Chp

Chp

Son dakika CHP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CHP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CHP haber sayfamızda...

Chp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 90.038 chp haberi bulunmuştur.
Koca’dan sosyal mesafe özrü! ‘Benim kusurum öngörmedim’
Koca’dan sosyal mesafe özrü! ‘Benim kusurum öngörmedim’Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın babası Muhammed Emin Saraç’ın cenazesinde pandemiye rağmen sosyal mesafe kuralına uyulmadığı eleştirilerine ilişkin konuştu.
25.02.2021Gündem
Soruları ağaca astı
Soruları ağaca astıCHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Meclis’te ilginç bir eyleme imza attı.
25.02.2021Siyaset
‘Marttan bugüne 187 kurye öldü’
‘Marttan bugüne 187 kurye öldü’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu genel merkezde görüştüğü motokuryelerin sorunlarını dinledi.
25.02.2021Siyaset
'İktidar değişirse buhrandan çıkılır'
'İktidar değişirse buhrandan çıkılır'CHP lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi içinden geçmekte olduğu çok yönlü buhrandan çıkarmanın yegâne yolunun, buhranı yaratan siyasi sorumluları demokratik yollarla iktidardan uzaklaştırmak olduğunu ifade etti
25.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert Gara tepkisi: Katliamı üzerime yıkmaya çalışıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert Gara tepkisi: Katliamı üzerime yıkmaya çalışıyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın teröristleri inlerinde bitire bitire yola devam edeceğini belirterek, katliamdan kendisini sorumlu tutan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na çok ağır sözlerle yüklenmeye devam etti
25.02.2021Siyaset
700 bin öğretmen atama bekliyor
700 bin öğretmen atama bekliyorCHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 20 bin öğretmen atamasına ilişkin değerlendirmede bulundu.
25.02.2021Siyaset
TBMM’den AYM’ye Berberoğlu için ‘düzeltme’ yazısı
TBMM’den AYM’ye Berberoğlu için ‘düzeltme’ yazısıTBMM Başkanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verdiği ikinci hak ihlali kararının gerekçesini bilgi amacıyla Meclis’e gönderen Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) ‘tavzih ve maddi hata düzeltme’ yazısı gönderdi.
25.02.2021Siyaset
‘İktidarın tek derdi kongreleri’
‘İktidarın tek derdi kongreleri’CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Gara operasyonunu önceden ifşa etmekle suçladı, darhal istifa etmesi gerektiğini savundu.
25.02.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: İnadına yapacağız buna da alışacaklar
Son dakika: Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: İnadına yapacağız buna da alışacaklarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'de konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Karşımıza kim dikilirse dikilsin, önümüze hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, geride hangi oyunlar oynanırsa oynansın, ülkemize, milletimize ve İstanbul'a hizmet davamızdan asla vazgeçmedik." ifadelerine yer verdi. Erdoğan, Gezi olaylarına dair "Bundan sonra da ola ki böyle bir yola tevessül edecek olurlarsa bu millet bunun bedelini çok ağır ödetir." dedi. Kanal İstanbul hakkında da konuşan Erdoğan, "Engellemeye çalışıyorlar ya, şimdi tüm teknik çalışmalar tamamlandı. İnadına yapacağız buna da alışacaklar" dedi. Erdoğan "Önümüzdeki salı günü İnsan Hakları Eylem Planını milletimiz ile paylaşacağız." şeklinde konuştu. Öte yandan kongrede konuşmasına başlamadan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Ederlezi ve Karadeniz türküsüyle herkesi büyüleyen görme engelli Tuana Şahin, 'Beraber Yürüdük Biz Yollarda' şarkısını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Tuana'ya eşlik etti.
25.02.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Koca'dan 'aşı' iddiasına sert yanıt: Verilmeyecek hiçbir hesabımız yok
Son dakika: Bakan Koca'dan 'aşı' iddiasına sert yanıt: Verilmeyecek hiçbir hesabımız yokGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, parlamento muhabirlerinin sorularını yanıtladı. Bakan Koca, Kılıçdaroğlu'nun, 'ücretsiz aşıların 12 dolara fatura edildiği' iddiasına ilişkin "Vatandaşa verilmeyecek hiçbir hesabımız yok." ifadesini kullandı.
25.02.2021Gündem
‘Üretici  için varız’
‘Üretici için varız’Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti, “Genel Başkanımızla, ilçemizin etinden sütüne, patatesinden peynirine, kestanesinden süs bitkilerine, üreticimizin daha iyi gelir elde etmesi adına sürdürdüğümüz çalışmaları paylaştık” dedi.
24.02.2021Ege
TBMM'den AYM'ye 'Berberoğlu' yanıtı
TBMM'den AYM'ye 'Berberoğlu' yanıtıTBMM Başkanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verdiği ikinci hak ihlali kararının gerekçesini bilgi amacıyla Meclis'e gönderen Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) 'tavzih ve maddi hata düzeltme' yazısı gönderdi.
24.02.2021Haberler
Son dakika: TBMM'den AYM'ye 'Berberoğlu' yanıtı
Son dakika: TBMM'den AYM'ye 'Berberoğlu' yanıtıGelen son dakika haberine göre; TBMM Başkanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verdiği ikinci hak ihlali kararının gerekçesini bilgi amacıyla Meclis'e gönderen Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) 'tavzih ve maddi hata düzeltme' yazısı gönderdi.
24.02.2021Siyaset
Mehmet Özhaseki, partisinin Ağrı kongresinde konuştu
Mehmet Özhaseki, partisinin Ağrı kongresinde konuştuAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "13 tane kardeşimiz şehit edildi, içimiz yandı. Kimdi o yavrular, sizin, bizim ve çevremizdeki herkesin evlatları. Bir gün olsun ne HDP'lilerden ne onlardan (CHP) 'Kahrolsun PKK, Allah belasını versin bu lanet örgütün.' diye bir söz duymadık. Bu elbette bizim içimizi acıtır. Utanmadan 'Bu işin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır.' demeye başladılar." dedi.
24.02.2021Siyaset
Kemal Kılıçdaroğlu, proje uzmanlığı eğitimi sertifika törenine katıldı
Kemal Kılıçdaroğlu, proje uzmanlığı eğitimi sertifika törenine katıldıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Yerel Yönetimler Birimi ile Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası işbirliğinde gerçekleştirilen, 'Proje Uzmanlığı Eğitimi Sertifika Töreni'ne katıldı.
24.02.2021Siyaset
Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den yeni anayasa açıklaması
Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den yeni anayasa açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yeni anayasa çalışmalarına ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, "Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yeni ve sivil bir anayasayla gireceğiz inşallah." dedi.
24.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklaması: Başlıyor!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklaması: Başlıyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "CHP sadece lafını ettiği, istismarını yaptığı demokrasinin D'sinden bile nasibini almamış, süzme faşist bir partidir" dedi. Normalleşme açıklamalarında bulunan Erdoğan, "İlk adımları atmaya başladık. İnşallah 1 Mart’tan itibaren diğer alanlarda da kriterleri karşılayan illerimizde beklentileri karşılayacak adımlar atılmaya başlanacaktır." dedi. Erdoğan, "Şayet kontrolsüz bir normalleşmeye yönelirsek bir süre sonra artan vaka ve vefat sayıları sebebiyle çok daha sert tedbirleri hayata geçirmemiz kaçınılmaz olacaktır." dedi. Meclis'e gelen HDP milletvekillerinin fezlekeleriyle ilgili Erdoğan, 'Süreç ne ise aynen işleyecek' açıklamasını yaptı.
