Uss Abraham Lincoln

Uss Abraham Lincoln

Son dakika USS Abraham Lincoln haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan USS Abraham Lincoln gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan USS Abraham Lincoln haber sayfamızda...

Uss Abraham Lincoln

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 107 uss abraham lincoln haberi bulunmuştur.
ABD'den İran'daki gösterilere destek mesajı
ABD'den İran'daki gösterilere destek mesajıABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, "İranlılar protestolar için sokağa çıkarken Tahran'daki Ayetullahlar şiddet kullanmayı ve kendi halkını ezmeyi sürdürüyor. Birleşik Devletler'in mesajı açık: Amerikan halkı İran halkının yanındadır." dedi.
21.11.2019Dünya
100'den fazla ölü var! Uçak gemisi göründü
100'den fazla ölü var! Uçak gemisi göründüİnternete erişimin olmadığı, sokaklarda patlama seslerinin duyulduğu ülkeden dünya haber alamıyor. ABD ise, uçak gemisi ve filoyu ilk kez tehlikeli bölgeye gönderiyor.
20.11.2019Dünya
Son dakika... Trump: İran'a 'hayır' dedim
Son dakika... Trump: İran'a 'hayır' dedimTahran yönetimi, ABD'nin tarafların masaya oturması karşılığında tüm yaptırımları kaldırmayı teklif ettiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Ruhani, müzakereler için önce yaptırımların iptalini şart koştuklarını söyledi.

