Peru

Peru

Son dakika Peru haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Peru gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Peru haber sayfamızda...

Peru

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.619 peru haberi bulunmuştur.
Engin Akyürek tarzıyla sosyal medyanın diline düştü! 'Damat pijaması gibi'
Engin Akyürek tarzıyla sosyal medyanın diline düştü! 'Damat pijaması gibi'Ünlü oyuncu Engin Akyürek tarzıyla sosyal medyanın diline düştü. Bir markanın davetine katılan Akyürek kırmızı gömleği ve kırmızı şalvar tipi pantolonuyla dikkat çekti.
16.02.2024Cadde
Uyuşturucu satıcısına 'ayı kostümüyle' sürpriz! Kıskıvrak yakalandı
Uyuşturucu satıcısına 'ayı kostümüyle' sürpriz! Kıskıvrak yakalandıPeru’nun başkenti Lima’da Sevgililer Günü’nü fırsat bilen polis ayı kostümü giyip uyuşturucu satıcısı kadını kıskıvrak yakaladı. Yaşananlar ise anlar kameraya yansıdı.
15.02.2024Haberler
Uyuşturucu satıcısına 'ayı kostümüyle' sürpriz! Kıskıvrak yakalandı
Uyuşturucu satıcısına 'ayı kostümüyle' sürpriz! Kıskıvrak yakalandıPeru’nun başkenti Lima’da Sevgililer Günü’nü fırsat bilen polis ayı kostümü giyip uyuşturucu satıcısı kadını kıskıvrak yakaladı. Yaşananlar ise anlar kameraya yansıdı.
15.02.2024Dünya
Hayat Türkiye’den mi başladı?
Hayat Türkiye’den mi başladı?Türkiye, İtalya ve Peru’daki antik yanardağ bölgelerini inceleyen Sorbonne araştırmacıları, “Hayat, bu eski yanardağ patlamalarına yıldırım çarpmasıyla başlamış olabilir” dedi.
8.02.2024Gündem
Hastaneyi ele geçirmeye çalıştılar! Çetelere 'savaş' ilan eden ülkede sular durulmuyor
Hastaneyi ele geçirmeye çalıştılar! Çetelere 'savaş' ilan eden ülkede sular durulmuyorBir zamanlar 'barışın kalesi' olarak anılan ülke, limanlarını batıya uyuşturucu taşımak için kullanan kartellerin hakimiyet alanını genişletmesiyle krize sürüklendi. Ülkenin içine saplandığı şiddet dalgasında, devlet başkanı olağanüstü hal ilan ederek, çetelere karşı 'savaş' sözü verdi. Ancak Güney Amerika ülkesinde sular durulmuyor, son olayda silahlı kişiler bir hastaneyi ele geçirmeye çalıştı.
22.01.2024Dünya
Trabzonspor'dan Rizespor'a sürpriz takas önerisi!
Trabzonspor'dan Rizespor'a sürpriz takas önerisi!Stoperde yerli bir savunmacı arayışında bulunan Trabzonspor, Çaykur Rizespor’da oynayan Emirhan Topçu’ya talip oldu.
21.01.2024Trabzonspor
15 milyon dolardan Antakya’ya da pay var
15 milyon dolardan Antakya’ya da pay var Dünya Anıtlar Fonu’nun (WMF) 2024 projeleri arasında Türkiye de yer alıyor.
19.01.2024Kültür Sanat
Erotik film endüstrisindeki cinsel saldırıları ifşa etti, evinde ölü bulundu!
Erotik film endüstrisindeki cinsel saldırıları ifşa etti, evinde ölü bulundu!Yaşadığı cinsel saldırıları, "Birçok kez eve gelip duş aldıktan sonra ağladım" sözleriyle ölümünden yalnızca sekiz ay önce anlatmıştı. 24 yaşındaki yetişkin filmi yıldızı, genç yaşta hayata gözlerini yumdu.
17.01.2024Dünya
Kartel infazlara başladı! Canlı yayın silahlarla basıldı, ülkede gardiyanlar rehin alınıyor
Kartel infazlara başladı! Canlı yayın silahlarla basıldı, ülkede gardiyanlar rehin alınıyorUyuşturucu çeteleriyle mücadele için olağanüstü hal ilan edilen Ekvador'da tansiyon yükselmeye devam ediyor. Silahlı çete üyeleri canlı yayın sırasında televizyon stüdyosunu bastı, spikerin cebine patlayıcı madde koydukları görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı. Yanı sıra, hapishanelerde gardiyanların rehin alındığı, bazılarının ise infaz edildiği kan dondurucu görüntüler de ortaya çıktı.
10.01.2024Dünya
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2024 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2024 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
9.01.2024Eğitim
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2024” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.01.2024Dünya
P ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: P Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
P ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: P Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftler heyecanlarının yanı sıra bir de isim telaşına kapılırlar. Bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra derin bir isim araştırmasına girer. Ömür boyu taşıyacakları ismi verirken ebeveynler seçici davranırlar. Anne ve baba adayları kız bebekleri için nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış, kulağa hoş gelen isimleri tercih etmek isterler. Bu konuda uzun soluklu bir araştırma içerisine giren çiftlerin kız bebek isimlerinin anlamlarına da dikkat ederler. P harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “P ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024Bebek
