Kandil

Kandil

Son dakika kandil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kandil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kandil haber sayfamızda...

Kandil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.666 kandil haberi bulunmuştur.
Irak’a tarihi ziyaret! Rüzgar PKK için tersine döndü
Irak’a tarihi ziyaret! Rüzgar PKK için tersine döndü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü Irak ziyaretinde terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyindeki varlığına son verilmesi sürecini başlatacak kararların alınması bekleniyor. Ziyaret çerçevesinde iki ülke arasında güvenlikten enerjiye birçok anlaşmanın yanı sıra stratejik çerçeve belgesi imzalanacak.
22.04.2024 Gündem
Bebek İsimleri 2024: Farklı, Değişik, Yeni ve Anlamı Güzel Kız ve Erkek Unisex Bebek İsim Önerileri
Bebek İsimleri 2024: Farklı, Değişik, Yeni ve Anlamı Güzel Kız ve Erkek Unisex Bebek İsim Önerileri Dünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2024” içeriğimize bakabilirsiniz.
18.04.2024 Bebek
‘Gara ve Kandil’le uğraşacağız’
‘Gara ve Kandil’le uğraşacağız’ Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, AK Parti grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
18.04.2024 Gündem
Bakan Güler'den 30 km'lik güvenli hat yorumu!
Bakan Güler'den 30 km'lik güvenli hat yorumu! Irak'la uzun yıllar sonra ilk defa stratejik bir anlaşma imzalanacağını söyleyen Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 30 kilometrelik güvenli hat ile ilgili dikkat çeken yorumunda bulundu.
17.04.2024 Gündem
Irak'ın kuzeyinde 12 terörist öldürüldü
Irak'ın kuzeyinde 12 terörist öldürüldü Irak'ın kuzeyinde 12 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Milli Savunma Bakanlığı operasyonun ayrıntılarını paylaştı.
15.04.2024 Gündem
Bakan Güler'den terörle mücadele mesajı: Artık örgütün hareket kabiliyeti bitme noktasına geldi
Bakan Güler'den terörle mücadele mesajı: Artık örgütün hareket kabiliyeti bitme noktasına geldi Şanlıurfa'da bayramlaşma sonrası konuşan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, terörle mücadele konusunda net mesajlar verdi.
11.04.2024 Gündem
EN İÇTEN KADİR GECESİ MESAJLARI 2024 🤲📿 Resimli, Dualı, Ayetli, Hadisli Kadir Gecesi mesajları ve sözleri! Aileye, arkadaşa, eşe ve akrabaya kandil mesajları
EN İÇTEN KADİR GECESİ MESAJLARI 2024 🤲📿 Resimli, Dualı, Ayetli, Hadisli Kadir Gecesi mesajları ve sözleri! Aileye, arkadaşa, eşe ve akrabaya kandil mesajları Kadir Geceniz mübarek olsun. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu gece idrak edilecek. Gün boyu tutulan oruçlar akşam ezanı ile birlikte açılacak. Kılınacak teravih namazlarının ardından nafile namazların yanı sıra Kuran-ı Kerim'den sureler okunacak, meali ve tefsiri anlamaya çalışılacak. Bu özel gecede hadisli, dualı, ayetli mesajlar ile arkadaşlar, aile yakınları ve sevenlere Kadir Gecesi mesajı gönderilecek. İşte en yeni Kadir Gecesi mesajları...
5.04.2024 Bilgi Rehberi
ADETLİ (REGL) OLAN KADINLAR kandil gecelerini nasıl değerlendirmeli? Kadir Gecesi'nde adetli (regl) olan kadınlar neler yapmalı?
ADETLİ (REGL) OLAN KADINLAR kandil gecelerini nasıl değerlendirmeli? Kadir Gecesi'nde adetli (regl) olan kadınlar neler yapmalı? Ramazan ayının 27'inci gecesi her yıl Kadir Gecesi olarak idrak ediliyor. Kadir Gecesini ibadet ile geçirecek olan milyonlar arasında bu anlamlı gecede adet (regl) olan kadınlar hangi ibadetleri yapabileceklerini hangi tesbihleri çekebileceklerini sorguluyor. Peki Adetli kadınlar kandil gecelerinde neler yapabilir?
5.04.2024 Bilgi Rehberi
Ayasofya Camii'nde Gazze mesajı! Erdoğan: Her türlü yardımı gönderiyoruz
Ayasofya Camii'nde Gazze mesajı! Erdoğan: Her türlü yardımı gönderiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya Camii'nde cuma namazı sonrası dua etti. Ardından Erdoğan, Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler Dairesi’ni ziyaret etti.
5.04.2024 Gündem
5 NİSAN CUMA BUGÜN KANDİL Mİ, KADİR GECESİ Mİ? Bu gece ne kandili? Kadir Gecesi ne zaman, hangi gün idrak edilecek? 2024 Kadir Gecesi önemi
5 NİSAN CUMA BUGÜN KANDİL Mİ, KADİR GECESİ Mİ? Bu gece ne kandili? Kadir Gecesi ne zaman, hangi gün idrak edilecek? 2024 Kadir Gecesi önemi Kadir Gecesi 2024. Ramazan ayı devam ediyor. İslam alemi ve Müslümanlar için mübarek olan ve On Bir Ayın Sultanı olarak bilinen Ramazan ayı manevi duyguların arttığı, oruç ibadetinin yerine getirildiği bir aydır. Kadir Gecesi Ramazan ayı içerisinde idrak edilmektedir. Kadir Gecesi'nin tarihini araştıranlar 'Bugün kandil mi, Kadir Gecesi bugün mü, ne zaman?' sorularının yanıtını arıyor. 2024 Kadir Gecesi tarihi.
5.04.2024 Bilgi Rehberi
KADİR SURESİ Oku: Kadir Gecesi Suresi Okunuşu (İnna Enzelnahü), Türkçe Anlamı (Meali), Arapça Yazılışı, Fazileti ve Tefsiri
KADİR SURESİ Oku: Kadir Gecesi Suresi Okunuşu (İnna Enzelnahü), Türkçe Anlamı (Meali), Arapça Yazılışı, Fazileti ve Tefsiri Kadir suresi İslam aleminde kandil ve Mübarek ramazan ayı içerisinde en fazla araştırma konusu olan sureler arasında yer alıyor. Kadir Suresi Kuran-ı Kerim'de yer alan 97. sure olarak bilinmektedir. Kadir Suresinde Kadir Gecesinin önemi ve Kuran-ı Kerim'in bu gece indirilmeye başlandığından bahsedilir. 5 ayeti kerimeden oluşan Kadir Suresi bu özel gecenin önemi bildirilmektedir. İlk ayeti kerimede doğrusu biz onu (Kuran-ı) Kadir gecesinde indirdik buyrulmuştur. İşte Kadir Suresi Türkçe meali ve Arapça okunuşunun yanı sıra diyanet tefsiri ve faziletini haberimizde bulabilirsiniz.
4.04.2024 Sureler
‘Şehir eşkıyalarına nefes aldırmayız’
‘Şehir eşkıyalarına nefes aldırmayız’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin geleceğinde teröre yer olmadığını belirterek “Her kim şiddeti, kaosu, eşkiyalığı, vandallığı bir hak arama yolu olarak görürse karşısında devletimizin çelikten yumruğunu bulacaktır” dedi.
4.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehir eşkıyalarına nefes aldırmayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehir eşkıyalarına nefes aldırmayacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik mensupları ile iftar programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Dağdaki eşkıyaya nasıl müsaade etmiyorsak, kendini devletten, hukuktan üstün gören şehir eşkıyalarına da nefes aldırmayacağız." ifadelerini kullandı.
3.04.2024 Gündem
Sandıktan ne mesaj çıktı? SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı: Her şey son 10 günde oldu
Sandıktan ne mesaj çıktı? SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı: Her şey son 10 günde oldu SONAR Araştırma'nın Başkanı Hakan Bayrakçı, yerel seçim sonuçlarına ilişkin dikkat çeken değerledirmelerde bulundu.
2.04.2024 Haberler
Sandıktan ne mesaj çıktı? SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı: Her şey son 10 günde oldu
Sandıktan ne mesaj çıktı? SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı: Her şey son 10 günde oldu SONAR Araştırma'nın Başkanı Hakan Bayrakçı, yerel seçim sonuçlarına ilişkin dikkat çeken değerledirmelerde bulundu.
2.04.2024 Gündem
Gençlik buluşmasında Şafak Türküsü! İstanbul'da duygu dolu anlar
Gençlik buluşmasında Şafak Türküsü! İstanbul'da duygu dolu anlar Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluşmasında, Ahmet Kaya şarkısında duygu dolu anlar yaşadı.
