Ağırlaştırılmış Müebbet

Ağırlaştırılmış Müebbet

Son dakika Ağırlaştırılmış Müebbet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ağırlaştırılmış Müebbet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ağırlaştırılmış Müebbet haber sayfamızda...

Ağırlaştırılmış Müebbet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.077 agirlastirilmis muebbet haberi bulunmuştur.
Ceren Özdemir'in katili, polisleri yaralamasıyla ilgili yedinci kez hakim karşısında
Ceren Özdemir'in katili, polisleri yaralamasıyla ilgili yedinci kez hakim karşısındaOrdu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Özgür Arduç'un, yakalandığı sırada polis memurlarını bıçakla yaralamasıyla ilgili davanın yedinci duruşması görüldü.
21.09.2021Gündem
Son dakika! Ebru Erdem'in ölümüne ilişkin davada karar
Son dakika! Ebru Erdem'in ölümüne ilişkin davada kararKüçükçekmece’de bir rezidansın 9. katından düşerek hayatını kaybeden Ebru Erdem’in ölümüne ilişkin açılan davada mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme Ebru Erdem ile aynı evde olan ve olaydan sonra kaçan sanık Serdar Taş’ı, “çocuğun cinsel istismarı” suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırdı. Taş, “kasten öldürme” suçundan ise beraat etti. Serdar Taş yaptığı son savunmasında, “Ben kimseyi öldürmedim. Kimseye tecavüz etmedim” dedi.
21.09.2021Gündem
Okul servisini durdurdu, iki çocuğu öldürdü! 'Kendimi kaybettim'
Okul servisini durdurdu, iki çocuğu öldürdü! 'Kendimi kaybettim'Çorum'da oğluyla kavga eden Tunç Taşar ile Kaan Hakverdi’yi okul servisinde tabancayla vurarak, öldüren ve hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan eski muhtar Selfet Başkuş, ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Başkuş, “Üzerimde bulunan silahla 5 ya da 6 el ateş ettim. Kendimi kaybettiğim için detayları hatırlamıyorum” dedi.
20.09.2021Gündem
9 bıçak darbesiyle öldürmeye 'kader mahkumu' savunması
9 bıçak darbesiyle öldürmeye 'kader mahkumu' savunmasıEsenyurt’ta boşanma aşamasında olduğu 25 yıllık eşini 9 kez bıçaklayarak öldüren Dursun Çoban, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sanık avukatı ise duruşmada yaptığı savunmada, olayda haksız tahrik unsurları olduğunu söyleyerek, “Bazen kader mahkumu deriz ya. Bu tipik bir kadına şiddet olayı değildir” dedi.
20.09.2021Gündem
Sosyal medyadan bunu yaptı! Kan donduran teklif
Sosyal medyadan bunu yaptı! Kan donduran teklifAntalya'da park yüzünden darp edildikten sonra hayatını kaybeden yüzde 90 bedensel engelli Mümin Kara'nın ailesi, sanıklardan A.Y.'nin tutuklanmasını istedi. A.Y.'nin kendilerini sosyal medyadan tehdit ettiğini söyleyen kendisi de bedensel engelli Emine Kara "Eşimi gömdüm, çocuklarımı gömmek istemiyorum" dedi. Öte yandan Emine Kara, can güvenliği olmadığını belirterek ifade verdiği sırada oğlu Bekir Kara'nın sosyal medya hesabına A.Y. isimli kullanıcıdan arkadaşlık daveti geldi.
15.09.2021Haberler
Fulya'yı öldüren eski eşe ağırlaştırılmış müebbet istemi
Fulya'yı öldüren eski eşe ağırlaştırılmış müebbet istemiİzmir’in Karabağlar ilçesinde, birlikte yaşadığı eski eşi Fulya Öztürk'ü (35) çalıştığı pastanede tabancayla öldüren Hasan Ozan Baştosun (32) hakkındaki soruşturma tamamlandı. İddianamede 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Baştosun'un, eski eşini yeniden ayrılmak istemesi üzerine öldürdüğü ortaya çıktı.
