Harrison Ford galaksiler arası pilotluğunu iyileştirmeye çalışıyor

Star Wars serisinin 'alaylı' pilotu Han Solo'yu başarıyla canlandıran oyuncu Harrison Ford, ailesiyle çıktığı bir tatilin dönüşünde uçağı kendisi kullanmış. Yahu bu adam Millenium Falcon kullanmış, aile boy bir uçağı mı kullanamayacak? Gerçi kullanamadığı da olmuştu...

Harrison Ford galaksiler arası pilotluğunu iyileştirmeye çalışıyor

Yıldızlardan havalanan...

Yıldızlardan havalanan...

Galaksiler arası pilotaj işlerimizin tamamını gözümüz kapalı emanet edebileceğimiz Han Solo karakterini Star Wars serisinde başarılı bir şekilde canlandıran Harrison Ford, Dünya isimli gezegende de kendisi için pekala kolay sayılabilecek pilotluk yapmayı seviyormuş.

Hey gidinin uzay kovboyu, senden daha iyisi mümkün mü gerçekten? 

"Göklerde kartal gibiydim"

"Göklerde kartal gibiydim"

Kolunu harika arabasının camından çıkartıp David Bowie dinleyerek uzayda yolculuk yapan 'Starman'den daha havalı tek bir pilot var, o da Harrison Ford.

Han Solo olarak sergilediği yeteneklerle, yıllarca hepimize göklerde kartal gibi olduğunu kanıtladı.

Adam Ölüm Yıldızı'na süzüldü

Adam Ölüm Yıldızı'na süzüldü

En çılgın Star Wars maceralarının içinde onu izledik. Ölüm Yıldızı'na süzülüp bu şeytani icadı tarihe gömen bizzat kendisiydi. Uzayın derinliklerinde, uzak galaksilerde benzersiz işlere imza atıp tadı damağımızda kalacak bir performans sergiledi.

Han Solo olmak kolay değil

Han Solo olmak kolay değil

Alaylı bir pilot olan Han Solo, yakışıklılığı, tavırları ve ustalık gerektiren pilotluk becerileriyle hepimizi kendisine bağlamıştı. Maceralarının başından sonuna kadar Chewbacca ile birlikte yürüttüğü maceraperver tavır, nihayetinde Harrison Ford'un kişiliğine de yansıdı. Uzayın derinliklerinde başarıyla gerçekleştirdiği pilotluğu, artık Dünya isimli gezegende de yapmak istedi.  

Galaksiler arası seferlerden sıkılıp

Galaksiler arası seferlerden sıkılıp

Fakat tabii, her gezegenin farklı koşulları, kendine has özellikleri var. Ölüm Yıldızı'nı oluşturan koridorların arasından süzüle süzüle geçen Harrison Ford, dünyada pilotluğu deneyince ufaktan yalpaladı. Kaza haberleriyle gündeme gelmeye başladı.

Golf sahasına düşmüşlüğü var

Golf sahasına düşmüşlüğü var

Kendisinin pilotluk çalışmalarıyla ilgili duyduğumuz ilk haber, bir golf sahasına kazara inmesiyle ilgiliydi. İnmekten çok düşmek bile diyebiliriz buna. Neyse ki Ford, bunu birkaç yaralanma vakasıyla atlattı. Küçücük uçak, ezilmiş kola kutusuna dönmüş resmen elinde. 

Kendisini durduracak değil

Kendisini durduracak değil

Daha sonra bir baktık ki Ford, kullandığı bir uçağı da birkaç ufak hesap hatası yaparak taksi yoluna indirmiş. Yine kendisine bir şey olmadı tabii. Zira Solo, her zaman en zor durumların içinden bile sıyrılıverir. Dünya isimli gezegenin yerçekimi gibi basit fizik yasalarından ve atmosferinden gerekli düzeyde haberdar olmaması, pilotluk yapmasına engel olmadı elbet. 

Son habere göre, ailece gittikleri bir tatilin dönüşünde Harrison Ford, uçağı kendisi kullanmış. Başarılı bir iniş gerçekleştiren Ford, kanındaki Indiana Jones kararlığı ve Han Solo maceraperestliğiyle bu işin de üstesinden gelecek gibi duruyor.

andac.uzel@demirorenmedya.com
twitter.com/andacuzel

Bu makaleye ifade bırak