Peru

Peru

Son dakika Peru haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Peru gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Peru haber sayfamızda...

Peru

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.409 peru haberi bulunmuştur.
P ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: P Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
P ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: P Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Bebek bekleyen çiftler heyecanlarının yanı sıra bir de isim telaşına kapılırlar. Bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra derin bir isim araştırmasına girer. Ömür boyu taşıyacakları ismi verirken ebeveynler seçici davranırlar. Anne ve baba adayları kız bebekleri için nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış, kulağa hoş gelen isimleri tercih etmek isterler. Bu konuda uzun soluklu bir araştırma içerisine giren çiftlerin kız bebek isimlerinin anlamlarına da dikkat ederler. P harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “P ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
28.06.2022Eğitim
Dünyanın en derin batık gemisi bulundu! Denizin 7 kilometre dibinde...
Dünyanın en derin batık gemisi bulundu! Denizin 7 kilometre dibinde...İkinci Dünya Savaşı sırasında kanlı bir muharebe sırasında vuruldu ve battı. ABD donanmasına ait destroyer, deniz seviyesinin yaklaşık 7 kilometre altında bulundu.
25.06.2022Dünya
Türk motor sporlarının en başarılı takımlarından Bitci Racing’de büyük heyecan
Türk motor sporlarının en başarılı takımlarından Bitci Racing’de büyük heyecan2021 yılında kurulan ve ilk yılında Türkiye Pist, Karting ve Offroad Şampiyonaları’nda 3 pilotlar ve 2 takımlar olmak üzere toplam 5 şampiyonluk kazanma başarısı gösteren Bitci Racing, blockchain dünyasına adım atıyor.
24.06.2022Diğer
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Dünya
Tarihi sonuç! Dünya manşetten veriyor
Tarihi sonuç! Dünya manşetten veriyorABD'nin Güney Amerika'daki en sıkı müttefiki Kolombiya'da seçim sonucunu yüzde 0,5'lik bir oy oranı belirledi, kod adı 'Aureliano' olan eski gerilla Petro üçüncü denemesinde ipi göğüsledi.
20.06.2022Dünya
Dünyada dönemin önemli gerçeği göç
Dünyada dönemin önemli gerçeği göçGöç üzerine araştırma yapılabilecek derin bir konu. IPSOS Milliyet okurları için derledi...
20.06.2022Gündem
6 yıl önce futbolu bıraktı, ülkesini Dünya Kupası'na taşıdı! Çok konuşulacak hikaye
6 yıl önce futbolu bıraktı, ülkesini Dünya Kupası'na taşıdı! Çok konuşulacak hikayeFIFA 2022 Dünya Kupası Kıtalararası Play-off Finali'nde Avustralya, Peru'yu penaltı atışları sonrası yenerek Dünya Kupası biletini cebine koydu. Uzatmaların 118. dakikasında oyuna giren kaleci Andrew Redmayne, performansıyla ülkesinin kahramanı oldu.
Avustralya, Dünya Kupası bileti aldı
Avustralya, Dünya Kupası bileti aldıFIFA 2022 Dünya Kupası Kıtalararası Play-off Finali'nde Avustralya, Peru'yu penaltı atışları sonrası mağlup ederek Dünya Kupası bileti almaya hak kazandı.
14.06.2022Dünya Kupası
Çocukları kurban ettiler! Vahşet yıllar sonra gün yüzüne çıktı
Çocukları kurban ettiler! Vahşet yıllar sonra gün yüzüne çıktıPeru'da bir kazı alanında, İnka dönemi öncesine ait altı çocuk mumyası bulundu. Pamuklu kumaşlara sarılı, iplerle bağlanmış mumyaların kurban edildikleri düşünülüyor.
9.06.2022Dünya
Türkiye'den 'Turkey' hamlesi! İşte hindinin merak edilen hikayesi
Türkiye'den 'Turkey' hamlesi! İşte hindinin merak edilen hikayesiTürkiye'nin ihraç ürünlerinde artık 'Made in Turkey' yerine 'Made in Türkiye' ibaresi kullanılacak. Peki, uzun yıllar boyunca neden uluslararası arenada Türkiye için İngilizce hindi anlamına da gelen 'Turkey' kelimesi kullanıldı? İşte hindinin tarihteki ilginç serüveni...
9.06.2022Gündem
Peru’da madenciler arasında çatışma: 14 ölü
Peru’da madenciler arasında çatışma: 14 ölüPeru’da ilk olarak 2 Haziran’da madenciler arasında çıkan çatışmalarda en az 14 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
9.06.2022Dünya
Skandal iddia! FIFA, Ekvador'u Dünya Kupası'ndan men edilebilir
Skandal iddia! FIFA, Ekvador'u Dünya Kupası'ndan men edilebilirFenerbahçe'nin formasını giydiği Enner Valencia'nın ülkesi Ekvador Milli Takımı, Dünya Kupası'ndan men edilme tehlikesi yaşıyor. Bu gelişme sonrası Dünya Kupasına gidecek olası takım belli oldu.
14.06.2022Dünya Kupası
Son dakika... Peru'da 7.2 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Peru'da 7.2 büyüklüğünde depremPasifik Ateş Çemberi fay hattının kıyısında yer alan Güney Amerika ülkesi, şiddetli bir şekilde sallandı. Deprem Peru'nun yanı sıra Bolivya, Şili ve Brezilya'da da hissedildi.
26.05.2022 Dünya
Bakır fiyatları resesyon endişesiyle geriledi
Bakır fiyatları resesyon endişesiyle gerilediLondra Metal Borsası'nda (LME) vadeli bakır fiyatı küresel ekonominin resesyona girebileceği, temel metaller için talebin azalacağı endişeleri ile bugün de geriledi.
26.05.2022Uzmanpara
'Tsantsa'lar geldiği ülkeye iade edilecek
'Tsantsa'lar geldiği ülkeye iade edilecekİzmir'in Aliağa ilçesinde bir ev ve depoya yapılan operasyonlarda ele geçirilen farklı dönemlere ait tarihi eser ve 'tsantsa' olarak adlandırılan insan başlarının da içinde olduğu 1045 eserin bir kısmı raporlandı. Eserlerden 870’inin Anadolu kökenli arkeolojik eser olduğunun tespit edildiğini anlatan İzmir Arkeoloji Müzesi Müdürü Cengiz Topal, "Tsantsalar' gibi Güney Amerika, Afrika ve Mısır kökenli eserlerin raporları tamamlandığında ise bu eserler Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ülkelerin ilgili birimleriyle temas kurularak iade edilecek" dedi.
20.05.2022Gündem
İzmir'de bulunan 'Tsantsa'lar ile ilgili karar verildi!
İzmir'de bulunan 'Tsantsa'lar ile ilgili karar verildi!İzmir'in Aliağa ilçesinde bir ev ve depoya yapılan operasyonlarda ele geçirilen farklı dönemlere ait tarihi eser ve 'tsantsa' olarak adlandırılan insan başlarının da içinde olduğu 1045 eserle ilgili geri gönderilme kararı verildi.
20.05.2022Gündem
Cenazede şoke eden olay! Duysunlar diye tabuta vurdu
Cenazede şoke eden olay! Duysunlar diye tabuta vurduCenaze töreninde yaşananlar korku filmini aratmadı. Tabuttan duyulan 'tıkırtı' sesi büyük bir gizemin kapısını araladı.
13.05.2022Dünya
Cenazede akılalmaz olay! Tabuttan gelen 'tıkırtı' gerçeği ortaya çıkardı
Cenazede akılalmaz olay! Tabuttan gelen 'tıkırtı' gerçeği ortaya çıkardıPeru'da düzenlenen bir cenaze töreninde yaşananlar korku filmini aratmadı. Tabuttan duyulan 'tıkırtı' sesi büyük bir gizemin kapısını araladı.
13.05.2022Haberler
Cesetleri parçaladılar! Hapishanedeki çete vahşeti ülkeyi sarstı
Cesetleri parçaladılar! Hapishanedeki çete vahşeti ülkeyi sarstıEkvador'daki son korkunç hapishane isyanında onlarca mahkumun öldüğü, 100'ün üstünde mahkumun da kaçmayı başardığı bildirildi.
10.05.2022Dünya
Türkiye gümüş üretimini en hızlı artıran 3’üncü ülke oldu
Türkiye gümüş üretimini en hızlı artıran 3’üncü ülke olduBu yıl dünyada gümüş üretimin yüzde 2.5 artarak 843 milyon onsa çıkması öngörülen Uluslararası Gümüş Enstitüsü raporuna göre Türkiye 2021’de üretiminin en hızlı artıran 3’üncü ülke oldu.
6.05.2022 Ekonomi
Koronavirüsten ölenlerin gerçek sayısı 15 milyon
Koronavirüsten ölenlerin gerçek sayısı 15 milyonDünya Sağlık Örgütü, birçok ülkenin gerçek rakamları bildirmediğini belirtip dünya üstünde Covid-19'dan 9,5 milyon insanın daha hayatını kaybettiğini duyurdu.
5.05.2022Dünya
Haftanın mekanları..
Haftanın mekanları..SERCAN KISMETİtalyan lezzetleri10 yıldır Bağdat Caddesi’nde hizmet veren Babbo Pizza Bar, nefis odun ateşi pizzaları ve el yapımı makarna çeşitleriyle müdavimlerini İtalyan lezzetlerine doyurmaya devam ediyor...
30.04.2022Cadde
Mental yorgunluk her dönemden çok
Mental yorgunluk her dönemden çokIPSOS Milliyet okurları için derledi.
18.04.2022Gündem
Futsal milli takımının oyuncusu Hüseyin coşkuyla karşılandı
Futsal milli takımının oyuncusu Hüseyin coşkuyla karşılandıDünya üçüncüsü futsal milli takımının oyuncusu Hüseyin, memleketinde coşkuyla karşılandı.
13.04.2022Diğer

Benzer Haber Etiketleri

Peru ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.