Gezi Parkı

Gezi Parkı

Son dakika Gezi Parkı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gezi Parkı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gezi Parkı haber sayfamızda...

Gezi Parkı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.987 gezi parki haberi bulunmuştur.
Son dakika: Otopark savaşlarında bir baba can verdi! 40 metrekare...
Son dakika: Otopark savaşlarında bir baba can verdi! 40 metrekare...Gelen bir son dakika haberine göre; İstanbul Şişli’de 40 metrekarelik otopark için iki grup sokak ortasında birbiriyle çatıştı. İki yaşındaki kızı Ada’yı parka götüren Okan Karaten öldü, olay yerinden geçen motosikletli kurye de yaralandı.
13.06.2021Gündem
Son dakika... Metro İstanbul'dan flaş açıklama: Taksim istasyonu kapatıldı
Son dakika... Metro İstanbul'dan flaş açıklama: Taksim istasyonu kapatıldıGelen bir son dakika haberine göre, Metro İstanbul, İstanbul Valiliği kararınca Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'nın Taksim istasyonu ile Taksim-Kabataş Füniküler Hattı'nın kapatıldığını duyurdu.
31.05.2021Gündem
Akılalmaz olay! Gezi Parkı'nda turistlere kabusu yaşattı
Akılalmaz olay! Gezi Parkı'nda turistlere kabusu yaşattıBeyoğlu’nda, kırık cam şişesiyle tehdit ettiği İranlı turistin 2 bin lirası ile cep telefonunu gasp eden kişi metro istasyonunda yakalandı.
28.05.2021Gündem
Osman Kavala için tutukluluğa devam kararı
Osman Kavala için tutukluluğa devam kararıİstanbul Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada Osman Kavala’nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
22.05.2021Gündem
Çerkes sürgününün 157. yılında protesto
Çerkes sürgününün 157. yılında protestoÇerkes Dernekleri Federasyonu ve Çoğulcu Demokrasi Partisi, Çerkes sürgününün 157. yılı nedeniyle Beyoğlu Odakule önünde basın açıklaması yaptı. Yağmur altında yapılan açıklamada Çerkes bayrakları açılarak slogan atıldı.
22.05.2021Gündem
Son dakika... Gezi Parkı davasında ara karar!
Son dakika... Gezi Parkı davasında ara karar!Gezi Parkı eylemlerine ilişkin beraat kararlarının İstinaf Mahkemesi'nce bozulmasının ardından Osman Kavala, Can Dündar ve Mehmet Ali Alabora'nın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılandığı davanın yeniden görülen ilk duruşmasında ara kararlar alındı. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Osman Kavala'nın tutukluluğunun devamına oy çokluğuyla karar verdi. Duruşma 6 Ağustos tarihine ertelendi.
21.05.2021Gündem
Pandemi gölgesinde 1 Mayıs kutlaması
Pandemi gölgesinde 1 Mayıs kutlamasıSokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bu yıl da pandemi koşullarında kutlandı. Yasaklara rağmen Taksim Meydanı’na çıkmak isteyen kişilere polis tarafından müdahale edildi. Toplam 244 kişi gözaltına alındı...
2.05.2021Gündem
HAK-İŞ, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı
HAK-İŞ, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla sendikalar Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakıyor. İlk olarak gelen Hak-İş, hayatını kaybedenlerin anısına karanfil bıraktı. Daha sonra Cumhuriyet Anıtı önünde basın açıklaması okundu.
1.05.2021Gündem
Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs önlemleri havadan görüntülendi
Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs önlemleri havadan görüntülendi1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi, güvenlik tedbirleri kapsamında Taksim Meydanı ve Gezi Parkı bariyerlerle kapatıldı. Taksim Cumhuriyet Anıtı'nın etrafı da bariyerlerle kapatılırken, alınan önlemler havadan görüntülendi
29.04.2021Gündem
Gezi dosyaları birleştirildi
Gezi dosyaları birleştirildiGezi Parkı davasının firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora’nın arasında bulunduğu 7 sanıklı davanın, Osman Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Barkey’in de içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verildi.
29.04.2021Siyaset
Gezi Parkı olaylarında Çarşı grubunun yer aldığı 35 sanıklı dava Yargıtay'da bozuldu
Gezi Parkı olaylarında Çarşı grubunun yer aldığı 35 sanıklı dava Yargıtay'da bozulduGezi Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığa "darbeye teşebbüs" ve "izinsiz gösteri" suçlamasından verilen beraat kararı, Yargıtay tarafından bozuldu. Bozma kararında, sanıkların eylemlere katılıp katılmadıklarına yönelik Adli Tıp, TRT ya da TÜBİTAK’tan rapor alınmaması, Cumhurbaşkanlığı’nın davadan haberdar edilmemesi gerekçe gösterildi. Ayrıca davanın İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu Gezi Parkı ana davasıyla hukuki ve fiili irtibatı bulunduğu gerekçesiyle birleştirilmesi yoluna gidilmesine hükmedildi.
28.04.2021Gündem
Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı: Can Dündar ile birlikte 7 firari sanık ana davada yargılanacak
Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı: Can Dündar ile birlikte 7 firari sanık ana davada yargılanacakGezi Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanıklı davanın, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verildi. Birleştirme kararlarıyla birlikte ilk duruşma 21 Mayıs'ta yapılacak.
28.04.2021Gündem
Antalya'daki 'Gezi Davası'nda 40 sanığa hapis cezası
