Çin

Çin

Son dakika Çin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çin haber sayfamızda...

Çin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 56.375 cin haberi bulunmuştur.
Merkel 'Wirecard skandalında' ifade verdi
Merkel 'Wirecard skandalında' ifade verdiAlmanya Başbakanı Angela Merkel, ülke tarihinin en büyük finansal skandallarından birinin merkezi olan ödeme şirketi Wirecard’ın Çin’de yatırım yapması için girişimde bulunduğunda şirket hakkında suçlamalardan haberi olmadığını söyledi.
23.04.2021Uzmanpara
Çin'de fabrika yangını: İşçiler ve itfaiyeciler öldü
Çin'de fabrika yangını: İşçiler ve itfaiyeciler öldüŞanghay'daki elektronik fabrikasında yükselen alevler en az sekiz can kaybına yol açtı. Çinli yetkililer, yangının sebebini araştırıyor.
23.04.2021Dünya
Maden sektöründe ilk çeyrek ihracatı yıl sonu hedefi için ümit verdi
Maden sektöründe ilk çeyrek ihracatı yıl sonu hedefi için ümit verdiTürk maden sektörü, ihracatta yeni pazarlara açılmanın da etkisiyle artan başarısını sürdürüp 2021 yılını 6 milyar doları aşkın dış satımla kapatmayı hedefliyor.
23.04.2021Ekonomi
Hindistan kavruluyor! Koronavirüste bir korkunç rekor daha: 332 bin vaka!
Hindistan kavruluyor! Koronavirüste bir korkunç rekor daha: 332 bin vaka!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkelerden biri olan Hindistan'da günlük vaka sayısı rekor seviyedeki tırmanışını sürdürüyor. Günlük can kaybı ise, 2 bin 263 olarak kayıtlara geçti.
23.04.2021Dünya
Minik bedenlerin pandemi sınavı
Minik bedenlerin pandemi sınavıDünyaya kâbus yaşatan koronavirüs pandemisi, büyükleri olduğu kadar çocukları da derinden etkiliyor. Bir yıldır eve kapanan ve kısıtlı zamanlarda dışarı çıkmalarına izin verilen çocuklarda stres ve duygusal zorlanmalar günden güne artıyor.
23.04.2021Gündem
Biden, çevrecilik çıtasını yükseltti
Biden, çevrecilik çıtasını yükselttiABD Başkanı Joe Biden’ın 26 Mart’ta, 40 dünya liderine gönderdiği davet üzerine ABD’nin ev sahipliğinde sanal ortamda yapılan İklim Zirvesi, Biden’ın konuşmasıyla başladı. İki günlük zirvede, gelecek 10 yıl içinde karbon emisyonunun azaltılması, iklim faaliyetlerinin özellikle de istihdam ayağı üzerinden ekonomik faydaları, dönüşüm teknolojileri ve küresel iklim değişikliği için çalışan devlet dışı aktörlerin tanıtılmasına odaklanılacak.
23.04.2021Dünya
Son dakika... İngiltere'den Çin için 'soykırım' kararı!
Son dakika... İngiltere'den Çin için 'soykırım' kararı!İngiltere Parlamentosu, Çin'in Uygur Türklerine yönelik baskı ve uygulamalarını soykırım olarak tanıyarak, hükümeti Pekin'e yönelik baskıyı artırmaya çağırdı.
22.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Oksijensiz kaldılar! Hastane faciasında onlarca ölü
Son dakika haberi: Oksijensiz kaldılar! Hastane faciasında onlarca ölüSon dakika haberine göre, günlük vaka rekorlarının kırıldığı, her gün binlerce cesedin yakıldığı ve sağlık sisteminin çöktüğü ülkede, hastanede oksijen tüpündeki sızıntı faciaya yol açtı. 150'ye yakın hastanın etkilendiği ve onlarcasının hayatını kaybettiği olay tüm dünyayı derinden sarstı.
22.04.2021Dünya
Öncelik çevre bilinci ve sürdürülebilirlik
Öncelik çevre bilinci ve sürdürülebilirlikHONOR, Dünya Günü kapsamında çevreye saygılı ve sürdürülebilir üretim ve geri dönüşüm yöntemlerini duyurdu.
22.04.2021Vitrin
Son dakika... İngiliz hükümetine 'Uygur' çağrısı!
Son dakika... İngiliz hükümetine 'Uygur' çağrısı!İngiltere'de yaşayan Uygur Türkleri, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları ihlallerini protesto etti ve İngiliz hükümetine, "Çin'in hak ihlallerinin soykırım olarak tanınması" çağrısında bulundu.
22.04.2021Dünya
Son dakika... 2020'de dünyanın en işlek havalimanı Çin'de!
Son dakika... 2020'de dünyanın en işlek havalimanı Çin'de!Dünyada 2020'de en yoğun 10 havalimanından 7'si Çin'den çıkarken, birinci sırayı Guangcou Baiyün Uluslararası Havalimanı aldı. İlk 10'da Çin'den 7 havalimanı, ABD'den 3 havalimanı yer aldı.
22.04.2021Dünya
ABD’nin davetiyle 40 dünya liderinin katıldığı İklim Zirvesi başladı
ABD’nin davetiyle 40 dünya liderinin katıldığı İklim Zirvesi başladıABD Başkanı Joe Biden’ın 26 Mart’ta, 40 dünya liderine gönderdiği davet üzerine ABD’nin ev sahipliğinde sanal ortamda yapılan İklim Zirvesi, Biden'ın konuşmasıyla başladı.
22.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Sağlık sistemi çöktü... 24 saat durmadan insan yakıyorlar!
