Chp

Chp

Son dakika CHP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CHP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CHP haber sayfamızda...

Chp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 94.014 chp haberi bulunmuştur.
Muharrem İnce: Muhalefet belediyelerini haraca bağlamışlar
Muharrem İnce: Muhalefet belediyelerini haraca bağlamışlarMemleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, Halk TV, KRT, Tele1'e tepki gösterek, “Haraca bağlamışlar bütün muhalefet belediyelerini. Her bir belediyeden haraç alıyorlar resmen. Aylık maaş alıyorlar” dedi.
12.08.2022Siyaset
İçişleri'nden Kılıçdaroğlu'na 'Mernis' yanıtı!
İçişleri'nden Kılıçdaroğlu'na 'Mernis' yanıtı!İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi'nde (MERNİS) bugüne kadar herhangi bir olumsuz durum yaşanmadığı belirtilerek, "Kurumumuzun, sorumluluk sahibi olması gereken Ana Muhalefet Partisi tarafından hedef alınması ve gerçeğe aykırı beyanlarla gündem oluşturulmaya çalışılması üzüntüyle karşılanmıştır" açıklaması yapıldı.
12.08.2022Gündem
‘YSK’nın hatalarının çoğunun sorumlusu İçişleri Bakanlığı’dır’
‘YSK’nın hatalarının çoğunun sorumlusu İçişleri Bakanlığı’dır’AK Parti ve CHP arasında seçmen bilgisi ve YSK polemiği sürüyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İçişleri Bakanlığı’nın ‘bilgilerin nasıl temin edildiği açıklanmazsa suç duyurusunda bulunulacağı’ açıklaması için, “Soylu bu tebliğiyle kendi kusur ve ayıplarını örtmenin telaşına düşmüştür” dedi.
12.08.2022Siyaset
‘Muhafazakar kesimden CHP’ye oy geçişi var’
‘Muhafazakar kesimden CHP’ye oy geçişi var’CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” söyleminin, muhafazakar kesimden partiye oy geçişi sağladığı belirtiliyor.
12.08.2022Siyaset
Paşabahçe Boğaz’la buluşuyor
Paşabahçe Boğaz’la buluşuyorİstanbul’un simge gemilerinden olmasına rağmen 10 yıl bekletildikten sonra parçalanmak üzereyken kurtarılan Paşabahçe vapuru, yenilemenin ardından İstanbul ile buluşuyor.
12.08.2022Gündem
İzmir’in sorunlarına ilgisizler
İzmir’in sorunlarına ilgisizlerAK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, saha çalışmalarını Bornova’da katıldığı programlarla sürdürdü.
11.08.2022Ege
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na YSK yanıtı! 'Belki bu açıklamayı okursanız aynı hataya düşmezsiniz'
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na YSK yanıtı! 'Belki bu açıklamayı okursanız aynı hataya düşmezsiniz'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bizdeki seçmen verileri YSK'da yok" sözlerine ilişkin, "Sayın Kılıçdaroğlu; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüz MERNİS üzerinden YSK'ya veri aktarımının teknik detaylarını basın açıklamasıyla anlatacak" dedi.
11.08.2022Siyaset
Bakan Nebati: Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmaya devam ediyoruz
Bakan Nebati: Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmaya devam ediyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Gelişen koşullara göre devreye aldığımız uygulamalar sayesinde üretimde, büyümede, ihracatta ve istihdamda Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmaya devam ediyoruz" dedi.
11.08.2022Siyaset
Kanserden hayatını kaybeden genç teğmen, son yolculuğa uğurlandı
Kanserden hayatını kaybeden genç teğmen, son yolculuğa uğurlandıAnkara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Topçu Teğmen Mert Düzgün (28), memleketi Kırşehir'in Boztepe ilçesinde toprağa verildi.
11.08.2022Gündem
SP lideri, Uysal ve Kılıçdaroğlu ile görüştü
SP lideri, Uysal ve Kılıçdaroğlu ile görüştüAltılı masa 21 Ağustos’ta Saadet Partisi’nde (SP) kurulacak. SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, altılı masa zirvesi öncesinde gündemi görüşmek üzere liderler turuna çıktı.
11.08.2022Siyaset
‘Seçmen bilgisi’ tartışması büyüdü
‘Seçmen bilgisi’ tartışması büyüdüAK Parti’li Çelik’in, “YSK’nin elinde olmayan bilgilere Sayın Kılıçdaroğlu nasıl erişti?” açıklamasına CHP’li Öztrak, “Çelik seçmen listelerindeki hataları bulup düzelttirdiğimiz için bize teşekkür edeceğine spekülasyon yapıyor” yanıtını verdi.
11.08.2022Siyaset
Beş yılda yapılan satışlar açıklandı
Beş yılda yapılan satışlar açıklandıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç’ın, “Son 5 yılda ve 2021 yılında yabancılara ne kadarlık veya kaç adet konut, arsa, gayrimenkul vb. satışı gerçekleştirildiğine” ilişkin yazılı soru önergesini yanıtladı.
11.08.2022Ege
Çerçioğlu, hizmet hasretine son verdi
Çerçioğlu, hizmet hasretine son verdi30 yıldır beklenen İstasyon Meydanı düzenlemesi ve yeraltı otoparkını tamamlayan Aydın Büyükşehir Başkanı Çerçioğlu “Doğduğum topraklara hizmet etmek büyük gurur” dedi
11.08.2022Ege
AK Parti'li Çelik: Kılıçdaroğlu'nun 'YSK'da olmayan veriler bizde var' demesi çok sorunlu bir ifadedir
