Blog

Blog

Son dakika blog haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan blog gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan blog haber sayfamızda...

Blog

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.177 blog haberi bulunmuştur.
9. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022
9. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022 Lise birinci sınıfa geçen öğrenciler dil bilgisinin yanı sıra edebiyat dersleri de almaya başlarlar. Özellikle lise giriş sınavı LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur alım sınavı KPSS gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin edebiyat alanına ihtiyacı olur. Edebiyat konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. Eğer sizde 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 9. sınıf edebiyat müfredatını merak ediyorsanız “9. Sınıf Edebiyat Konuları” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.10.2021Eğitim
Fark ödemeden tedavi imkanı
Fark ödemeden tedavi imkanıAxa Sigorta, Sağlığım Tamam poliçesi sahibi müşterilerine SGK anlaşması olan özel hastanelerde fark ödemeden sağlık hizmeti sağladıklarını açıkladı.
21.10.2021Sigorta
Facebook 10 bin kişiyi işe almayı planlıyor
Facebook 10 bin kişiyi işe almayı planlıyorFacebook, teknoloji devinin gelecek olarak gördüğü internetin sanal gerçeklik versiyonu olan “metaverse”ü (kurgusal evren) inşa etmek için Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde 10 bin kişiyi işe almayı planladığını duyurdu.
19.10.2021Dünya
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Facebook 'metaverse' için 10 bin kişiyi işe alacak
Facebook 'metaverse' için 10 bin kişiyi işe alacakFacebook, teknoloji devinin gelecek olarak gördüğü internetin sanal gerçeklik versiyonu olan 'metaverse'yi inşa etmek için Avrupa Birliği'nde 10 bin kişiyi işe almayı planladığını duyurdu.
19.10.2021Teknoloji
K-güzelliğin formülü
K-güzelliğin formülüSon yılların yükselen güzellik trendi K-beauty, gücünü cilt bağışıklığını destekleyen formülünden alıyor. Günlük rutinde başrolde cildin nem kapasitesini dengede tutmak var
17.10.2021Pazar
3 buçuk milyarlık kullanıcıyı etkileyen kesinti sonrası Instagram’a yeni özellik
3 buçuk milyarlık kullanıcıyı etkileyen kesinti sonrası Instagram’a yeni özellikInstagram için yepyeni özellikler geliştiriliyor. Geçenlerde yaşanan kesinti sebebiyle kullanıcılar Facebook’a bağlı olan WhatsApp ve Instagram gibi uygulamalara 6 saatten fazla ulaşamadı. Yeni yapılan bir açıklamaya göre Instagram’daki kesintileri veya teknik sorunları bilgilendirmek için bir özelliği test ettiği vurgulandı.
12.10.2021Teknoloji
FAQ Ne Demek, Açılımı Nedir? FAQ Türkçe Anlamı Nedir?
FAQ Ne Demek, Açılımı Nedir? FAQ Türkçe Anlamı Nedir? Sanal ortamda karşılaşılan birçok terimler ile pek aşina olamamaktayız. Bu durum web dilinin gelişmesi ve artık terimlerin sürekli bir kısaltma ile uygulanır olmasıdır. Gerek klavye kısaltmaları, gerek forum kısaltmaları, gerekse de blog kısaltmalarında yeni tabirler ile karşılaşmak mümkündür. Bunlar arasında FAQ kısaltması da bulunmaktadır. Peki, FAQ ne anlama gelmektedir? FAQ ifadesinin açılımı nedir? Türkçede FAQ ifadesi için hangi kısaltma kullanılmaktadır? İşte, FAQ kısaltmasının tanımı ve kullanıldığı yerler.
10.10.2021Sözlük
"En büyük amacımız kitabın bir kültürün ürünü olduğunu okuyuculara hatırlatabilmek"
"En büyük amacımız kitabın bir kültürün ürünü olduğunu okuyuculara hatırlatabilmek"Melisa Bayrak Yılmaz ve Faruk Onur Bayrak, kitabı bir kültür değeri olmaktan ziyade emtia gibi görme anlayışını değiştirmek için çıktıkları yolda Tamadres projelerini hayata geçirdiler. Sosyal sorumluluk işlerine de imza atan Melisa Bayrak Yılmaz ve Faruk Onur Bayrak ile yeni projelerini konuştuk.
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.10.2021Eğitim
"Yıllar geçtikçe spontane keşiflerden de keyif almaya başladık"
"Yıllar geçtikçe spontane keşiflerden de keyif almaya başladık"Asya Karakuş ve Umut Özgür Karakuş, hem hayatlarını hem de ideallerini birleştiren genç bir çift. Yoldabiblog adıyla özellikle Instagram'da yaptıkları paylaşımlar büyük beğeni kazanan genç çift, eğitim için gittikleri Almanya'da yeni maceralara yelken açmış. Her biri ayrı bir görsel şölen oluşturan coğrafyalara yaptıkları yolculuklarda edindikleri deneyimleri Yolda bi blog aracılığıyla keşif tutkunlarına da aktaran Asya ve Umut Özgür ile şiirsel olarak nitelendirebileceğimiz bu maceralarını konuştuk.
6.10.2021Tatil
Youtube'un aşı kararı tartışma yarattı! 'Aşı karşıtlarının toplanma alanı Twitter'
Youtube'un aşı kararı tartışma yarattı! 'Aşı karşıtlarının toplanma alanı Twitter'Youtube'un aşı karşıtlarını kızdıran kararı tartışma yaratmış durumda. Peki, bu ne anlama geliyor? Youtube'un aşı karşıtlarının kanallarını kapatması aşılama sürecini pozitif mi yoksa negatif mi etkileyecek? Prof. Dr. Levent Eraslan, "Alınan karar doğru bilgiyi yaymak adına atılsa da düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlayan bir adım" derken sosyal medya araştırmacısı Ümit Sanlav ise, "Youtube'un toplumsal bilinç ve farkındalık adına böyle bir karar almış olması gerçekten şaşırtıcı" diyor. Bundan sonra sosyal medyayı ne bekliyor? Cevabı haberimizde...
5.10.2021Gündem
Atatürk'ü gören Klara Devai'den Türkiye'yi öğrendi! Şimdi Türk yemeklerini Macaristan'da tanıtıyor
Atatürk'ü gören Klara Devai'den Türkiye'yi öğrendi! Şimdi Türk yemeklerini Macaristan'da tanıtıyorTürkiye ile Macaristan arasındaki yakın ilişkiler binlerce yıllık ortak tarihin eseri. Orta Asya'dan Avrupa coğrafyasına kadar uzanan bu birliktelik, hayatın farklı alanlarında yansımalara sahip. Gastronomi de bunlar arasında yer alıyor. Özellikle Osmanlıların Macaristan'a götürdükleri lezzetler, günümüzde Macar mutfağının önemli unsurları. Türkiye'ye karşı merakı, Atatürk'ü gören hayattaki son isimlerden Klara Devai ile başlayan Agnes Toth, Türk-Macar kültürel ilişkilerinin gastronomi kısmında önemli çalışmalara imza atıyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün "şekerim parlak" diye seslendiği ve şu anda 91 yaşında olan Adana doğumlu Macar Klara Devai'den, Türkiye hakkında çok şey öğrenen Agnes Toth ile gastronomi ve tarih üzerine konuştuk.
3.10.2021Kültür Sanat
ABD'de et fiyatlarındaki artış tartışmalara neden oluyor
ABD'de et fiyatlarındaki artış tartışmalara neden oluyorABD'de et fiyatlarındaki artış gıda enflasyonun en önemli nedenlerinden biri olarak öne çıkarken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının neden olduğu sorunların yanı sıra tedarik zincirindeki rekabet eksikliğinin de et fiyatlarındaki artışta etkili olduğu belirtiliyor.
29.09.2021Ekonomi
Facebook 'çocuklar için Instagram' uygulamasını askıya aldı
Facebook 'çocuklar için Instagram' uygulamasını askıya aldıFacebook'a bağlı Instagram'ın bir süredir çocukları için yeni bir versiyon ile karşımıza çıkacağı konuşuluyordu. Gerek küçük çocuklar için iyi bir ortam sunamayacağı gerekse de böyle bir ihtiyacın olmadığını söyleyen insanların yorumlarını dikkate alan şirket, 13 yaşın altındaki çocuklar için geliştireceğini söylediği versiyonu geçici olsa da durdurdu.
27.09.2021Teknoloji
Apple'dan iPhone'lar için acil güncelleme! Tehlikeyi önlemek için geldi
Apple'dan iPhone'lar için acil güncelleme! Tehlikeyi önlemek için geldiApple, bir güvenlik sorunu nedeniyle iPhone telefonlar için 'acil' bir güncelleme yayımladı. Yayımlanan güvenlik güncellemesinin, kötü niyetli kişilerin iMessage uygulaması üzerinden telefonlara kolaylıkla girmesini sağlayan bir casus yazılıma karşı açığı kapatmak üzere servis edildiği belirtildi.
