Anayasa

Anayasa

Son dakika anayasa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anayasa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anayasa haber sayfamızda...

Anayasa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 43.271 anayasa haberi bulunmuştur.
Hablemitoğlu davasında tanıklar dinlendi
Hablemitoğlu davasında tanıklar dinlendiAnkara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesine ilişkin 10 sanığın yargılandığı davada tanıkların dinlenmesine devam edildi.
29.11.2023Gündem
Özgür Özel: Kararı benim ağzımdan bütün Türkiye duyacak
Özgür Özel: Kararı benim ağzımdan bütün Türkiye duyacakCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "30 Kasım Perşembe akşamı 21'inci gününde 500'üncü saatinde CHP, anayasaya sahip çıkmak için Adalet oturumunu burada sonlandıracak. Yine hep beraber kapalı bir oturumda bundan sonra bu eylemleri nasıl çoğaltacağımızı konuşup daha sonra o kararı yine benim ağzımdan bütün Türkiye duyacak." dedi.
28.11.2023Gündem
AK Parti MYK başladı! İşte masadaki konular
AK Parti MYK başladı! İşte masadaki konularAK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
27.11.2023Gündem
‘Başarmaya mecbur bir süreci yöneteceğiz’
‘Başarmaya mecbur bir süreci yöneteceğiz’CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ‘CHP İl Başkanları İstanbul Buluşması’nda “Bundan sonraki süreçte 2019’daki başarıyı tekrar eden değil, aşan bir noktadan hep birlikte başarmaya mecbur olduğumuz bir süreci yöneteceğiz” dedi.
27.11.2023Gündem
Destici: İYİ Parti'de suların durulacağını öngörmüyorum
Destici: İYİ Parti'de suların durulacağını öngörmüyorumBüyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Ben kolay kolay İYİ Parti’de suların durulacağını görmüyorum. Orada artık bir kopuş daha doğrusu bir çöküş başlamıştır. Bu devam edecektir." dedi.
26.11.2023Gündem
CHP lideri Özel: 3 büyükşehir adayımız dışında kimseye verilmiş sözüm yok
CHP lideri Özel: 3 büyükşehir adayımız dışında kimseye verilmiş sözüm yokCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilan ettiği bizim de sahiplendiğimiz 3 büyükşehir adayımız dışında kimseye verilmiş herhangi bir sözüm yok" dedi.
26.11.2023Gündem
‘Şiddetle mücadele temel politikamız’
‘Şiddetle mücadele temel politikamız’Kadına yönelik şiddetle mücadelede en büyük devrimin 2012’de çıkarılan 6284 sayılı kanun olduğunu belirten Erdoğan, “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemizin kadın hakları ve şiddetle mücadeleye en küçük olumsuz etkisi olmamıştır” dedi.
26.11.2023Gündem
Ailenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadın ve erkek eşittir
Ailenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadın ve erkek eşittirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Üniversitesi'nde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı'nda konuşma yaptı. Ailenin önemine vurgu yapan Erdoğan, 'Bizim gönül ve fikir dünyamızda kadın ve erkek Allah'ın kulu olmakla da, vatandaş olmakla da eşittir, biri diğerinden üstün değildir.' dedi.
25.11.2023Gündem
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Keşir: Şiddetin her türlüsüne karşıyız
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Keşir: Şiddetin her türlüsüne karşıyız25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir İstanbul İl Başkanlığında basın açıklaması yaptı.
25.11.2023Gündem
Çalışan emeklilere 5 bin TL ödenmesine yönelik çalışma başlatıldı
Çalışan emeklilere 5 bin TL ödenmesine yönelik çalışma başlatıldıAK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Çalışan emeklilere 5 bin TL ödenmesine yönelik çalışma hakkında açıklama yaptı.
24.11.2023Ekonomi
Erdoğan'dan çalışan emeklilere müjde! Rakam vererek bizzat duyurdu
Erdoğan'dan çalışan emeklilere müjde! Rakam vererek bizzat duyurduCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’ndeki Öğretmenler Günü Buluşması’nda açıklamalarda bulundu. Çalışan emeklilere müjdeyi açıklayan Erdoğan, "4 milyon 689 bin emeklimizin de tek seferlik 5 bin lira ödeme imkânından faydalanmalarını sağlayacağız." dedi.
24.11.2023Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'yüzde 50+1' açıklaması
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'yüzde 50+1' açıklamasıTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Endonezya ziyareti dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulundu. Siyasetteki 'Yüzde 50+1' tartışmalarıyla ilgili konuşan Kurtulmuş, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına da değindi.