ABD lideri Trump ise, İran'ın kendisinden buluşma karşılığında yaptırımların kaldırılmasını istediğini ancak bunu kabul etmediğini duyurdu.
27.09.2019Dünya
Son dakika... Trump: ABD savaşa hazır
Son dakika... Trump: ABD savaşa hazırİran'a yönelik bir askeri seçeneğin sorulduğu Amerikan başkanı, "Daima hazırız" yanıtını verdi. Washington yönetimi, İran Merkez Bankası'nı da yaptırım listesine aldı.
20.09.2019Dünya
ABD'ye bir ret yanıtı da İspanya'dan
ABD'ye bir ret yanıtı da İspanya'danİspanyol gazetesi El Confidencial, Almanya'dan sonra İspanya'nın da ABD'nin Hürmüz Boğazı'nda ortak askeri misyon önerisini reddettiğini yazdı.
1.08.2019Dünya
Son dakika... İran: CIA'in ajan çemberini ortaya çıkardık, bazıları idam edilecek
Son dakika... İran: CIA'in ajan çemberini ortaya çıkardık, bazıları idam edilecekABD ve İngiltere ile gerilim yaşayan Tahran yönetimi, bu sabah ülkede 17 ajan şüphelisinin yakaladığını duyurdu.
22.07.2019Dünya
Hamaney: İngiltere'nin deniz korsanlığı cevapsız kalmayacak
Hamaney: İngiltere'nin deniz korsanlığı cevapsız kalmayacakİran dini lideri, "İngiltere deniz korsanlığı yapıyor ve gemimizi  çalıyor. Önce cinayet işliyorlar sonra da buna yasal kılıf uyduruyorlar. İran ve bu rejime inanan unsurlar bu şeytanlıkları cevapsız bırakmayacaktır" dedi.
16.07.2019Dünya
İran: İngilizler petrol tankerini ivedilikle serbest bırakmalıdır
İran: İngilizler petrol tankerini ivedilikle serbest bırakmalıdırDışişleri Bakanlığı, Cebelitarık Boğazı'nda el konulan petrol tankerinin yoluna devam etmesinin herkes için daha iyi olacağını belirtti.
12.07.2019Dünya
İngiltere'den Körfez'e yeni savaş gemisi
İngiltere'den Körfez'e yeni savaş gemisiİngiliz medyası, İran'la ortaya çıkan gerilimin yükselmesi üzerine Londra yönetiminin Hürmüz Körfezi'ne yeni bir savaş gemisi göndereceğini bildiriyor.
12.07.2019Dünya
İran'dan İngiltere'ye uyarı: Sonuçlarını fark edeceksiniz
İran'dan İngiltere'ye uyarı: Sonuçlarını fark edeceksinizCumhurbaşkanı Ruhani, "İngilizler, İran gemisini İspanya kara sularında iken alıkoydu. Aslında kendileri o topraklarda ve Cebelitarık bölgesinde işgalci konumunda. İngilizlerin bu girişimi kendilerine zarar verecek. Denizlerde güvensizliği başlatan sizsiniz ve bunun sonuçlarını daha sonra fark edeceksiniz" dedi.
10.07.2019Dünya
Son dakika... Gerilim bir kez daha tırmandı! Sonuçları olacak...
Son dakika... Gerilim bir kez daha tırmandı! Sonuçları olacak...İran'ı hedef alan yeni yaptırımların sinyalini veren ABD yönetimi, nükleer anlaşmanın yenilenmesi amacıyla Kongre'den onay çıkarmak için çaba harcayacağını açıkladı. ABD Genelkurmay Başkanı Dunford, İran açıklarında görev yapmak üzere uluslararası bir askeri koalisyon için hazırlık yapıldığını duyurdu. İran ise, İngiltere'nin el koyduğu tanker için misilleme tehdidinde bulundu.
10.07.2019Dünya
İran'dan petrol tankerini alıkoyan İngiltere'ye tehdit
İran'dan petrol tankerini alıkoyan İngiltere'ye tehditGenelkurmay Başkanı Bakıri, "İran petrolünü taşıyan petrol tankerinin alıkonulması cevapsız kalmayacaktır. Bu aşağılayıcı eylemin cevabı uygun bir zaman ve mekanda verilecektir" dedi.
9.07.2019Dünya
İran'dan İngiltere'ye bir misilleme uyarısı daha
İran'dan İngiltere'ye bir misilleme uyarısı dahaTahran yönetiminden Musevi, Cebelitarık'ta İran tankerini durduran İngiltere'ye "Zorbalık karşısında sessiz kalmayacağız. Kesinlikle bu konuda da uygun bir tepki vereceğiz. Açıkça ilan ediyorum ki, İngiltere İran'ın misillemesinden korkmalıdır" sözleriyle seslendi.
6.07.2019Dünya
Son dakika... Beklenen oldu, İran sınırı aştı!
Son dakika... Beklenen oldu, İran sınırı aştı!Tahran yönetimi, tarihi nükleer anlaşmayla belirlenen uranyum seviyesini geçtiğini duyurdu.
1.07.2019Dünya
Katar'dan İran açıklaması
Katar'dan İran açıklamasıKatar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, İran ile Körfez ülkeleri arasındaki krizin çözümünün yapıcı diyalogdan geçtiğini, siyasi gerginliklerden uzak durmak gerektiğini söyledi.
21.06.2019Dünya
Son dakika... Trump: İran çok büyük bir hata yaptı