15.09.2021Gündem
Hocam öldükten sonra kalp aleminde bana 'sen mehdisin' dedi
Hocam öldükten sonra kalp aleminde bana 'sen mehdisin' dediZonguldak’ta, Murat Cura'yı (67) 9 el ateş edip öldüren ve ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Erdoğan Kösepınar (55), ilk kez hakim karşısına çıktı. Kösepınar, vefat eden hocasının rüyasına girerek kalp aleminde kendisine 'sen mehdisin' dediğini iddia edip, "Cura'yı öldürmezsen rahat olamazsın' dedi. 3 kişiyi daha öldürmemi söyledi" dedi.
15.09.2021Gündem
Sosyal medyadan bunu yaptı! Kan donduran teklif
Sosyal medyadan bunu yaptı! Kan donduran teklifAntalya'da park yüzünden darp edildikten sonra hayatını kaybeden yüzde 90 bedensel engelli Mümin Kara'nın ailesi, sanıklardan A.Y.'nin tutuklanmasını istedi. A.Y.'nin kendilerini sosyal medyadan tehdit ettiğini söyleyen kendisi de bedensel engelli Emine Kara "Eşimi gömdüm, çocuklarımı gömmek istemiyorum" dedi. Öte yandan Emine Kara, can güvenliği olmadığını belirterek ifade verdiği sırada oğlu Bekir Kara'nın sosyal medya hesabına A.Y. isimli kullanıcıdan arkadaşlık daveti geldi.
15.09.2021Gündem
Gamze Pala'nın katilinin akıl sağlığı yerinde çıktı
Gamze Pala'nın katilinin akıl sağlığı yerinde çıktıRize’nin Fındıklı ilçesinde, AK Parti Seçim İşleri'nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gamze Pala’yı (46) aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle tabancayla sırtından vurduktan sonra, boğazını bıçakla kesip öldüren Savaş Dalançıkar’ın (39), ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talebiyle yargılandığı davaya devam edildi. Hakkında, ceza sorumluluğunun tam olduğuna ilişkin düzenlenen raporla ilgili görüşü sorulan Dalançıkar “Bir diyeceğim yoktur” dedi.
14.09.2021Gündem
Okul servisinde 2 çocuğu öldüren sanığa, çifte ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemi
Okul servisinde 2 çocuğu öldüren sanığa, çifte ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemiÇorum'da oğluyla kavga eden Tunç Taşar ile Kaan Hakverdi’yi okul servisinde tabancayla vurup öldüren Selfet Başkuş hakkında, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, tutuklu sanık Başkuş'un, “Oğlumu taciz ettiklerini düşündüm. 4-5 el öldürmek maksadıyla ateş ettim. Olayı çocuğuma pislik yapılması nedeniyle işledim” ifadeleri yer aldı.
14.09.2021Gündem
12 Eylül darbesinin üzerinden 41 yıl geçti
12 Eylül darbesinin üzerinden 41 yıl geçtiDemokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 41 yıl geçti.
12.09.2021Gündem
Kızının gözleri önünde eşini öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbet
Kızının gözleri önünde eşini öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbetÇanakkale'de, boşanma aşamasındaki eşi Fatma Kökoğlu'nu (44) kızı Duygu Kökoğlu'nun (20) gözleri önünde bıçaklayarak, öldüren Aydın Kökoğlu (47), tutuklu yargılandığı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
11.09.2021Gündem
Vaiz eşini boğan müezzine ağırlaştırılmış müebbet
Vaiz eşini boğan müezzine ağırlaştırılmış müebbetİzmit'te boşanma aşamasındaki vaiz eşi Özlem Güneş'i boğan müezzin Zülküf Güneş'e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.
9.09.2021Gündem
Cinayeti itiraf etti ama ‘indirim’ aldı
Cinayeti itiraf etti ama ‘indirim’ aldıMehmet Taşdelen’e kuzeni Ayşe Altuntaş’ı öldürdüğünü itiraf etmesine rağmen ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan iyi hal indirimi uygulandı. Taşdelen, müebbet hapse çarptırıldı.
9.09.2021Gündem
Doktor kızı Gülnur'u 20 kurşunla öldüren babasının akli dengesi yerinde çıktı
Doktor kızı Gülnur'u 20 kurşunla öldüren babasının akli dengesi yerinde çıktıBalıkesir'de aracına koyduğu GPS cihazıyla Antalya'dan itibaren takip ettiği doktor Gülnur Yılmaz’a önce otomobiline çarpıp kaza yaptıran, ardından 20 kurşunla öldüren babası Mustafa Ali Yılmaz'ın, akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair Adli Tıp Kurumu'ndan istenen rapor çıktı. Rapora göre, Yılmaz'ın akıl sağlığının yerinde ve cezai ehliyetinin tam olduğu bildirildi.
8.09.2021Gündem
4 çocuk annesi kadını öldürüp, gömen sanığa  müebbet hapis
4 çocuk annesi kadını öldürüp, gömen sanığa müebbet hapisİstanbul’da gönül ilişkisi yaşadığı ve aynı zamanda akrabası olan 4 çocuk annesi Ayşe Altuntaş'ı (43) buluştukları ormanlık alanda silahla vurarak öldürdükten sonra çukura gömen Mehmet Taşdelen "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
8.09.2021Gündem
Televizyona çıkıp kayıp eşini aradı!  Ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi
Televizyona çıkıp kayıp eşini aradı! Ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiBüyükçekmece'de 10 yıldır kayıp olarak aranan eşi Güldane Biçer'i (33) katıldığı bir televizyon programında öldürdüğünü itiraf eden Osman Biçer,(43) hakkında  'Tasarlayarak ve canavarca hisle eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle iddianamede düzenlendi. Sanık Biçer savcılıktaki savunmasında, eşini cinsel organından bıçakladığını daha sonra da boğazını keserek öldürdüğünü ve maktulü gömdükten sonra kayıp başvurusunda bulunduğunu beyan etti.
8.09.2021Gündem
Son dakika... Türkiye'nin konuştuğu 'Palu ailesi' davasında karar
Son dakika... Türkiye'nin konuştuğu 'Palu ailesi' davasında kararGelen bir son dakika haberine göre Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 13 yıl önce kaybolan Meryem Tahnal'ın öldürülmesine ilişkin kamuoyunda "Palu ailesi" olarak bilinen ve haklarında verilen karar usul hatası gerekçesiyle üst mahkeme tarafından bozulan 6 kişinin yeniden yargılandığı davada karar verildi.
7.09.2021Gündem
Cinayet planı telefondan çıktı!
Cinayet planı telefondan çıktı!Aslıhan Alkılınç'ın annesinin evinde çocuklarının gözü önünde boşanma aşamasında olduğu eşi Ali Alkılınç tarafından öldürüldü. Alkılınç’ın telefonunda yapılan incelemede cinayeti tasarlayarak işlediği ortaya çıktı. Bilirkişi incelemesinde, “Aldatan eşi öldürmenin cezası” ve “Hangi hastalıkların cezai ehliyeti yoktur” araması yapıldığı tespit edildi.
4.09.2021Gündem
Foseptik cinayeti sanığı iki kardeşe ağırlaştırılmış müebbet talebi
Foseptik cinayeti sanığı iki kardeşe ağırlaştırılmış müebbet talebiAntalya’da geçen yıl ocak ayında kayıp olarak aranırken, bu yılın nisan ayında öldürüldüğü ortaya çıkan ve foseptikte parçalanmış cesedi bulunan Süleyman Eken'in (54) cinayet sanıkları Oktay ve Mehmet Yılmaz kardeşler hakkında, ömür boyu hapis ve 22 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
2.09.2021Gündem
Sanığın annesi 15 yıl hapisten nasıl kurtuldu?
