Yahudi

Yahudi

Son dakika Yahudi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yahudi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yahudi haber sayfamızda...

Yahudi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.143 yahudi haberi bulunmuştur.
Yahudi grupların 'bayrak yürüyüşü' planı, Doğu Kudüs'te gerilimi yeniden artırdı
Yahudi grupların 'bayrak yürüyüşü' planı, Doğu Kudüs'te gerilimi yeniden artırdıİsrailli aşırı sağcı Yahudi gruplar, Salı günü Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde 'bayrak yürüyüşü' yapmak için onay aldı. Filistinliler de bu grupların Müslüman Mahallesi'ne girmemesi için toplanma planı yaptı. İsrail güvenlik güçleri, bölgede güvenlik önlemlerini artırdı.
15.06.2021Dünya
Netanyahu'yu ne bekliyor! 12 yıllık iktidar bitti...
Netanyahu'yu ne bekliyor! 12 yıllık iktidar bitti...İsrail'de 12 yılı aşkın süredir aralıksız yaptığı başbakanlık görevini kaptıran Binyamin Netanyahu'nun siyasi gücünü kaybetmesinin ardından hakkındaki yolsuzluk davalarıyla ilgili sürecin hızlanacağı, buna karşılık eski Başbakan'ın tutuklanmaktan kurtulmak amacıyla yeni hükümeti devirmek için tüm siyasi tecrübesini ortaya koyacağı ifade ediliyor.
14.06.2021Dünya
Netanyahu karşıtlarından kutlama!
Netanyahu karşıtlarından kutlama!Binyamin Netanyahu karşıtları, Batı Kudüs’teki İsrail meclisi önünde muhalif partilerin kurduğu koalisyon hükümetinin Mecliste güven oyu almasını kutladı.
13.06.2021Dünya
İsrail'de güven oylaması devam ediyor
İsrail'de güven oylaması devam ediyorİsrail'de Gelecek Var ve Yamina partilerinin öncülüğündeki koalisyon hükümetinin güven oylamasının yapılacağı Meclis toplantısı yerel saatle 16.00'da başladı.
13.06.2021Dünya
Netanyahu'nun kaderi bugün çiziliyor
Netanyahu'nun kaderi bugün çiziliyorİsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu dönemini sona erdirecek koalisyon hükümetinin güven oylaması bugün Mecliste gerçekleştirilecek.
13.06.2021Dünya
İsrail askeri mahkemesinden skandal karar!
İsrail askeri mahkemesinden skandal karar!İsrail askeri mahkemesi, 13 yaşındaki Filistinli Sened Muhammed Mukbil'e bir ay hapis cezası verilmesine hükmetti.
9.06.2021Dünya
Mücadele Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Mücadele Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali22 ayet-i kerimeden oluşa Mücadele Suresi, okuyan kişinin niyetine göre fazilet gösteren bir suredir. Bu sebeple de İslam alemi için oldukça özel bir yeri bulunmaktadır. Kur’an-ı Kerimin 58. Suresi olarak bilinen Mücadale Suresi’nin Medine’de tebliğ edildiğine inanılmaktadır. Kendisinden önce ve sonra tebliğ olunan sureler ise Münafikun Suresi ile Hucurat Suresi olarak sıralanmaktadır.
8.06.2021Sureler
Beyyine Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Beyyine Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiBeyyine suresi Medine döneminde nazil olmuş bir suredir. Sure 8 ayetten oluşmaktadır. Adını, ilk ayette geçen ‘beyyine’ kelimesinden almaktadır. Beyyine, ‘burhan, delil’ anlamına gelmektedir. Beyyine suresi, inkar edenlerin ‘bir delil, bir burhan’ gelmeden, Yahudi ve Hıristiyanların dinlerinden ayrılmayacaklarını ifade ederek başlamaktadır. Delilin Kur’an olduğu ve Kur’an’ın doğru ve tertemiz olduğu buyrulmaktadır.
8.06.2021Sureler
Maide Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur.
8.06.2021Sureler
İsrail polisinden Kudüs’te Filistinlilere saldırı!