Paraguay Hakkında Bilgiler; Paraguay Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Paraguay Hakkında Bilgiler; Paraguay Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıParaguay, Amerika Kıtasının ortasında yer almaktadır. Resmi adı Paraguay Cumhuriyetidir. İspanya'nın kolonilerinden biri olan Paraguay, 14 Mayıs 1811 yılında bağımsızlığını ilan etti. Paraguay hakkında en güncel bilgileri ayrıntılı bir şekilde derledik.
3.01.2024Tatil
Peru Hakkında Bilgiler; Peru Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Peru Hakkında Bilgiler; Peru Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıPeru günümüzde oldukça önemli bir ülke olup Güney Amerika’nın batısında yer almaktadır. Peru resmi adı Peru Cumhuriyeti’dir. İşte, Peru hakkında merak edilenleri sizler için derledik.
3.01.2024Dünya
Kolombiya Hakkında Bilgiler; Kolombiya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kolombiya Hakkında Bilgiler; Kolombiya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıKolombiya, bir Güney Amerika ülkesidir. Ülkede müzik ve dans bir tutku olarak öne çıkıyor. Ülke, salsanın başkenti olarak kabul ediliyor. Kolombiya, aynı zamanda dünyada en büyük ikinci kahve üreticisidir. Kolombiya hakkında daha detaylı bilgiyi sizler için derledik.
3.01.2024Dünya
Bolivya Hakkında Bilgiler; Bolivya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Bolivya Hakkında Bilgiler; Bolivya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıResmi ismi, Bolivya Çok Uluslu Devleti olan ülke, Amazon Yağmur Ormanları ile ünlüdür. İspanya'nın hakimiyeti altında bulunurken, Yukarı Peru ismiyle anılan devlet, bağımsızlığını önderleri Simone Bolivar öncülüğünde kazanmışlardır. Bolivya'nın başkentinin ismi nedir, kullanılan para birimi nedir, nüfusu ne kadardır, hangi diller konuşulur gibi sorularının yanıtlarını derledik.
3.01.2024Tatil
Ekvador Hakkında Bilgiler; Ekvador Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Ekvador Hakkında Bilgiler; Ekvador Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıGüney Amerika'da bulunan Ekvador, temsili demokrasi şeklinde yönetilen bir ülkedir. Charles Darwin, ülkede araştırmalar yapmış, Evrim Teorisini buradaki araştırmalar sonucunda kalem almıştır. Üç temel bölgeden meydana gelen Ekvador, dünyanın ortası olarak ifade edilir. Ekvador nerededir, ekvador nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi nedir, resmi dili hangisi sorularının yanıtlarını derledik.
3.01.2024Dünya
Brezilya Hakkında Bilgiler; Brezilya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Brezilya Hakkında Bilgiler; Brezilya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıCoğrafyaları birbirinden farklı olan kültürleri hiç tanınmayan ülkeler oldukça merak edilen ülkeler arasındadır. Ülkemize de coğrafi olarak oldukça uzak olan ülkelerden bir tanesi de Brezilya’dır. Brezilya birçok kişi için merak edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Bu sebeple Brezilya hakkında özellikle ülkemizde birçok kişi bölge ile ilgili detayları merak eder. Brezilya hakkında bilgiler, Brezilya bayrağının anlamı, nüfusu, başkenti, para birimi gibi detayları derledik.
2.01.2024Tatil
Dev derbi dış basında: Fenerbahçe ve Galatasaray, İstanbul'da sıkıldı!
Dev derbi dış basında: Fenerbahçe ve Galatasaray, İstanbul'da sıkıldı!Süper Lig'in 18'inci haftasında Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki derbi 0-0'lık eşitlikle sona erdi. Dev derbi dış basında da geniş yer buldu.
25.12.2023Fenerbahçe
Peru buzullarının yarısını kaybetti
Peru buzullarının yarısını kaybettiBilim insanları, Güney Amerika ülkesi Peru’nun buzul yüzeyinin yarısından fazlasını 58 yılda kaybettiğini açıkladı. 2016-2020 arasında iklim değişikliğinin etkilerini inceleyen Perulu uzmanlar, 175 buzulun neslinin tükendiğini belirtti.
16.12.2023Dünya
Espor dünyasını buluşturan organizasyon! Ortak mesaj: Giderek gelişiyoruz
Espor dünyasını buluşturan organizasyon! Ortak mesaj: Giderek gelişiyoruzDünyanın en büyük üniversiteler arası VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch’ın Dünya Finali, 24 Kasım Cuma günü Volkswagen Arena’da gerçekleşti.
6.12.2023E-Spor
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına dair özet metin yayımlandı.
30.11.2023Uzmanpara
Mumyaların DNA'sı incelendi! 'Bu dünyaya ait değiller'
Mumyaların DNA'sı incelendi! 'Bu dünyaya ait değiller'Bir maden ocağında keşfedilen ve dünyada infial yaratan "uzaylı" cesetlerinin DNA testlerinin sonuçları dünya medyasında infial yarattı.
30.11.2023Dünya
‘Suçumuz neydi ki kuruttuk böyle’
‘Suçumuz neydi ki kuruttuk böyle’Küresel ısınma, Dünya’yı yok ediyor. Dubai’de başlayan iklim zirvesi COP 28’de Dünya’nın nasıl kurtarılacağı konuşuluyor.
30.11.2023Dünya
Konut İnşa Etme Özgürlüğü John F. C. Turner
Konut İnşa Etme Özgürlüğü John F. C. TurnerBir devrin, özellikle bizim kuşağın kahramanları, doğal süreçler gereği birer birer sonsuzluğa göçüyorlar. Huzur içinde uyusunlar.
27.11.2023Mimarlık

Benzer Haber Etiketleri

Peru ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.