Yahudi

Yahudi

Son dakika Yahudi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yahudi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yahudi haber sayfamızda...

Yahudi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.848 yahudi haberi bulunmuştur.
'Baron' Jacob Rothschild öldü! Komplo teorileri fırtınasına hazır olun
'Baron' Jacob Rothschild öldü! Komplo teorileri fırtınasına hazır olunRothschild ailesinin dördüncü kuşak lideri 87 yaşında öldü, aile bankacılığıyla bilinen babalarının Yahudi geleneklerine uygun biçimde defnedileceğini duyurdu.
26.02.2024Dünya
Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar
Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlarUluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) İsrail’in Filistin’i işgalinin hukuki neticelerine ilişkin duruşmada Türkiye sunum yaptı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız "İsrail hesap vermeli" dedi.
26.02.2024Haberler
Son dakika... Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar
Son dakika... Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlarUluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) İsrail’in Filistin’i işgalinin hukuki neticelerine ilişkin duruşmada Türkiye sunum yaptı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız "İsrail hesap vermeli" dedi.
26.02.2024Dünya
Soykırıma sessiz çığlık
Soykırıma sessiz çığlıkYahudi soykırımını alışılmışın dışında, şiddetten uzak şekilde anlatan “The Zone of Interest/İlgi Alanı” pek çok ödül kazandığı gibi Oscar’da da iddialı.
25.02.2024Kültür Sanat
Refah için kritik tarih: 10 Mart!
Refah için kritik tarih: 10 Mart! İsrail’in Gazze’de Hamas’a karşı yürüttüğü savaş devam ederken, endişelerin odağında bulunan Refah kenti için önemli bir gelişme yaşandı. Pek çok ülke lideri ve dünya kamuoyu, bir milyondan fazla Gazzelinin sığındığı Mısır sınırındaki kente İsrail’in kara harekatı düzenlenmesine karşı çıkarken, Tel Aviv’den tarih geldi.
20.02.2024Dünya
Gazze'de yürek burkan çözüm! Hayvan yeminden ekmek
Gazze'de yürek burkan çözüm! Hayvan yeminden ekmekGazze Şeridi’nde yaşayanlar, hayat kaygısının yanı sıra yiyecek bulmak için de mücadele veriyor. Kimi ailelerin çocukları için hayvan yemlerinden ekmek yaptığı belirtiliyor...
20.02.2024Dünya
ABD'den İsrail'e karşı şok hamle! BM Güvenlik Konseyi’ne gazze çağrısı
ABD'den İsrail'e karşı şok hamle! BM Güvenlik Konseyi’ne gazze çağrısıABD, İsrail-Hamas savaşında geçici ateşkes çağrısında bulunan ve İsrail'in Gazze'nin güneyindeki Refah'a kara harekatına karşı çıkan alternatif bir karar taslağını Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne sundu.
20.02.2024Dünya
Brezilya lideri Lula, İsrail'i Gazze'de soykırımla suçladı ve yaşananları Hitler'in yaptıklarına benzetti
Brezilya lideri Lula, İsrail'i Gazze'de soykırımla suçladı ve yaşananları Hitler'in yaptıklarına benzettiBrezilya Devlet Başkanı Luiz Inácio Lula da Silva, İsrail hükümetini Gazze’de soykırım yapmakla suçladı ve askeri eylemleri Holokost ile kıyasladı. İsrail ise bu açıklamaları nedeniyle Lula’yı kınadı.
19.02.2024Dünya
Gazze katliamını kınayan İsrailli öğretmen tutuklandı, işkence gördü
Gazze katliamını kınayan İsrailli öğretmen tutuklandı, işkence gördüİsrail'de Gazze'de olanları eleştirenler ağır bedeller ödemek zorunda kalıyor. Gazze'de öldürülen çocuklarla ilgili yaptığı paylaşımın ardından işinden kovulup tutuklanan ve işkence gören İsrailli tarih öğretmeni Meir Baruchin, CNN TÜRK ekibinden Aybike Coşkun'a konuştu.
