Jennifer Aniston, Brad Pitt'i affetmeli mi?

26. SAG Ödülleri'nde Jennifer Aniston ve Brad Pitt yakınlaşması, şüphesiz hepimizi ödüllerden daha fazla heyecanlandırdı. Geceden paylaşılan fazla samimi kareler, "Acaba barışıyorlar mı?" sorularını akıllara getirirken sosyal medyada çılgın tartışmalar başladı. Şu an işi gücü bıraktık bu ilişkiyi takip ediyoruz.

Jennifer Aniston, Brad Pitt'i affetmeli mi?

Hatırlayacağınız üzere Jennifer Aniston ve Brad Pitt ilişki 90'lı yılların sonuna damga vurmuştu. Mükemmel çift diye bir şey varsa Jennifer ve Brad tam olarak oydu. 2000 yılında iki yıllık ilişkilerini evlilikle taçlandıran yıldız çift, tam beş yıl sonra ayrıldıklarını açıkladı. 

Sebep 'şiddetli geçimsizlik'

Her ne kadar Aniston'ın boşanma gerekçesi "şiddetli geçimsizlik" olsa da Brad'in çekimleri tamamlanan Mr. and Mrs. Smith filmindeki partneri Angelina Jolie ile yakınlaştığı haberleri tüm dünyada büyük bir yankı uyandırdı. Boşanma davası devam ederken Angelina ve Brad, sette birbirlerine aşık olduklarını ve aldatmanın söz konusu bile olmadığını açıkladılar. Jennifer davayı açıktan tam bir ay sonra Angelina ve Brad Kenya'da birlikte görüntülendiler ve 2006 yılının Ocak ayında Angelina Jolie, Brad Pitt'ten hamile olduğunu açıkladı.

Gerçekler çok açık!

Boşlukları doldurursanız gerçekler oldukça açık. Brad, henüz evliliğini resmi olarak sonlandırmadan Angelina'yla birlikte olmaya başladı. Ancak çoktan bitmiş bir evlilik içinde sürükleniyorsanız gerçekten birbirinize karşı böyle bir sorumululuğunuz var mı? Evlilik sözleşmesi mi bağlayıcı? Bu tabii ki herkesin bir ilişkiye bakış açısına göre değişir. Ancak Jennifer Aniston ve Brad Pitt'in ilişkisini bitiren bir sadakatsizlik, affedilemez bir aldatma söz konusu değil. Uzun zaman önce bitmiş bir ilişki ve bu boşlukta doğan büyük bir aşk var. Daha da önemlisi hayattan ortak beklentiler var.

Hayattan aynı şeyleri istemek

Evet, ortak beklentiler. Partnerlik sizin için ne ifade ediyor? İki kişiyi birbirine bağlayan şey ne? Bir sözleşme mi, aşk mı, seks mi, arkadaşlık mı? Bir ilişkiye başlıyorsanız bu bahsettiklerimizin hiçbirinin ömrü uzun olmayacaktır. Siz hayattan aynı şeyleri istemiyorsanız. Hayattan aynı şeyleri istediğiniz biriyle aşkı, seksi, arkadaşlığı bir paket halinde yaşayabiliyorsanız ancak uzun soluklu bir ilişki mümkün. 

Sorun çocuk istememesi...

Jennifer Aniston ve Brad Pitt ilişkisini bitiren de tam olarak buydu. Jennifer Aniston asla sebebin çocuk istememesi olduğunu kabul etmedi ancak kimi kandırıyoruz ki hala çocuk yapmış değil. Buna karşın Brad Pitt boşandıktan tam bir yıl sonra Angelina Jolie ile çocuk sahibi oldu. Sonrasında 5 tane daha. Öte yandan özgürlüğüne düşkün bir Kova burcu olarak Jennifer Aniston'ın kariyerinin öyle bir noktasında çocuk istememesini çok iyi anlıyorum. İlişkilerinin sonunu hazırlayan sebeplerden birinin bu olması size de çok makul gelmiyor mu?

Ortada aşk var ama...

Jennifer Aniston 2003'te verdiği bir röportajda Brad'in hayatının aşkı olup olmadığı sorusuna, "bilmiyorum ama hayatımda büyük bir aşk olduğuna eminim. Bütün bu kaosun içinde özel bir bağımız olduğunu biliyorum. Bu çılgın, muhteşem, harika, zor sektörde dayanağınız olacak sizi çok iyi bilen birinin olması güzel." diye kaçamak bir cevap veriyor. Tipik Kova sözleri. Ortada bir aşk var ama bir Kova'nın aşkı mantığından asla ayrı düşünülemez. Brad'le ortak beklentiler içindeyken hiçbir sorun yoktu ancak ne zaman bu beklentiler değişti ve evrildi, ipler koptu. Bundan daha insani hiçbir şey olamaz. Jennifer Aniston zaten daha sonra Brad Pitt ile yaşadığı "yedi yoğun yıl"a pişman olmadığını ve "güzel ve karışık" bir ilişki olduğunu söyleyerek "Team Aniston", "Team Jolie"cilerin aksine mantıklı bir insan olduğunu kanıtladı.

14 yıl, 6 çocuk

Brad Pitt de ayrılıklarından sonra bile Jennifer Aniston'la iletişimlerini koparmayacaklarını ve birbirlerinin hayatlarının önemli bir parçası olduklarını söyleyerek aslında çocukça davrananın "bizler" olduğunu doğruluyor. Gelin görün ki Angelina Jolie ile ilişkileri de her zaman seksten ve aptal bir aşktan fazlasıydı. İki tarafın da ortak idealleri doğrultusunda aile kurma arzusunu tamamladığı tam 14 yıl. Ve tabii ki altı çocuk.

Engel tam olarak ne?

Eveeett "Brangelina" ilişkisi de tatlı tatlı şiddetli geçimsizlik sebebiyle bitti. Bu ilişki biter bitmez "Team Aniston"cıların bir kısmı barışma ihtimalini kurgulamaya başladılar. Bir kısmı ise Brad'in kesinlikle sadakatsizlik ettiğini ve Jennifer'ın asla affetmemesi gerektiğini savundu. Ancak çok açık ki Brad ve Jennifer'ın birbirine olan sevgi ve saygısı bitmiş değil. Birbirini tanıyan ve anlayan da iki insan. Diğer herkesin aksine Jennifer olan bitenlere bir aldatma olarak bakmak yerine boşanma davasında olduğu gibi "şiddetli geçimsizlik" olarak bakıyor. O zaman bu ikisinin arkadaş veya daha fazlası olmasına engel ne? Kaldı ki insanların hayatlarında neler olduğunu, duygusal dünyalarında neler yaşadığını onlardan daha iyi kimse bilemez. Biz sadece gördüğümüz şeyler doğrultusunda tahmin edebiliriz, benim bu yazımda yaptığım da buydu. 

'Gurursuz bir kadın' imajı

Ancak şunu bilebiliriz; Jennifer Aniston'ın Brad Pitt'le barışması onu gurursuz veya zayıf bir kadın yapmaz. Bu iki insan artık belli bir yaşa gelmiş, hayatlarından çok fazla şey geçmiş, evlendikleri dönemden olgun iki farklı insanlar artık. Dün geceki SAG Ödülleri'nde birbirlerine ödül alırken bakışları aralarındaki derin sevgiyi ve bağı da kanıtlıyor. Hayatlarının geri kalanında aynı şeyleri istiyorlarsa ve birbirlerine verebileceklerse neden yeniden bir araya gelmesinler?

Onu incitemezsiniz ama...

"Bana ne Jennifer Aniston ve Brad Pitt ilişkisinden" diyenler de olacak elbette. Evet, bundan bize ne? Ama benzer baskıları günlük hayatta kadınlar birbirlerine yapmıyor mu? Kaç insanın mutluluğuna bu tip baskılarla müdahale ediyoruz, kaç kadını eski sevgilisiyle barıştı diye yorumlarımızla kötü hissettiriyoruz? Jennifer Aniston'ı incitemezsiniz belki ama çevrenizdeki pek çok kadını incitmiş olmanız veya incitmeniz muhtemel. 

Bu makaleye ifade bırak