24.02.2021Haberler
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklaması: Başlıyor!
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklaması: Başlıyor!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "CHP sadece lafını ettiği, istismarını yaptığı demokrasinin D'sinden bile nasibini almamış, süzme faşist bir partidir" dedi. Normalleşme açıklamalarında bulunan Erdoğan, "İlk adımları atmaya başladık. İnşallah 1 Mart’tan itibaren diğer alanlarda da kriterleri karşılayan illerimizde beklentileri karşılayacak adımlar atılmaya başlanacaktır." dedi. Erdoğan, "Şayet kontrolsüz bir normalleşmeye yönelirsek bir süre sonra artan vaka ve vefat sayıları sebebiyle çok daha sert tedbirleri hayata geçirmemiz kaçınılmaz olacaktır." dedi. Meclis'e gelen HDP milletvekillerinin fezlekeleriyle ilgili Erdoğan, 'Süreç ne ise aynen işleyecek' açıklamasını yaptı.
24.02.2021Siyaset
Son dakika... Muharrem İnce açıkladı: İki seçenek masada
Son dakika... Muharrem İnce açıkladı: İki seçenek masadaParti kurma çalışmalarını sürdüren CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kendisi ile birlikte hareket eden isimlerle Ankara'da otelde bir araya geldi. İnce, "Önümüzdeki günlerde partinin ismi, logosu, müziği, tüzüğü, programını açıklayacağız" dedi. Öte yandan parti genel merkezi binasını tutulduğu ve parti ismi için 2 seçeneğin masada olduğu öğrenildi.
24.02.2021Siyaset
‘Ekonomi ve adalet reformu son aşamada’
‘Ekonomi ve adalet reformu son aşamada’AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
24.02.2021Siyaset
Millet 5 sorunun cevabını bekliyor
Millet 5 sorunun cevabını bekliyorErdoğan’a ‘Gara’ operasyonuna ilişkin yönelttiği 5 soruya yanıt alamadığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “5 soruma cevap almış değilim. Bana hakaret edeceğine millet bu sorulara cevabını bekliyor beyefendi. Çık cevap ver. Niye başarısız oldun? Açıkla bunu” dedi...
24.02.2021Siyaset
‘Şahsım üzerinden kampanya başlatıldı’
‘Şahsım üzerinden kampanya başlatıldı’AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, son dönemde şahsı üzerinden AK Parti’li kadınlar aleyhine kampanya başlatıldığını söyledi.
24.02.2021Siyaset
‘Anayasa için doğru siyasi iklim şart’
‘Anayasa için doğru siyasi iklim şart’CHP Parti Meclisi (PM) 27 Şubat Cumartesi günü saat 11.00’de video konferans yöntemiyle toplanacak. PM’nde güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmasına ilişkin sunum ve bilgilendirme yapılacak. Toplantı gündeminde, “Cumhur İttifakı’nın sistemin sürekliliği için arayışlarına dair siyasi değerlendirmeler” başlıklı bir madde de yer alıyor.
24.02.2021Siyaset
‘Seçmeni lanetlemem söz konusu değil’
‘Seçmeni lanetlemem söz konusu değil’AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri’deki bir programda yaptığı konuşmasının bağlamından koparıldığını savundu.
24.02.2021Siyaset
Sözcü Kalın'dan AB Komisyonu Sözcüsü'nün Türkiye açıklamalarına tepki
Sözcü Kalın'dan AB Komisyonu Sözcüsü'nün Türkiye açıklamalarına tepkiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, HDP'li milletvekillerine yönelik soruşturma başlatılmasından "endişelenen" ve "Türkiye'nin insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve özgürlüklerine saygı göstermesi gerektiği" yönünde açıklamalarda bulunan Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Peter Stano'ya, "Bir kez de olsa, belki Gara'da 13 kişiyi acımasızca infaz eden AB listesinde yer alan terör örgütü PKK hakkında endişelenebilirsiniz. Yoksa bu PKK lobisiyle başınızı belaya sokar mı?" ifadeleriyle tepki gösterdi.
23.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

AK PARTİchpKemal Kılıçdaroğlukongreankara

Chp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.