Danıştay

Danıştay

Son dakika danıştay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan danıştay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan danıştay haber sayfamızda...

Danıştay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.120 danistay haberi bulunmuştur.
Danıştay 153 yaşında
Danıştay 153 yaşındaDanıştay Başkanı Zeki Yiğit, “Yüksek İdare Mahkemesi olarak en temel amacımız, evrensel hukuki değerler ile aziz milletimizin tarihi, kültürel ve milli değerlerini bir arada gözeterek adaletin ve hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesi yolundaki özverili gayretimizi daha da ileriye taşımak” dedi.
11.05.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Danıştayın kuruluş yıl dönümü ile İdari Yargı Günü'nü kutladı
TBMM Başkanı Şentop, Danıştayın kuruluş yıl dönümü ile İdari Yargı Günü'nü kutladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Danıştayın kuruluşunun 153'üncü yıl dönümünü ve İdari Yargı Günü'nü kutladı.
10.05.2021Siyaset
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan Ekrem İmamoğlu kararı!
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan Ekrem İmamoğlu kararı!İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında "görevden uzaklaştırılan HDP'li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü ve Fatih Sultan Mehmet'in türbesine saygısızlık yaptığı" iddialarıyla ilgili soruşturma izni vermedi.
10.05.2021Gündem
Türkiye Sigorta Birliği'nden zorunlu trafik sigortasına ilişkin açıklama
Türkiye Sigorta Birliği'nden zorunlu trafik sigortasına ilişkin açıklamaTürkiye Sigorta Birliği (TSB), Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (trafik sigortası) tazminat hesaplamalarındaki belirsizliğin ortadan kaldırılmasının tüm taraftara fayda sağlayacağını belirtti.
10.05.2021Ekonomi
'Türkiye’nin üyeliği AB’nin önünü açar'
'Türkiye’nin üyeliği AB’nin önünü açar'“Ülkemizin desteği olmadan AB’nin güçlü bir şekilde varlığını devam ettiremeyeceği aşikardır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin stratejik hedefi olan AB üyeliği yolunda kararlı tutumunu ve çalışmalarını sürdürmek olduğunu ifade etti.
10.05.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Soylu'dan flaş açıklamalar
Son dakika: Bakan Soylu'dan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu herkesin merak ettiği 'tam kapanma uzatılacak mı?' sorusuna da açıklık getirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruşturma açıldığı iddialarıyla ilgili Soylu, "Bu görüntüleri düşündükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Böyle bir görüntü olamaz." derken, soruşturmanın söz konusu olmadığını belirtti. Bakan Soylu, "Neticede ne yapacağız? Böyle bir sonuç geldiği zaman, ben buna soruşturma izni vermem." diye de ekledi. Ses ve görüntü kaydı genelgesinin basın özgürlüğüyle bir ilgisi olmadığını vurgulayan Soylu, genelgeyle var olan kanunlardaki hakların hatırlatıldığını ifade etti. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
Danıştay’a genelge için iptal başvurusu
Danıştay’a genelge için iptal başvurusuCHP, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ses ve görüntü kaydı alınmasını konu eden genelgesinin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle Danıştay’da dava açtı.
4.05.2021Siyaset
Yüksek Mahkemeler Hangileridir Ve Görevleri Nelerdir?
Yüksek Mahkemeler Hangileridir Ve Görevleri Nelerdir?Yargı sistemi birçok kişi için her zaman merak konusu olmayı başarmıştır. Çünkü yüksek mahkemelerin isimleri ve görevleri oldukça önemlidir. Hem genel kültür açısından hem de sınavlarda soru olarak karşılaşma olasılığı açısından yüksek mahkemeler bilinmelidir. Yüksek mahkemeler hangileridir ve görevleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.05.2021 Eğitim
İçişleri Bakanı Soylu: Emniyet genelgesi Anayasa'ya aykırı değil
İçişleri Bakanı Soylu: Emniyet genelgesi Anayasa'ya aykırı değilİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplumsal olaylarda kayıt yasağıyla ilgili CNN TÜRK'te önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, "Emniyet Genelgesi Anayasaya aykırı değil" dedi.
1.05.2021Siyaset
‘İçki satışı yasağı’ muamması
‘İçki satışı yasağı’ muamması17 Mayıs’ta sona erecek tam kapanmanın ilk gününde, içki satışıyla ilgili belirsizlik devam etti.
1.05.2021Gündem
TBMM Başkanlığı'ndan HSK üyeliği seçimine ilişkin iddialara yalanlama
TBMM Başkanlığı'ndan HSK üyeliği seçimine ilişkin iddialara yalanlamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop'un, "Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliği seçimleri için muhalefete söz verdiği" iddiasını içeren haberlerin gerçek dışı olduğu belirtildi.
29.04.2021Siyaset
‘713 bin çocuk evlendirildi’
‘713 bin çocuk evlendirildi’CHP, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların sorunlarını ele alan bir rapor hazırladı. Raporda, 713 binden fazla kız çocuğunun evlendirildiği ve 232 çocuk intiharı yaşandığı belirtildi.
23.04.2021Siyaset
CHP, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemiyle Danıştaya başvurdu
CHP, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemiyle Danıştaya başvurduCHP, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştaya başvurdu.
22.04.2021Siyaset
Belediye Nasıl Kurulur? Bir Yerin Belediyesi Olması İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?
Belediye Nasıl Kurulur? Bir Yerin Belediyesi Olması İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?Bir yönetim organı olan belediyenin toplum düzenini sağlamada son derece önemli bir yeri vardır. Şehirlerin ihtiyacı olan elektrik, su, yol, yardım gibi hizmetlerin bütünü belediyeler tarafından sağlanır. Şehirlerin kendi içinde büyükşehir belediyesi dışında her bir bölgeye denk gelen sayıda belediyesi vardır. Peki bu faydalı yönetim organı olan belediyeler nasıl kurulur? Bir yerin belediye olması için gerekli şartlar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.04.2021Eğitim
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün acı günü!
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün acı günü!Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden 75 yaşındaki annesi Saliha Gül, Gaziantep'te toprağa verildi.
10.04.2021 Siyaset
Danıştay’dan TSK’da başörtüsüne vize
Danıştay’dan TSK’da başörtüsüne vizeDanıştay 2. Daire, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemeye ikiye karşı üç üyenin oy çokluğuyla vize verdi.
9.04.2021Siyaset
Danıştay, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptal istemini reddetti
Danıştay, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptal istemini reddettiDanıştay 2. Dairesi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptali istemiyle açılan davayı reddetti.
8.04.2021Gündem
Hukukun Yazılı Kaynakları Nelerdir?
Hukukun Yazılı Kaynakları Nelerdir?Hukukun ifade edilmesi, uygulanması ve korunması bakımından bir takım kaynakları bulunmaktadır. Bu kaynaklar genel itibariye yazılı kaynaklar, yazısız kaynaklar ve yardımcı kaynaklar olmak üzere üç kategoride incelenmektedir. Peki, hukukun yazılı kaynakları nelerdir? Bu yazılı kaynakların bir hiyerarşi sıralaması var mıdır? Yazılı kaynaklar sürekli olarak mı arz etmektedir? İşte, hukukun yazılı kaynakları ve bu kaynaklar hakkında bilgiler.
7.04.2021Eğitim
‘Vesayet odaklarına güç veriyorsunuz’
‘Vesayet odaklarına güç veriyorsunuz’Emekli 104 amiralin imzaladığı ve hükümetin “darbe iması” içerdiği gerekçesiyle sert tepki gösterdiği bildiriye yönelik tepki ve tartışmalar dün de sürdü.
6.04.2021Siyaset
Danıştay: Devlet organlarının egemenlik yetkisine müdahale edilmesi, demokrasiye ve hukuk devletine zarar vermektedir
Danıştay: Devlet organlarının egemenlik yetkisine müdahale edilmesi, demokrasiye ve hukuk devletine zarar vermektedirDanıştay Başkanlığı, hukuk ve demokrasiye aykırı girişimleri çağrıştıran ifade ve üslup ile devlet organlarının egemenlik yetkisine müdahale edilmesinin, demokrasiye ve hukuk devletine zarar verdiğini bildirdi.
5.04.2021Gündem
İletişim Başkanı Altun: Terörizm propagandası yapanlarla mücadele edeceğiz
İletişim Başkanı Altun: Terörizm propagandası yapanlarla mücadele edeceğizCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "görevde oldukları müddetçe 'gazetecilik' adı altında 'terörizm propagandası' yapanlarla mücadele edeceklerini" belirtti.
1.04.2021Gündem
Danıştay, haklı buldu
Danıştay, haklı bulduKarşıyaka eski Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile mevcut Başkan Cemil Tugay arasında devam eden ‘kamu zararı’ tartışmasında mahkeme, Akpınar’ı haklı buldu!
31.03.2021Ege
'HDP’nin ihanetini göremedin mi?'
'HDP’nin ihanetini göremedin mi?'MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada partisinin 13. Olağan Büyük Kurultay hazırlıkları için bir süre toplantılara ara verdiklerini anımsattı.
31.03.2021Siyaset
İstanbul Sözleşmesi için Danıştay’a başvurdu
İstanbul Sözleşmesi için Danıştay’a başvurduİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’a başvurdu.
31.03.2021Siyaset
Boğaziçi’nde fakülte kararı Danıştay’da
Boğaziçi’nde fakülte kararı Danıştay’daBoğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, üniveriteye Hukuk ve İletişim fakülteleri kurulmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı Kararı’nı, Danıştay’a taşıdı.
30.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

danıştaysoyluTBMM Başkanı ŞentopDanıştayın kuruluş yıl dönümüİdari Yargı Günü

Danıştay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.