Danıştay

Danıştay

Son dakika danıştay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan danıştay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan danıştay haber sayfamızda...

Danıştay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.138 danistay haberi bulunmuştur.
Adli tatil ne zaman başlıyor? 2021 Adli tatil tarihi
Adli tatil ne zaman başlıyor? 2021 Adli tatil tarihiAdli tatil ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil için vakit yaklaşıyor. Binlerce hakim, savcı ve adliye çalışanı adli tatil süresini araştırıyor. İşte o tarihler.
17.06.2021Gündem
Yapılandırma ile kamuya 100 milyar liralık tahsilat bekleniyor
Yapılandırma ile kamuya 100 milyar liralık tahsilat bekleniyorAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, kamu alacaklarının yapılandırılmasını içeren yasaya ilişkin, "Herkesin burada kendine bir yer bulacağını ve bu yasadan yararlanarak borçlarını ödemeleri bakımından rahatlayacaklarını düşünüyorum. Kamunun bugüne kadar kalmış olan 500 milyar liranın üzerinde bir borcu var ki bunun bir kısmı gerçekten alınması güç bir borç ama benim bu yasadan açıkça beklediğim 90-100 milyar liralık bir tahsilatın 36 ay içinde sağlanacağı yönünde." dedi.
12.06.2021Ekonomi
Karaburun’da RES zaferi!
Karaburun’da RES zaferi!Karaburun’da, özel bir şirket tarafından Sarpıncık Köyü’nde kurulması istenen RES projesine karşı açılan dava kazanıldı
11.06.2021Ege
Yasama Yorumu Nedir? Yasama Yorumu Neden Ve Ne Zaman Kaldırılmıştır?
Yasama Yorumu Nedir? Yasama Yorumu Neden Ve Ne Zaman Kaldırılmıştır?Yasama yorumu, hukuki bir terimdir. Bu nedenle herkes tarafından bilinmemektedir. Yasama yorumunun ne anlama geldiği internet üzerinden araştırılmaktadır. Yasama yorumu nedir? Yasama yorumu neden ve ne zaman kaldırılmıştır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
‘Yargı ele geçirilecek bir mevzi değildir’
‘Yargı ele geçirilecek bir mevzi değildir’HSK, yeni üyeleriyle yeni dönemin ilk toplantısını dün yaptı. Kurul Başkanı sıfatıyla konuşan Adalet Bakanı Gül, yargının göz bebeğimiz gibi korumamız gereken bir anayasal kurum olduğunu vurguladı
8.06.2021Siyaset
‘Sistem’ çalışması PM’de görüşülecek
‘Sistem’ çalışması PM’de görüşülecekCHP’de “güçlendirilmiş parlamenter sistem” çalışmasında son viraja giriliyor. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başkanlığındaki komisyon tarafından hazırlanan sistem raporu, Haziran ayının ikinci yarısında CHP Parti Meclisi’ne (PM) sunulacak.
6.06.2021Siyaset
Danıştay Nedir, Görevleri Nelerdir? Danıştay Üyeleri Nasıl Belirlenir?
Danıştay Nedir, Görevleri Nelerdir? Danıştay Üyeleri Nasıl Belirlenir?Danıştay ülkemizin organlarından bir tanesidir. Danıştay hukuk açısından en önemli organlardan bir tanesidir. Danıştay'ın tam olarak ne iş yaptığı ve görevlerinin ne olduğu merak edilmektedir. Son günlerde Danıştay organı ülkemizde gündeme girmiştir. Peki Danıştay nedir? Danıştay'ın görevleri nelerdir? Danıştay üyelerini kim belirlemektedir? İşte Danıştaylık ile ilgili merak edilenler.
6.06.2021Eğitim
Resmi Gazete'de yayımlandı! Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu
Resmi Gazete'de yayımlandı! Türkiye'deki malvarlıkları dondurulduBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) kararı doğrultusunda bazı kuruluş ve kişilerin terör eylemlerinin icrasını kolaylaştırıcı faaliyetlerde bulunmaları nedeniyle Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu.
4.06.2021 Siyaset
Son dakika: Askeri Ceza Kanunu teklifi, komisyonda kabul edildi
Son dakika: Askeri Ceza Kanunu teklifi, komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
2.06.2021Siyaset
Eski HSYK üyesi Şaban Işık'a FETÖ üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezası onandı
Eski HSYK üyesi Şaban Işık'a FETÖ üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezası onandıYargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Şaban Işık'a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezasını onadı.
2.06.2021Gündem
HSK’nın yeni üyeleri belirlendi: Uzlaşılan yedi isim seçildi
HSK’nın yeni üyeleri belirlendi: Uzlaşılan yedi isim seçildiTBMM Genel Kurulu’nda, Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) 7 üyesinin belirlenmesi için seçim yapıldı. Ergün Şahin, Ömür Topaç, Sinan Esen, Aysel Demirel, Cumhur Şahin, Bilal Temel, Hamit Kocabey, HSK’nın yeni üyeleri oldular. TBMM Genel Kurulu’nda, TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon tarafından belirlenen 21 aday arasından HSK’da boşalacak 7 üyelik için dün seçim yapıldı.
26.05.2021Siyaset
‘Sona yaklaşıyoruz’
‘Sona yaklaşıyoruz’Geçen dönemde Danıştay kararı ile kapatılan Özkanlar Pazar Yeri’nin yeni projesinde son aşamaya gelindi.
25.05.2021Ege
HSK'da 7 yeni üye belli oldu
HSK'da 7 yeni üye belli olduTBMM Genel Kurulu'nda, Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) 7 yeni üyesinin seçimi için oylama işlemi sona erdi. Buna göre; Ergün Şahin, Aysel Demirel, Bilal Temel, Hamit Kocabey, Ömür Topaç, Sinan Esen ve Cumhur Şahin yeni HSK üyeleri oldu.
