Andrzej Duda

Andrzej Duda

Son dakika Andrzej Duda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Andrzej Duda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Andrzej Duda haber sayfamızda...

Andrzej Duda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 132 andrzej duda haberi bulunmuştur.
Kiev toprak vermeyecek
Kiev toprak vermeyecekUkrayna ordusu ile Rus ordusu arasındaki mücadele Donbas bölgesinde şiddetlenirken, Kiev yönetimi, ülkenin hiçbir toprağının Rusya’ya verilmeyeceği yönündeki açıklamalara devam ediyor.
24.05.2022Dünya
AB’den Ukrayna için soğuk mesaj!
AB’den Ukrayna için soğuk mesaj!Avrupa Birliği’nden gelen son mesajlar, Rusya’nın işgali sonrası başvuruda bulunan ve hızlı üyelik beklentisi içinde olan Ukrayna için kötü sinyaller içeriyor. Nitekim Fransa ve Almanya, Ukrayna’nın üyeliğinin “jet hızıyla olamayacağını” ifade ediyor.
23.05.2022Dünya
Zelenskiy'i üzecek Avrupa Birliği haberi! '20 yıl sürecek!
Zelenskiy'i üzecek Avrupa Birliği haberi! '20 yıl sürecek!Fransa Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, Ukrayna’nın Avrupa Birliği’ne yaptığı üyelik başvurusuna değinerek, Ukrayna’nın AB’ye katılmasının 15-20 yıl sürebileceği konusunda uyardı. Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ziyaret eden Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Rusya’nın saldırılarının ardından küresel gıda fiyatlarındaki yükselişe dikkat çekerek, “Dünyanın büyük bir gıda üreticisi olan Ukrayna'ya ihtiyacı var” dedi.
22.05.2022Dünya
Polonya Devlet Başkanı Duda'dan 'Ukrayna' açıklaması
Polonya Devlet Başkanı Duda'dan 'Ukrayna' açıklamasıPolonya Devlet Başkanı Andrzej Duda, Ukrayna parlamentosunda yaptığı konuşmada, “Geleceği hakkında karar verme hakkı sadece Ukrayna’nındır” dedi.
22.05.2022Dünya
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!Avrupa'daki Rus toprağı Kaliningrad'a oldukça yakın konumda yer alan üsteki gövde gösterisinde, Amerikan büyükelçisi tankın üstünde poz verdi. NATO radarlarının verdiği alarm sonrası ise, Fransız ve Rus savaş uçakları karşı karşıya geldi.
21.05.2022Dünya
Son dakika: Ukrayna 'vurduk' demişti! Rusya: Moskva battı...
Son dakika: Ukrayna 'vurduk' demişti! Rusya: Moskva battı...Berdyansk limanında demirli Rus gemilerini Mart ayında hedef alan Ukrayna ordusu, bu kez Karadeniz Filosu'nun amiral gemisi Moskva'ya (Moskova) Neptün füzeleri fırlattı. Moskva'yı vuran Neptün füzelerinin 2014'te başlayan sıra dışı bir hikayesi var. Öte yandan Rusya Savunma Bakanlığı, Rusya Donanmasına bağlı Moskova kruvazörünün battığını bildirerek, “Moskova kruvazörü varış limanına çekilmesi sırasında mühimmatın patlaması sonucu gövdesinde oluşan hasar nedeniyle dengesini kaybetti. Fırtınalı deniz koşullarında gemi battı" açıklamasında bulundu.
14.04.2022Dünya
Ukrayna, Rusya'nın Karadeniz'deki en büyük savaş gemisi Moskva'yı vurdu!
Ukrayna, Rusya'nın Karadeniz'deki en büyük savaş gemisi Moskva'yı vurdu!Berdyansk limanında demirli Rus gemilerini Mart ayında hedef alan Ukrayna ordusu, bu kez Karadeniz Filosu'nun amiral gemisi Moskva'ya (Moskova) Neptün füzeleri fırlattı. Rusya Savunma Bakanlığı, geminin ağır hasar aldığını ve mürettebatın tahliye edildiğini kabul eden bir açıklama yaptı.
14.04.2022Haberler
Ukrayna, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'in Kiev ziyaretine onay vermedi
Ukrayna, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'in Kiev ziyaretine onay vermediAlmanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, dün yaptığı açıklamada Ukrayna’nın başkenti Kiev’e planladığı ziyaretin Ukrayna tarafından reddedildiğini açıkladı.
