Moria Kampı

Moria Kampı

Son dakika Moria kampı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Moria kampı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Moria kampı haber sayfamızda...

Moria Kampı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 29 moria kampı haberi bulunmuştur.
AB ve Yunanistan Midilli Adası'na yeni göçmen merkezi kuruyor
AB ve Yunanistan Midilli Adası'na yeni göçmen merkezi kuruyor Yaz mevsimindeki yangında küle dönen Yunanistan'daki en büyük göçmen kampı Moria'nın yeniden kurulması için önemli adım atıldı. Yeni merkezin Eylül 2021'de açılması bekleniyor.
3.12.2020Dünya
Merkel’den Türkiye’ye övgü
Merkel’den Türkiye’ye övgüAlmanya Şansölyesi Angela Merkel, Ankara ile ilişkilerin çok boyutlu olduğunu hatırlatarak Türkiye’nin mülteciler konusundaki tavrını övdü, ilişkileri sorgularken, ortak paydaların unutulmaması çağrısında bulundu.
1.10.2020Dünya
Moria göçmenleri geçici kampa taşındı
Moria göçmenleri geçici kampa taşındıYunanistan'ın en büyük kampının kül olmasıyla sokakta kalan sığınmacılar, Midilli Adası'nda kurulan çadır kamplara yerleştirildi.
17.09.2020Dünya
Danimarka’da 'Moria kampındaki sığınmacıların ülkeye kabulü' için gösteri yapıldı
Danimarka’da 'Moria kampındaki sığınmacıların ülkeye kabulü' için gösteri yapıldıAvrupa’da birçok ülkenin yanan sığınmacı kampı Moria’daki düzensiz göçmenleri ülkesine kabul edecek olmasına karşın, Danimarka’nın bu yönde bir adım atmaması protesto edildi.
16.09.2020Dünya
Moria yangınına beş gözaltı
Moria yangınına beş gözaltıYunanistan polisi, Midilli adasında bulunan, ülkenin en büyük mülteci kampı Moria'da geçen hafta çıkan ve kampı tamamen kullanılamaz hale getiren yangınlarla ilgili olarak 5 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
15.09.2020Dünya
Midilli’ye yeni kamp!
Midilli’ye yeni kamp!Yunanistan, yangınlarda büyük oranda zarar gören ve kalınamayacak hale gelen Moria kampı yerine mülteciler için yine Midilli Adası’nda kalıcı bir karşılama kampı yapılacağını açıkladı.
15.09.2020Dünya
Midilli sığınmacılarına anakara yolu kapandı
Midilli sığınmacılarına anakara yolu kapandıYunan hükümeti, Moria yangınının ardından barınaksız kalan sığınmacıların anakaraya kabul edilmeyeceğini açıkladı. Atina yönetimine göre, 'Moria taktiği' diğer adalarda da kullanılabilir.
14.09.2020Dünya
Yunanistan yanan Moria kampı yerine kalıcı bir mülteci merkezi inşa edecek
Yunanistan yanan Moria kampı yerine kalıcı bir mülteci merkezi inşa edecekAtina yönetiminin Midilli Adası'ndaki projesine hem göçmenler hem de ada sakinleri tepkili. Moria kampında 70 farklı ülkeden mülteciler vardı, çoğunluğu ise Afganistan'dan gelmişti.
14.09.2020Dünya
Moria yerine çadır kamp
Moria yerine çadır kampGeçen hafta ardı ardına çıkan yangınlarla kül olan Yunanistan’ın Midilli adasındaki Moria Kampı’nın yerine oluşturulmaya çalışılan “çadır kamp”ın ilk etabı devreye girdi.
14.09.2020Dünya
Mülteciler yine sokakta kaldı!
Mülteciler yine sokakta kaldı!Yunanistan’daki en büyük mülteci kampı olan Moria’da önceki gece yangın çıkarken, kamp tamamen küle döndü. Yaklaşık 13 bin mültecinin barınacak yeri kalmadığı ifade edilirken, yangınla ilgili kundaklama iddiaları gündeme geldi. Adada 4 ay OHAL ilan edildi
10.09.2020Dünya
Midilli Adası'ndaki yangın sonrası bölgede OHAL ilan edildi
Midilli Adası'ndaki yangın sonrası bölgede OHAL ilan edildiYunanistan'ın Midilli Adası'nda bulunan Moria sığınmacı kampında çıkan yangın sonrası adada 4 aylık olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.
9.09.2020Dünya
Midilli'de olağanüstü hal!
Midilli'de olağanüstü hal!Yunanistan'ın en büyük mülteci kampı Moria'dan yükselen alevler Atina'da alarma yol açtı, kamptan kaçıp kent merkezine gitmeye çalışan sığınmacıları engellemek için bölgeye ek polis güçleri sevk edildi.
9.09.2020Dünya
Moria'da bu kez de yangın çıktı
Moria'da bu kez de yangın çıktıBinlerce sığınmacının barındığı kampın farklı noktalarından gece yarısı alevler yükseldi, Yunan yetkililer ölen ya da yaralanan olmadığını açıkladı. Midilli Adası'ndaki kampta geçen hafta birçok Covid-19 vakası tespit edilmişti.