23.11.2023Gündem
‘Anayasa bu şekilde değiştirilemez’
‘Anayasa bu şekilde değiştirilemez’Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TBMM’de SP’nin grup toplantısında konuştu.
23.11.2023Gündem
‘Seçime tek başınıza girin’
‘Seçime tek başınıza girin’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 50+1 şartı ile ilgili sözlerine “Eğer ki bu açıklamayı yapmaktaki amacın, Anayasa değişikliğinin arkasına sığınıp sistem ile birlikte 2 dönem kuralını değiştirmekse, tüm bunları, bir kez daha aday olabilmek için yapıyorsan, hiç kusura bakma çok beklersin” karşılığını verdi.
23.11.2023Gündem
‘Biri alçak biri yüksek değil, ikisi de yüksek’
‘Biri alçak biri yüksek değil, ikisi de yüksek’Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bakanlığının bütçe teklifinin görüşüldüğü Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı.
23.11.2023Gündem
Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi görüşmeleri sürüyor
Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi görüşmeleri sürüyorTBMM Genel Kurulu’nda, Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmeleri devam ediyor.
22.11.2023Gündem
BBP lideri Destici'den '50+1' yorumu: Tartışmaya kapalı olmalı
BBP lideri Destici'den '50+1' yorumu: Tartışmaya kapalı olmalıCumhurbaşkanlığı seçimindeki yüzde 50+1 tartışmalarına ilişkin Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici açıklama yaptı.
22.11.2023Gündem
Özay Şendir'den 'rehine' açıklaması: Sadece Hamas değil, başka grupların elinde de var
Özay Şendir'den 'rehine' açıklaması: Sadece Hamas değil, başka grupların elinde de varİsrail ile Hamas arasında ateşkes ve esir takası anlaşmasının kabul edildiği açıklandı. Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir anlaşmanın detaylarıyla ilgili CNN TÜRK canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
22.11.2023Haberler
Özay Şendir'den 'rehine' açıklaması: Sadece Hamas değil, başka grupların elinde de var
Özay Şendir'den 'rehine' açıklaması: Sadece Hamas değil, başka grupların elinde de varİsrail ile Hamas arasında ateşkes ve esir takası anlaşmasının kabul edildiği açıklandı. Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir anlaşmanın detaylarıyla ilgili CNN TÜRK canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
22.11.2023Gündem
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor! Ek MTV ödeme süresi için geri sayım
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor! Ek MTV ödeme süresi için geri sayımEk motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksit ödeme süresi 30 Kasım Perşembe günü sona erecek.
22.11.2023Ekonomi
Yargıtay’dan AYM adımı
Yargıtay’dan AYM adımıGezi Davası tutuklusu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında cezası Yargıtay’ca onandıktan sonra salıverilmesi yönünde hak ihlali kararı veren Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 9 üyesi hakkında, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nce yapılan suç duyurusuyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı.
22.11.2023Gündem
‘Yeni anayasa yapmak milletimize borcumuz’
‘Yeni anayasa yapmak milletimize borcumuz’Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Yeni ve sivil bir anayasa yapmak milletimize olan borcumuzdur.” dedi.
22.11.2023Gündem
‘Bizimle anayasa değiştiremezsin’
‘Bizimle anayasa değiştiremezsin’50+1 şartı ve yeni anayasa tartışmalarına değinen Özel, “Sayın Erdoğan sen ne deştireceksin bilmiyorum. Sistem mi değiştireceksin, ortak mı değiştireceksin. Ne değiştirirsen değiştir, ama emin ol bizimle anayasa değiştiremeyeceksin” dedi.
22.11.2023Gündem
Bakan Tunç'tan kira sözleşmeleriyle ilgili açıklama
Bakan Tunç'tan kira sözleşmeleriyle ilgili açıklamaAdalet Bakanı Tunç, "Kira uyuşmazlıklarında bakımından 19 bin 737’si anlaşma sonuçlanmıştır. Yani yaklaşık 40 bin kişi adliye kapısına düşmeden karşılıklı uzlaşarak sonuca ulaşmıştır." dedi.
21.11.2023Gündem
‘Yüzde 50+1 takdiri Meclis’imizdedir’
‘Yüzde 50+1 takdiri Meclis’imizdedir’Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Yüzde 50+1 meselesi Meclis’imizin takdirindedir. Yeni anayasa hedefi doğrultusunda konuşulup, tartışılabilir” dedi.
21.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Anayasa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.