30.03.2024 Gündem
Erdoğan: Şehrin kaynaklarını bavul bavul paralarla yağmaladılar
Erdoğan: Şehrin kaynaklarını bavul bavul paralarla yağmaladılar Güngören'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehrin kaynaklarını sizler için harcamak yerine bavul bavul yağmalayıp başka ihtirasların finansmanında kullanıyorlar. Tüm bunlarla beraber seçime hazırlanıyorlar. Haftalardır vatandaş ortaya saçılan görüntüleri konuşuyor, CHP tarafından bir Allah'ın kulu çıkıp açıklama yapmıyor, yapamıyor." ifadelerini kullandı.
30.03.2024 Gündem
CHP'deki para sayma görüntüleri! Erdoğan: Kandil'e kadar bu paraların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz
CHP'deki para sayma görüntüleri! Erdoğan: Kandil'e kadar bu paraların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz İstanbul'da gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdooğan, CHP'deki para sayma görüntülerine tepki göstererek, "Balya balya dolarlar, balya balya avrolar, bu görüntülerinin ortada dolaştığı hatta Kandil'e kadar bunların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluşmasında, Ahmet Kaya şarkısında da duygu dolu anlar yaşadı.
30.03.2024 Haberler
Murat Kurum: 5 yıldır verdikleri hiçbir sözü yerine getirmediler
Murat Kurum: 5 yıldır verdikleri hiçbir sözü yerine getirmediler AK Parti'nin İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Güngören'de vatandaşlara hitap etti.
30.03.2024 Gündem
CHP'deki para sayma görüntüleri! Erdoğan: Kandil'e kadar bu paraların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz
CHP'deki para sayma görüntüleri! Erdoğan: Kandil'e kadar bu paraların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz İstanbul'da gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdooğan, CHP'deki para sayma görüntülerine tepki göstererek, "Balya balya dolarlar, balya balya avrolar, bu görüntülerinin ortada dolaştığı hatta Kandil'e kadar bunların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluşmasında, Ahmet Kaya şarkısında da duygu dolu anlar yaşadı.
30.03.2024 Gündem
Kurum'dan mevcut İBB yönetimine tepki: İstanbul'a tek bir çivi çakmadılar
Kurum'dan mevcut İBB yönetimine tepki: İstanbul'a tek bir çivi çakmadılar Mevcut İBB yönetimine tepki gösteren AK Parti'nin İBB Başkan Adayı Murat Kurum, 'Bu şehri depreme hazırlayacağız' dediler, tek bir çivi çakmadılar. Reklama, algıya ayırdıkları bütçeyi depreme ayırmadılar. 'Ulaşım sorununu çözeceğiz' dediler, tam bir çileye dönüştürdüler.' dedi.
30.03.2024 Gündem
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Hatay'da konuştu
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Hatay'da konuştu Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan partisinin Hatay’ın Antakya ilçesi Yavuz Sultan Selim Caddesi’nde düzenlediği mitinge katıldı. Burada konuşan Erbakan, Milli Görüş'ün başka partiye kazandırmak için seçime girmeyeceğini kaydetti.
28.03.2024 Gündem
'İmamoğlu CHP’den çok, PKK’nın siyasi acentesinin adayı konumunda'
'İmamoğlu CHP’den çok, PKK’nın siyasi acentesinin adayı konumunda' Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, “Ekrem İmamoğlu CHP’den çok Kandil'in, PKK’nın siyasi acentesinin adayı konumundadır” şeklinde konuştu.
28.03.2024 Gündem
CHP'ye para sayma soruşturması! 'Görüntülerin merkezinde İmamoğlu var'
CHP'ye para sayma soruşturması! 'Görüntülerin merkezinde İmamoğlu var' AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, günlerdir gündemden düşmeyen CHP'deki para sayma görüntülerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
27.03.2024 Gündem
Seçimlere müdahale etmek için görevlendirilen terörist yakalandı
Seçimlere müdahale etmek için görevlendirilen terörist yakalandı Şırnak’ta jandarmanın düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK’ya üye olmak suçundan aranan ve Türkiye’ye yasadışı yollardan girdiği tespit edilen Dorşin Botan kod adlı Ç.G.'nin yakalandığı bildirildi.
26.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kandil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.