Antalya'daki 'Gezi Davası'nda 40 sanığa hapis cezasıAntalya'da, 8 yıldır süren Gezi Parkı olayları davası, zaman aşımına 1,5 ay kala sonuçlandı. Yargılanan 40 sanık, 8 ay 10 gün ile 1 yıl 8 ay arasında hapis cezasına çarptırıldı.
22.04.2021Gündem
ODTÜ’de merdiven çekişmesi
ODTÜ’de merdiven çekişmesiODTÜ öğrencileri tarafından gökkuşağı renklerine boyanan merdivene, 4. kez müdahale edildi. Griye boyanırken, üzerinde yazılı “Kayyumsuz ODTÜ” sloganındaki “Kayyumsuz” ifadesi de kapatıldı
20.04.2021Gündem
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy'dan 'Gezi Parkı' açıklaması
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy'dan 'Gezi Parkı' açıklamasıVakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, "Gezi Parkı olarak anılan alanın Taksim’de ki alanın tescili İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alınarak asıl sahibi Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfına tescili yapılmıştır. Tıpkı 2008’den bu yana kadar yaklaşık 1014 taşınmazın mülkiyetiyle ilgili olduğu gibi. Konunun siyasi veya ideolojik hiçbir yanının olmadığı, hangi tarihlerde hangi eserlerin vakıflarına döndürüldüğü net şekilde görülecektir" dedi.
23.03.2021Gündem
AYM'nin, Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun reddine ilişkin kararının gerekçesi tamamlandı
AYM'nin, Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun reddine ilişkin kararının gerekçesi tamamlandıAnayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulunca, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun reddine ilişkin kararın gerekçesi yazıldı.
23.03.2021Gündem
Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Gezi Parkı'nın mülkiyet değişikliğiyle ilgili açıklama
Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Gezi Parkı'nın mülkiyet değişikliğiyle ilgili açıklamaVakıflar Genel Müdürlüğü, Taksim Gezi Parkı'nın mülkiyetinin Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı'na devredilmesiyle ilgili açıklama yaptı.
22.03.2021Gündem
İBB’den Gezi Parkı açıklaması: Yetki gaspı’nın son halkası
İBB’den Gezi Parkı açıklaması: Yetki gaspı’nın son halkasıGezi Parkı’nın mülkiyetinin Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı’na devredilmesiyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) açıklama yaptı.
21.03.2021Siyaset
Taksim Gezi Parkı’nın mülkiyeti el değiştirdi
Taksim Gezi Parkı’nın mülkiyeti el değiştirdiKültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, Taksim Gezi Parkı’nın mülkiyetinin “Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı”na geçtiğini bildirdi.
20.03.2021Gündem
Doğamız ve ülkemiz için mücadelemiz sürecek
Doğamız ve ülkemiz için mücadelemiz sürecekGezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken başına isabet eden gaz kapsülü sonucu ağır yaralanan ve uzun süre tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan, ölüm yıldönümünde Güzelbahçe’deki Berkin Elvan Parkı’ndaki heykeli önünde anıldı.
13.03.2021Ege
Barkey dosyası Gezi davasıyla birleştirildi
Barkey dosyası Gezi davasıyla birleştirildiİş insanı Osman Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Barkey’in FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin yargılandığı dava ile Gezi Parkı olaylarına ilişkin dava birleştirildi.
6.02.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş internet medyası temsilcileriyle  bir araya geldi
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş internet medyası temsilcileriyle bir araya geldiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Boğaziçi'ndeki meselenin maalesef kısa bir süre içinde öğrencilerin protestosu meselesinin dışına çıkarılarak marjinalleştirilme çabası içerisinde olduğunu görüyoruz. Hatta ve hatta bir partinin, ana muhalefet partisinin İstanbul teşkilatlarının ilk günden itibaren orada, Boğaziçi'ndeki gösterilerin içerisinde orayı politize eden bir rolle var olduklarını düşünüyoruz." dedi.
5.02.2021Siyaset
Gezi’de 8 sanığa yurt dışı yasağı
Gezi’de 8 sanığa yurt dışı yasağıGezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu dokuz sanık hakkında verilen beraat kararları 22 Ocak tarihinde bozulmuştu. Dosyanın İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'ne iade edilmesinin ardından mahkeme tensip zaptını hazırladı.
2.02.2021Gündem
Berkin davasında polise 9 yıla kadar hapis istendi
Berkin davasında polise 9 yıla kadar hapis istendiGezi Parkı eylemlerinde 16 Haziran 2013’de yapılan müdahalede, Okmeydanı’nda gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın öldürülmesine ilişkin davada sanık polisin 3 yıldan 9 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi
30.01.2021Gündem
Son dakika... Berkin Elvan davasında mütalaa açıklandı! İşte istenen ceza...
Son dakika... Berkin Elvan davasında mütalaa açıklandı! İşte istenen ceza...Gezi Parkı eylemlerinde polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve sonrasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin davada 8 yıl sonra mütalaa açıklandı. Savcı, sanık polis memuru F.D’nin, “bilinçli taksirle ölüme neden olmak” suçundan 9 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.
29.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

gezi parkıosman kavaladavaİstanbulberkin elvan

Gezi Parkı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.