Hadise'nin Altın Kelebek kombini bizi neden rahatsız etti?

Hadise 45. Altın Kelebek Ödülleri için şapkasına 940 pound (6 bin 280 TL), büstiyerine 2 bin 400 dolar (12 bin 779 TL), eteğine ise 4 bin 700 dolar (31 bin 430 TL) olmak üzere yaklaşık 50 bin TL harcadı; zenginin parası yine züğürdün çenesini yordu.

Hadise'nin Altın Kelebek kombini bizi neden rahatsız etti?

Hadise'nin 45. Altın Kelebek Ödülleri gecesinde tercih ettiği şapkalı kombin özellikle sosyal medyada ve moda çevrelerinde çok fazla eleştirilirken susmayı denedim. Fakat bugün bu kombine harcadığı parayı duyunca artık sessiz kalamayacağıma karar verdim. Hadise Altın Kelebek Ödülleri için şapkasına 940 pound (6 bin 280 TL), büstiyerine 2 bin 400 dolar (12 bin 779 TL), eteğine ise 4 bin 700 dolar (31 bin 430 TL) olmak üzere yaklaşık 50 bin TL harcamış. 

 

 

Peki Hadise neden bu kadar kötü bir kombine bu kadar para harcadı?

Peki Hadise neden bu kadar kötü bir kombine bu kadar para harcadı?
Bilirsiniz zenginin parası züğürdün çenesini yorar. Ancak burada fakir edebiyatı yapmak niyetinde değilim. Parası olan istediği şeye harcasın; parayla dolu küvete girip içine atlasın, sonra paraları üst üste koyup yaksın, dilerse tuvalet kağıdı yapsın. Fakat Hadise'ciğim bu kadar parayı harcadığına değdi mi, merak ediyorum.

Modaya bakış açım her zaman insanların giyindiklerinden ziyade, stillerini tetikleyen faktörleri dikkate almak olduğu için, Hadise'nin duygu durumuna odaklanacağım. Rüküş demeyeceğim, çünkü bununla ilgilenmiyorum, bu kadar kötü bir kombine bu kadar para neden verilir konusuyla ilgileniyorum.

Gerçek şu ki; hiç para harcamadan da rüküş olabilirsiniz. Bu kadar parayı çöpe atmaya ne gerek var?

1. İhtimal: Depresyonda

<p><strong>1. İhtimal: Depresyonda</strong></p>

Kadınlar olarak depresyondayken alışverişe çok meyilli oluyoruz. Manyakça para harcayabiliyoruz. Acaba Hadise'de böyle bir dönemden mi geçiyor? Biz birkaç bin liralık kredi kartı limitimizi zorlayarak küçük şımarıklıklar yapıyorsak, Hadise'nin büyük bir şımarıklık yapıp 10 binlerce dolar harcamış olması muhtemel. Varsa saç paraları anacığım, dünyaya bir daha mı geleceksin? At, çöpe at hatta.

2. İhtimal: Derdi sadece dikkat çekmek

<p><strong>2. İhtimal: Derdi sadece dikkat &ccedil;ekmek</strong></p>

Yıl olmuş 2018, hala "reklamın iyisi kötüsü olmaz" kafasından çıkamadık malumunuz. Hadise de rüküşlüğü ile geceye damgasına vuran isimler arasına kolayca adını yazdırdı. Belki o da biraz dikkat çekmek, hatırlanmak, konuşulmak istedi.

3. İhtimal: Belki gerçekten sevdi

<p><strong>3. İhtimal: Belki ger&ccedil;ekten sevdi</strong></p>

Zevkler ve renkleri tartışalım o zaman biraz. Belki de Hadise bu kıyafeti giydi, aynaya baktı ve "çok tarzsın kızım" dedi. Olamaz mı? Olabilir. Bana soracak olursanız; büstiyeri ve eteği sevesim geliyor ama ayakkabı tercihi korkunç. Hadise'yi sevdiğim için kafasına taktığı 940 pound, pardon şapka yokmuş gibi davranıyorum. Hayır trend değil, yaz değil, hava güneşli değil. Neyse, tamam kötü konuşmuyorum. Hadise bu kostümün arkasındaysa helal olsun, aşk olsun!

Hadise'ciğim, sen ne yap biliyor musun? O şapkayı yaza sakla, yazın plajda değerlenir. Büstiyer ve eteğin gideri var; başka ayakkabıyla ve mümkünse şapkasız düşününce. Ayakkabıları da senin meşhur minilerle, dar kotlarla giymeyi dene... 

Bir dost
 

İletişim: duygu.bay@milliyet.com.tr
Instagramiamduygubay
 

Bu makaleye ifade bırak