15.02.2024Haberler
Gazze katliamını kınayan İsrailli öğretmen tutuklandı, işkence gördü
Gazze katliamını kınayan İsrailli öğretmen tutuklandı, işkence gördüİsrail'de Gazze'de olanları eleştirenler ağır bedeller ödemek zorunda kalıyor. Gazze'de öldürülen çocuklarla ilgili yaptığı paylaşımın ardından işinden kovulup tutuklanan ve işkence gören İsrailli tarih öğretmeni Meir Baruchin, CNN TÜRK ekibinden Aybike Coşkun'a konuştu.
15.02.2024Dünya
Santa Maria Kilisesi, koruma talebinde bulundu
Santa Maria Kilisesi, koruma talebinde bulunduSarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'nde bir kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısı nedeniyle kilisenin ve Rahip Anton Bulai'nin avukatı Afşin Hatipoğlu, polis koruması tahsis edilmesi için talepte bulundu.
9.02.2024Gündem
Milliyet Sanat'ın şubat sayısı çıktı
Milliyet Sanat'ın şubat sayısı çıktıMilliyet Sanat'ın şubat sayısı okurlarla buluştu. Kapağını, aşkın ilham verdiği sanat eserlerine ayıran yeni sayıda kültür-sanatta savaşı barış ile adalet adına yorumlayan yapıtlara ve yaratıcılarına dair kapsamlı bir dosya; 'Hücreler' oyununu sahneye koyan Engin Günaydın'la ayın söyleşisi; sinema dünyasındaki unutulmaz kavgalarla ilgili bir derleme; 2023 Nobel Edebiyat Ödülü'nün sahibi Norveçli yazar Jon Fosse'nin röportajı ve Üzgün Kız Edebiyatı'na dair bir inceleme okurları bekliyor.
Aşırılıkçı Yahudilere ABD’den  yaptırım kararı
Aşırılıkçı Yahudilere ABD’den yaptırım kararıABD Başkanı Joe Biden, işgal altındaki Batı Şeria’da Filistinlilere karşı şiddet uygulayan Yahudi yerleşimcilere yaptırım öngören başkanlık kararnamesini imzaladı.
2.02.2024Dünya
İşte kiliseye saldırı düzenleyen 2 saldırgan! Emniyet fotoğrafları paylaştı
İşte kiliseye saldırı düzenleyen 2 saldırgan! Emniyet fotoğrafları paylaştıSarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'ne saldırıyla ilgili gözaltına alınan 2 saldırganın İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde çekilen fotoğları paylaşıldı.
31.01.2024Haberler
İşte kiliseye saldırı düzenleyen 2 saldırgan! Emniyet fotoğrafları paylaştı
İşte kiliseye saldırı düzenleyen 2 saldırgan! Emniyet fotoğrafları paylaştıSarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'ne saldırıyla ilgili gözaltına alınan 2 saldırganın İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde çekilen fotoğları paylaşıldı.
31.01.2024Gündem
ABD’li Senatör Sanders’tan Biden’a UNRWA çağrısı
ABD’li Senatör Sanders’tan Biden’a UNRWA çağrısıABD’li Senatör Bernie Sanders, ABD Başkanı Joe Biden’a Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na (UNRWA) yönelik yardımları yeniden başlatması çağrısında bulunarak, “12 kişinin eylemleri yüzünden milyonlarca insanın acı çekmesine izin veremeyiz" dedi.
30.01.2024Dünya
Esir takasıyla ilgili Netanyahu'dan şoke eden çıkış! Anlaşmaya yanaşmadı
Esir takasıyla ilgili Netanyahu'dan şoke eden çıkış! Anlaşmaya yanaşmadıİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nden çekilmesini ve Filistinli mahkumların serbest bırakılmasını içeren yeni bir esir takası anlaşmasını kabul etmeyeceğini açıkladı.
