Anayasa

Anayasa

Son dakika anayasa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anayasa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anayasa haber sayfamızda...

Anayasa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 41.508 anayasa haberi bulunmuştur.
Bakan Bozdağ'dan Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklama
Bakan Bozdağ'dan Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklamaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili tartışmalara noktayı koydu. Bakan Bozdağ çarpıcı mesajlar verdi.
25.06.2022Siyaset
Kira artışını sınırlayan düzenlemeye ilişkin merak edilenler
Kira artışını sınırlayan düzenlemeye ilişkin merak edilenlerKira artışlarında 1 Temmuz 2022-1 Temmuz 2023 arasında yapılabilecek en yüksek zam oranını yüzde 25 olarak sınırlandıran düzenlemeye ilişkin değerlendirme yapan Dr. Öğr. Üyesi Nihal Ural, “Yeni düzenleme kaç yıllık olursa olsun 5 yıl ve üzeri devam eden kira sözleşmelerinde kiraya verenlerin "kira bedelinin yeniden belirlenmesi" için tespit davası açmalarının önüne geçemeyecektir” dedi.
25.06.2022Ekonomi
ABD’de kürtaj, artık anayasal hak değil
ABD’de kürtaj, artık anayasal hak değilABD Yüksek Mahkemesi, tartışmalı bir kararla ülke genelinde kürtaj hakkını anayasal olarak garanti altına alan 1973 tarihli “Roe v. Wade kararını” iptal etti.
25.06.2022Dünya
ABD'yi karıştıran karar! Biden'dan tepki: Üzücü bir gün
ABD'yi karıştıran karar! Biden'dan tepki: Üzücü bir günABD Başkanı Joe Biden, ABD Yüksek Mahkemesi’nin kürtajla ilgili kararını iptal etmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Mahkeme ve ülke için üzücü bir gün" dedi.
24.06.2022Dünya
ABD Yüksek Mahkemesi, kürtaj hakkı kararını bozdu
ABD Yüksek Mahkemesi, kürtaj hakkı kararını bozduABD Yüksek Mahkemesi, 50 yıldır yürürlükte olan kürtaj hakkı kararını iptal etti. Alınan yeni kararla ABD eyaletleri kürtajı kısıtlama, yasaklama veya suç sayma haklarına sahip oldu.
24.06.2022Dünya
Bakan Bozdağ: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldır
Bakan Bozdağ: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldırAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 seçimlerine ilişkin, "Adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Adaylığı Anayasaldır, yasaldır. Hiçbir içtihatla, yorumla bu gerçeği kimse değiştiremeyecektir. Aziz milletimiz de onu yeniden Cumhurbaşkanı seçecektir" dedi.
23.06.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklaması
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, son günlerde tartışmalara neden olan Pınar Gültekin cinayeti davasıyla ilgili önemli mesajlar verdi. 'Elbette insan olarak benim de eminim ki pek çok kimsenin de vicdanı sızlamıştır' diyen Bozdağ, 'haksız tahrik' konusunun yeniden tartışılması gerektiğini vurguladı.
23.06.2022Haberler
Polise yumruk atan DBP'li Aydeniz için yeni gelişme
Polise yumruk atan DBP'li Aydeniz için yeni gelişmeTBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu, İstanbul'da polise yumruk atan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili fezlekeleri görüşmek için toplandı. TBMM Anayasa -Adalet Karma Komisyonu, DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin hazırlık komisyonu kurulmasına karar verdi.
23.06.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklaması
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, son günlerde tartışmalara neden olan Pınar Gültekin cinayeti davasıyla ilgili önemli mesajlar verdi. 'Elbette insan olarak benim de eminim ki pek çok kimsenin de vicdanı sızlamıştır' diyen Bozdağ, 'haksız tahrik' konusunun yeniden tartışılması gerektiğini vurguladı.
23.06.2022Siyaset
Atatürk İlkeleri ve İnkılapları Nelerdir? Kısaca Halkçılık, Devletçilik, Cumhuriyetçilik Nedir?
Atatürk İlkeleri ve İnkılapları Nelerdir? Kısaca Halkçılık, Devletçilik, Cumhuriyetçilik Nedir?Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından belirlenen yürürlüğe sokulan Atatürk’ün İlke ve İnkılapları vardır. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi derslerinde öğrencilerin yakından işlediği bu Atatürk ilkelerinin her birinin ayrı amacı hedefi temsil etmektedir. Atatürk’ün ilkeleri toplamda 6 tanedir. Her ilkenin ayrı ayrı ise önemi bulunmaktadır. Kısaca halkçılık, devletçilik, cumhuriyetçilik nedir? Atatürk İlkeleri ve İnkılapları özellikleri ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Eğitim
TBMM çalışma süresinin uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de
TBMM çalışma süresinin uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'deTürkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) çalışma süresinde değişiklik yapılarak, bu sürenin uzatılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
23.06.2022Gündem
Akşener'den Pınar Gültekin kararına tepki! Yazıklar olsun
Akşener'den Pınar Gültekin kararına tepki! Yazıklar olsunİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2 yıl önce Muğla'da öldürülen Pınar Gültekin davasında verilen kararı eleştirerek, "Pınar kızımızı vahşice aramızdan alan bir katile haksız tahrik indirimi uyguluyorlar. Yani bugün Türkiye'de bir psikopatın, 14 yıl sonra sokaklarımızda gezebilmesine göz yumuyorlar. Kadın katillerine cesaret veriyorlar. Sapıkları yüreklendiriyorlar. Yuh olsun. Yazıklar olsun" dedi.
22.06.2022Siyaset
‘Bunların tamamını emekli edeceğim’
‘Bunların tamamını emekli edeceğim’Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nin ziyareti üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Para uğruna bu ülkenin itibarını birilerine satan adama ne denir? Demokratik yollarla ben bunların tamamını emekli edeceğim” dedi.
22.06.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Teklif yasalaşırsa Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz
Kılıçdaroğlu: Teklif yasalaşırsa Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basın, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifiyle ilgili, "Getirilen düzenleme, sansür uygulaması. Bu teklif, bu şekliyle yasalaşırsa parlamentoda da mücadele edeceğiz, parlamento dışına çıktığında da Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz" dedi.
21.06.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
Acılı baba Sıddık Gültekin verilen cezaya ateş püskürdü
Acılı baba Sıddık Gültekin verilen cezaya ateş püskürdüKanal D ekranlarında hafta içi her gün canlı yayınlanan “Neler Oluyor Hayatta” programına bağlanan acılı baba Sıddık Gültekin verilen cezaya ateş püskürdü.
21.06.2022Haberler
Acılı baba Sıddık Gültekin verilen cezaya ateş püskürdü
Acılı baba Sıddık Gültekin verilen cezaya ateş püskürdüKanal D ekranlarında hafta içi her gün canlı yayınlanan “Neler Oluyor Hayatta” programına bağlanan acılı baba Sıddık Gültekin verilen cezaya ateş püskürdü.
21.06.2022Gündem
HDP'li vekillere ait dokunulmazlık dosyaları Meclis'e gönderildi
HDP'li vekillere ait dokunulmazlık dosyaları Meclis'e gönderildiHDP'li 10 milletvekiline ait 11 dokunulmazlık dosyası Meclis’e gönderildi. Fezlekeler Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna havale edildi.
21.06.2022Gündem
İsveç ve Finlandiya'ya NATO vetosu! Kalın: Bundan sonrası atacakları adımlara bağlı
İsveç ve Finlandiya'ya NATO vetosu! Kalın: Bundan sonrası atacakları adımlara bağlıTerör örgütlerinin Finlandiya ve İsveç’te kurdukları faaliyet zinciri ile adeta bu ülkeleri esir aldığını ifade eden Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bu terör örgütlerinin Avrupa’nın göbeğinde bu ülkeleri esir alırcasına bir faaliyet zinciri içinde bulunması kabul edilemez” ifadelerini kullanarak, NATO’nun genişleme politikasına karşı olan bir ülke olmadıklarını söyledi.
20.06.2022Gündem
Kültürel mirasa evrensel koruma
Kültürel mirasa evrensel korumaStratonikeia Antik Kenti, UNESCO tarafından 1972 yılında kabul edilen Dünya Kültürel ve Doğal Mirasın Korunmasına Dair Sözleşme’ye bağlı olarak oluşturulmuş Dünya Mirası Listesi’ne aday mirasın yer aldığı “Geçici Liste”de bulunuyor
20.06.2022Arkeoloji
Bursaspor’da Tahsin Tam ve İsmail Ertekin basın toplantısı düzenledi
Bursaspor’da Tahsin Tam ve İsmail Ertekin basın toplantısı düzenlediBursaspor’da yeni bir dönem resmen başladı. Yeşil-beyazlı takımın yeni teknik direktörü Tahsin Tam ve Sportif Direktörü İsmail Ertekin için basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Başkan Ömer Furkan Banaz da katıldı ve önemli konulara açıklık getirdi.
17.06.2022 2.Lig
DBP'li Salihe Aydeniz hakkında 3 ayrı suçlama
DBP'li Salihe Aydeniz hakkında 3 ayrı suçlamaDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Meclis'e ulaşan dosyada 3 ayrı suçlama yer aldı.
17.06.2022Siyaset
DBP'li Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke Meclis'te
DBP'li Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke Meclis'tePolise yumruklu saldırıda bulunan DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke, akşam saatlerinde Meclis Başkanlığına ulaştı. Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un da fezlekeyi hiç bekletmeden Anayasa Adalet Karma Komisyonu’na havale ettiği öğrenildi.
16.06.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 milyon üye talimatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 milyon üye talimatıCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. 23 milyon üye talimatında bulunan Erdoğan, enflasyon konusunda da çarpıcı mesajlar verdi.
16.06.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan hakim ve savcılara 'sosyal medya' uyarısı
Bakan Bozdağ'dan hakim ve savcılara 'sosyal medya' uyarısıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Sosyal medyayı kullanan hakim ve savcılarımız milletin gözündeki saygınlığa gerçekten zede veriyorlar. Ne kadar 'tarafsızım' dese bile bir şey yazıyorsunuz birileri rahatsız oluyor. Ben siyasetçi olmasam hiç sosyal medya kullanmam. 'Kullanmayın demiyorum' ama mutlaka dikkat edin" dedi.
16.06.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Anayasa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.