Hindistan

Hindistan

Son dakika hindistan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hindistan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hindistan haber sayfamızda...

Hindistan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.387 hindistan haberi bulunmuştur.
RIBA Kraliyet Altın Madalyası’nın yeni sahibi: Balkrishna Doshi
RIBA Kraliyet Altın Madalyası’nın yeni sahibi: Balkrishna DoshiRoyal Institute of British Architects (RIBA) tarafından verilen, dünyanın en prestijli mimarlık ödülleri arasında gösterilen Kraliyet Altın Madalyası'nın 2022 yılı kazananı Balkrishna Doshi oldu.
27.06.2022Vitrin
Almanya'daki G7 zirvesinde ana gündem Ukrayna
Almanya'daki G7 zirvesinde ana gündem UkraynaABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Japonya, İtalya ve Kanada liderlerini aynı masa etrafına toplayan zirvede, Rusya'dan altın ithalatının yasaklanacak.
26.06.2022Dünya
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adaylarının üzerine düşündüğü konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isimlerin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyor. Bu yüzden derin ve uzun soluk bir araştırma sürecine giriyorlar. İsimlerin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları üzerinde düşünüyorlar. Bu dönemde karar vermekte zorlanan aileler yakınlarından fikir alıyor. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri ismin keşfedilmemiş, duyulmamış, modern çağa uygun, popüler ve anlamlı olmalarına özen gösteriyor. B harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.06.2022Bebek
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftler cinsiyet öğrendikten sonra isim arayışına giriyor. İsimler anne ve baba adaylarının en çok durduğu konular arasında yer alıyor. Erkek çocuk bekleyen aileler bebeklerine verecekleri ismin hayatı boyunca taşıyacağı için en güzel ve anlamlı olmasını istiyor. Aileler isim ve anlamları konusunda yakınlarından fikir alıyor. Kulağa hoş gelmesinin yanı sıra çiftler isimlerin anlamlarına da dikkat ediyor. Ebeveynler doğacak bebeklerine değişik, modern, keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış ve anlamları güzel olan isimleri vermeyi tercih ediyor. A harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.06.2022Bebek
Rusya'da bir araya geldiler! 'Litvanya’nın kararı savaş ilanına benziyor'
Rusya'da bir araya geldiler! 'Litvanya’nın kararı savaş ilanına benziyor'Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile görüşmesinde, "ABD, Avrupa kıtasında 200 adet taktik nükleer silahı barındırıyor" dedi.
25.06.2022Dünya
Erkan Petekkaya kalp krizi mi geçirdi? Açıklama geldi
Erkan Petekkaya kalp krizi mi geçirdi? Açıklama geldiÜnlü oyuncu Erkan Petekkaya'nın yeni projesinin çekimleri sırasında kalp krizi geçirdiği iddia edildi. Hayranlarını endişelendiren haber karşısında Petekkaya, suskunluğunu bozdu.
25.06.2022Cadde
Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye uyguladığı seyahat yasağı kalktı, oto kiralama firmalarına yoğun talep var
Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye uyguladığı seyahat yasağı kalktı, oto kiralama firmalarına yoğun talep varSuudi Arabistan’ın Türkiye’ye uyguladığı Korona virüs kaynaklı seyahat yasağını kaldırmasının ardından Trabzon’da faaliyet gösteren turizm tesisleri ve oto kiralama firmalarına yoğun talep yaşanıyor.
25.06.2022Ekonomi
Depremin vurduğu Afganistan'ın 15 milyon dolar yardıma ihtiyacı var
Depremin vurduğu Afganistan'ın 15 milyon dolar yardıma ihtiyacı varTaliban yönetimi can kaybının 1000'i aştığı felaketin ardından acil yardım çağrısında bulundu, enkazlardan çıkarılan cesetler ise toplu mezarlara gömülüyor.
23.06.2022Dünya
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Dünya
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Eğitim
Rusya'nın Hindistan'a petrol satışı arttı
Rusya'nın Hindistan'a petrol satışı arttıRusya'nın Hindistan'a ham petrol satışı yüzde 658 oranında arttı.
23.06.2022Uzmanpara
Petrolde sert düşüş! Gerilemenin nedeni belli oldu
Petrolde sert düşüş! Gerilemenin nedeni belli olduFed Başkanı Jerome Powell'ın ABD'de resesyonun mümkün olabileceği yönündeki açıklamaları petrol fiyatlarında bir süredir izlenen resesyon baskısının ağırlaşmasına neden oldu.
23.06.2022Ekonomi
Afganistan’da 6.1’lik deprem bin can aldı
Afganistan’da 6.1’lik deprem bin can aldıAfganistan’ın Paktika vilayetinde meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki depremde en az bin kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken, Taliban’ın eline para geçmemesi için BM ve diğer kuruluşların Afgan halkına yardımın yavaş gitmesine neden olduğu bildirildi.
