İşi iyice abarttılar! TikTok'ta altına işeme akımı

Sosyal medya dediğimiz mecra o kadar büyüdü ki önünü almıyoruz. İyi yönleri olduğu kadar kötü yönleri de var. Bana göre en kötü kullanılan mecra TikTok. Bu kadar potansiyelli bir mecra ancak bu kadar kötü kullanılabilir. TikTok’taki yeni akım kötü kullanımlara örnek olabilecek bir olaya sahne oldu. TikTok’taki altına işime akımı ortaya çıktı. Biz de TikTok’taki altına işeme akımına Molatik olduk…

İşi iyice abarttılar! TikTok'ta altına işeme akımı

Birbirinden ilginç akımlar

Birbirinden ilginç akımlar
TikTok ilginç bir mecra. Her gün yeni bir akımla karşı karşıya kalabiliyoruz. Uygulamayı bi’ açıyoruz hop karşımızda yeni bir şey. Kimi dans ediyor kimi de farklı hareketler yapıyor. Ancak bazıları var ki bildiğin ilgi çekme akımı.

Önce ‘doggy’ akımı

Önce ‘doggy’ akımı
Geçtiğimiz aylarda yine olay olmuştu TikTok’taki akım. ‘Doggy’ akımı denen akımda kullanıcılar müzik eşliğinde hareketlerini yapıyorlar, kalçalarını gösteriyorlardı. Garip akımlardan birisiydi kendisi.

İç çamaşırı da akımdan payını aldı

İç çamaşırı da akımdan payını aldı
İç çamaşırıyla da akım başlatmıştı kullanıcılar. Günlük hallerinden bir anda seksi iç çamaşırıyla karşımıza çıkıyorlardı. Böylece ‘takipçi kitlesini’ büyüten çok kullanıcı gördük.
 

Ayakkabı ile değişim akımı

Ayakkabı ile değişim akımı
Bu akımda ise kadınlar oldukça başarılı işlere imza atmışlardı. Ayakkabılarını havaya fırlatıp devamında oldukça şık kıyafetler giyiyorlardı.

Altına işeme akımı mı?

Altına işeme akımı mı?
Ancak bu kadar olaydan sonra son başlayan akım oldukça iğrenç bir akım oldu. TikTok kullanıcıları müzik eşliğinde altlarına işiyorlar. Evet, yanlış duymadınız altlarına işeyip videoya çekiyorlar.

Amaç ne?

Amaç ne?
İnsan sormadan edemiyor, bunların amacı ne? Herhangi bir yararı, mantığı olmayan bu durumun bu kadar tutulmasının sebebi ne? İlk akla gelen ‘ünlü olma’ çabası. ‘Koyduğum video ile kısa sürede ünlü olurum’ kafasıyla hareket etmenin sonucunda ortaya çıkmış. Sıfır mantıkla hareket ediliyor.

"Herkes yaptı ben de yaparım"

"Herkes yaptı ben de yaparım"
Sosyolojik bağlamda bakacak olursak, sürü psikolojisi görebiliriz bu videolarda. "Herkesin yaptığı şeyi ben de yaparım" mantığıyla hareket edilince bu saçma sapan, iğrenç videolar ortaya çıkıyor.
 

Yine vasatlık

Yine vasatlık
Sonuç olarak vasatlık burada da karşımıza çıkıyor. Çok güzel işlere imza atılması gerekirken böyle saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz. Azıcık mantıklı olun…

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak