Döviz Kuru

Döviz Kuru

Son dakika döviz kuru haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan döviz kuru gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan döviz kuru haber sayfamızda...

Döviz Kuru

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.593 döviz kuru haberi bulunmuştur.
Yabancıya kiralıkta iki tartışma var
Yabancıya kiralıkta iki tartışma varToplam konut satışı içinde yabancıya yapılan satışlar 2021’de yüzde 4 ile sınırlı kaldı. Ancak yabancı alıcının Türkiye’ye ilgisi artmaya devam ediyor. Emlakçılar, yabancının dövizle yaptığı kiralamaların TL bazında kiraları yükselttiğini ifade ediyor. ‘Sadece yabancıya kiralık’ ilanları da görülüyor.
17.05.2022Ekonomi
Kuroda'dan döviz kuru uyarısı
Kuroda'dan döviz kuru uyarısıJaponya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Haruhiko Kuroda döviz kurlarındaki aşırı oynaklığa karşı uyarıda bulundu.
16.05.2022Uzmanpara
Dolar ve euro ne kadar oldu?
Dolar ve euro ne kadar oldu?Dolar/TL haftanın son işlem gününe 15.40’tan başladı. Euro/TL ise 16.10 lira seviyesinden işlem görüyor.
13.05.2022Uzmanpara
'Kardeşlerimizi geri gönderemezsiniz'
'Kardeşlerimizi geri gönderemezsiniz'Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde şu anda muhacir olarak bulunan bu insanları biz, ne Bay Kemal’in dedikleriyle ne onun yandaşlarının dedikleriyle bu ülkeden, bu görevde olduğumuz sürece asla geri itmeyiz, ötelemeyiz” dedi.
12.05.2022Siyaset
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'sığınmacı' tepkisi: Geri gönderemeyeceksiniz!
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'sığınmacı' tepkisi: Geri gönderemeyeceksiniz!Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Bay Kemal yandaşların da dahil hepinize birden sesleniyorum. Siz bu kardeşlerimizi biz bu görevde olduğumuz sürece bu ülkeden geri gönderemeyeceksiniz. Bay Kemal senin dün söylediğin bugün yoktur. Ama biz farklı bir medeniyetten geliyoruz.' dedi.
11.05.2022Siyaset
Reel efektif döviz kuru endeksi arttı
Reel efektif döviz kuru endeksi arttıReel efektif döviz kuru endeksi nisan ayında 3,26 puan arttı.
6.05.2022Ekonomi
Reel efektif döviz kuru endeksi yükseldi
Reel efektif döviz kuru endeksi yükseldiReel efektif döviz kuru endeksi nisan ayında 3,26 puan arttı.
6.05.2022Uzmanpara
Bakan Nebati ihracat rakamlarını değerlendirdi
Bakan Nebati ihracat rakamlarını değerlendirdiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından ihracat rakamlarını değerlendirdi.
5.05.2022Ekonomi
Altın fiyatları arttı mı, düştü mü? Gram ve çeyrek altın ne kadar?
Altın fiyatları arttı mı, düştü mü? Gram ve çeyrek altın ne kadar?Bayram tatilinin ardından piyasalar açıldı. Fed faiz kararının ardından gözler altın fiyatlarına çevrildi. Bugün altında yükseliş söz konusu... Peki, Gram ve çeyrek altın ne kadar?
5.05.2022Ekonomi
‘İstihdamı en çok artıran ülke olduk’
‘İstihdamı en çok artıran ülke olduk’Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Türkiye, koronavirüs salgını sonrasında OECD ülkeleri arasında istihdamını en fazla artıran ülke oldu” dedi. Kavcıoğlu, işsizliğin de gerilediğini söyledi.
29.04.2022Ekonomi
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türk futbolundaki zorlukları anlattı
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türk futbolundaki zorlukları anlattıFenerbahçe Başkanı Ali Koç, İstanbul'da düzenlenen Avrupa Ligler Birliği 39. Genel Kurulu'nun ilk gününde "Türk futbolunda finansal zorluklar" hakkında açıklamalarda bulundu.
28.04.2022Fenerbahçe
‘Döviz kredisiyle işlem yapmaktan vazgeçin’
‘Döviz kredisiyle işlem yapmaktan vazgeçin’Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iş insanlarına, “Döviz kredisi, dövizle işlem yapmaktan vazgeçin, ülkemize güvenin, paramıza güvenin” dedi.
16.04.2022Ekonomi
'Enflasyon tek haneli rakamlara inecek'
'Enflasyon tek haneli rakamlara inecek'Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Türk lirasına güvenin, istihdama dayalı yatırımlar yapmaya devam edin. Göreceksiniz, enflasyon kısa sürede tek haneli rakamlara inecektir" dedi.
15.04.2022Uzmanpara
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı!
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Samsun'da önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyon rakamlarına değinen Bakan Nebati, "Kur stabil hale geldi, kontrolümüz altında. Bu ülkeyle beraber herkes büyüyecek. Bizim önümüzü kimse kapatamaz. Ne yaptığımızı biliyoruz, bu işin üstesinden geleceğiz. Şişirilmiş fiyatlar ortadan kalkacak." dedi.
15.04.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan 'düzenlemelere hız vereceğiz' dedi ve açıkladı: Fiyatlardaki balon sönecek
Son dakika: Erdoğan 'düzenlemelere hız vereceğiz' dedi ve açıkladı: Fiyatlardaki balon sönecekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bir kez daha toplandı. Toplantı 1 saat 45 dakika sürdü. Erdoğan toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarında, "Belirsizliğin yol açtığı tereddütler ortadan kalktıkça ürün arzının yeniden dengeye oturacağını, fiyatlardaki balonun söneceğini ümit ediyoruz. Gelir artışına yönelik tedbirler yanında gereksiz paniklerin önüne geçecek, piyasayı sakinleştirecek, tamahkarları dizginleyecek düzenlemelere hız vereceğiz" dedi. Erdoğan "İşbaşı eğitim programı kapsamında, mevcut çalışanlarının üzerine alacakları her işçinin 3 veya 6 ay boyunca tüm ücretlerini ve destek primlerini Çalışma Bakanlığımız karşılayacak." bilgisini paylaştı. Ukrayna-Rusya krizine değinen Erdoğan "Savaş ile yeni boyutlar kazanan küresel krizi fırsata dönüşecek adımları atıyoruz." açıklamasında bulundu.
12.04.2022Siyaset
Araç sahipleri dikkat! Motorine gece yarısı indirim geldi
Araç sahipleri dikkat! Motorine gece yarısı indirim geldiBrent petrolün varilinin 98 dolara kadar düşmesinden sonra Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluşmuştu. Bu kapsamda gece yarısı motorinin litre fiyatına indirim geldi.
12.04.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Mardin İş Dünyası Buluşması' programında açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati döviz kuru ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi.
11.04.2022Uzmanpara
Türkiye'nin elektrikte kurulu gücü 100 bin megavatı aştı
Türkiye'nin elektrikte kurulu gücü 100 bin megavatı aştıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin elektrikte toplam kurulu gücünün 100 bin megavatı aştığını bildirdi.
11.04.2022Ekonomi
Kredi çekecekler dikkat! Mahkemeden 'sigorta' kararı
Kredi çekecekler dikkat! Mahkemeden 'sigorta' kararıKredi kullanımlarında yapılan ‘hayat sigortası’ ile ilgili dikkat çeken bir mahkeme kararı çıktı. Mahkeme, açılan bir davada tüketiciyi haklı buldu ve sigorta primi olarak alınan 3 bin 783 liranın iadesini istedi. Kararda, “Sadece zorunlu masraflar tüketiciden istenebilir. Söz konusu masrafların da ispat edilmesi şart. Aksi halde, tüketici aleyhine haksız şart oluşur” denildi. Peki tüketicinin hakları nelerdir, nereye başvurabilir? İşte cevabı...
11.04.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den döviz kuru ve enflasyon mesajı!
Bakan Nebati'den döviz kuru ve enflasyon mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Mardin İş Dünyası Buluşması' programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, "Enflasyon sadece bizim değil tüm dünyanın meselesi olsa da bu sorunu kalıcı şekilde ortadan kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz, enerji sarf ediyoruz ve elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Döviz, üretim, yatırım ve ihracat açısından uygun, yönetilebilir bir noktaya gelmiştir. Kur korumalı mevduat 728 milyar TL olmuştur." dedi.
11.04.2022Haberler
Bakan Nebati'den döviz kuru ve enflasyon mesajı!
Bakan Nebati'den döviz kuru ve enflasyon mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Mardin İş Dünyası Buluşması' programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, döviz kuru ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi.
11.04.2022Ekonomi
KOBİ’lere e-ihracat kolaylığı
KOBİ’lere e-ihracat kolaylığıYurtiçi Kargo, Fast Trade isimli projesiyle e-ticaret üzerinden ihracat yapmak isteyen KOBİ’lere avantajlar sağladığını duyurdu.
27.04.2022Kobi
Piyasa Katılımcıları Anketi yayımlandı
Piyasa Katılımcıları Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 40,47 iken bu anket döneminde yüzde 46,44 oldu. Cari yıl sonu dolar kuru beklentisi bir önceki anket döneminde 16,68 TL iken nisan ayı anket döneminde 16,85 TL olarak kayıtlara geçti.
8.04.2022Uzmanpara
Reel efektif döviz kuru endeksi yükseldi
Reel efektif döviz kuru endeksi yükseldiReel efektif döviz kuru endeksi mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0,9 oranında arttı.
5.04.2022Uzmanpara
İstanbul için toplu taşımaya zam teklifi reddedildi
İstanbul için toplu taşımaya zam teklifi reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), olağanüstü toplanan Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında toplu taşıma fiyatlarına yüzde 50, servislere yüzde 40 zam talebinde bulundu. İBB'nin zam talebi oy çokluğuyla reddedildi. Adalar'da bin 500 bisikleti saatlik, günlük kiralama yöntemi yerine "kullandıkça öde" teklifi oy birliğiyle kabul edildi.
4.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Döviz Kuru ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.