Instagram'da en çok takipçisi olan Türk ünlüler

Instagram’ın hayatımıza hızla girmesi sonrası ünlüler de soluğu burada aldılar. Hele ki para da kazandırması adeta işlerinin önüne geçmesine sebep oldu. Biz de oturduk Molatik olarak Instagram’da en çok takipçisi olan Türk ünlüleri araştırdık. İşte Eylül 2020’de Instagram’da en çok takipçisi olan Türk ünlüler.

Instagram'da en çok takipçisi olan Türk ünlüler

1- Nusret
 

1- Nusret<br />
&nbsp;
Sadece Türkiye’de değil dünyada da büyük hayran kitlesi bulunan Nusret’i Instagram’da 30.1 milyon kişi takip ediyor. Büyük bir hayran kitlesi gerçekten.
 

2- CZN Burak
 

2- CZN Burak<br />
&nbsp;
Sosyal medyayı en efektif kullanan isim bana göre CZN Burak. Restoranlarının yanı sıra TikTok, Youtube ve Instagram’da da faaliyet gösteriyor. Videoları milyonlarca kez izleniyor. Instagram’da CZN Burak’ın takipçi sayısı 16.7 milyon.
 

3- Burak Özçivit
 

3- Burak &Ouml;z&ccedil;ivit<br />
&nbsp;
15.5 milyon takipçisi olan Burak Özçivit’in hayran kitlesi genel olarak genç kadınlar ve dizilerini yayınlandığı ülkelerden oluşuyor.

4- Hande Erçel
 

4- Hande Er&ccedil;el<br />
&nbsp;
Güzel oyuncu Burak Özçivit’in hemen ‘ensesinde’. 15.4 milyon kişilik takipçi kitlesi bulunan güzel yıldız da oyunculuğun yanı sıra sosyal medyadan para kazanan ünlüler arasında.
 

5- Acun Ilıcalı
 

5- Acun Ilıcalı<br />
&nbsp;
Türk televizyonun başarılı ismi Acun Ilıcalı, Hadise’yi geride bırakarak beşincilik koltuğuna oturdu. Özellikle Survivor zamanı yaptığı canlı yayınlarla takipçi sayısı gittikçe arttı. 13.6 milyon takipçisi var.
 

6- Hadise
 

6- Hadise<br />
&nbsp;
Paylaşımları ile zaman zaman olay yaratan Hadise’nin 12.2 milyon kişilik takipçisi var.
 

7- Fahriye Evcen
 

7- Fahriye Evcen<br />
&nbsp;
Kocası Burak Özçivit ile birlikte ilk onun içine girdiler. Fahriye Evcen’in takipçi sayısı Eylül 2020’de 11 milyon.
 

8- Murat Boz
 

8- Murat Boz<br />
&nbsp;
Ünlü şarkıcının Instagram’daki takipçisi 10.9 milyonu aştı. Oldukça fazla olan takipçi sayısı ile adını sosyal medyada da duyuruyor Murat Boz.
 

9- Demet Özdemir
 

9- Demet &Ouml;zdemir<br />
&nbsp;
Son dönemin yükselen yıldızlarından birisi de Demet Özdemir. Son dizisiyle özellikle büyük hayran kitlesi edindi kendisi. Takipçi sayısı ise 10.7 milyon.
 

10- Neslihan Atagül
 

10- Neslihan Atag&uuml;l<br />
&nbsp;
Başarılı oyuncu Instagram’da en çok takipçisi olan onuncu isim. Neslihan Atagül’ü 10.4 milyon kişi takip ediyor.   

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak