Kıdem

Kıdem

Son dakika Kıdem haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kıdem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kıdem haber sayfamızda...

Kıdem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.403 kidem haberi bulunmuştur.
Kurmay Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Kurmay Kime Denir?
Kurmay Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Kurmay Kime Denir? Bazı kelimeler meslek terimlerinde yer almaktadır. Örneğin doktor ya da hemşire sözcükleri sağlık meslek terimleri arasında bulunmaktadır. Kurmay kelimesi de bir statüyü belirtmekte ve bir askerlik terimini ifade etmektedir. Kelimenin TDK sözlük anlamına da yazıda yer verilmiştir. Sizler için kurmay ne demek, TDK sözlük anlamı nedir ve kurmay kime denir tüm detayları derledik.
5.08.2021Sözlük
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm bölümler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.08.2021Oyun
Son dakika: Çalışanlara iki tazminat hakkı
Son dakika: Çalışanlara iki tazminat hakkıÇalışanların önemli güvencelerinden birisi kıdem tazminatı. Beli şartlarda bu paraya hak kazanılıyor. Ancak bununla birlikte ek bir tazminat daha var. Üstelik 6 ay çalışmak yetiyor.
1.08.2021Ekonomi
Çalışan herkesi ilgilendiriyor! Kıdem tazminatında yeni tavan...
Çalışan herkesi ilgilendiriyor! Kıdem tazminatında yeni tavan...2021’in ikinci yarısında kıdem tazminatı 7 bin 638 TL’den 8 bin 284 TL’ye çıktı. Buna göre 2021’in temmuz-aralık döneminde işçilere ödenecek kıdem tazminatı tavanı 8 bin 284 lira olarak belirlendi. Böylece bir işyerinde 5 yıl çalışmış biri eğer işten çıkarılırsa kıdem tazminatı olarak 41 bin 420 TL alacak.
29.07.2021Ekonomi
600 TL seyyanen % 21 artış talebi
600 TL seyyanen % 21 artış talebiMemurun zam pazarlığı başladı. Memur-Sen kayıpların telafisi için 600 lira seyyanen zam, 2022’de yüzde 21 artış talep etti
27.07.2021Ekonomi
Kamu görevlileri için 600 lira zam talep edildi
Kamu görevlileri için 600 lira zam talep edildiMemur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında, kamu görevlileri için 600 lira seyyanen zam, 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için ise yüzde 17 artış talep etti.
26.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Memurlar zam talebini açıkladı
Son dakika: Memurlar zam talebini açıkladıMemur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında, kamu görevlileri için 600 lira seyyanen zam, 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için ise yüzde 17 artış talep etti.
26.07.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Yüz binlerce çalışan bunu yapıyor! Kritik kıdem tazminatı kararı...
Son dakika haberler: Yüz binlerce çalışan bunu yapıyor! Kritik kıdem tazminatı kararı... Emekli olup çalışmaya devam eden herkesin aklında kıdem tazminatı var. Aylığını kestirip çalışanlar, işveren işten çıkarır veya haklı nedenle işten ayrılırlarsa kıdem tazminatı alırlar. İşte detaylar...
26.07.2021Ekonomi
Son dakika... Memur-Sen'in zam talebi belli oldu
Son dakika... Memur-Sen'in zam talebi belli olduMemur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam, 2022 için yüzde 21, 2023 için ise yüzde 17 zam talep etti.
26.07.2021Ekonomi
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! 1 gün çalışana ihbar tazminatı
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! 1 gün çalışana ihbar tazminatıÇalışanların işten ayrılırken iki farklı tazminat hakkı bulunuyor. Bunlardan biri kıdem diğeri ise ihbar tazminatı. Kıdem için 1 yılın dolması gerekirken, ihbar tazminatı ise 1 gün sigortalı çalışmayla elde edilebiliyor.
23.07.2021Ekonomi
Son dakika: Çırak ve kalfa ücretlerine devlet desteği artıyor
Son dakika: Çırak ve kalfa ücretlerine devlet desteği artıyorHükümet, mesleki eğitim merkezlerini gençler için daha cazip kılmak için düğmeye bastı. Kalfalıkta alınan ücretler artırılacak. 150 bin olan çırak sayısı 1 milyona çıkarılacak. İşte detaylar...
21.07.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Çalışan herkesi ilgilendiriyor! Değişti, kıdem tazminatı...
Son dakika haberler: Çalışan herkesi ilgilendiriyor! Değişti, kıdem tazminatı...Son dönemde çalışma yaşamında, koronavirüs salgını nedeniyle hayata geçirilen bazı uygulamalardan kıdem tazminatı tavanına kadar değişen bir dizi düzenleme ve parametre var. Gelin bu değişiklikleri birlikte inceleyelim...
19.07.2021Ekonomi
Mahalli idare sözleşmeli personeli ücret tavanları belirlendi