23.06.2022Dünya
Dünya mutfağı ‘Uluslararası Beyoğlu Lezzet Festivali’nde buluştu
Dünya mutfağı ‘Uluslararası Beyoğlu Lezzet Festivali’nde buluştuTürkiye’de geniş katılımla düzenlenen ilk gastronomi festival olan “Uluslararası Beyoğlu Lezzet Festivali” beş gün boyunca ziyaretçilerine unutulmaz bir kültür ve lezzet şöleni sundu. Galataport’un muhteşem atmosferinde gerçekleştirilen festivalde; Türkiye’den Azerbaycan’a, Rusya’dan Belarus’a, Brezilya’dan İtalya’ya kadar 15 ülke yöresel lezzetlerini tanıttı. Festivalde dünyaca ünlü şefler mutfak workshopları ile hünerlerini sergilerken bir birinden ünlü sanatçılar da verdiği konserlerle ziyaretçilere unutulmaz bir hafta yaşattı.
23.06.2022Vitrin
Afganistan'da can kaybı 950'ye çıktı!
Afganistan'da can kaybı 950'ye çıktı!Doğudaki Paktika bölgesinde gece yarısı meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki deprem, Pakistan ve Hindistan'da da hissedildi. Onlarca ev yerle bir olurken, çok sayıda insan enkaz altında.
22.06.2022Haberler
Afganistan'da 6'lık deprem 255 can aldı
Afganistan'da 6'lık deprem 255 can aldıDoğudaki Paktika bölgesinde gece yarısı meydana gelen deprem, Pakistan ve Hindistan'da da hissedildi. Onlarca ev yerle bir olurken, çok sayıda insan enkaz altında kaldı.
22.06.2022Dünya
Afganistan'da 6 büyüklüğünde deprem: Ölü sayısı 255'e yükseldi
Afganistan'da 6 büyüklüğünde deprem: Ölü sayısı 255'e yükseldiDoğudaki Paktika bölgesinde gece yarısı meydana gelen deprem, Pakistan ve Hindistan'da da hissedildi.
22.06.2022Haberler
Afganistan depreminde can kaybı 1000'i aştı
Afganistan depreminde can kaybı 1000'i aştıKomşu ülkeler Pakistan ile Hindistan'da hissedilen 6.1 büyüklüğündeki sarsıntı, bazı köyleri tamamen yıktı. Taliban yönetimi yardım çağrısında bulundu.
22.06.2022Dünya
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
KOBİ Kadın Girişimci 1’incisi Nurşen Sanver, Sanver Mühendislik
KOBİ Kadın Girişimci 1’incisi Nurşen Sanver, Sanver MühendislikGirişiminizi kurma fikri nasıl oluştu? Firmanızı ne zaman ve nasıl kurdunuz? Bu alana neden yöneldiniz, bu konudaki motivasyonunuz neydi? Kısa bir şekilde kuruluş öykünüzü paylaşır mısınız?
25.06.2022Advertorial
Suudi Arabistan'ın "Türkiye'ye seyahat yasağını kaldırma" kararı Kapalıçarşı esnafını sevindirdi
 Suudi Arabistan'ın "Türkiye'ye seyahat yasağını kaldırma" kararı Kapalıçarşı esnafını sevindirdiSuudi Arabistan'ın Türkiye'ye seyahat yasağını kaldırması yönündeki kararı, Kapalıçarşı esnafı tarafından sevinçle karşılandı.
21.06.2022Ekonomi
Takma İsimler 2022: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma Lakaplar
Takma İsimler 2022: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma LakaplarÖzellikle sanal dünyada ve sosyal ortamda sıkılıkla duyduğumuz terimlerden birisi de takma isimlerdir. Genellikle takın arkadaşlar ve kişinin kendi karakteri, görünüşü, kariyeri gibi özelliklerine uygun takma lakaplar verilir. Şaka amacıyla verilen takma isimler İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında da kullanılmaktadır. Özellikle oyun sektöründe takma isimler tercih edilir. Oyuncular kendilerine uygun etkileyici, havalı ve en güzel ismi vermek isterler. İngilizce veya Türkçe fark etmeksizin lakaplar kişinin insanlarda oluşturduğu etkiye katkı sağlamaktadır. İnstagram için etkileyici, tatlı, güzel takma lakaplar arıyorsanız “Takma İsimler” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.06.2022Yaşam
Narenciye sezon ihracatı 940 milyon doları aştı
Narenciye sezon ihracatı 940 milyon doları aştıAkdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Gürüz, 2021-2022 yılı narenciye sezonunda Türkiye’nin ihracat gelirinin 940 milyon doları aştığını açıkladı.
21.06.2022Ekonomi
Uyarılara aldırış etmedi! Raylardan geçen kadın ölümden döndü
Uyarılara aldırış etmedi! Raylardan geçen kadın ölümden döndüHindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde bir kadın, tüm uyarılara rağmen rayların üzerinden karşıdan karşıya geçmeye çalıştığı sırada az daha trenin altında kalıyordu. İstasyondaki polisin dikkati sayesinde yaşlı kadın ölümden döndü.
20.06.2022Haberler
Uyarılara aldırış etmedi! Raylardan geçen kadın ölümden döndü
Uyarılara aldırış etmedi! Raylardan geçen kadın ölümden döndüHindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde bir kadın, tüm uyarılara rağmen rayların üzerinden karşıdan karşıya geçmeye çalıştığı sırada az daha trenin altında kalıyordu. İstasyondaki polisin dikkati sayesinde yaşlı kadın ölümden döndü.
20.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Hindistan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.