10.2020Dualar
Nas suresi anlamı, okunuşu nedir Nas suresi Türkçe - Arapça meali dinle, ezberle | İşte tefsiri...
Nas suresi anlamı, okunuşu nedir? Nas suresi Türkçe - Arapça meali dinle, ezberle | İşte tefsiri...Nas suresi okumak ve ezberlemek isteyenler, sure hakkında araştırmalara başladı. Türkçe ve Arapça okunuşu merak konusu olan Nas suresinin anlamı nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılan Nas suresi meali ve tefsirini haberimize ekledik.
22.10.2020Sureler
Felak suresi meali - anlamı, okunuşu nedir Felak suresi Türkçe - Arapça dinle, ezberle
Felak suresi meali - anlamı, okunuşu nedir? Felak suresi Türkçe - Arapça dinle, ezberleFelak Suresi, Kur'an'ın 113. suresidir. Sure 5 ayetten oluşur. Fil Suresinden sonra Nas Suresinden önce Mekke'de indirildiğine inanılır. İniş sırasına göre 20. suredir. Sure ismini ilk ayetinde yer alan ve sabah aydınlığı anlamına gelen felâk kelimesinden almıştır. Peki Felak suresi meali - anlamı, okunuşu nedir? İşte Felak suresi Türkçe - Arapça dinle, ezberleme videosu...
22.10.2020Sureler
Nazar duası okunuşu ve yazılışı nasıl olmalı Nazar duası dinleme videosu ve anlamı (Diyanet İşleri Başkanlığı)
Nazar duası okunuşu ve yazılışı nasıl olmalı? Nazar duası dinleme videosu ve anlamı (Diyanet İşleri Başkanlığı)Nazar değmesine inanan vatandaşlar, Nazar hakkında araştırmalara devam ediyor. Nazardan nasıl korunulur, nazar duası var mıdır? soruları yoğun ilgi görüyor. Aynı zamanda Nazar duasının Türkçe ve Arapça okunuşu yazılışı merak ediliyor. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılan Nazar için okunması gereken dualar ve Nazar duası videosu...
22.10.2020Dualar
Yasin Suresi oku ve dinle | Arapça - Türkçe Yasin Suresi okunuşu | Kuranı Kerimin 36. suresi
Yasin Suresi oku ve dinle | Arapça - Türkçe Yasin Suresi okunuşu | Kur'an'ı Kerim'in 36. suresiYasin Suresi okumak veya dinlemek isteyenler, hem Arapça hem de Türkçe okunuşu hakkında sayfaları araştırıyor. 83 Ayetten oluşan Yasin Suresi bir ölünün arkasından okunmakla birlikte sevabı çok büyük olan surelerin arasında yer alıyor. Yasin Suresi okuduktan sonra, Yasin Suresi duası okunur. Peki o dua hangisidir? İşte haberimizin içeriğinde Yasin Suresi'nin Arapça ve Türkçe okunuşu, Türkçe anlamı ve Yasin Suresi'nin Arapça v Türkçe okunuşu, anlamı...
14.10.2020Sureler
Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır En Basit Yöntem İle Takdir Teşekkür Nasıl Hesaplanır
Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Yöntem İle Takdir Teşekkür Nasıl Hesaplanır?Karnede takdir veya teşekkür gelme durumu not ortalaması hesabı üzerinden bulunmaktadır. Kişiler karnelerini almadan önce küçük bir hesaplamayla takdir veya teşekkür alabileceğini hesaplayabilir. Kişiler not ortalaması, sınav sonuçları üzerinden kolay bir şekilde bu işlemi uygulayabilirler. Sizler için takdir ve teşekkür hesaplaması hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
4.10.2020Eğitim
Siğil duası nedir Siğil duası Arapça ve Türkçe yazılışı var mı
Siğil duası nedir? Siğil duası Arapça ve Türkçe yazılışı var mı?Vücudunun herhangi bir yerinde siğil oluşan vatandaşlar, siğilin nasıl geçeceğini araştırmaya başladı. Tıbbi yolları denedikten sonra duaya da başvuranlar, siğil duası nedir, Siğil duası Arapça ve Türkçe yazılışını araştırmaya başladı. İşte siğl duasına yönelik Nihat Hatipoğlu'ndan açıklama...
28.09.2020Dualar
Tahiyyat duası anlamı nedir, okunuşu nasıl Tahiyyat duası Arapça - Türkçe yazılışı
Tahiyyat duası anlamı nedir, okunuşu nasıl? Tahiyyat duası Arapça - Türkçe yazılışıİslam alemi için farz sayılan beş vakit namazda okunacak belli başlı dualar vardır. Bu dualar arasında Tahiyyat duası da bulunur. Diğer adıyla Ettehiyatü duası olarak da bilinen Tahiyyat duası anlamı nedir, okunuşu nasıl? İşte Tahiyyat duası Arapça dinle - Türkçe yazılışı...
25.09.2020Dualar
Deprem duası Türkçe - Arapça oku | Deprem duası yazılışı ve okunuşu
Deprem duası Türkçe - Arapça oku | Deprem duası yazılışı ve okunuşuAnsızın gelen sarsıntılarda akla ilk gelen dualara sığınmak oluyor. Zaman zaman meydana gelen depremler vatandaşların tedbirli olması konusunda adeta uyarıyor. Deprem anlarında okunması gereken dualardan biri de deprem duası. İşte Türkçe, Arapça deprem duası yazılışı ve okunuşu haberimizde...
24.09.2020Dualar
EBA TV canlı ders nasıl izlenir TRT EBA TV saat kaçta açılıyor, ders programı belli mi
EBA TV canlı ders nasıl izlenir? TRT EBA TV saat kaçta açılıyor, ders programı belli mi?EBA TV ile canlı dersler devam ediyor. 31 Ağustos tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan uzaktan eğitim EBA TV'de canlı derslere katılım ile gerçekleşiyor. Bugün anaokulu ve ilkokul 1. sınıflar için yüz yüze eğitim başlıyor. Peki, EBA giriş nasıl yapılır? EBA TV saat kaçta açılıyor?
21.09.2020Gündem
Kunut duası 1 ve 2 ezberle | Kunut duası Türkçe - Arapça okunuşu ve yazılışı...
Kunut duası 1 ve 2 ezberle | Kunut duası Türkçe - Arapça okunuşu ve yazılışı...İslam alemi için dualar çok önemlidir. Kunut duası 1 ve 2 olarak kendi içinde ayrılır. Kunut duası Türkçe veya Arapça olarak okunabilir. Kunut dualarını ezberlemek isteyenler için Kunut duası 1 ve 2 haberimizde...
11.09.2020Dualar
Kenzül arş duası oku - dinle | Kenzül arş duası Türkçe - Arapça okunuşu
Kenzül arş duası oku - dinle | Kenzül arş duası Türkçe - Arapça okunuşuKenzül arş duası hakkında bilgi almak isteyenler, duanın Türkçe ve Arapça okunuşunu, aynı zamanda duanın anlamını araştırıyor. Haberimizin içeriğinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgileri okuyabilirsiniz.
11.09.2020Dualar
Melek İsminin Anlamı Nedir Melek Ne Demek, Ne Anlama Gelir
Melek İsminin Anlamı Nedir? Melek Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Melek ismi ülkemizde en fazla tercih edilen kız isimleri arasındadır. Ayrıca yabancı dillerdeki telaffuzuyla dünyada da sıkça tercih edildiği görülmektedir. Bu sebeple anlamını öğrenmek isteyebilirsiniz. Melek isminin ne anlama geldiği, ne demek olduğu, Kuran'da geçip geçmemesine dair tüm bilgiler yazımızda sizler için hazırlanmıştır.
4.09.2020Aile
Akif İsminin Anlamı Nedir Akif Ne Demek, Ne Anlama Gelir
Akif İsminin Anlamı Nedir? Akif Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Akif, erkek çocuklarına sıklıkla verilen isimlerden biridir. Arapça kökenli bir sözcük olan Akif, çoğu zaman Mehmet ismiyle birlikte kullanılır. Akif isminin anlamı nelerdir, Kuran'ı Kerim'in hangi ayetlerinde geçiyor? Sizin için tüm detayları derledik.
4.09.2020Aile
Hazar İsminin Anlamı Nedir Hazar Ne Demek, Ne Anlama Gelir
Hazar İsminin Anlamı Nedir? Hazar Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Hazar, ülkemizde hem kadın hem erkek ismi olarak kullanılıyor. Aynı zamanda Avrupa'daki bir denizin adı olan Hazar kelimesi, yerel Türkçede farklı anlamlara gelmektedir. Hazar isminin anlamı nedir, Kuran'ı Kerim'de geçiyor mu? Merak edenler için araştırdık.
3.09.2020Aile
TDKye göre günümüz Türkçesinde yazılışı yanlış olan hangisidir Kim Milyoner Olmak İster cevabı
TDK'ye göre günümüz Türkçesinde yazılışı yanlış olan hangisidir? Kim Milyoner Olmak İster cevabıATV'nin sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, bu akşam yepyeni bir bölümle daha izleyenlerin karşısına çıkıyor. Bugün oldukça heyecanlı geçen yarışmada yine çarpıcı bir soru merak konusu oldu. Peki TDK'ye göre günümüz Türkçesinde yazılışı yanlış olan hangisidir?
8.08.2020Gündem
Kurnazlığı gözlerinden belli olmak anlamına gelen deyimin doğru yazılışı hangisidir Kim Milyoner Olmak İster
Kurnazlığı gözlerinden belli olmak anlamına gelen deyimin doğru yazılışı hangisidir? Kim Milyoner Olmak İsterATV'nin sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, bu akşam yepyeni bir bölümle daha izleyenlerin karşısına çıkıyor. Bugün oldukça heyecanlı geçen yarışmada yine çarpıcı bir soru merak konusu oldu. Peki Kurnazlığı gözlerinden belli olmak anlamına gelen deyimin doğru yazılışı hangisidir
8.08.2020Gündem
Yazımı Karıştırılan Sözcükler Nelerdir Türkçede En Çok Yanlış Yazılan Kelimelerin Doğru Yazılışları
Yazımı Karıştırılan Sözcükler Nelerdir? Türkçe'de En Çok Yanlış Yazılan Kelimelerin Doğru YazılışlarıDilimizde bazı kelimelerin doğru yazılışları karıştırılmaktadır. Özellikle öğrenciler kelimelerin yazımında oldukça güçlükler yaşamaktadırlar. Peki yazımı karıştırılan sözcükler nelerdir? Türkçede en çok yanlış yazılan kelimelerin doğru yazılışlarını sizlere detaylıca listeledik.
14.09.2020Eğitim
Ünlü Daralması Nedir Örnekler İle Ünlü Daralması Konu Anlatımı
Ünlü Daralması Nedir? Örnekler İle Ünlü Daralması Konu AnlatımıTürkçede gündelik yaşamda da ünlü daralması oldukça büyük öneme sahiptir. Aynı zamanda eğitim açısından öğrenciler için mutlaka bilinmesi gereken dil bilgisi konuları arasında yer alıyor. Peki, ünlü daralması nedir? Örnekler ile ünlü daralması konu anlatımı hakkında bilgiler.
14.09.2020Eğitim
Ettehiyyatü duası dinle | Ettehiyyatü duası Türkçe yazılışı ve anlamı nedir, nasıl okunur
Ettehiyyatü duası dinle | Ettehiyyatü duası Türkçe yazılışı ve anlamı nedir, nasıl okunur?Ettehiyyatü duası hakkında bilgilenmek isteyenler araştırmaya başladı. Ettehiyyatü duası Türkçe yazılışı ve anlamının ne olduğu merak ediliyor. Peki Ettehiyyatü duası nasıl okunur? İşte Ettehiyyatü duası hakkında bilinmesi gerekenler...
10.07.2020Dualar
Japonca Sayılar Nasıl Yazılır (100e Kadar) Japonca Sayıların Türkçe Okunuşu Ve Yazılışı
Japonca Sayılar Nasıl Yazılır? (100'e Kadar) Japonca Sayıların Türkçe Okunuşu Ve YazılışıFarklı ülkelerin konuşma dilleri, yaşam şekilleri düzenli olarak hayatımıza girmeye başladı. Bu faktörlerin en önde gelenleri ise dizi ve filmler olmuştur. Hal böyle olunca, yeni bir dil öğrenme merakı gün geçtikçe artmaya başlamıştır. Peki, Japonca sayılar nasıl yazılır? (100'e kadar) Japonca sayıların Türkçe okunuşu ve yazılışı nasıldır? Sizin için derledik.
7.07.2020Eğitim
Yunanca Sayılar Nasıl Yazılır (100e Kadar) Yunanca Sayıların Türkçe Okunuşu Ve Yazılışı
Yunanca Sayılar Nasıl Yazılır? (100'e Kadar) Yunanca Sayıların Türkçe Okunuşu Ve YazılışıYunanca dili öğrenilirken sayıların da unutulmaması gerekiyor. Yunan sayıları, Yunan Alfabesindeki harfler kullanılarak ifade ediliyorlar. Yunan alfabesi İyonya alfabesini kullandıkları için Latince ile karıştırılabiliyor. Fakat sayıları öğrenmek için gramer bilgisi gerekmiyor. Ezberleme yöntemini kullanarak Yunanca sayıları öğrenebilir ve günlük hayatınızda kullanabilirsiniz. Yunanca sayıların nasıl yazıldığını, okunduğunu ve Türkçe okunuşlarını sizler için derledik.
7.07.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Belma AkçuraMilliyet Yazarı
Bir paragraflık yazıda sekiz yanlış!Bir üniversitenin mütercim tercümanlık bölümü, çevirmen Nükhet İpekçi İzet’in mesleki geçmişini kamuoyuyla paylaşıyor...
13.09.2020Pazar

Benzer Haber Etiketleri

arapçatürkçeanlamıyazılışıokunuşu

Yazılışı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.