Anayasa Mahkemesi

Anayasa Mahkemesi

Son dakika anayasa mahkemesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anayasa mahkemesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anayasa mahkemesi haber sayfamızda...

Anayasa Mahkemesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.993 anayasa mahkemesi haberi bulunmuştur.
Nazlıaka, Gökçek’e karşı haklı bulundu
Nazlıaka, Gökçek’e karşı haklı bulunduAnayasa Mahkemesi (AYM), CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın, kişisel verilerini sosyal medyada yayımlayan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında açtığı tazminat davasının, Gökçek’in eyleminin “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendirilerek reddedilmesini hak ihlali saydı.
30.07.2021Siyaset
AYM, Gökçek'in sosyal medyada Nazlıaka'nın kişisel verilerinin korunması hakkını ihlal ettiğine hükmetti
AYM, Gökçek'in sosyal medyada Nazlıaka'nın kişisel verilerinin korunması hakkını ihlal ettiğine hükmettiAnayasa Mahkemesi (AYM), eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in sosyal medya hesabındaki bazı paylaşımlarıyla CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın "kişisel verilerin korunmasını isteme hakkı"nı ihlal ettiğine karar verdi.
29.07.2021Gündem
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan Tunus açıklaması
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan Tunus açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Arzumuz, Tunus halkının hak ettiği şekilde, kendi iradesiyle, anayasal düzenin ve hukuk kurallarının işlediği bir yönetimle yönetilmesidir." dedi.
27.07.2021Siyaset
AYM’den Demirtaş için dikkat çeken hak ihlali kararı
AYM’den Demirtaş için dikkat çeken hak ihlali kararıAnayasa Mahkemesi (AYM), eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili dikkat çekici bir karara imza attı.
27.07.2021Siyaset
‘Hak ihlali kararı terörizme destektir’
‘Hak ihlali kararı terörizme destektir’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter’dan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yeniden milletvekilliği vasfını kazanmasıyla ilgili kararın TBMM Genel Kurulunda okunmasına ilişkin Twitter’dan açıklama yaptı.
17.07.2021Siyaset
Gergerlioğlu yeniden vekil
Gergerlioğlu yeniden vekilAnayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararı vermesinin ardından cezaevinden tahliye edilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Genel Kurulu’nda karar okunduktan sonra yeniden vekilliğe döndü.
17.07.2021Siyaset
Son dakika: Bahçeli'den Anayasa Mahkemesi'nin HDP'li Gergerlioğlu kararına tepki
Son dakika: Bahçeli'den Anayasa Mahkemesi'nin HDP'li Gergerlioğlu kararına tepkiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Anayasa Mahkemesinin, HDP'li Gergerlioğlu hakkında vermiş olduğu hak ihlali kararı, milletin hakkına riayet ve hürmet değil, terörizme örtülü destektir." ifadesini kullandı.
16.07.2021Siyaset
HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu tekrar milletvekili
HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu tekrar milletvekili Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 'hak ihlali' kararı vermesinin ardından cezaevinden tahliye edilen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Genel Kurulu'nda karar okunduktan sonra yeniden vekilliğe döndü.
16.07.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti'den yeni kanun teklifi! Gözaltı süreleri 1 yıla indiriliyor
Son dakika... AK Parti'den yeni kanun teklifi! Gözaltı süreleri 1 yıla indiriliyorAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, terörle mücadele kapsamındaki gözaltı sürelerinin uzatılması ve kamudaki ihraçlara ilişkin OHAL yetkisinin uzatılması süresini 3 yıldan 1 yıla indirdiklerini açıkladı.
16.07.2021Siyaset
'Haklarını asla ödeyemeyiz'
'Haklarını asla ödeyemeyiz'Meclis bahçesindeki 15 Temmuz Şehitler Anıtı önünde düzenlenen törende konuşan Erdoğan “Yurdu yaşatmak için can veren ama canından aziz bildiği vatanından vazgeçmeyen kahramanların haklarını ödeyemeyiz” dedi
16.07.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millete silah çekenin affı olmaz
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millete silah çekenin affı olmazGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, "Türkiye'nin benzer ihanetlere uğramaması için başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleri, her türlü fitne ve fesat odaklarına karşı teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Millete silah çekenin, milletin kanını dökenin, milletin bayrağına ve ezanına göz dikenin, milletin geleceğini karartmaya kalkanın affı da olmaz müsamahası da olmaz." dedi.
