Hsyk

Hsyk

Son dakika HSYK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan HSYK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan HSYK haber sayfamızda...

Hsyk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.107 hsyk haberi bulunmuştur.
Önder Aytaç'a FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezası onandı
Önder Aytaç'a FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezası onandıYargıtay Ceza Genel Kurulu, Yargıtay ve Danıştay'a seçilecek Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin belirlendiği 2011'deki toplantıları organize ettiği belirlenen eski Yargıtay üyesi Önder Aytaç'a verilen 11 yıl 3 ay hapis cezasını onadı.
1.10.2021Gündem
Trol savcı Özcan Muhammed Gündüz yine duruşmaya katılmadı
Trol savcı Özcan Muhammed Gündüz yine duruşmaya katılmadıTwitter'dan açtığı "HOHMUSTESARI" "Sayın Müsteşar" isimli trol hesaptan devlet büyüklerine küfreden eski savcı Özcan Muhammed Gündüz, 6 yıla kadar yargılandığı davanın ikinci duruşmasına da katılmadı.
21.06.2021Gündem
Eski HSYK üyesi Şaban Işık'a FETÖ üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezası onandı
Eski HSYK üyesi Şaban Işık'a FETÖ üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezası onandıYargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Şaban Işık'a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezasını onadı.
2.06.2021Gündem
FETÖ sanığı öğretmen, HSK personeli kadınlara 'evlilik' görüşmesi yaptırmış
FETÖ sanığı öğretmen, HSK personeli kadınlara 'evlilik' görüşmesi yaptırmışAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY'nin adalet teşkilatındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, aralarında 'mahrem imam'ların da olduğu 71 kişi hakkında iddianame hazırladı. İddianamede, sanıklardan tarih öğretmeni Gül K.'nin, Hakimler ve Savcılar Kurulu'nda (HSK) çalışan, sohbet verdiği, örgüt üyesi kadın memurları, evlenmeleri için yine örgüte üye erkek memurlarla evinde görüştürdüğü belirtildi.
24.05.2021Gündem
‘Adalet bekliyorum’
‘Adalet bekliyorum’Lise öğrencisi Buğrak Oğraş (16) Antalya’daki 5 yıldızlı bir otelde 10 yıl önce staj yaparken kaldığı pansiyonun havuzunda ölü bulunmuştu. Kayıtlara “şüpheli ölüm” olarak yansıyan gencin ölümünün ardından hazırlanan raporda ‘Burak intihar etmemiş’ tespiti yapılmıştı. Şüpheliler hakkında işlem yapılmamasına tepki gösteren Murat Oğraş, oğlunun ölümüne sebep olanların FETÖ tarafından korunduğunu iddia ediyor.
20.04.2021Gündem
Mehmet Selim Kiraz kimdir, nereli? Savcı Mehmet Selim Kiraz hayatı...
Mehmet Selim Kiraz kimdir, nereli? Savcı Mehmet Selim Kiraz hayatı...İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın 6. ölüm yıl dönümü. Görev yaptığı odasında şehit edildi ve aradan geçen zamanda Savcı Kiraz sevgi ve saygıyla anılmaya devam ediyor. Vatandaşlar, Mehmet Selim Kiraz kaç yaşındaydı, ne zaman öldü gibi sorulara yanıt arıyor.
30.03.2021Gündem
Anayasa’nın 134 hükmü değiştirildi
Anayasa’nın 134 hükmü değiştirildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kulisleri hareketlendiren, “yeni anayasa” çıkışının ardından, siyasi partiler arasındaki görüşme trafiği de hızlandı. Yaşanan hareketlilik, AK Parti’nin yüzde 34.28’lik oy oranıyla Türkiye’de tek başına iktidar olduğu 2002 seçimlerinden bu yana geçen 19 yılda yürürlüğe konulan anayasa değişikliklerini yeniden gündeme getirdi. 19 yıllık “tek parti” iktidarında anayasada 12 kez kritik değişiklikler içeren düzenleme hazırlayan AK Parti, 177 maddelik anayasanın 30’u aynı maddelerde olmak üzere toplam 134 hükmünde değişikliğe imza attı.
9.02.2021Siyaset
Son dakika... Yargıtay Mahmut Şen'in hapis cezasını onadı
Son dakika... Yargıtay Mahmut Şen'in hapis cezasını onadıGelen son dakika haberine göre; Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Mahmut Şen'e FETÖ üyeliğinden verilen 10 yıl hapis cezasını onadı.
13.10.2020Gündem
Son dakika - İşte Aziz Yıldırım'ın mahkemede yaptığı konuşma
Son dakika - İşte Aziz Yıldırım'ın mahkemede yaptığı konuşmaYargıtay'ın 5'inci Ceza Dairesi'nin aldığı karar sonrasında şike yapmakla suçlandığı davada hakkında beraat kararı verilen Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 36 sanığın yargılandığı duruşmanın yeniden görüşülmesine başlandı.
16.07.2020Fenerbahçe
Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Gümüş, Adana Cumhuriyet BaşSavcılığına atandı
Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Gümüş, Adana Cumhuriyet BaşSavcılığına atandıHakimler ve Savcılar Kurulunun, Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi ile Kırşehir Cumhuriyet Başsasvcısı Bilal Gümüş, Adana Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.
18.06.2020Gündem
Soruşturma açıldığı gün ABD’ye kaçtı
Soruşturma açıldığı gün ABD’ye kaçtıAnkara DGM Başsavcılığı, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hakkında, anayasal düzeni değiştirmeye çalıştığı gerekçesiyle 19 Mart 1999 tarihinde soruşturma açtı.
19.03.2020Gündem
Son dakika! AK Parti'den flaş İdlib açıklaması
Son dakika! AK Parti'den flaş İdlib açıklamasıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde milletvekillerinin kahvaltıda buluştuğu toplantıdan sonra açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik, "Rejimin kendi hattına çekilme süresi dolduğunda TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir. Rejimim çekilmem demesi kabul edilemez." ifadelerini kullandı.
27.02.2020Siyaset
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'darbe' söylentilerine sert yanıt
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'darbe' söylentilerine sert yanıtAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.
18.02.2020Siyaset
Eski HSYK üyesi Ahmet Kaya'ya FETÖ'den 12 yıl hapis
Eski HSYK üyesi Ahmet Kaya'ya FETÖ'den 12 yıl hapisEski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Ahmet Kaya, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
5.02.2020Gündem
Kılıçdaroğlu'nun avukatına 'FETÖ'ye yardım' suçlamasından 40 yıla kadar hapis talebi
Kılıçdaroğlu'nun avukatına 'FETÖ'ye yardım' suçlamasından 40 yıla kadar hapis talebiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, avukat Çelik hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım", "Kamu görevlisine alenen hakaret", "Terör örgütü propagandası yapma" suçlarından 11 yıl 11 aydan 40 yıla kadar hapis cezası talebiyle iddianame düzenlendi.
30.01.2020Gündem
HSK Başkanvekili açıkladı: 400 hakim savcı ile ilgili devam eden soruşturma var
HSK Başkanvekili açıkladı: 400 hakim savcı ile ilgili devam eden soruşturma varHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, HSK'nin kendine ulaşan, ciddi olduğu konusunda somut bilgiler, belgeler içeren bulguları hiç tereddütsüz araştırmaya devam ettiğini, somut, kanaat verici bulgular içeren her olayı sonuna kadar incelediğini bildirdi. Yılmaz, "Şu anda 400 hakim savcı ile ilgili devam eden dosya var." dedi.
24.01.2020Gündem
Son dakika... YSK Başkanı Güven'den flaş açıklama: 'Oy zarfının kaldırılması gerekir, YSK buna hazır'
Son dakika... YSK Başkanı Güven'den flaş açıklama: 'Oy zarfının kaldırılması gerekir, YSK buna hazır'YSK Başkanı Sadi Güven yaptığı son dakika açıklamasında, "Türkiye'de seçim ne kadar tartışılırsa tartışılsın seçim güvenliği açısından dünyanın en iyilerinden birisiyiz. Görevde bulunduğum 7 yıllık sürede 8 seçim yapıldı. Seçimlerin hep sağlıklı, güvenilir şekilde yapılması için gayret sarf ettik. Biyometrik kimlik uygulamasına geçilmesi, oy zarfının kaldırılması gerekir. YSK buna hazır" açıklamasında bulundu.
21.01.2020Gündem
FETÖ sanığı eski hakime 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi
FETÖ sanığı eski hakime 6 yıl 3 ay hapis cezası verildiGaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan eski hakim, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
20.01.2020Gündem
FETÖ davasında yargılanan eski savcıya 6 yıl 3 ay hapis cezası
FETÖ davasında yargılanan eski savcıya 6 yıl 3 ay hapis cezasıGaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında yargılanan eski savcıya 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
16.01.2020Gündem
Son dakika... Hüseyin Yıldırım'a FETÖ yöneticiliğinden hapis
Son dakika... Hüseyin Yıldırım'a FETÖ yöneticiliğinden hapisGelen son dakika bilgilerine göre; Yargıtay 9. Ceza Dairesi, eski Yargıtay üyesi Hüseyin Yıldırım'ı FETÖ yöneticiliğinden 17 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.
15.01.2020Gündem
Eski Yargıtay üyelerinin yargılandığı davada cezalar onandı
Eski Yargıtay üyelerinin yargılandığı davada cezalar onandıSon dakika haberine göre; Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Yargıtay üyeleri Esabil Saylak, Necati Meran ve Mehmet Ali Demirezici'ye FETÖ'den verilen hapis cezalarını onadı.
27.12.2019Gündem
Son dakika... Eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici hakkında karar çıktı
Son dakika... Eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici hakkında karar çıktıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından tutuklanan ve itirafçı olması üzerine tahliye edilen eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Ahmet Hamsici, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandırılarak, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
26.12.2019Gündem
Son dakika... Yargıtay Hüseyin Kulaç'a verilen hapis cezasını onadı
Son dakika... Yargıtay Hüseyin Kulaç'a verilen hapis cezasını onadıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davalarda hapis cezasına çarptırılan eski Tuğamiral Hasan Kulaç ile sözde "Kırşehir Sıkıyönetim Komutanı" eski Kurmay Albay Ömer Kulaç'ın ağabeyi eski Yargıtay üyesi Hüseyin Kulaç'ın silahlı terör örgütü üyeliğinden aldığı 8 yıl 9 ay hapis cezası onandı.
11.12.2019Gündem
Son dakika! İbrahim Okur'a 10 yıl hapis cezası
Son dakika! İbrahim Okur'a 10 yıl hapis cezasıEski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandırılarak, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliğinden 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
5.12.2019Gündem
Hüseyin Serter'e 13 yıl 6 ay hapis!
Hüseyin Serter'e 13 yıl 6 ay hapis!Yargıtay 9. Ceza Dairesince, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından tutuklanan ve meslekten ihraç edilen eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Hüseyin Serter'e, terör örgütü üyeliği suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
4.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hsyk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.