Mahalli idare sözleşmeli personeli ücret tavanları belirlendiMahalli idare sözleşmeli personelinin bu aydan geçerli ücret tavanları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, temmuz ayı mahalli idare sözleşmeli personelinin ücretlerine ilişkin genelge yayımlandı.
7.07.2021Ekonomi
Son dakika: Kıdem tazminatında tavan yükseldi
Son dakika: Kıdem tazminatında tavan yükseldiKıdem tazminatı alt ve üst limitleri asgari ücret ve memur maaşına endeksli. Alt limit asgari ücretteki artışa göre yükselirken, üst limit yani tavan memur maaşına yapılan zamma paralel artıyor. Temmuz ayı memur maaşı yüzde 8.45 zamlanınca kıdem tazminatı tavanı da bu oranda yükseldi ve 7 bin 639 liradan 8 bin 284 liraya çıktı. İşte ayrıntılar...
7.07.2021Ekonomi
Son dakika: Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu
Son dakika: Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu Tüketici fiyatları haziranda aylık %1,94, yıllık %17,53 oldu. 6 aylık enflasyon yüzde 8,45 olarak belirlendi. Memurlar temmuz ayında maaşlarına yüzde 5,45 enflasyon farkı alacak.
7.07.2021Ekonomi
Emekli maaşı ve memur maaşı zammı ne kadar olacak 2021? Temmuz emekli ve memur zammı açıklandı mı?
Emekli maaşı ve memur maaşı zammı ne kadar olacak 2021? Temmuz emekli ve memur zammı açıklandı mı?Emekli maaşı ve memur maaşı zammı için geri sayılıyor. Her yıl ocak ve temmuz aylarında emeklilerin ve memurların maaşlarına zam yapılıyor. Zam oranı ise enflasyon rakamlarına göre belirleniyor. Önümüzdeki günlerde haziran ayı enflasyon rakamları açıklanacak. Peki Bağ-Kur, SSK emekli maaşı ve memur maaşı zammı ne kadar olacak 2021?
4.07.2021Gündem
Son dakika: Makine ve Kimya Endüstrisi kanun teklifi, Meclis'te kabul edildi
Son dakika: Makine ve Kimya Endüstrisi kanun teklifi, Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumunun anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
30.06.2021Ekonomi
MKE'nin anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifi kabul edildi
MKE'nin anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifi kabul edildiTBMM Milli Savunma Komisyonunda Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun Teklifi kabul edildi.
28.06.2021Ekonomi
26 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te
26 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te26 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te
26.06.2021Haberler
Son Dakika Haberleri: Çalışanları ilgilendiriyor! Kıdem tazminatına zam geliyor...
Son Dakika Haberleri: Çalışanları ilgilendiriyor! Kıdem tazminatına zam geliyor...Kıdem tazminatı hesaplanırken bir üst limit belirleniyor. Şu anda 7639 lira olan bu tavan Temmuz ayı ile birlikte artacak. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
26.06.2021Ekonomi
30 Haziran'dan sonra yeni dönem başlıyor! Tazminat ve emeklilik...
30 Haziran'dan sonra yeni dönem başlıyor! Tazminat ve emeklilik...30 Haziran’da, salgının başından bu yana işverenlere ve çalışanlara verilen desteklerin tamamı son bulacak. Kimileri yeni dönemde işten çıkarma durumu ile karşı karşıya kalınırsa kıdem tazminatını nasıl alacağını, emekliliği gelenler ise emekli olup olamayacağını merak ediyor. İşte desteksiz yeni dönemin merak edilen ayrıntıları...
24.06.2021Ekonomi
‘Yargı ele geçirilecek bir mevzi değildir’
‘Yargı ele geçirilecek bir mevzi değildir’HSK, yeni üyeleriyle yeni dönemin ilk toplantısını dün yaptı. Kurul Başkanı sıfatıyla konuşan Adalet Bakanı Gül, yargının göz bebeğimiz gibi korumamız gereken bir anayasal kurum olduğunu vurguladı
8.06.2021Siyaset
Bergama şokta
Bergama şoktaMillet Bahçesi’ne, askı sürecinin son gününde İzmir Büyükşehir’den itiraz geldi. İlçenin projeye ihtiyacı olduğunu belirten Belediye Başkanı Koştu, “Umarım dava açmazlar” dedi.
5.06.2021Ege
Adese, market faaliyetlerine son verdi!
Adese, market faaliyetlerine son verdi!Adese Gayrimenkul, bundan sonraki faaliyetlerinde market işletmeciliği yapmayacağı için elinde kalan mağazalarını devrederek sektörden çıktı.
26.05.2021Ekonomi
Son dakika: Çalışanlar dikkat! Emsal tazminat kararı
Son dakika: Çalışanlar dikkat! Emsal tazminat kararıTürkiye'de faaliyet gösteren özel bir hava yolu şirketinde görev yaparken sağlık sorunları nedeniyle işten çıkarılan ve 150 bin dolar tutarındaki lisans kaybı sigortası ödenmediği gerekçesiyle icra takibi başlatan pilota 1 milyon 335 bin lira tazminat ödenmesine yönelik karara yapılan itiraz, istinaf mahkemesince reddedildi.
20.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

zamkıdem tazminatıtazminatÇalışanmemur

Kıdem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.