Danıştay

Danıştay

Son dakika danıştay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan danıştay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan danıştay haber sayfamızda...

Danıştay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.107 danistay haberi bulunmuştur.
Belediye Nasıl Kurulur? Bir Yerin Belediyesi Olması İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?
Belediye Nasıl Kurulur? Bir Yerin Belediyesi Olması İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?Bir yönetim organı olan belediyenin toplum düzenini sağlamada son derece önemli bir yeri vardır. Şehirlerin ihtiyacı olan elektrik, su, yol, yardım gibi hizmetlerin bütünü belediyeler tarafından sağlanır. Şehirlerin kendi içinde büyükşehir belediyesi dışında her bir bölgeye denk gelen sayıda belediyesi vardır. Peki bu faydalı yönetim organı olan belediyeler nasıl kurulur? Bir yerin belediye olması için gerekli şartlar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.04.2021Eğitim
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün acı günü!
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün acı günü!Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden 75 yaşındaki annesi Saliha Gül, Gaziantep'te toprağa verildi.
10.04.2021Siyaset
Danıştay’dan TSK’da başörtüsüne vize
Danıştay’dan TSK’da başörtüsüne vizeDanıştay 2. Daire, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemeye ikiye karşı üç üyenin oy çokluğuyla vize verdi.
9.04.2021Siyaset
Danıştay, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptal istemini reddetti
Danıştay, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptal istemini reddettiDanıştay 2. Dairesi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptali istemiyle açılan davayı reddetti.
8.04.2021Gündem
Hukukun Yazılı Kaynakları Nelerdir?
Hukukun Yazılı Kaynakları Nelerdir?Hukukun ifade edilmesi, uygulanması ve korunması bakımından bir takım kaynakları bulunmaktadır. Bu kaynaklar genel itibariye yazılı kaynaklar, yazısız kaynaklar ve yardımcı kaynaklar olmak üzere üç kategoride incelenmektedir. Peki, hukukun yazılı kaynakları nelerdir? Bu yazılı kaynakların bir hiyerarşi sıralaması var mıdır? Yazılı kaynaklar sürekli olarak mı arz etmektedir? İşte, hukukun yazılı kaynakları ve bu kaynaklar hakkında bilgiler.
7.04.2021Eğitim
‘Vesayet odaklarına güç veriyorsunuz’
‘Vesayet odaklarına güç veriyorsunuz’Emekli 104 amiralin imzaladığı ve hükümetin “darbe iması” içerdiği gerekçesiyle sert tepki gösterdiği bildiriye yönelik tepki ve tartışmalar dün de sürdü.
6.04.2021Siyaset
Danıştay: Devlet organlarının egemenlik yetkisine müdahale edilmesi, demokrasiye ve hukuk devletine zarar vermektedir
Danıştay: Devlet organlarının egemenlik yetkisine müdahale edilmesi, demokrasiye ve hukuk devletine zarar vermektedirDanıştay Başkanlığı, hukuk ve demokrasiye aykırı girişimleri çağrıştıran ifade ve üslup ile devlet organlarının egemenlik yetkisine müdahale edilmesinin, demokrasiye ve hukuk devletine zarar verdiğini bildirdi.
5.04.2021Gündem
İletişim Başkanı Altun: Terörizm propagandası yapanlarla mücadele edeceğiz
İletişim Başkanı Altun: Terörizm propagandası yapanlarla mücadele edeceğizCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "görevde oldukları müddetçe 'gazetecilik' adı altında 'terörizm propagandası' yapanlarla mücadele edeceklerini" belirtti.
1.04.2021Gündem
Danıştay, haklı buldu
Danıştay, haklı bulduKarşıyaka eski Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile mevcut Başkan Cemil Tugay arasında devam eden ‘kamu zararı’ tartışmasında mahkeme, Akpınar’ı haklı buldu!
31.03.2021Ege
'HDP’nin ihanetini göremedin mi?'
'HDP’nin ihanetini göremedin mi?'MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada partisinin 13. Olağan Büyük Kurultay hazırlıkları için bir süre toplantılara ara verdiklerini anımsattı.
31.03.2021Siyaset
İstanbul Sözleşmesi için Danıştay’a başvurdu
İstanbul Sözleşmesi için Danıştay’a başvurduİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’a başvurdu.
31.03.2021Siyaset
Boğaziçi’nde fakülte kararı Danıştay’da
Boğaziçi’nde fakülte kararı Danıştay’daBoğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, üniveriteye Hukuk ve İletişim fakülteleri kurulmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı Kararı’nı, Danıştay’a taşıdı.
30.03.2021Eğitim
CHP’li kadınlar Danıştay’a başvuruyor
CHP’li kadınlar Danıştay’a başvuruyorCHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının iptali ve yürütmenin durdurulması için bugün Danıştay’a başvuracak.
29.03.2021Siyaset
CHP ve İYİ Parti ‘Andımız okunsun’ teklifleri sundu
CHP ve İYİ Parti ‘Andımız okunsun’ teklifleri sunduCHP ve İYİ Parti milletvekilleri, Öğrenci Andı’nın okullarda her sabah okunmasının, kanunla düzenlenmesini öngören tekliflerini TBMM Başkanlığı’na sundu.
29.03.2021Siyaset
Son dakika: Danıştay'dan önemli karar! Hesap işletim ücretleri...
Son dakika: Danıştay'dan önemli karar! Hesap işletim ücretleri...Son dakika gelen habere göre Danıştay 10. Dairesi, milyonlarca banka müşterisini üzecek bir karar verdi. Daire, bankaların müşterilerinden aldığı ‘hesap işletim ücretini’ almaya devam edebileceğine hükmetti. Daire kararında ‘Söz konusu ücretin alınmasında hukuka aykırılık yok’ denildi.
26.03.2021Ekonomi
CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan kurmaylarına talimat: Çözüm önerinizi halka anlatın
CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan kurmaylarına talimat: Çözüm önerinizi halka anlatınCHP lideri Kılıçdaroğlu, kurmaylarına ve milletvekillerine, “Gittiğiniz her yerde ekonomiyi anlatın. Halka ekonomide yaşanan sorunlara ilişkin CHP’nin çözüm önerilerini anlatın” talimatını verdi.
26.03.2021Siyaset
Algı operasyonudur!
Algı operasyonudur!CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, bazı çevrelerce Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’le ilgili olarak algı operasyonu yürütüldüğünü belirterek “2009-2014 yılları arasında Kuşadası Belediye eski Başkanı M...
24.03.2021Ege
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını yansıtmıyor. Vatandaşlarımızın evlerindeki döviz ve altını çeşitli finansla araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. İş insanlarımıza da, 30 Haziran'a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum.' dedi.
24.03.2021Siyaset
Cinsel saldırıda bulunan sahte alternatif tıp uzmanına dava açıldı
Cinsel saldırıda bulunan sahte alternatif tıp uzmanına dava açıldıEmekli Danıştay hakimi S.Y.'yi  dini inanç ve duygularını istismar ederek 550 bin lira dolandırdığı ve avukat olan iki kızına da cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen şüpheli Uğur A.'nın "Zincirleme olarak sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı" ve "Dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçlarından toplam 15 yıl 9 aydan 66 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Şüphelinin müşteki kız kardeşlere cinsel saiklerle yaklaşıp hürriyetlerinden yoksun kılarak, zincirleme şekilde cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülen iddianamede, bu durumlardan etkilenen kızların annelerinin de psikolojik sağlığının bozulduğu, intihara teşebbüs ettiği anlatıldı.
24.03.2021Gündem
Dava sürecini kadınlar yürütecek
Dava sürecini kadınlar yürütecekSözleşmenin feshinde, ‘yetki gaspı’ ve ‘temel insan hakkı ihlâli’ olduğunu savunan CHP Danıştay’a dava açmaya hazırlanıyor. Süreci kadınların yürütmesi görüşü öne çıktı.
23.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 60 hâkim-savcının görev yeri değişti
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 60 hâkim-savcının görev yeri değiştiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlarla, birçok bakanlık ve kuruma yeni atamalar yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla bazı büyükelçilerin görev yerleri değiştirildi.
21.03.2021Siyaset
‘Sözleşmenin neyinden rahatsız oldunuz?’
‘Sözleşmenin neyinden rahatsız oldunuz?’CHP MYK, Parti Meclisi (PM) ve Ankara’da bulunan milletvekilleriyle Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılması üzerine dün Parti Genel Merkezi’nde olağanüstü toplandı.
21.03.2021Siyaset
Son dakika: FETÖ'den aranan eski Danıştay üyesi yakalandı
Son dakika: FETÖ'den aranan eski Danıştay üyesi yakalandıSon dakika haberi: Ankara'da, 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan aranan Danıştay eski üyesi ve FETÖ'nün Trabzon yargı ve kaymakamlar imamı Kasım Davas, polis ve MİT'in ortak operasyonu sonucu yakalanarak gözaltına alındı.
20.03.2021Gündem
‘Anlatıcı’ kavgası  AYM’ye taşınıyor
‘Anlatıcı’ kavgası AYM’ye taşınıyorGelibolu Tarihi Alanı’nda alan kılavuzlarının ‘Anlatım’ yapabilmelerinin önündeki engel kalktı. Rehber odaları ise karara tepki göstererek, düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracaklarını duyurdu
20.03.2021Gündem
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandıHakimler ve Savcılar Kurulunca 60 hakim ve savcının görev yerlerinin değiştirilmesine yönelik atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
20.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

danıştayBelediye Nasıl Kurulur?Bir Yerin Belediyesi Olması İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?adalet bakanıgaziantep

Danıştay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.