Yargıtay

Yargıtay

Son dakika Yargıtay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yargıtay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yargıtay haber sayfamızda...

Yargıtay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.258 yargıtay haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç'tan yeni anayasa açıklaması! 'İnşallah parlamentomuzda bu uzlaşma sağlanır'
Bakan Tunç'tan yeni anayasa açıklaması! 'İnşallah parlamentomuzda bu uzlaşma sağlanır' Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya’nın proje tanıtım toplantısına katıldı.
2.03.2024 Gündem
Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’e 5 yıl hapis cezası
Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’e 5 yıl hapis cezası MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Gül’ü ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı.
28.02.2024 Gündem
WhatsApp kullananlar dikkat! Yazışmalar artık delil sayılacak
WhatsApp kullananlar dikkat! Yazışmalar artık delil sayılacak WhatsApp kullananları yakından ilgilendiren haber! Artık WhatsApp'tan ne konuştuğunuza, kime ne söz söylediğinize daha fazla dikkat etmeniz gerekecek. Çünkü bir alacak verecek davasında yargıtay dosyada senet olmamasına rağmen yazılan WhatsApp mesajlarını delil olarak kabul etti. Yani artık mesajlar senet değerinde. Detaylar Kanal D Ana Haber'de ortaya çıktı.
27.02.2024 Haberler
WhatsApp kullananlar dikkat! Yazışmalar artık delil sayılacak
WhatsApp kullananlar dikkat! Yazışmalar artık delil sayılacak WhatsApp kullananları yakından ilgilendiren haber! Artık WhatsApp'tan ne konuştuğunuza, kime ne söz söylediğinize daha fazla dikkat etmeniz gerekecek. Çünkü bir alacak verecek davasında yargıtay dosyada senet olmamasına rağmen yazılan WhatsApp mesajlarını delil olarak kabul etti. Yani artık mesajlar senet değerinde. Detaylar Kanal D Ana Haber'de ortaya çıktı.
27.02.2024 Gündem
Aziz Yıldırım'dan Dursun Özbek'e yanıt
Aziz Yıldırım'dan Dursun Özbek'e yanıt Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in açıklamalarına Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım'da yazılı cevap geldi.
27.02.2024 Fenerbahçe
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Türkiye için bir zaruret
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Türkiye için bir zaruret TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'da düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) Genel Kurulu'na katıldıktan sonra dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.
25.02.2024 Gündem
Parti çok seçime giren yok! YSK'daki son veriler
Parti çok seçime giren yok! YSK'daki son veriler Türkiye, 31 Mart 2024 tarihinde bir seçim daha yaşayacak. Siyasi parti sicil ve kayıtlarının tutulduğu Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın güncel kayıtlarına göre, Türkiye’de şu anda 138 parti faal gözüküyor.
25.02.2024 Gündem
Bakan Tunç'tan 'Yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır' açıklaması
Bakan Tunç'tan 'Yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır' açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Hukuk devletinin gerçekleşmesi için de öncelikle yargının bağımsız ve tarafsız olması lazım. Bu anlamda çok eleştiriler yapılıyor. Bugünkü yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır" dedi.
24.02.2024 Gündem
Bakan Tunç'tan 'denetimli serbestlik' açıklaması
Bakan Tunç'tan 'denetimli serbestlik' açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “netimli serbestlik kapsamında yapılan faaliyetlerin sonuçlarını sürekli takip ediyoruz. Bu kapsamda, denetimli serbestlik uygulanan kişilerin 5 yıl içerisinde yeniden uyuşturucu kaynaklı suç oranı, 2018 yılında yüzde 33,50 iken; 2023 yılında yüzde 19,50'ye düşmüştür" şeklinde konuştu.
24.02.2024 Gündem
Bakan Tunç'tan son dakika Can Atalay açıklaması
Bakan Tunç'tan son dakika Can Atalay açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin iptali için yapılan 2 başvuruda karar verilmesine yer olmadığına hükmetmesine ilişkin açıklama yaptı.
23.02.2024 Gündem
Anayasa Mahkemesi'nden Can Atalay'a ret
Anayasa Mahkemesi'nden Can Atalay'a ret AYM, Gezi Parkı davası hükümlüsü Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin yok hükmünde olduğunun tespiti için Cumhuriyet Halk Partisi'nin yaptığı başvuru ile Atalay'ın avukatlarının yaptığı yeni başvuruda, karar verilmesine yer olmadığına karar verdi.
22.02.2024 Gündem
Eşi Meksika'ya tatile gitti, dönmedi! Türk babanın 'çocuk' mücadelesi
Eşi Meksika'ya tatile gitti, dönmedi! Türk babanın 'çocuk' mücadelesi Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaşayan Alper Sancaktar (44), eşi Yeni Antonia Rodriguez Gallegos'un (38), 11 ve 5 yaşlarındaki çocuklarıyla tatile gittiği memleketi Meksika'dan dönmediğini belirtti.
22.02.2024 Gündem
Yargıtay'dan çok konuşulacak karar! “Alo” demek boşanma sebebi sayıldı
Yargıtay'dan çok konuşulacak karar! “Alo” demek boşanma sebebi sayıldı Yargıtay’dan boşanma davalarında emsal olacak bir karar çıktı. Buna göre eşlerin birbirlerine “Alo” demesi boşanma sebebi sayılabilecek. Kararı değerlendiren Av. Fatih Karamercan, “Şaka amaçlı ‘Alo’ demenin boşanma sebebi olacağını düşünmüyorum. Bunun bir süreklilik arz etmesi ve üçüncü şahısların da bunu duyup eşin buna karşı küçük düşürülmesi gerekiyor” dedi. Kararı şaşkınlıkla karşılayan bir vatandaş ise, “Graham Bell bunu duysa icattan vazgeçerdi” şeklinde ilginç bir tepki verdi.
22.02.2024 Haberler
Yargıtay'dan çok konuşulacak karar: 'Alo' demek boşanma sebebi sayıldı
Yargıtay'dan çok konuşulacak karar: 'Alo' demek boşanma sebebi sayıldı Yargıtay’dan boşanma davalarında emsal olacak bir karar çıktı. Buna göre eşlerin birbirlerine “Alo” demesi boşanma sebebi sayılabilecek. Kararı şaşkınlıkla karşılayan bir vatandaş ise, “Graham Bell bunu duysa icattan vazgeçerdi” şeklinde ilginç bir tepki verdi.
22.02.2024 Gündem
Yargıtay 10'uncu Ceza Dairesi Başkanlığı için seçim
Yargıtay 10'uncu Ceza Dairesi Başkanlığı için seçim Yargıtay 10'uncu Ceza Dairesi Başkanlığı'na aynı daire üyesi Yüksel Kocamış seçildi.
21.02.2024 Gündem
Yeni görüntüler ortaya çıktı! İstismara uğrayan Eymen'in katilinden şok savunma
Yeni görüntüler ortaya çıktı! İstismara uğrayan Eymen'in katilinden şok savunma İzmir’in Bornova ilçesinde cesedi tandırda bulunan Eymen Sadık Durak'ın (5) istismara uğrayıp, öldürülmesine ilişkin davada ağırlaştırılmış müebbet ile 38 yıl hapis cezasına çarptırılan Serkan Elçetin (40) savunma yaptı. Korkunç olayla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.
20.02.2024 Gündem
‘Adalet Yürüyüşü'ne saldırı' girişimi davasında tutuklu sanık kalmadı
‘Adalet Yürüyüşü'ne saldırı' girişimi davasında tutuklu sanık kalmadı Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü' sırasında saldırı girişimine ilişkin görülen davada yeni gelişme yaşandı.
16.02.2024 Gündem
Eski sevgilisinin aracını sıkıştırarak ölümüne sebep oldu! Enes için karar
Eski sevgilisinin aracını sıkıştırarak ölümüne sebep oldu! Enes için karar Kayseri’de eski sevgilisi Şeyda Kocaoğlu'nu (19) takip edip, şerit ihlali yaparak aracını sıkıştırmasıyla ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan Enes Satılmış'a (19) verilen 8 yıl 9 ay hapis cezası, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi'nin bozma kararının ardından yapılan yeniden yargılamada müebbete çıktı.
16.02.2024 Gündem
Eşini 18 yerinden bıçakladı! Cezası istinafta onandı
Eşini 18 yerinden bıçakladı! Cezası istinafta onandı Kayseri’de boşanma aşamasındaki eşi Fatma Çakır'ı (46) 18 bıçak darbesi ile ağır yaralayan Ahmet Çakır'a (50) verilen 'iyi hal' indirimli 13 yıl 4 ay hapis cezası onandı.
15.02.2024 Gündem
FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin davada karar çıktı
FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin davada karar çıktı FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin "Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım" suçundan haklarında verilen hükümler Yargıtay'da bozulan Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek'in yeniden yargılandığı davada karar çıktı.
14.02.2024 Gündem
6 aylık hamile eşini öldürdü! Yine aynı ceza verildi
6 aylık hamile eşini öldürdü! Yine aynı ceza verildi Konya’da Yargıtay'ın, 6 aylık hamile eşi Sadife Yüzer’i (35) öldüren Ali Rıza Yüzer’e (36) verilen 23 yıl hapis cezasında 'haksız tahrik' indirimi uygulanmaması gerektiğini belirterek bozduğu karar, Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi'nde yeniden görüldü. Mahkeme sanığa, yine 'haksız tahrik' ve 'iyi hal indirimi' uygulayarak aynı cezayı verdi.
14.02.2024 Gündem
Emekli Orgeneral Saldıray Berk 76 yaşında hayatını kaybetti
Emekli Orgeneral Saldıray Berk 76 yaşında hayatını kaybetti Eski 3'üncü Ordu Komutanı emekli Orgeneral Saldıray Berk (76), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
14.02.2024 Gündem
İçeceğine uyuşturucu koyup cinsel istismarda bulundu: Yanlışlıkla Hatice içti
İçeceğine uyuşturucu koyup cinsel istismarda bulundu: Yanlışlıkla Hatice içti Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde 64 yaşındaki kadının kahvesine uyuşturucu hap koyarak cinsel ilişkiye giren ve ölümüne sebep olan 2 sanık, Yargıtay'ın kararı bozmasıyla yeniden hakim karşısına çıktı.
14.02.2024 Gündem
Yeğenine 10 yıl cinsel istismarda bulundu! Amca için yine aynı karar
Yeğenine 10 yıl cinsel istismarda bulundu! Amca için yine aynı karar Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yeğeni E.A.'ya(19) 4 yaşından itibaren 10 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 22,5 yıl hapse çarptırılan F.A. (36), Yargıtay’ın kararı bozmasının ardından yeniden yargılandığı davada yine aynı cezayı aldı.
13.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yargıtay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.