İsrail polisinden Kudüs’te Filistinlilere saldırı!İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs’te Filistinli aktivistler için düzenlenen destek gösterisine gerçekleştirdiği saldırıda 10 kişi yaralandı.
6.06.2021Dünya
Son dakika... İsrail askerleri Batı Şeria’da bir Filistinliyi ağır yaraladı
Son dakika... İsrail askerleri Batı Şeria’da bir Filistinliyi ağır yaraladıİsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde Yahudi yerleşim birimlerine karşı düzenlenen gösteriye müdahalesinde Filistinli bir genç ağır yaralandı.
6.06.2021Dünya
Son dakika... AK Parti'den erken seçim açıklaması! Açık ara birinci parti çıkıyoruz
Son dakika... AK Parti'den erken seçim açıklaması! Açık ara birinci parti çıkıyoruzAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin bir erken seçim gündeminin bulunmadığını söyledi. Kurtulmuş, "Diğer muhalefet partilerinin yaptığı kamuoyu araştırmalarında bile AK Parti, ikinci parti ile arasındaki fark neredeyse yarı yarıya bir şekilde Türkiye’de açık ara birinci parti olarak çıkıyor. Siyasal şartlar bakımından erken seçimi doğuracak hiçbir neden görünmüyor." dedi.
6.06.2021Siyaset
Son dakika... İsrail'in müdahalesinde 23 Filistinli yaralandı
Son dakika... İsrail'in müdahalesinde 23 Filistinli yaralandıİsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Şeyh Cerrah ve Batn el-Heva mahallelerinde evlerinden zorla çıkarılma tehdidi altındaki Filistinlilere destek için düzenlenen maratona ses bombaları ve plastik mermilerle müdahale etti, 23 kişi yaralandı.
4.06.2021Dünya
Siyonizm Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Siyonist Kime Denir?
Siyonizm Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Siyonist Kime Denir?Siyonizm, İsrail ve Yahudiler tarafında benimsenmiş bir akım olarak göze çarpmaktadır. Yahudilerin bir devlet kurması, Filistinlilere karşı üstün gelme ve baskı kurma çabaları ve büyük İsrail gibi hedefleri bulunmaktadır. Peki, Siyonizm tam olarak ne demektir? Sayılan bu hedefler ile ne kadar alakalıdır? Büyük İsrail ve dünyaya hakimiyet adında bu akımın yeri nedir? Siyonizm sadece Yahudi ve İsraillileri mi ilgilendiriyor? İşte, Siyonizm hakkında merak edilen detaylar.
3.06.2021Eğitim
Yeni Cumhurbaşkanı seçen İsrail'de Netanyahu'suz koalisyona bir adım daha yaklaşıldı
Yeni Cumhurbaşkanı seçen İsrail'de Netanyahu'suz koalisyona bir adım daha yaklaşıldıİsrail Meclisi, Yahudi Ajansı Başkanı ve eski İşçi Partisi lideri Isaac Herzog'u ülkenin yeni Cumhurbaşkanı seçti.
2.06.2021Dünya
Netanyahu'nun rakibine koalisyonu kurması için tanınan süre bitiyor
Netanyahu'nun rakibine koalisyonu kurması için tanınan süre bitiyorİsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'nun rakibi Yesh Atid Partisi lideri Yair Lapid'in koalisyon hükümetini kurması için tanınan süre gece yarısında doluyor.
2.06.2021Dünya
Son dakika... İsrail'de cumhurbaşkanı belli oldu!
Son dakika... İsrail'de cumhurbaşkanı belli oldu!Son dakika haberine göre, İsrail Meclisi, Yahudi Ajansı Başkanı ve eski İşçi Partisi lideri Isaac Herzog'u ülkenin yeni Cumhurbaşkanı seçti.
