Hande Yener'in '2020' kutlamalarında neler olacak?

İlk albümünü 2000 yılında yayınlayan Hande Yener, profesyonel müzik hayatının 20'nci yılını kutlamaya hazırlanıyor. Sürpriz bir albümle karşımıza çıkacağı konuşulan Yener'den hiç de şaşırtıcı olmayan bir Instagram manevrası geldi...

Hande Yener'in '2020' kutlamalarında neler olacak?

Azim ve istikrar gerektiriyor

Azim ve istikrar gerektiriyor

Bir mesleği 20 yıl boyunca sürdürebilmek, her daim ses getiren işlere imza atarak başarıya ulaşabilmek sanılanın aksine epey zor. Her şeyden öte muazzam bir azim, sabır ve istikrar gerektiriyor.

Dile kolay, tam 20 yıl

Dile kolay, tam 20 yıl

Hande Yener, 'Yalanın Batsın'la giriş yaptığı müzik hayatında 20'nci yıla adım atmak üzere. 2020 demek Hande Yener'in profesyonel müzik hayatının 20'nci yılı demek. Hande Yener, her daim konuşulan bir isim olarak Türk pop'unun zirvesinde kalmayı başardı. Muazzam bir başarı bu.

'Özel' albüm mü geliyor?

'Özel' albüm mü geliyor?

Haliyle tüm gözler Hande Yener'e çevrildi. İlk iddia, şarkıcının bu yılı festival tadında geçirmeye hazırlandığı yönünde. Öyle ki, 2020'nin ilk aylarında '20. Yıl Özel' albümü geliyor Yener'den.

Kimlerle çalışacak?

Kimlerle çalışacak?

Ve yine iddialara göre bu albümde son dönemde çalıştığı Ümit Kuzer ve Misha başta olmak üzere Edis, Turaç Berkay, Mabel Matiz, Fikri Karayel, Kalben, Altan Çetin gibi isimler de yer alacakmış.

Instagram'dan fotoğrafları kaldırdı

Instagram'dan fotoğrafları kaldırdı

Tam bu haber internette dolanırken sürpriz sayılan, ancak bence oldukça tahmin edilebilir olan bir hareket geldi. Hande Yener, bir anda Instagram hesabından bütün fotoğrafları kaldırdı.

Sosyal medyayı bırakmak mümkün mü?

Sosyal medyayı bırakmak mümkün mü?

Instagram'da 1 milyon takipçisi olan Hande Yener, "Geliyorum" demek istiyor. Hande Yener sosyal medyayı bırakabilir mi? Elbette olamaz. Hem de tam 20'nci yılında.

'Delilik'ten çıktı mı?

'Delilik'ten çıktı mı?

Elektronik müzik dönemlerinde bol bol 'delilik' vurgusu yapan Hande Yener'in, profesyonel müzik hayatının 20'nci yılını 'festivale' çevirmesi, onun 'delilik'ten çıktığının, daha standart, daha tahmin edilebilir işler yapacağının da bir diğer kanıtı.

Yenilenmek ne demek?

Yenilenmek ne demek?

Fotoğraflar silinince yenilenmiş mi oluyor? Ya da 20'nci yılı kutlamak isterken o 20 yıla gelene kadarki süreyi silince 'sil baştan' mı başlanmış oluyor? Bence hayır. Instagram, merkezimizde olmamalı. Ama göz önünde olan kişiler için olmazsa olmaz bir mecra.

'Dün'e sahip çıkmak

'Dün'e sahip çıkmak

Hal böyle olunca Hande Yener'den "Tüm fotoğrafları silmek" yerine daha iddialı, radikal bir hareket gelmeliydi. Şu haliyle ister istemez klişe ve dününe bile sahip çıkmayan biri imajı çiziyor.

'Kırmızı'ndan 'Mor'una...

'Kırmızı'ndan 'Mor'una...

Her ne kadar niyeti gayet temiz olsa da Hande Yener, 'Kırmızı'sına da 'Mor'una da sahip çıkmalı. "Yenilenmek" demek saçının rengini değiştirmek demek değil. Bir hafta önce paylaştığı bir kareyi silmek, geçmişe sahip çıkmadan geleceğe adım atmak hiç değil. "Hande Yener keşke değişmese de dönüşse" demek istemiyor musunuz siz de?
 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak