Ivo Dimchev kimdir?

Ivo Dimchev son günlerde sıklıkla internette aratılıyor. Ivo Dimchev kimdir? Ivo Dimchev neden popüler oldu? İşte Ivo Dimchev hakkında bilmeniz gerekenler...

Ivo Dimchev kimdir?

Ivo Dimchev kimdir?

Ivo Dimchev, 1976 yılında Bulgaristan'da doğdu. Bulgaristan'da çalışmalarını yürüten Dimchev, bir koreograf ve şarkıcı. 'Deneysel doğaçlamaya dayalı opera' diye tanımladığı performansıyla gerek Bulgaristan'da gerekse yurt dışında izleyicilerle buluştu. Ivo Dimchev, 2017 yılında İstanbul'a geldi, Operville adlı performansıyla Türk sanatseverlerle buluştu.

Ivo Dimchev ve çocukluğu

Bir süredir İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan Dimchev, röportajlarında çocukluğundan beri tiyatroya karşı büyük bir sevgisinin olduğunu açıkladı. Küçükken her zaman oyuncu olma hayali kurduğunu söyleyen ve özellikle ilginç imajıyla dikkat çeken Dimchev, Brüksel'den Viyana'ya pek çok festivalde sahne aldı.

Ivo Dimchev neden popüler oldu?

Ivo Dimchev'in popüler olması, İngiltere'de katıldığı bir yetenek yarışması sayesinde gerçekleşti. X Factor yarışmasına katılan Dimchev, burada sergilediği performansla başta yarışmanın jüri üyelerinden Robbie Williams olmak üzere milyonları etkilemeyi başardı.

Ivo Dimchev ve sosyal medya

Dimchev, sosyal medyayı aktif kullanmasıyla tanınan bir isim. Instagram ve Facebook hesaplarını aktif kullanan Dimchev, performanslarını bu platformlardan da paylaşmayı tercih ediyor. Bu da, Dimchev'in her geçen gün daha da dikkat çeken bir isim olmasını sağlıyor. Dimchev, bugünlerde ise müzik çalışmalarıyla ön plana çıkıyor. Dimchev'in şarkılarını dijital müzik platformlarında bulmak mümkün.

Ivo Dimchev ve 'Sculptures' albümü

Ivo Dimchev, 'Sculptures' adını verdiği albümü 2018 yılında yayınladı. 9 şarkıdan oluşan albümde 'Traveling Light', 'I Cure', 'Morning', 'Black', 'Kill', 'Raise', 'Fortune', 'Sculptures' ve 'Rain' şarkıları yer alıyor. Ivo Dimchev, özellikle 'I Cure' şarkısıyla da YouTube'ta popüler olmayı başardı. Dimchev, özellikle ses tonu ile ilginç vokali sayesinde beğeni topluyor.

Bu makaleye ifade bırak