15.07.2021Siyaset
Güney Afrika'da yaşanan olaylarda ölenlerin sayısı artıyor
Güney Afrika'da yaşanan olaylarda ölenlerin sayısı artıyorAfrika'nın gelişmiş ülkelerinden Güney Afrika Cumhuriyeti'nde, 9 Temmuz'dan bu yana yaşanan şiddet olaylarında hayatını kaybedenlerin sayısı 117'ye yükseldi.
15.07.2021Dünya
15 Temmuz Müzesi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı
15 Temmuz Müzesi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişiminin özel ses ve görsel efektlerle anlatılacağı 15 Temmuz Demokrasi Müzesi'nin açılışını gerçekleştirdi.
15.07.2021Haberler
Son dakika... 15 Temmuz Müzesi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı
Son dakika... 15 Temmuz Müzesi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişiminin özel ses ve görsel efektlerle anlatılacağı 15 Temmuz Demokrasi Müzesi'nin açılışını gerçekleştirdi.
15.07.2021Siyaset
Johannesburg'daki yağma olaylarının merkezi: Soweto
Johannesburg'daki yağma olaylarının merkezi: SowetoGüney Afrika'nın en büyük kenti Johannesburg'da yaşanan yağma olaylarının merkezlerinden Soweto semti sakinlerinden işsiz genç Gontse, "Yağmalıyorum çünkü aramama rağmen bir iş bulamıyorum." dedi.
15.07.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop: 15 Temmuz milletimizin varlık yokluk mücadelesidir
TBMM Başkanı Şentop: 15 Temmuz milletimizin varlık yokluk mücadelesidirTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "15 Temmuz siyasi bir tartışma başlığı değil, milletimizin varlık yokluk mücadelesidir." dedi.
15.07.2021Siyaset
Son dakika: Anayasa Mahkemesi, infaz yasasının iptali istemini reddetti
Son dakika: Anayasa Mahkemesi, infaz yasasının iptali istemini reddettiAnayasa Mahkemesi Genel Kurulu, TBMM'de kabul edilerek yasalaşan ve 15 Nisan 2020'de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni infaz yasasının tümünün ya da 14 maddesinin iptali istemiyle yapılan başvuruyu reddetti.
14.07.2021Gündem
Güney Afrika'da halka 'yağmacı' çağrısı
Güney Afrika'da halka 'yağmacı' çağrısıGüney Afrika Cumhuriyeti Güvenlik Bakanı Yardımcısı Zizi Kodwa, vatandaşları toplanıp bir araya gelerek varlıklarını yağmacılardan korumaya çağırdı.
14.07.2021Dünya
AYM, infaz kanununun iptalini görüşecek
AYM, infaz kanununun iptalini görüşecekAnayasa Mahkemesi (AYM), geçtiğimiz yıl nisan ayında AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla Meclis’ten geçirilen ve cezaevlerinden 100 bin mahkumun tahliye edilmesini sağlayan infaz kanununun, “özel af” niteliğinde olduğu gerekçesiyle CHP’nin açtığı iptal davasını bugün esastan görüşecek.
14.07.2021Siyaset
Güney Afrika'daki şiddet olaylarında 26 kişi hayatını kaybetti
Güney Afrika'daki şiddet olaylarında 26 kişi hayatını kaybettiGüney Afrika'da eski Cumhurbaşkanı Jacob Zuma'nın tutuklanması sonrası patlak veren şiddet ve yağma olaylarında, sadece KwaZulu-Natal eyaletinde 26 kişinin öldüğü bildirildi.
13.07.2021Dünya
Devletin zirvesi nikâhta buluştu
Devletin zirvesi nikâhta buluştuCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın kızı Dilruba Kalın ile Yemenli Şihab AlAbab’ın nikah töreni siyaset, sanat ve iş dünyasından isimleri bir araya getirdi.
13.07.2021Siyaset
HDP savunma hazırlığına başladığını bildirdi
HDP savunma hazırlığına başladığını bildirdiHDP, partinin kapatılması istemiyle açılan davanın iddianamesine karşı savunma hazırlıklarına başladığını bildirdi.
10.07.2021Siyaset
Son dakika: Yüz yüze eğitim öncesinde art arda aşı kararları!
Son dakika: Yüz yüze eğitim öncesinde art arda aşı kararları!Gelen son dakika haberine göre, yüz yüze eğitime hazırlanan üniversitelerden ardı ardına aşı kararı geliyor. Kimi aşı olmayanları kampüse almayacağını açıklıyor kimi de aşı tavsiyesinde bulunuyor. Eğitim hakkının Anayasa’yla güvence altına alındığını hatırlatan hukukçular dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
9.07.2021Gündem
‘Aşı, eğitim hakkını engelleyemez’
‘Aşı, eğitim hakkını engelleyemez’Yüz yüze eğitime hazırlanan üniversitelerden ardı ardına aşı kararı geliyor. Kimi aşı olmayanları kampüse almayacağını açıklıyor kimi de aşı tavsiyesinde bulunuyor. Eğitim hakkının Anayasa’yla güvence altına alındığını hatırlatan hukukçulara göre üniversitelerin senato kararı geçerli olamaz kanunla düzenleme yapılması şart.
9.07.2021Eğitim
HDP’de ‘kapatma’ trafiği hızlandı
HDP’de ‘kapatma’ trafiği hızlandıKapatılma davasında Anayasa Mahkemesi’nde (AYM) savunma yapmaya hazırlanan HDP’de gündem yoğun.
7.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Anayasa Mahkemesihdpaym15 temmuzGüney Afrika

Anayasa Mahkemesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.