AK Parti'li Çelik: Kılıçdaroğlu'nun 'YSK'da olmayan veriler bizde var' demesi çok sorunlu bir ifadedirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yüksek Seçim Kurulu'yla (YSK) ilgili sözleriyle ilgili, "Sn Kılıçdaroğlu'nun 'YSK'da olmayan veriler bizde var' demesi çok sorunlu bir ifadedir. Zira bir yanlış YSK tarafından düzeltilmişse bile sonuçta ortaya çıkan yine bir YSK verisidir" dedi.
10.08.2022Siyaset
İçişleri Bakanlığı'ndan Kılıçdaroğlu'na çağrı: Kaynağın neresi olduğunu kamuoyuna açıklayın
İçişleri Bakanlığı'ndan Kılıçdaroğlu'na çağrı: Kaynağın neresi olduğunu kamuoyuna açıklayınİçişleri Bakanlığı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bizim elimizdeki seçmen bilgileri YSK’nın elinde yok” ifadeleri üzerine, “Kılıçdaroğlu’nun YSK’da olmayan ancak kendilerinde bulunduğunu iddia ettiği bilgileri nasıl temin ettiğini açıklaması gerekmektedir. Aksi halde Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır” açıklamasını yaptı.
10.08.2022Gündem
Şehit Uzman Onbaşı Mustafa Demir, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Onbaşı Mustafa Demir, son yolculuğuna uğurlandıIrak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonunda EYP’nin patlaması sonucu ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit düşen İstihkam Uzman Onbaşı Mustafa Demir, memleketi Adıyaman’da son yolculuğuna uğurlandı.
10.08.2022Haberler
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Toplumsal kaos hedefliyor
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Toplumsal kaos hedefliyorAK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösterdi. Turan, “Seçim kazanmak uğruna devletin işleyişine zarar verecek adımları atmaktan çekinmiyor” dedi.
10.08.2022Siyaset
İbradı Belediye Başkanı, Memleket Partisi'nden istifa etti
İbradı Belediye Başkanı, Memleket Partisi'nden istifa ettiAntalya'nın İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Memleket Partisi'nden istifa ettiğini açıkladı.
10.08.2022Siyaset
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun YSK açıklamasına tepki
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun YSK açıklamasına tepkiAK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği "Yüz Yüze 100 Gün" projesi çerçevesinde Tuzla'da konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "CHP Genel Başkanı 'YSK'nın elinde dahi bizdeki veriler yok' diyerek, 60 milyona yakın seçmenimizin kişisel verilerini bir şekilde aldıklarını ifade etmiştir. Bu çok ciddi bir meseledir. Bunun üzerine biz sonuna kadar gideceğiz" dedi.
10.08.2022Siyaset
‘Çiftçi üretmezse hepimiz aç kalırız’
‘Çiftçi üretmezse hepimiz aç kalırız’Edirne’de ayçiçek üreticileriyle bir araya gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu, tarıma gereken desteğin verilmediğini belirterek, “Siz üretmediğiniz zaman hepimizin aç kalacağını da onlar biliyorlar. Sizi desteklemek en temel görevimiz” dedi.
10.08.2022Siyaset
Serter Ailesi’nin nişan heyecanı
Serter Ailesi’nin nişan heyecanıCHP İzmir Milletvekili Bedri Serter ve Girişimci İş Kadınlar Federasyonu Başkanı Huriye Serter’in kızı İlayda Serter ile Emekli Tapu Müdürü Faruk Tekin ve Tasvir Tekin’in oğlu Gökberk Tekin nişanlandı.
10.08.2022Ege
Bakan Nebati: KKM uygulaması finansal istikrarın tesis edilmesinde etkin rol oynamıştır
Bakan Nebati: KKM uygulaması finansal istikrarın tesis edilmesinde etkin rol oynamıştırHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulamasına ilişkin, "Finansal istikrarın sağlanması amacıyla devreye alınan KKM Uygulaması jeopolitik gelişmeler ve arz güvenliğine ilişkin yaşanan tüm sorunlara rağmen finansal istikrarın tesis edilmesinde etkin rol oynamıştır" dedi.
9.08.2022Ekonomi
AK Parti’li Aksal’dan, CHP’li Gürkan’a ‘Sayın Cumhurbaşkanım’ tepkisi
AK Parti’li Aksal’dan, CHP’li Gürkan’a ‘Sayın Cumhurbaşkanım’ tepkisiEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu "Sayın Cumhurbaşkanım" diyerek kürsüye çağırmasına AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Fatma Aksal, “Sizin milletin iradesine saygınız işte bu kadar” dedi.
9.08.2022Siyaset
Belediye Başkanı Mustafa Kaynar dayısının saldırısına uğradı
Belediye Başkanı Mustafa Kaynar dayısının saldırısına uğradıOsmaniye’de CHP’li Yarbaşı Belde Belediye Başkanı Mustafa Kaynar makam aracıyla seyir halindeyken dayısının saldırısına uğradı. Yüzünden yaralanan Başkan Kaynar, tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.
9.08.2022Gündem
‘Hazreti Hüseyin’in adaletinden yanayız’
‘Hazreti Hüseyin’in adaletinden yanayız’İstanbul’daki Aşura Matem Merasimi’nde konuşan Kılıçdaroğlu “Hz. Hüseyin Kerbela’da şüphesiz adaleti temsil ediyordu. Adaletten tarafız. Ancak Hazreti Hüseyin’e ağlayanlardan olup Yezid gibi davrananlardan da değiliz” dedi...
9.08.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Chp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.