Son dakika... Trump: İran çok büyük bir hata yaptıABD lideri, bu sabah bir Amerikan insansız hava aracının düşürülmesi üzerine Twitter hesabından "İran çok büyük bir hata yaptı" mesajını paylaştı.
20.06.2019Dünya
Son dakika... Trump: İran çok büyük bir hata yaptı
Son dakika... Trump: İran çok büyük bir hata yaptıABD lideri, bu sabah bir Amerikan insansız hava aracının düşürülmesi üzerine Twitter hesabından "İran çok büyük bir hata yaptı" mesajını paylaştı.
20.06.2019Dünya
Son dakika | ABD harekete geçti! 1000 asker daha gidiyor...
Son dakika | ABD harekete geçti! 1000 asker daha gidiyor...ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, körfezdeki son gelişmeler üzerine Orta Doğu’ya 1000 asker daha sevk edileceğini açıkladı.Shanahan, 'ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığının ek kuvvet talebine karşılık olarak, Genelkurmay ve Beyaz Saray ile danışarak, Orta Doğu'daki hava, deniz ve kara tehditlerine karşı savunma amaçlı yaklaşık bin asker sevk edilmesi yetkisi verdim. Bugün atılan adım, bölgede faaliyet gösteren askeri personelimizin güvenlik ve huzuru ve milli menfaatlerimiz içindir. Durumu dikkatle izlemeye devam edeceğiz ve istihbarat ile tehdit durumlarına göre kuvvet durumunu tekrar ayarlayacağız' dedi.
18.06.2019Dünya
Son dakika... İran dünyaya ilan etti: Uranyum seviyesi geçilecek
Son dakika... İran dünyaya ilan etti: Uranyum seviyesi geçilecekHaziran ayında düşük zenginleştirmeli uranyum seviyesinin aşılacağını duyuran resmi televizyon, Avrupalı ülkelerin ABD yaptırımlarına karşı konuşmayı bırakıp harekete geçmesi gerektiğini bildiriyor.
17.06.2019Dünya
'Trump'a hiçbir cevabım yok ve olmayacak'
'Trump'a hiçbir cevabım yok ve olmayacak'Arabuluculuk için Tahran'a gelen Japonya Başbakanı Abe ile görüşen İran dini lideri Hamaney, "Sayın Trump'ın şahsını mesaj alışverişi için uygun görmüyorum. İran, ABD'ye güvenmiyor ve nükleer anlaşma çerçevesinde ABD ile daha önce gerçekleşen acı müzakere tecrübesi hiçbir şekilde  tekrar edilmeyecek" dedi.
13.06.2019Dünya
Japonya Başbakanı İran-ABD gerilimini azaltmak için rol üstleniyor
Japonya Başbakanı İran-ABD gerilimini azaltmak için rol üstleniyorJaponya Başbakanı Abe, Tahran ziyaretinde İran ile ABD arasındaki gerginliğin azaltılması ve Orta Doğu'da istikrarın sağlanması için görüşmeler yapacağını söyledi.
12.06.2019Dünya
Ve beklenen brifing verildi! 'Sabotajın arkasında...'
Ve beklenen brifing verildi! 'Sabotajın arkasında...'Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan ve Norveç, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK), 12 Mayıs'ta Fuceyra limanındaki petrol tankerlerine yapılan sabotajın arkasında bir devlet aktörünün olduğu sonucuna ulaştıklarını bildirdi.
7.06.2019Dünya
Abe, ara buluculuk için İran'a gidiyor
Abe, ara buluculuk için İran'a gidiyorJaponya Başbakanı, ABD lideri Trump'ın ziyaretinde gündeme gelen seyahati gelecek hafta gerçekleştirecek. Abe, 41 yıl sonra İran'a gidecek ilk Japon Başbakanı olacak.
6.06.2019Dünya
ABD-İran geriliminde 'Mossad' iddiası! 'Daha önce uyarmıştım'
ABD-İran geriliminde 'Mossad' iddiası! 'Daha önce uyarmıştım'İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Fuceyra Limanı yakınlarında 4 ticari gemiyle yapılan saldırıyla ilgili İsrail istihbarat servisi Mossad'ın "sahte bilgi ürettiğini" belirtti.Zarif: 'B Takımı'nın yalancı çobanı, bir kere daha yalandan feryat koparıyor. Mossad, Fuceyra'daki sabotajda İran'ın dahli olduğuna ilişkin sahte bilgi üretiyor. Daha önce kimi 'kazalar' ve sahte bayrak girişimleri olacağına  dair uyarıda bulunmuştum. Siz onların yalanlarına inanınca, nelerin olacağını biliyoruz' dedi.
5.06.2019Dünya
İran’ı köşeye sıkıştıracak hamle! ABD delilleri sunuyor…
İran’ı köşeye sıkıştıracak hamle! ABD delilleri sunuyor…Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Fuceyra Limanı yakınlarında 4 ticari gemiye yapılan saldırının arkasında İran'ın olduğuna dair delillerin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) sunulacağını söyledi.
30.05.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İranABDDonald TrumpAlmanyaİngiltere

Uss Abraham Lincoln ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.