Son dakika haberi: Sağlık sistemi çöktü... 24 saat durmadan insan yakıyorlar!Son dakika haberine göre, sağlık sisteminin hızla çöktüğü ülkede kriz zirve yaptı. Ülkede krematoryum fırınları 24 saat kullanılmaktan eridi. Günlük vaka sayısında dünya çapında korkunç bir rekora imza atılırken, ölü sayısının da bildirilenden katbekat fazla olduğuna inanılıyor.
22.04.2021Dünya
Norveç Merkez Bankası'ndan dijital para kararı
Norveç Merkez Bankası'ndan dijital para kararıNorveç Merkez Bankası, dijital para birimi (CBDC) için teknik çözümleri test edeceğini duyurdu.
22.04.2021Uzmanpara
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında, Çin hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
22.04.2021Uzmanpara
NATO 14 Haziran'da Brüksel'de toplanıyor
NATO 14 Haziran'da Brüksel'de toplanıyorNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Zirvesi'nin 14 Haziran'da Brüksel'deki NATO karargahında düzenleneceğini açıkladı.
22.04.2021Dünya
Piyasalar Avrupa Merkez Bankası'na odaklandı
Piyasalar Avrupa Merkez Bankası'na odaklandıKüresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün, hareketlenen veri gündemi ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) kararları takip edilecek.
22.04.2021Uzmanpara
Son dakika... Selahattin Duman hayatını kaybetti
Son dakika... Selahattin Duman hayatını kaybettiGelen son dakika haberine göre; Yazar Selahatin Duman, 71 yaşında tedavi gördüğü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.
22.04.2021Gündem
Otel otoparkındaki patlamada ölenlerin sayısı artıyor!
Otel otoparkındaki patlamada ölenlerin sayısı artıyor!Pakistan'ın Belucistan eyaletinin Ketta şehrinde bir otelin otoparkında meydana gelen patlamada, aralarında bir polisin de bulunduğu 5 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.
22.04.2021Dünya
‘Vavlar Vadisi’
‘Vavlar Vadisi’Geleneksel Türk el sanatlarının en önde gelen bölümlerinden biri olan ebruyu farklı boyuta taşıyan dünyaca ünlü sanatçı Hikmet Barutçugil, yeni sergisiyle dostlarının karşısına çıktı.
22.04.2021Cadde
Bitcoin alım satımı yapanlar dikkat! Sistem değişiyor
Bitcoin alım satımı yapanlar dikkat! Sistem değişiyorMeclis’in “Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri” raporunda diğer ülkelerin kripto paradan aldıkları vergiler de konu edildi. Raporda, bu enstrümanın vergiye dahil olmasıyla hükümetlerin yaklaşımlarının olumluya döneceği üzerinde duruldu.
22.04.2021Ekonomi
İklim zirvesi başlıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan 40 lidere hitap edecek
İklim zirvesi başlıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan 40 lidere hitap edecekABD Başkanı Joe Biden’ın 26 Mart’ta 40 ülke liderine ve Avrupa Birliği'ne (AB) gönderdiği davet üzerine ABD’nin ev sahipliğinde sanal ortamda yapılacak İklim Zirvesi bugün başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sabahki ilk oturumda konuşacağı zirvenin açılışını ABD Başkanı Biden ile Başkan Yardımcısı Kamala Harris yapacak.
21.04.2021Dünya
Wall Street Journal skandalı duyurdu! Sahte BioNTech aşıları bulundu
Wall Street Journal skandalı duyurdu! Sahte BioNTech aşıları bulunduABD merkezli ilaç firması Pfizer ile Alman şirketi BioNTech’in geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının, Meksika ve Polonya’da sahtelerinin tespit edildiği belirtildi.
21.04.2021Dünya
Dünya Sağlık Örgütü (Dsö) Nedir? Dsö Görevleri Nelerdir, Üye Ülkeler Kimlerdir?
Dünya Sağlık Örgütü (Dsö) Nedir? Dsö Görevleri Nelerdir, Üye Ülkeler Kimlerdir?Sağlık konusunda en üst yapı olarak Dünya Sağlık Örgütü ön plana çıkar. Uluslararası çapta bir durum söz konusu olduğu vakit Dünya Sağlık Örgütü görevi üstlenir. Peki Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) nedir? DSÖ görevleri nelerdir, üye ülkeler kimlerdir? İşte bu konuda merak edilenler.
21.04.2021Eğitim
Hindistan'ın yerli Kovid-19 aşısı yüzde 78 etkili
Hindistan'ın yerli Kovid-19 aşısı yüzde 78 etkiliHindistan'da biyoteknoloji şirketi Bharat Biotech'in Hindistan Tıbbi Araştırma Konseyi iş birliğinde geliştirdiği yerli yeni tip koronavirüs aşısının, üçüncü aşama klinik denemelerinde yüzde 78 etkili olduğu bildirildi.
21.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ÇinkoronavirüsHindistankoronacorona

Çin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.