14.09.2021Teknoloji
AB'den Irak-Belarus uçuşlarının kalıcı olarak sonlandırılması için talep
AB'den Irak-Belarus uçuşlarının kalıcı olarak sonlandırılması için talepAvrupa Birliği (AB), Belarus'tan Baltık ülkelerine düzensiz göçmen girişlerinden sonra Irak'tan Belarus'a geçici olarak durdurulan uçuşların kalıcı şekilde sonlandırılması için Irak hükümetinden talepte bulundu.
8.09.2021Dünya
Sanayinin ‘yeşil’ adresi
Sanayinin ‘yeşil’ adresiİstanbul Sanayi Odası (İSO), sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında sanayiciye rehberlik etmeyi hedefleyen çalışmaları kapsamında ‘İSO Yeşil Blog’u hayata geçirdi.
7.09.2021Ekonomi
İSO Yeşil Blog, "sürdürülebilir sanayinin" dijital adresi olacak
İSO Yeşil Blog, "sürdürülebilir sanayinin" dijital adresi olacakİstanbul Sanayi Odası (İSO), sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında sanayiciye rehberlik etmeyi hedefleyen çalışmaları kapsamında İSO Yeşil Blog'u hayata geçirdi.
6.09.2021Ekonomi
Gerçek doğum gününü açıklamayanlar uygulamaya giremeyecek
Gerçek doğum gününü açıklamayanlar uygulamaya giremeyecekPopüler uygulamalar kullanıcılarını kaybetmemek adına başka yollara başvuruyor. Salgın döneminde popülerliğini artırmayı başaran uygulama yeni bir zorunluluk getiriyor. Bu noktada artık kullanıcıların doğum tarihlerini girmesini zorunlu hale geldi.
31.08.2021Teknoloji
Banyolarda değişim zamanı
Banyolarda değişim zamanıEvlerde dönüşüm rüzgârı esmeye devam ediyor. Banyo dolaplarını yenilemek isteyenler için pek çok öneri sıralanıyor.
31.08.2021Home
Elon Musk'ın çılgın projesine gizemli rakip yolda
Elon Musk'ın çılgın projesine gizemli rakip yoldaElon Musk'ın beyin-bilgisayar arayüzü Neuralink startup'ının kurucu ortağının, rakip bir proje için 47 milyon dolardan (yaklaşık 400 milyon TL) fazla para topladığı bildirildi. "Gizli startup" Science Corp'un çalışanları, CRISPR gen düzenleme teknolojisi üzerine uzmanlaşıyor.
26.08.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk başarılı olacaklarına inanıyor
Son dakika haberi: Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk başarılı olacaklarına inanıyor2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda mücadele edecek milli yüzücüler Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk, başarılı olacaklarına inandıklarını dile getirdi.
Facebook ve Google, Asya Pasifik için harekete geçti
Facebook ve Google, Asya Pasifik için harekete geçtiGoogle ve Facebook, Asya Pasifik bölgesinde internet kapasitesini artırmak ve 5G bağlantısı sağlamak üzere ortak bir denizaltı kablo sistemi üzerinde çalışıyor.
16.08.2021Teknoloji
Son Dakika Haberleri: Alevler hızla ilerliyor! İşte son durum...
Son Dakika Haberleri: Alevler hızla ilerliyor! İşte son durum...Gelen son dakika haberine göre, Türkiye birbiri ardına çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye devam ediyor. Antalya’nın Manavgat ve Akseki ilçelerindeki orman yangınları sürerken bazı mahallelerde yeni yangınlar çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, orman yangınlarından etkilenen bölgelerde havadan incelemelerde bulundu. Yangınlarda Manavgat'ta 5 kişi, Marmaris'te de 1 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Milas'ta başlayıp Bodrum ilçesine sıçrayan orman yangını yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Bakan Pakdemirli yangınlarla ilgili son durumu açıkladı. İşte orman yangınlarıyla ilgili dakika dakika tüm gelişmeler...
1.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

facebookInstagramavrupa birliğiPlusantalya

Blog ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.