25.05.2021Siyaset
Mor Çatı’dan İstanbul Sözleşmesi davası
Mor Çatı’dan İstanbul Sözleşmesi davasıMor Çatı, 20 Mart’ta Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye’nin tek taraflı olarak İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını Danıştay’a taşıdı. 20 Mayıs’ta Danıştay’da dava açan Mor Çatı, Sözleşme’nin 1 Temmuz tarihinde Türkiye’de yürürlükten kaldırılması tehdidinin durdurulmasını ve çekilme kararının iptalini talep etti.
22.05.2021Gündem
'Belirsizliğin kalkması tüm taraflara faydalı'
'Belirsizliğin kalkması tüm taraflara faydalı'Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından yapılan açıklamada, trafik sigortası tazminat hesaplamalarındaki net olmayan hususların yol açtığı belirsizliğin ortadan kaldırılmasının tüm taraflara fayda sağlayacağı belirtildi.
21.05.2021Sigorta
HSK adayları belli oldu
HSK adayları belli olduTBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon, TBMM tarafından Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) seçilecek 7 üyenin üç katı adayı belirledi.
20.05.2021Gündem
Son dakika! İmamoğlu'na kamu zararına neden olduğu iddiasıyla inceleme
Son dakika! İmamoğlu'na kamu zararına neden olduğu iddiasıyla incelemeİçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Büyükşehir Belediyesi yönetimi tarafından bazı hizmet alım ihalelerinde usulsüzlük yapılarak kamu zararına sebep olunduğu iddiaları üzerine araştırma/ön inceleme onayı gereğince mülkiye müfettişi görevlendirildiğini bildirdi.
17.05.2021Gündem
Partilere yüzde 5 liderlere yüzde 1
Partilere yüzde 5 liderlere yüzde 1CHP’nin güçlendirilmiş parlamenter sistem için ilkeler taslağına göre seçim barajı yüzde 5’i geçmeyecek. Seçimlerde yüzde 1 oy almış partilerin genel başkanları da parlamentoya girecek
16.05.2021Siyaset
Danıştay 153 yaşında
Danıştay 153 yaşındaDanıştay Başkanı Zeki Yiğit, “Yüksek İdare Mahkemesi olarak en temel amacımız, evrensel hukuki değerler ile aziz milletimizin tarihi, kültürel ve milli değerlerini bir arada gözeterek adaletin ve hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesi yolundaki özverili gayretimizi daha da ileriye taşımak” dedi.
11.05.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Danıştayın kuruluş yıl dönümü ile İdari Yargı Günü'nü kutladı
TBMM Başkanı Şentop, Danıştayın kuruluş yıl dönümü ile İdari Yargı Günü'nü kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Danıştayın kuruluşunun 153'üncü yıl dönümünü ve İdari Yargı Günü'nü kutladı.
10.05.2021Siyaset
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan Ekrem İmamoğlu kararı!
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan Ekrem İmamoğlu kararı!İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında "görevden uzaklaştırılan HDP'li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü ve Fatih Sultan Mehmet'in türbesine saygısızlık yaptığı" iddialarıyla ilgili soruşturma izni vermedi.
10.05.2021Gündem
Türkiye Sigorta Birliği'nden zorunlu trafik sigortasına ilişkin açıklama
Türkiye Sigorta Birliği'nden zorunlu trafik sigortasına ilişkin açıklamaTürkiye Sigorta Birliği (TSB), Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (trafik sigortası) tazminat hesaplamalarındaki belirsizliğin ortadan kaldırılmasının tüm taraftara fayda sağlayacağını belirtti.
10.05.2021Ekonomi
'Türkiye’nin üyeliği AB’nin önünü açar'
'Türkiye’nin üyeliği AB’nin önünü açar'“Ülkemizin desteği olmadan AB’nin güçlü bir şekilde varlığını devam ettiremeyeceği aşikardır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin stratejik hedefi olan AB üyeliği yolunda kararlı tutumunu ve çalışmalarını sürdürmek olduğunu ifade etti.
10.05.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Soylu'dan flaş açıklamalar
Son dakika: Bakan Soylu'dan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu herkesin merak ettiği 'tam kapanma uzatılacak mı?' sorusuna da açıklık getirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruşturma açıldığı iddialarıyla ilgili Soylu, "Bu görüntüleri düşündükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Böyle bir görüntü olamaz." derken, soruşturmanın söz konusu olmadığını belirtti. Bakan Soylu, "Neticede ne yapacağız? Böyle bir sonuç geldiği zaman, ben buna soruşturma izni vermem." diye de ekledi. Ses ve görüntü kaydı genelgesinin basın özgürlüğüyle bir ilgisi olmadığını vurgulayan Soylu, genelgeyle var olan kanunlardaki hakların hatırlatıldığını ifade etti. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
Danıştay’a genelge için iptal başvurusu
Danıştay’a genelge için iptal başvurusuCHP, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ses ve görüntü kaydı alınmasını konu eden genelgesinin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle Danıştay’da dava açtı.
4.05.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

hskseçimizmiregetbmm

Danıştay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.