İdam

İdam

Son dakika idam haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan idam gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan idam haber sayfamızda...

İdam

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.908 idam haberi bulunmuştur.
Mısır'da 11 idam
Mısır'da 11 idamİskenderiye'de bir hapishanede cinayet, yangın çıkarma ve hırsızlık gibi suçlardan hüküm giyen 11 mahkum idam edildi.
2.03.2021Dünya
İran'da 4 kişi 'isyan çıkarmak' suçlamasıyla idam edildi
İran'da 4 kişi 'isyan çıkarmak' suçlamasıyla idam edildiİran'ın güneybatısındaki Huzistan eyaletine bağlı Ahvaz kentinde 4 kişinin "isyan çıkarmak" suçlamasıyla idam edildiği öğrenildi.
2.03.2021Dünya
Huawei'nin Mali İşler Direktörünün ABD'ye iade duruşmaları başladı
Huawei'nin Mali İşler Direktörünün ABD'ye iade duruşmaları başladıKanada'da 2018'de tutuklanan Çinli teknoloji devi Huawei'nin sahibi Rın Cıngfey'nin kızı ve şirketin Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou'nun ABD'ye iadesinin ele alınacağı duruşmalar başladı.
1.03.2021Dünya
Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar kim, nasıl ve ne zaman öldü? Melik Tapar'ı kim oynuyor?
Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar kim, nasıl ve ne zaman öldü? Melik Tapar'ı kim oynuyor? Melik Tapar, Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle ekrana geliyor. Ali Gözüşirin tarafından canlandırılan Tapar karakteri izleyici karşısına çıkıyor. Dizi takipçileri Melik Tapar nasıl öldü merakla araştırıyor. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar tarihte kimdir? İşte, detaylar...
28.02.2021Cadde
Son dakika... Ölmesine rağmen idam edildi!
Son dakika... Ölmesine rağmen idam edildi!İran'da eşini öldürmekten idam cezasına çarptırılan Zahra İsmaili'nin, tam asılmak üzereyken kalp krizi geçirip hayatını kaybettiği ancak kayınvalidesinin isteği üzerine yine de asıldığı iddia edildi.
23.02.2021Dünya
ABD'nin Virginia eyaletinde, idam cezasının kaldırılması tasarısı onaya sunuldu
ABD'nin Virginia eyaletinde, idam cezasının kaldırılması tasarısı onaya sunulduABD'de en fazla idam cezasını infaz etmekle bilinen Virginia'da eyalet meclisinin iki kanadı, idam cezasının kaldırılmasına yönelik yasa tasarısını onaylayarak Vali Ralp Northam'ın onayına sundu.
22.02.2021Dünya
Melik Tapar nasıl öldü? Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar kimdir, ne zaman öldü?
Melik Tapar nasıl öldü? Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar kimdir, ne zaman öldü? Melik Tapar kaç yaşında öldü? Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Melikşah'ın oğlu Tapar olarak ekrana gelen Melik Tapar tarihte kimdir merak ediliyor. Ali Gözüşirin tarafından canlandırılan Melik Tapar dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, Melik Tapar nasıl öldü, ne zaman öldü? İşte, detaylar...
22.02.2021Cadde
Kutsal İttifak Nedir? Kutsal İttifak Kimler Arasında Ve Neden Kurulmuştur?
Kutsal İttifak Nedir? Kutsal İttifak Kimler Arasında Ve Neden Kurulmuştur? Tarih meraklılarının en çok merak ettikleri ve en çok ilginç gelen konulardan biri de viyana bozgunu olmaktadır. Ayrıca viyana bozgunu sonrasında kurulan kutsal ittifak da birçok birey tarafında merak edilmektedir. Bu nedenle en çok merak edilen soruların başında Kutsal ittifak nedir? Kutsal ittifak kimler arasında ve neden kurulmuştur? Soruları bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