13.04.2022Dünya
Son dakika... Putin'e rest çekti! Füzelere jet yanıt
Son dakika... Putin'e rest çekti! Füzelere jet yanıtSon dakika haberlere göre, Nükleer çantasıyla helikopterden inen Rusya lideri Finlandiya sınırına füze sistemleri gönderdi. Helsinki yönetimi ise bugün NATO'ya katılımın birkaç hafta içinde karara bağlanacağını ilan etti. Moskova, Ukrayna işgalinin başında Finlandiya ve İsveç'i NATO'ya üye olmaları halinde ağır askeri sonuçları olacağı yönünde uyarmıştı. Öte yandan Rusya, ABD Kongresinin 398 üyesine yaptırım kararı aldı.
13.04.2022Dünya
Zelenskiy, Steinmeier'i Kiev'de istemedi!
Zelenskiy, Steinmeier'i Kiev'de istemedi!Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, bugün Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ziyaret etmek istediğini, ancak Ukrayna yönetiminin bu isteği geri çevirdiğini açıkladı.
13.04.2022Dünya
Ursula von der Leyen Ukrayna'ya yardım etkinliğine bizzat katıldı
Ursula von der Leyen Ukrayna'ya yardım etkinliğine bizzat katıldıPolonya’da Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda’nın başkanlığında düzenlenen Ukrayna için yardım etkinliğinde 9,1 milyon euro toplandı.
9.04.2022Dünya
Son dakika: Zelenskiy'den flaş çıkış: Ruble yakında kiloyla satılacak
Son dakika: Zelenskiy'den flaş çıkış: Ruble yakında kiloyla satılacakUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy halka sesleniş konuşmasında, Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği saldırılarda büyük kayıplar verdiğini ve Rus ekonomisinin giderek kötüleşeceğini belirtti. Zelenskiy ayrıca, Mariupol'u geri almak için tanklara ihtiyaçlarının olduğunu bildirerek, ABD'li ve Avrupalı partnerleri ile bu konuları masaya yatırıldığını duyurdu.
26.03.2022Dünya
Son dakika... Son komutan bir korgeneral! Ukrayna'da kaybedilen Rus generaller listesi yayınlandı
Son dakika... Son komutan bir korgeneral! Ukrayna'da kaybedilen Rus generaller listesi yayınlandıSon dakika haberlere göre, ikinci kez öldürülen askerlerinin sayısını açıklayan Rus ordusuna bir kara haber de Herson şehrinden geldi. Korgeneral Yakov Rezanstev Ukrayna işgalinde Putin'in kaybettiği sekizinci ve en üst rütbeli general oldu. Japonya'ya gözdağı veren Putin, Kuril Adaları'nda tehlikeli bir hamle yaptı. Üst düzey analist ise, Ukrayna'da başarısız olan Putin'in zor bir tercihle karşı karşıya olduğunu söylüyor.
27.03.2022Dünya
Son dakika: Biden'dan Ukrayna sınırında Putin'e mesaj: Başaramadın
Son dakika: Biden'dan Ukrayna sınırında Putin'e mesaj: BaşaramadınGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Varşova’ya gerçekleştirdiği ziyarette Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile Ukrayna konusunu görüştü.
26.03.2022Dünya
Son dakika haberler... Rusya'ya büyük darbe! Ukrayna duyurdu: Üst düzey isim öldürüldü
Son dakika haberler... Rusya'ya büyük darbe! Ukrayna duyurdu: Üst düzey isim öldürüldüSon dakika haberlere göre, Berdyansk bir Rus savaş gemisinin batırıldığı büyük saldırı uydu tarafından görüntülendi, hiçbir açıklama yapmayan Rusya'nın suskunluğu sürüyor. Kiev yakınlarındaki pusu görüntüleri sosyal medyadan paylaşıldı, saldırıda Ukraynalı kadın gönüllülerin yanı sıra ABD'li gönüllüler de vardı. Öte yandan Ukrayna'dan flaş bir iddia geldi. Herson kentinin Chornobayivka bölgesindeki çatışmalarda, Rus ordusunun güney askeri bölgesi 49. Kombine Birliği Komutanı Korgeneral Yakov Rezantsev'in öldürüldüğü açıklandı.
26.03.2022Dünya
Biden'dan Ukrayna sınırında net mesaj: Demokrasiyi savunmak vahşeti önlemek için buradayız
Biden'dan Ukrayna sınırında net mesaj: Demokrasiyi savunmak vahşeti önlemek için buradayızSon dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden Ukrayna sınırında ABD askerlerine hitap etti. Biden yaptığı açıklamada, "Demokrasiyi savunmak vahşeti önlemek için buradayız. " dedi.
25.03.2022Dünya
Son dakika... Polonya Cumhurbaşkanı Duda'nın uçağı acil iniş yaptı
Son dakika... Polonya Cumhurbaşkanı Duda'nın uçağı acil iniş yaptıABD Başkanı Joe Biden'la görüşmek üzere sınıra hareket eden Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda'nın uçağı, Varşova'ya dönerek acil iniş yaptı.
25.03.2022Dünya
Jet kararla üçüncü kez Avrupa'da...  Biden'ı bekleyen beş sorun!
Jet kararla üçüncü kez Avrupa'da... Biden'ı bekleyen beş sorun!Rusya-Ukrayna savaşının ele alınacağı NATO Olağanüstü Liderler Zirvesi, Belçika’nın Brüksel kentinde başlıyor. Zirvede Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temsil edecek.
24.03.2022Dünya
Ruslar kentin teslim edilmesini istedi! Mariupol düğümü
Ruslar kentin teslim edilmesini istedi! Mariupol düğümüMariupol'de Rusya'nın acımasız bombardımanı devam ederken, kentin Ruslara teslim edilmeyeceği duyuruldu. Haftalardır direnişini sürdüren kente yönelik saldırıların daha da artması bekleniyor.
22.03.2022Dünya
Son dakika... Putin B planına geçti! 'D planının ne olacağını bile yazmaya korkuyorum'
Son dakika... Putin B planına geçti! 'D planının ne olacağını bile yazmaya korkuyorum'Son dakika haberlere göre, Rus işgalciler ilk kez Karadeniz kıyısındaki Odesa'ya saldırdı, Herson'da ise şehir meydanındaki göstericilere ateş açıldı. WSJ Rusya lideri Putin'in yeni planını uygulamaya koyduğunu belirtiyor, Thomas L. Friedman ise "Putin'in muhtemel C Planı gerçekten korkunç, D Planı'nın ne olacağını yazmaya bile korkuyorum" diyor.
22.03.2022Dünya
Tam gaz diplomasi! Krizin çözümü için gözler Türkiye'de
Tam gaz diplomasi! Krizin çözümü için gözler Türkiye'deUkrayna-Rusya savaşının başladığı 24 Şubat’tan bu yana yoğun diplomatik temasları sürdüren Türkiye, savaşın sona erdirilmesi amacıyla girişimlerini artırıyor. Savaşın başladığı günden bu yana 20'yi aşkın liderle yüz yüze ve telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'yı Ankara'da ağırladı. Moskova'ya giden Çavuşoğlu ise Rus mevkidaşı Lavrov'la görüştü.
17.03.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan ve Duda'dan önemli mesajlar: Diplomatik çabalar hızlandırılmalı
Son dakika: Erdoğan ve Duda'dan önemli mesajlar: Diplomatik çabalar hızlandırılmalıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üst düzey diplomasi yoğunluğu devam ediyor. Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan sözlerine, "Ticaret hacmimiz yüzde 28 artış 8,3 milyar dolara ulaştı.10 milyar dolarlık hedefimize çok yaklaştık." ifadeleri ile başladı. Ukrayna-Rusya krizine ilişkin konuşan Erdoğan, Diplomatik çabaların hızlandırılması gerektiğine vurgu yaptı ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Ukrayna'ya gideceğini açıkladı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Mart'ta Brüksel'deki NATO Liderler Zirvesi'ne katılacağını, zirvede Rusya-Ukrayna arasındaki süreçle ilgili görüşmeler yapacaklarını bildirdi. Polonya Cumhurbaşkanı ise açıklamalarında "Erdoğan'a teşekkürlerimi ilettim. Ukrayna'da Barış için ne kadar çok uğraştığını biliyorum. Türkiye coğrafi ve siyasi anlamda çok önemli bir devlet olarak bu bölgede barışın sağlanmasında çok büyük bir rol oynuyor" sözlerine yer verdi.
16.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi'ne katılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi'ne katılacakCumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Mart'ta Brüksel'deki NATO Liderler Zirvesi'ne katılacağını, zirvede Rusya-Ukrayna arasındaki süreçle ilgili görüşmeler yapacaklarını bildirdi.
16.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diplomatik çabalar hızlandırılmalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diplomatik çabalar hızlandırılmalıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üst düzey diploması yoğunluğu devam ediyor. Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan sözlerine, "Ticaret hacmimiz yüzde 28 artış 8,3 milyar dolara ulaştı.10 milyar dolarlık hedefimize çok yaklaştık." ifadeleri ile başladı. Ukrayna-Rusya krizine ilişkin konuşan Erdoğan, Diplomatik çabaların hızlandırılması gerektiğine vurgu yaptı ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Ukrayna'ya gideceğini açıkladı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Mart'ta Brüksel'deki NATO Liderler Zirvesi'ne katılacağını, zirvede Rusya-Ukrayna arasındaki süreçle ilgili görüşmeler yapacaklarını bildirdi.
16.03.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonyalı mevkidaşı Duda ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonyalı mevkidaşı Duda ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.
16.03.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Andrzej Duda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.