30.01.2024Dünya
Kilise saldırısında ayindeki rahip konuştu! 'Kapı o gün kapanmıyordu, 15-20 ateş duydum'
Kilise saldırısında ayindeki rahip konuştu! 'Kapı o gün kapanmıyordu, 15-20 ateş duydum'Pazar ayini sırasında silahlı saldırı gerçekleşen Santa Maria Kilisesi Rahibi Anton Bulai, yaşadıklarını anlattı. Bulai, “Bizim kapı çok rahat bir şekilde kapanıyor. O gün kapanmıyordu. Bu arada 15-20 ateş duydum" dedi.
30.01.2024Gündem
Filistin boykotu Almanya’ya geri adım attırdı
Filistin boykotu Almanya’ya geri adım attırdıBerlin senatosu, kültür sanat alanında sağlanan fonları kapsayan ve İsrail’e yönelik eleştirilerin sesini kısan ‘ayrımcılık karşıtı’ düzenlemesini sanatçıların protestosu sayesinde geri çekti.
26.01.2024Kültür Sanat
Çin ordusu gözünü kararttı! Resmi medyadan ABD'ye gözdağı: Hipersonik füzeler Burke'yi vurdu
Çin ordusu gözünü kararttı! Resmi medyadan ABD'ye gözdağı: Hipersonik füzeler Burke'yi vurduÇin resmi medyası, ordunun simülasyon üzerinden gerçekleştirdiği hipersonik füzeli saldırıda ABD donanmasını vurmayı başardıklarını duyurdu.
23.01.2024Dünya
Elon Musk'tan Filistinliler için skandal sözler: Onların hiçbir önemi yok!
Elon Musk'tan Filistinliler için skandal sözler: Onların hiçbir önemi yok!İkinci Dünya Savaşı sırasında bir milyon Yahudinin öldürüldüğü Auschwitz'i ziyaret eden Elon Musk daha sonra Yahudilerin organize ettiği bir konferansa katıldı. Musk burada Filistinlilere yönelik skandal niteliğinde sözler söyledi. Musk ayrıca konferansın sonunda Yahudi sunucudan ödül de aldı.
23.01.2024Dünya
Musk, Auschwitz toplama kampını ziyaret etti
Musk, Auschwitz toplama kampını ziyaret ettiDaha önce yaptığı açıklamalar sebebiyle antisemitizm ile suçlanan iş insanı Elon Musk, oğluyla birlikte Polonya’daki Auschwitz toplama kampını ziyaret etti.
23.01.2024Dünya
Camiyi yıkıp tapınak yaptılar! Skandal açılışa on binlerce kişi katıldı
Camiyi yıkıp tapınak yaptılar! Skandal açılışa on binlerce kişi katıldıHindistan Başbakanı Narendra Modi bugün Ayodhya kentinde Hindu tanrısı Ram için inşa edilen bir tapınağı açtı, törene on binlerce kişi katıldı.
22.01.2024Dünya
ABD ordusuna karşı 100 bin savaşçı! Arap basını İran'ın planını yazdı: Orta Doğu'dan atacaklar
ABD ordusuna karşı 100 bin savaşçı! Arap basını İran'ın planını yazdı: Orta Doğu'dan atacaklarİran'ın ABD'yi Orta Doğu'dan atmak için hazırlıklara başladığını yazan Arap basını, 790 milyon dolarlık finansman ile 100 bin kişilik bir ordu kurulduğunu öne sürdü.
21.01.2024Dünya
Hanuka mumlarını yangın tüpüyle söndüren milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırıldı
Hanuka mumlarını yangın tüpüyle söndüren milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırıldıVarşova Bölge Savcısı Mariusz Dubowski, aşırı sağcı milletvekilinin “mülke zarar vermek ve dini ibadet obje ve simgelere hakaret etmek” gibi suçlamalarla karşı karşıya kalacağını bildirdi
18.01.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Yahudi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.