2.06.2021Dünya
Türkiye'den İsrail'e 'yerleşim' tepkisi
Türkiye'den İsrail'e 'yerleşim' tepkisiDışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, Ramallah yakınlarında temeli atılan 350 konutluk yeni proje için "İsrail’in söz konusu yasa dışı uygulamalarını reddediyoruz. İsrail’in uluslararası hukukun ihlalini teşkil eden politika ve uygulamalarından dolayı sorumlu tutulmasının önemini bir kez daha vurguluyoruz" denildi.
2.06.2021Dünya
Naftali Bennett: İsrail başbakanı olması beklenen milliyetçi politikacı
Naftali Bennett: İsrail başbakanı olması beklenen milliyetçi politikacıNetanyahu'nun 12 yıllık iktidarını bitirmeye hazırlanan Yamina Partisi'nin lideri, bir zamanlar İsrail Başbakanı'nın en yakınındaki isimlerden biriydi. Parlamentoda kilit parti haline gelen siyasetçi, kendisini ultra milliyetçi olarak niteliyor.
1.06.2021Dünya
Polanski, anılarına geri dönüyor
Polanski, anılarına geri dönüyorYönetmen Roman Polanski’nin Holokost döneminde geçen çocukluğunda yaşadığı korkuların ele alındığı “Polanski, Horowitz. Hometown” adlı belgesel önceki gün yönetmenin memleketi Krakov’da prömiyerini yaptı.
Bezirgan Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Bezirgan Kime Denir?
Bezirgan Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Bezirgan Kime Denir?Bezirgan kelimesi farklı anlamlarda tercih edilen sözcüklerden biridir. Bezirgan kelimesinin hangi anlamlarda kullanılabileceği kişilerce araştırılabiliyor. Bezirgan daha önce herkesin rast geldiği sözcük türleri arasında bulunuyor. Bezirgan kelimesinin ne demek olduğu ve kimler için kullanıldığı merak edilen bilgilerden biridir. Bezirgan ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Bezirgan kime denir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.05.2021Eğitim
Son dakika... İsrail'in güneyindeki yerleşim birimine giren Filistinliye ateş açıldı!
Son dakika... İsrail'in güneyindeki yerleşim birimine giren Filistinliye ateş açıldı!Gazze sınırından İsrail'in güneyindeki bir Yahudi yerleşim birimine girdiği gerekçesiyle bir Filistinliye ateş açıldığı belirtildi. Vurulan Filistinlinin sağlık durumuna ilişkin bilgi verilmezken Filistin tarafından da konuya ilişkin açıklama yapılmadı.
30.05.2021Dünya
İstanbul Fethi sonuçları, yapılan hazırlıklar nelerdir? İstanbul Fethi nedenleri nedir, kim yaptı? İşte Dünya tarihi açısından sonuçları...
İstanbul Fethi sonuçları, yapılan hazırlıklar nelerdir? İstanbul Fethi nedenleri nedir, kim yaptı? İşte Dünya tarihi açısından sonuçları...Bugün İstanbul Fethi'nin 568. yılı gururla kutlanıyor. Yurdumuzun dört bir yanından vatandaşlar, İstanbul Fethi'ne yönelik bilgiler araştırıyor. Kimi İstanbul Fethi sonuçları, yapılan hazırlıklar nelerdir? sorularının cevaplarını merak ederken kimi ise İstanbul Fethi nedenleri nedir, kim yaptı? sorularına cevap arıyor. İşte Dünya tarihi açısından İstanbul Fethi'nin sonuçları...
28.05.2021Gündem
Batı Şeria'da Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu 13 kişi yaralandı
Batı Şeria'da Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu 13 kişi yaralandıİşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinin batısında Yahudi yerleşimcilerin Filistinli çiftçilere saldırıları sonucu 13 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.
28.05.2021Dünya
Son dakika... İsrail yine saldırdı! 1 Filistinli hayatını kaybetti
Son dakika... İsrail yine saldırdı! 1 Filistinli hayatını kaybettiİsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı gösteride vurduğu 1 Filistinli yaşamını yitirdi. Filistinliler, cuma namazı sonrası Beyta beldesi yakınlarında yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı gösteri düzenlemişti.
28.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İsrailFilistinnetanyahuBatı Şeriakoalisyon

Yahudi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.