9.09.2020Dünya
13 bin kişinin kaldığı Moria mülteci kampında ilk Covid-19 vakası
13 bin kişinin kaldığı Moria mülteci kampında ilk Covid-19 vakasıYunanistan'ın Midilli adasındaki Moria mülteci kampında ilk koronavirüs teşhisi 40 yaşındaki Somalili erkeğe konuldu, kamp karantinaya alındı.
2.09.2020Dünya
BM'den Yunanistan'a göçmen çağrısı
BM'den Yunanistan'a göçmen çağrısıBirleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (UNHRC) Yunanistan Sözcüsü Boris Cheshirkov, Yunan makamlarına adalardaki göçmenleri ana karaya taşıma planlarını hızlandırmaları ve refakatsiz çocuklar için yeterli bakımı sağlamaları çağrısında bulundu.
3.02.2020Dünya
TBMM, ‘Moria cehennemi’ni araştırmaya hazırlanıyor
TBMM, ‘Moria cehennemi’ni araştırmaya hazırlanıyor Yunanistan’ın Midilli Adası’nda 5 bin mültecinin yaşadığı Moria Kampı’nda geçen hafta çıkan ve biri çocuk 2 kişinin hayatını kaybettiği yangın TBMM Göç ve Uyum Komisyonu’nu harekete geçirdi.
6.10.2019Gündem
Midilli’nin göçmenleri: “Biz insanız, hayvan değil”
Midilli’nin göçmenleri: “Biz insanız, hayvan değil”Midilli’deki sığınmacıların daha zor zamanlara hazır olması gerekiyor. Sağlık, hukuk ve diğer hizmetler konusunda yardım sağlayan bazı yardım kuruluşları adadan çekilmeyi planlıyor. Bazılarıysa çoktan ayrıldı.
10.09.2017Dünya
Geri gönderilen göçmenler Midilli'den yola çıktı
Geri gönderilen göçmenler Midilli'den yola çıktıTürkiye ve  AB arasındaki mutabakat kapsamında 45 Pakistan uyruklu, ülkelerine iade edilmek  üzere Midilli Adası'ndan yola çıktı. Bu sırada, göçmenleri taşıyan feribot yola çıkmak üzereyken üç  aktivist denize atlayarak, feribotun önüne kadar yüzdü.
8.04.2016Gündem
Geri gönderilen göçmenler Midilli'den yola çıktı
Geri gönderilen göçmenler Midilli'den yola çıktıTürkiye ve  AB arasındaki mutabakat kapsamında 45 Pakistan uyruklu, ülkelerine iade edilmek  üzere Midilli Adası'ndan yola çıktı. Bu sırada, göçmenleri taşıyan feribot yola çıkmak üzereyken üç  aktivist denize atlayarak, feribotun önüne kadar yüzdü.
8.04.2016Gündem
Göçmen kampında açlık grevi
Göçmen kampında açlık greviMidilli Adası'ndaki sığınmacı ve göçmenlerin tutulduğu Moria kampında çoğunluğu Pakistan uyruklu bir grup göçmenin geri gönderilmemek için protestolara yaklaşık 24 saattir devam ediyor.
6.04.2016Dünya
Moria'daki yangının ardından mülteciler geçici kurulan kampa götürülüyor
Moria'daki yangının ardından mülteciler geçici kurulan kampa götürülüyorYunanistan polisi, yangınlarda büyük oranda zarar gören ve kalınamayacak hale gelen Moria kampındaki mültecileri, Midilli Adası’nda geçici olarak kurulan Kara Tepe kampına taşımaya devam ediyor.
17.09.2020Dünya
İnsanlık dramı! Yunanistan, sığınmacıların kötü yaşam koşullarının görüntülenmesini engelliyor
İnsanlık dramı! Yunanistan, sığınmacıların kötü yaşam koşullarının görüntülenmesini engelliyorYunanistan'ın Midilli Adası’nda hafta başında çıkan yangında tamamen yanan Moria sığınmacı kampında yaşayan binlerce göçmen, yaşam koşullarını protesto etmeye devam ediyor. Yunan yetkililer sokaklarda ve tarlalarda yatan sığınmacıların görüntülenmesini engellediği belirtildi.
13.09.2020Dünya
Moria'da bir bebek öldü
Moria'da bir bebek öldüKötü yaşam şartlarıyla basına yansıyan Midilli'deki mülteci kampında dokuz aylık bir bebek sıvı kaybından hayatını kaybetti.
17.11.2019Dünya
Yunanistan’da mülteci kampında yangın: Bir çocuk ve kadın öldü!
Yunanistan’da mülteci kampında yangın: Bir çocuk ve kadın öldü!Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki Moria mülteci kampında çıkan yangında bir kadın ve bir çocuk hayatını kaybetti.
30.09.2019Dünya
Midilli'deki mülteci kampında bir kadın ve çocuk yanarak öldü
Midilli'deki mülteci kampında bir kadın ve çocuk yanarak öldüYunanistan'ın Midilli Adası'ndaki Moria mülteci kampında çıkan yangında bir kadın ve çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi.
29.09.2019Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Moria Kampı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.