22.02.2021Eğitim
Müsadere Sistemi Nedir? Osmanlıda Müsadere Sistemi İlk Olarak Ne Zaman Uygulanmıştır?
Müsadere Sistemi Nedir? Osmanlıda Müsadere Sistemi İlk Olarak Ne Zaman Uygulanmıştır?Osmanlı devleti yapısı itibari ile özel mülkiyet kavramına pek müsaade etmeyen bir devlet politikası bulunmaktadır. Bu nedenle pek çok paşa ve sadrazama müsadere usulü uygulanmaktadır. Özellikle bu usul hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bireylerin aklına sık sık müsadere ile ilgili sorular gelmektedir. Bu soruların başında Müsadere sistemi nedir? Osmanlıda müsadere sistemi ilk olarak ne zaman uygulanmıştır? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri sorulasın cevabını sizler için derledik.
17.02.2021Eğitim
ABD'li blog yazarını palalarla öldüren katillere idam cezası
ABD'li blog yazarını palalarla öldüren katillere idam cezasıBangladeş mahkemesi, kitap fuarından evine dönerken vahşi saldırıya uğrayan ABD vatandaşı blog yazarı Roy'un katillerini idama mahkum etti.
16.02.2021Dünya
Blog yazarını öldürmekle suçlanan 5 kişiye idam!
Blog yazarını öldürmekle suçlanan 5 kişiye idam!Bangladeş'te Terörle Mücadele Özel Mahkemesi, Bangladeş asıllı ABD vatandaşı blog yazarı Avijit Roy'u 2015'te palalarla saldırarak öldüren 5 kişiyi idam cezasına mahkum etti.
16.02.2021Dünya
Kartpostallarla Sevgililer Günü
Kartpostallarla Sevgililer GünüKoleksiyoner Sertaç Kayserilioğlu, 14 Şubat Sevgililer Günü’nün gerçek anlamını 180 yıl önce gönderilmeye başlanan kartpostallarla bulduğunu söyledi. Kayserilioğlu “1850’den sonra ABD’den Esther Howland’ın gönderdiği ilk 14 Şubat kartpostalı, dünya savaşında bile romantik iletişime örnek olmuş” dedi
14.02.2021Gündem
İdamını bekleyen mahkum koronavirüsten öldü
İdamını bekleyen mahkum koronavirüsten öldüABD Teksas'ta 27 yıl önce tecavüz, saldırı ve cinayetten hüküm giyen mahkum Villanueva, karaciğer kanseri tedavisi görüyordu.
10.02.2021Dünya
Takipçilerinden Merve Boluğur'a: Bir tek bu kalmıştı!
Takipçilerinden Merve Boluğur'a: Bir tek bu kalmıştı!Son dönemde oyunculuğun yanı sıra şarkıcılık ve YouTube kanalı açarak gündemde olan Merve Boluğur, şimdide resme merak sardı.
10.02.2021Cadde
Anayasa’nın 134 hükmü değiştirildi
Anayasa’nın 134 hükmü değiştirildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kulisleri hareketlendiren, “yeni anayasa” çıkışının ardından, siyasi partiler arasındaki görüşme trafiği de hızlandı. Yaşanan hareketlilik, AK Parti’nin yüzde 34.28’lik oy oranıyla Türkiye’de tek başına iktidar olduğu 2002 seçimlerinden bu yana geçen 19 yılda yürürlüğe konulan anayasa değişikliklerini yeniden gündeme getirdi. 19 yıllık “tek parti” iktidarında anayasada 12 kez kritik değişiklikler içeren düzenleme hazırlayan AK Parti, 177 maddelik anayasanın 30’u aynı maddelerde olmak üzere toplam 134 hükmünde değişikliğe imza attı.
9.02.2021Siyaset
Lordlar Kamarası’ndan kadavra sergisine tepki
Lordlar Kamarası’ndan kadavra sergisine tepkiİngiltere’de milletvekilleri Birmingham’da 2018’de açılan bir sergide kullanılan kadavraların Çin’de idam edilen mahkumlara ait olabileceğini tartışıyor.
Merve Boluğur: İlk gün eve gelen erkek cinsellik ister
Merve Boluğur: İlk gün eve gelen erkek cinsellik isterŞarkıcılığa adım atmaya hazırlanan oyuncu Merve Boluğur, sosyal medya fenomeni Enes Batur'un YouTube kanalına konuk oldu. Boluğur, "Kadın ve erkek bir aydan önce aynı eve girmemeli. Ben net bir tavır koyarım” dedi.
5.02.2021Cadde
719 yıllık itibar savaşı
719 yıllık itibar savaşı“İlahi Komedya” kitabıyla tarihe geçen İtalyan ozan ve siyasetçi Dante Alighieri, 1265 - 1321 yılları arasında yaşadı.
4.02.2021Dünya
Şafak türküsü şiiri - Nevzat Çelik
Şafak türküsü şiiri - Nevzat Çelik12 Eylül darbesi Türk toplumunda kapanması çok zor olan yaraların açılmasına sebep olmuştur. Şair Nevzat Çelik'te 12 Eylül'den ciddi şekilde etkilenen insanlardan biridir. Şairin cezaevinde kaleme aldığı şafak türküsü şiiri bu ortamda ortaya çıkmıştır. Şiirin tamamı 280 dizeden oluşmaktadır. Bir idam mahkûmunun annesi ile vedalaşması teması üzerinde yoğunlaşır. 12 Eylül Darbesi'nden sonra yaşanan tutuklamalar sonucu birçok kişiyle beraber Nevzat Çelik de idam cezasına çarptırılmıştır. Kendisinin ifadesine göre çok yakınlarının, tanıdığı insanların idamlarının yaşandığı bir ortamda, bunun verdiği psikolojiyle yazılmıştır. İşte Şafak Türküsü şiirinin sözleri.
1.02.2021Şiirler
Motosikletinin bağlanacağını öğrenen sürücü çılgına döndü
Motosikletinin bağlanacağını öğrenen sürücü çılgına döndüAntalya’nın Manavgat ilçesinde rutin uygulama yapan trafik polisleri, durdurduğu motosikletin muayene ve sigortasının olmaması nedeni ile aracı bağlama kararı aldı. Motosiklet sürücüsü kesilen cezaları beddua ederek imzalarken aracının bağlanacağını duyunca çılgına döndü. Trafik polislerine ‘motosikletimi vermezseniz kendimi yakarım’ şeklinde tehditler savuran saraca bir ara pantolonunu paçasını sıyırıp ayağının kırık olduğunu iddia etti. Motosikletin başına oturup kalkmayan sürücü polis tarafından güçlükle ikna edilip polis merkezine götürüldü.
28.01.2021Haberler
Irak'ta 340 kişinin idamının infazı onaylandı
Irak'ta 340 kişinin idamının infazı onaylandıIrak'ta terör ve cinayet suçuyla idama mahkum 340 kişinin infaz kararının onaylandığı belirtildi
24.01.2021Dünya
Işın Karaca: Kadının en büyük düşmanı kadındır!
Işın Karaca: Kadının en büyük düşmanı kadındır!Işın Karaca, Merve Boluğur’ın şarkı çıkarmasına tepki göstermiş, “Bir sen eksiktin güzel kız!” demişti. Boluğur'un da Işın Karaca için "Zayıflığımı kıskanıyor" dediği iddia edilmişti. Merve Boluğur’un sözlerine Işın Karaca'dan cevap gecikmedi.
22.01.2021Cadde
Nazi kampının işkenceci  kadınları
Nazi kampının işkenceci kadınlarıAlmanya’da 1940’lı yılların başında diktatör Hitler’in iktidarını sürdürdüğü Nazi döneminde, Yahudiler toplama kamplarına gönderiliyordu.
21.01.2021Dünya
Hallacı Mansur Kimdir? Hallacı Mansur'un En Bilinen Sözleri
Hallacı Mansur Kimdir? Hallacı Mansur'un En Bilinen SözleriEbü'l-Mugīs el-Hüseyn adıyla da bilinen Hallacı Mansur 878 yılında, İran'ın Fars eyaletinde doğdu. Tasavvufun öncü isimlerinden biridir. En-el Hak sözüyle tasavvufta ve divan edebiyatında Vahdet-i Vücud kavramının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Hallacı Mansur kimdir? Merak edenler için Hallacı Mansur'un en bilinen sözlerini derledik.
19.01.2021Eğitim
Kendi törenine katılacak!
Kendi törenine katılacak!ABD Başkanı Donald Trump’ın seçilmiş başkan Joe Biden’ın göreve başlayacağı 20 Ocak’ta askeri bir üsse veda töreni düzenlemeyi planladığı öne sürüldü.
17.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

idamabdkimdircaddeMerve Boluğur

İdam ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.