Sanığın annesi 15 yıl hapisten nasıl kurtuldu?Türkiye’yi yasa boğan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara cinayetinde, ilk derece mahkemesince oğlu olan sanık Uğur Koçyiğit’e, “yardım etmek” ve küçük kızı, “hürriyetinde yoksun bırakma” suçlarından toplam 15 yıl 10 ay hapis cezasına çaptırılan, ancak istinafta tüm suçlardan beraat ettirilen sanığın annesi Huriye Koçyiğit hakkında verilen hükmün gerekçesi açıklandı. Gerekçede, inandırıcı delil bulunamadığı belirtildi.
26.08.2021Gündem
Zonguldak'ta akılalmaz olay! Kendini mehdi ilan edip, kabul etmeyeni öldürmüş
Zonguldak'ta akılalmaz olay! Kendini mehdi ilan edip, kabul etmeyeni öldürmüşZonguldak'ta Murat Cura'yı (67), evinden çıktığında tabancasıyla 9 el ateş edip öldüren Erdoğan Kösepınar (55) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle açılan davanın iddianamesinde detaylar ortaya çıktı. Kendini mehdi ilan eden Kösepınar, bunu kabul etmeyen ve Almanya'daki tekkeden ayrılmasına neden olmakla suçladığı Cura'yı şeytan olarak gördüğü için öldürdüğünü anlattı.
19.08.2021Gündem
Bensu Narlı'nın katilinden kan donduran savunma
Bensu Narlı'nın katilinden kan donduran savunmaMuğla'nın Milas ilçesinde, Bensu Narlı'yı (23), av tüfeğiyle öldüren eski erkek arkadaşı Serhat Kantaş (25), Tasarlayarak adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı duruşmada cinayeti soğukkanlılıkla anlattı. Savunmasında kapının arkasına sakladığı tüfekle Bensu Narlı'ya ateş ettiğini itiraf eden Kantaş, ancak cinayeti tasarlayarak işlemediğini ve pişman olduğunu söyledi.
17.08.2021Gündem
Annenin isyanı: Ellerimle büyüttüğüm torunum oğlumu öldürdü
Annenin isyanı: Ellerimle büyüttüğüm torunum oğlumu öldürdüBağcılar'da geçen yıl aralarında alacak verecek meselesi olduğu iddia edilen yeğeni tarafından sokak ortasında 7 kurşunla öldürülen Cihan Beyhan'ın (32) annesi Raziye Beyhan, "Bir tarafta torunum, bir tarafta oğlum. Torunumu ellerimle büyüttüm, baktım ama o gelip benim kapımın önünde oğlumu sebepsiz yere öldürdü. O katil içeriden çıkmasın istiyorum" dedi. Sanık Yusuf Beyhan (25) ise duruşmadaki savunmasında, "Cihan amcamın elindeki pompalı tüfeği gördüm. Silahı kaldırdığı gibi anneme ateş etti. Mecbur kaldım, ateş ettim. Ne kadar ateş ettim onu da hatırlamıyorum" diye konuştu. Öte yandan, cinayet anı da iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
16.08.2021Gündem
Dövülerek öldürülen engellinin ailesinden sanıklardan birinin serbest kalmasına tepki
Dövülerek öldürülen engellinin ailesinden sanıklardan birinin serbest kalmasına tepkiAntalya’da park meselesi yüzünden evinin önünde dövüldükten sonra tedaviye alındığı hastanede hayatını kaybeden yüzde 90 engelli Mümin Kara'nın ailesi, tutuklu iki sanıktan birinin adli kontrol şartıyla serbest kalmasına tepki gösterdi.
12.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

cinayetantalyamüebbetmahkemeistanbul

Ağırlaştırılmış Müebbet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.