Anayasa Mahkemesi

Anayasa Mahkemesi

Son dakika anayasa mahkemesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anayasa mahkemesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anayasa mahkemesi haber sayfamızda...

Anayasa Mahkemesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.481 anayasa mahkemesi haberi bulunmuştur.
Bahçeli'den Reisi'nin ölümüyle ilgili açıklama: Kaza mı sabotaj mı?
Bahçeli'den Reisi'nin ölümüyle ilgili açıklama: Kaza mı sabotaj mı? MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İran Cumhurbaşkanı Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile beraberindekilerin helikopter kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.05.2024 Haberler
Bahçeli'den Reisi'nin ölümüyle ilgili açıklama: Kaza mı sabotaj mı?
Bahçeli'den Reisi'nin ölümüyle ilgili açıklama: Kaza mı sabotaj mı? MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İran Cumhurbaşkanı Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile beraberindekilerin helikopter kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.05.2024 Gündem
Ankara'da başörtülü hakimler için 'reddi hakim' talebinde bulunan avukat hakkında suç duyurusu
Ankara'da başörtülü hakimler için 'reddi hakim' talebinde bulunan avukat hakkında suç duyurusu Ankara 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen bir uyuşturucu davası duruşmasında sanık avukatı Alperen D.'nin, mahkeme heyetindeki başkan ve üye hakimin başörtülü olması sebebiyle reddi hakim talebinde bulunmasına, mahkeme başkanı tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusunda 'İnancının gereği ve bir yansıması olarak başörtüsü takan tüm kadınlara karşı gerçekleştirdiği bu hareketi kabul etmek ve sindirmek mümkün değildir' ifadeleri yer aldı.
19.05.2024 Gündem
Masaj yapanların hiçbiri görmüyor! Yıllardır değişmeyen kural, cezası 714 bin lira
Masaj yapanların hiçbiri görmüyor! Yıllardır değişmeyen kural, cezası 714 bin lira Günümüzde masaj, hem rahatlatıcı hem de iyileştirici etkisiyle tüm dünyada bütüncül bir tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Güney Kore'de masaj yaptırmak isteyenler başka hiçbir ülkede olmayan sıra dışı bir kuralla karşı karşıya kalıyor. Çünkü söz konusu bu ülkede masaj sadece görme engelliler tarafından yapılıyor. Peki ama neden? İşte cevabı.
18.05.2024 Yaşam
Boşanmada yeni dönem: 3 yıllık bekleme iptal edildi
Boşanmada yeni dönem: 3 yıllık bekleme iptal edildi Anayasa Mahkemesi (AYM), boşanma davası reddinin kesinleşmesinden sonra 3 yıl boyunca ortak hayatı yeniden kuramayan çiftlerin, "evlilik birliğinin temelden sarsıldığı" kabulüyle boşanma davası açabilmesini öngören kuralı, taraflara katlanamayacakları bir külfet yüklediği gerekçesiyle iptal etti. Yeni düzenlemeye kadar kanun boşluğu olacağını belirten hukukçular değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar...
15.05.2024 Gündem
Erdoğan'ın gözünden Türk-Yunan ilişkilerindeki en iyi ve en kötü an
Erdoğan'ın gözünden Türk-Yunan ilişkilerindeki en iyi ve en kötü an Yunan Kathimerini gazetesine konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere dair yeni mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, dünyanın takdirle izlediği şekilde hem bölgemizde hem dünyanın değişik coğrafyalarında nasıl barışın kök salması için çabalıyorsak, Ege Denizi'nin iki yakasında da barışın ve huzurun ebediyen hakim olması için elimizden geleni yaparız." dedi.
12.05.2024 Gündem
Bakan Tekin: Öngörülen cezalar yüzde 50 oranında artırılmalı
Bakan Tekin: Öngörülen cezalar yüzde 50 oranında artırılmalı Ankara’da gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 'Hazırladığımız Öğretmenlik Meslek Kanunu içerisinde öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına yönelik şiddet içeren fiillerle ilgili taslakta, bu türden fiillere karşılık ceza kanunlarında öngörülen cezaların yüzde 50 oranında artırımlı olarak verilmesini teklif ettik.' dedi.
9.05.2024 Gündem
Filistin destekli ürünleri satıştan kaldıran e-ticaret devine ‘ayrımcılık’ cezası
Filistin destekli ürünleri satıştan kaldıran e-ticaret devine ‘ayrımcılık’ cezası Türkiye, Filistin saldırısı nedeniyle İsrail ile ticari faaliyetlerini durdururken, Filistin’i destekleyen ürünler satılmasına engel olduğu gerekçesiyle e-ticaret devlerinden Trendyol’a da Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’ndan (TİHEK) para cezası geldi.
9.05.2024 Ekonomi
AK Parti ve CHP'den ‘arka kapı diplomasisi’
AK Parti ve CHP'den ‘arka kapı diplomasisi’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yapacağı iade-i ziyaret için henüz bir randevulaşma olmadı. CHP’li yetkili, mayıs ayı içinde gerçekleşmesi beklenen ikinci buluşma için, Özel’in liderler turunun tamamlanmasının beklenebileceğini söyledi.
9.05.2024 Gündem
Saadet Partisi'nde kongre kararı! Tarih belli oldu
Saadet Partisi'nde kongre kararı! Tarih belli oldu Saadet Partisi Grup Başkan Vekili Bülent Kaya, partinin kongre tarihinin 30 Haziran olarak belirlendiğini, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun aday olmayacağını açıkladı.
8.05.2024 Gündem
CHP'den, AYM'ye '8. Yargı Paketi' başvurusu
CHP'den, AYM'ye '8. Yargı Paketi' başvurusu CHP, kamuoyunda 8. Yargı Paketi olarak bilinen '7499 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun' ile düzenlenen bazı maddelerin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
7.05.2024 Gündem
Sinan Ateş iddianamesi! Bahçeli: Bakalım süreç Ankara'da mı Pensilvanya'da mı bitecek?
Sinan Ateş iddianamesi! Bahçeli: Bakalım süreç Ankara'da mı Pensilvanya'da mı bitecek? Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, Sinan Ateş iddianamesine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
7.05.2024 Gündem
En çok ben istiyorum normalleşelim
En çok ben istiyorum normalleşelim Erdoğan’ın “Siyasetin yumuşama dönemine girdiği”ne ilişkin sözlerini değerlendiren Özel, “En çok ben istiyorum normalleşelim. Anayasa’ya uymadan, yumuşama tartışmaları sonuç vermez” dedi.
7.05.2024 Gündem
CHP Genel Başkanı Özel: Arkadaşlarımız Gezi'den yatıyorsa kimse normalleşmeden bahsetmesin
CHP Genel Başkanı Özel: Arkadaşlarımız Gezi'den yatıyorsa kimse normalleşmeden bahsetmesin CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "En çok ben istiyorum normalleşelim ve en çok ben istiyorum yumuşayalım. Benim görevim anayasal kayıpları teker teker geri almak. Taksim Anayasa Mahkemesi kararına karşı yasaksa, ODTÜ Stadyumu yasaksa bundan sonra kimse normalleşip de 'Sonu Anayasa'ya varır mı' diye düşünmesin. Bugün AYM kararına rağmen arkadaşlarımız Gezi'den içeride yatıyorlarsa kimse normalleşmeden bahsetmesin" dedi.
6.05.2024 Gündem
İade-i ziyaret bu ay bekleniyor
İade-i ziyaret bu ay bekleniyor CHP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iade-i ziyaretini mayıs ayı bitmeden gerçekleştirmesini bekliyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan’ı Parti Genel Merkezi’nde 12. kattaki kendi makamında ağırlayacak. CHP, iade-i ziyaretten önce görüşmede gündeme gelen konularda hükümetten somut adım görmek istiyor.
6.05.2024 Gündem
‘Zirve CHP açısından çok verimli geçti’
‘Zirve CHP açısından çok verimli geçti’ CHP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkan Özgür Özel arasındaki tarihi bulaşmaya ilişkin vekillerini bilgilendirdi.
5.05.2024 Gündem
CHP lideri Özel'den Erdoğan görüşmesiyle ilgili yeni açıklama
CHP lideri Özel'den Erdoğan görüşmesiyle ilgili yeni açıklama CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde ziyaret etti. Özel ve Yavaş, görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.
4.05.2024 Gündem
Özel ve İmamoğlu'ndan Saraçhane'de açıklama
Özel ve İmamoğlu'ndan Saraçhane'de açıklama CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde Saraçhane'de açıklama yaparak ayrıldı.
1.05.2024 Gündem
‘İşçilerle birlikte yürüyeceğiz’
‘İşçilerle birlikte yürüyeceğiz’ CHP lideri Özel, grup konuşmasında Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs kutlamalarına açılması için son kez yetkililere seslendi, “İşçiler Taksim’e yürüyorlarsa CHP olarak onlarla birlikte olacağız” dedi.
1.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika 'Taksim' açıklaması: Miting yeri değildir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika 'Taksim' açıklaması: Miting yeri değildir Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda "13. Çalışma Meclisi Yemeği"ne katıldı. Erdoğan, yemek sonrası önemli açıklamalarda bulundu. "1 Mayıs için yapılan dayatmaları masum bulmuyoruz. Taksim miting yeri değildir"
30.04.2024 Gündem
CHP lideri Özel'den yeni anayasa açıklaması
CHP lideri Özel'den yeni anayasa açıklaması CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.
30.04.2024 Gündem
Bakan Tunç'tan yeni anayasa açıklaması
Bakan Tunç'tan yeni anayasa açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Adalet Akademisi tarafından Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) Ankara Eğitim Merkezi'nde düzenlenen 'Hakim Savcı Adayları Mezuniyet ve Yeni Eğitim Dönemi Açılış Töreni'ne katıldı.
29.04.2024 Gündem
‘Yüksek yargıda hiyerarşi yok’
‘Yüksek yargıda hiyerarşi yok’ AYM Başkanı Kadir Özkaya, yüksek mahkemeler arasındaki gerilimle ilgili, “Anayasa’ya göre yasama, yürütme ve yargı organları arasında hiyerarşik bir ilişki olmadığı gibi yüksek yargı organları arasında da böyle bir ilişki yoktur” dedi.
26.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Anayasa Mahkemesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.