zipline

zipline

Son dakika zipline haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zipline gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zipline haber sayfamızda...

zipline haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 63 zipline haberi bulunmuştur.

Dev salıncaktan düşen Cezayirli kadın öldü
Dev salıncaktan düşen Cezayirli kadın öldüKocaeli'nin Kartepe ilçesindeki macera parkında, Cezayir uyruklu A.B. isimli kadın, bindiği dev salıncaktan havaya doğru çekilip, bırakıldıktan sonra düşerek, yaşamını yitirdi. Emniyet kemerinin tam takılmaması nedeniyle zemine çakılan kadının düşme anı, cep telefonu kamerasınca kaydedildi.Olay, 10 Ağustos günü, ilçeye bağlı Maşukiye Mahallesi'ndeki macera parkında meydana geldi. Çelik halatların üzerinde bisikletlerin sürüldüğü, zipline gibi heyecan verici aletlerin bulunduğu parka, İstanbul'dan ailesiyle gelen Cezayirli A.B., aynı anda 3 kişinin alınabildiği dev salıncağa bindi. 18 metre yüksekliğindeki salıncağa tek başına alınan A.B., iddiaya göre, kask takmak istemedi. B.A., çelik halatla yukarı doğru çekilmeye başlandı.Kancanın bırakılmasıyla aşağı yönelen salıncaktan düşen A.B., zemine çakıldı. Çevredekiler, büyük korku yaşarken, salıncaktan düşen kadın için sağlık ekibi istendi. İhbarla gelen sağlık görevlileri, A.B.'nin yaşamını yitirdiğini belirledi. Yapılan kontrolde, A.B.'nin kemerinin tam takılmadığı anlaşıldı. Olay yerinde inceleme başlatılırken, ruhsatının olmadığı belirlenen macera parkı mühürlendi. Cezayirli A.B.'nin ailesinin şikayette bulunmadığı öğrenilirken, oyun aletlerini işleten kişi hakkında soruşturma başlatıldı.Öte yandan A.B.'nin dev salıncaktan düşmesi anı, cep telefonu kamerasına anbean yansıdı.
11.09.2019Yaşam
Bu terasa çıkmak cesaret istiyor
Bu terasa çıkmak "cesaret" istiyorGümüşhane'de tarihi Torul Kalesi'nin bulunduğu alana yapılan ve Türkiye'nin en yükseklerinden birisi olarak gösterilen cam seyir terasında ziyaretçiler, heyecan dolu anlar yaşıyor.Zigana ve Sarıç dağlarının eşsiz manzarasına karşı 90 metrekarelik alanda 50 kişinin aynı anda seyir yapabildiği terası hizmete girdiği günden bu yana 100 gün içerisinde 26 bin kişi ziyaret etti.Çevre illerden gelen ziyaretçilerle birlikte hafta sonları 2 bini aşkın kişinin geldiği cam seyir terasında özellikle yükseklik korkusu olan ziyaretçiler adrenalin dolu anlar yaşıyor.Ziyaretçilerin özçekim yapmayı da ihmal etmediği terası bu yıl 300 bin turistin ziyaret etmesi bekleniyor.İlçe turizmini atağa kaldıran cam seyir terasının ardından alanda, 900 metre gidiş, 600 metre geliş ile Türkiye'nin en uzun hatta sahip zipline projesi de hayata geçirilecek. - Ziyaretçiler heyecan yaşıyor Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cam seyir terasının beklenenin üzerinde bir ilgi gördüğünü söyledi.Açılışından bu yana geçen 100 gün içerisinde 26 bin kişinin terası ziyaret ettiği bilgisini veren Köroğlu, "Hafta sonları cumartesi 600, pazar günleri ise bin 500 kişiyi burada ağırlıyoruz. Hafta içi ise ortalama 300 kişiye burada hizmet veriyoruz." dedi.Ziyaretçilerin yoğunlukla Gümüşhane il merkezi ile birlikte, Giresun, Trabzon, Samsun, Rize, Bayburt gibi bölge illerinden geldiğine dikkati çeken Köroğlu, "Nevşehirli vatandaşlarımızı da burada gördük. Ciddi manada bir farkındalık oluştu. Buraya gelen herkes adrenalin, heyecan ve macera duyguları yaşıyor. Onların heyecanına ortak olmak çok güzel bir duygu." ifadelerini kullandı.Köroğlu, cam seyir terasıyla birlikte ilçede ekonomik hayatın da canlandığını belirterek, Torul'un sürekli göç veren bir ilçe olduğunu, turizm çalışmalarıyla göçü tersine çevirmeyi amaçladıklarını vurguladı.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları