Kanye West ve Kim Kardashian arasında neler oluyor?

Kanye West, ABD başkanlığına adaylığını koyduğundan beri ortalık epey bir karıştı. Önce sadece seçim kampanyası ve ilginç söylemleri konuşulurken, miting sırasında yaptığı açıklamalar ve Twitter’daki paylaşımları iyice kafaları karıştırdı ve işin ucu aile hayatına, eşi Kim Kardashian’a hatta direkt Kardashian ailesine dokunmaya başladı. Peki Kanye West ne durumda, Kim Kardashian ile aralarında neler oluyor ve bu fırtınadan sağ çıkan olur mu?

Kanye West ve Kim Kardashian arasında neler oluyor?

Her şey ABD başkanlığına adaylığını koymasıyla başladı

Her şey ABD başkanlığına adaylığını koymasıyla başladı

Kanye West kısa bir süre önce ciddi ciddi 2020 ABD Başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıkladı. Hatta seçim kampanyasıyla ilgili birkaç ayrıntı da verdi Forbes’la yaptığı röportajda.

Ve tabii ki olay oldu açıklamaları çünkü gerçekten akla sığar yanı yok bazılarının. COVID-19 aşısının bulunmasına sıcak bakmadığını ve COVID-19’a yakalanıp atlattığını, kürtaja karşı duracağını, okullarda "Tanrı’yı sevmek ve Tanrı’dan korkmak" içerikli derslerin yeniden işlenmesini istediğini ve eğer başkanlığa seçilirse polis şiddetini bitireceğini belirtti.

Tüm bunlar basının gündemine şak diye oturmuşken birtakım kaynaklardan ve yakın çevreden Kanye West’in her sene mutlaka bir kere geçirdiği bipolar atağının şu dönemde kendini gösterdiği ve ailesinin Kanye West için çok endişeli olduğu iddiası geldi.

West daha önce bipolar atakları hakkında konuşmuştu

West daha önce bipolar atakları hakkında konuşmuştu

Zaten Ekim 2018’de TMZ’ye verdiği bir başka röportajda bipolar tedavisini yaratıcılığını azalttığını düşündüğü için kestiğini ve atak geçirdiği dönemlerde paranoyaya kapıldığını, söylediği ya da yaptığı şeylerin çok bilinçli olmadığını belirtmişti. O yüzden çok olası bir ihtimal düşününce.

Kürtaja karşı durduğu açıklamalar yapmasının, tüm dünya aşı bulunmasını dört gözle beklerken aşı meselesini de karalamasının tek açıklaması bir atak dönemi geçirmesi olabilir zaten. Tüm bunlar yeterince sansasyonel açıklamalarken Kanye West yine yerinde duramadı ve bu seferde mitingde söylediği şeyler ve acayip bir tweet yağmuruyla çıktı karşımıza.

Tweet’leri herkesi endişelendirdi

Tweet’leri herkesi endişelendirdi

Attığı her tweet çok mu anlamlıydı derseniz hayır, hatta bence hiçbirinde mantıktan eser yoktu. Ne kadarı doğru ne kadarı yanlıştır iddialarının tabii ki bilemeyiz ama ne olursa olsun bu kadar gündeme gelmişken hareketlerinin bir şekilde kontrol edilmesi gerekiyordu bence.

Hele ki bipolar atağı geçirdiğini düşündüğümüzde kesinlikle yardıma muhtaç konumda olduğu aşikâr. Neyse göze çarpan, gerçekten olay olan tweet’ler hangileriydi diye bir baktığımızda tamamen ailevi ve özel meseleler üzerine, öyle herkesin de bilmesi gerekmeyen detaylara değindiğini gördük ve herkesin endişesinin kaynağı da buydu zaten.

Kim Kardashian ve Kris Jenner’ı hedef aldı

Kim Kardashian ve Kris Jenner’ı hedef aldı

Twitter üzerindeki paylaşımlarının odak noktasında eşi ve kayınvalidesine dair açıklamaları vardı. Şimdi eşi ve kayınvalidesi diyoruz da hani eşi Kim Kardashian, kayınvalidesi de Kris Jenner biliyorsunuz. Oldukça sansasyonel bir ailenin içinde yani halihazırda. Her yaptığı gündem olan, hatta direkt gündemde olmak için hareket eden ve neredeyse tüm dünya tarafından takip edilen bir ailenin içinde. Tabii bu işleri daha da karıştırıyor. O ailenin içinden gelecek herhangi bir yeni detaya, manşete aç vaziyetteyiz zaten. İddialar ailenin tam göbeğinden gelince, “Ya ne oluyor şimdi?” demeye başlıyorsunuz.

Eşi Kim Kardashian’ın kendisini Meek Mill isimli bir başka rapçi ile aldattığını iddia etti önce ve hemen arkasından da “otelde buluştukları” günden beri, iki senedir Kim Kardashian’dan boşanmaya çalıştığını yazdı ama kısa bir süre sonra sildi bu “Boşanmaya çalışıyorum” tweet’ini. Yetmedi, Kris Jenner'ı, Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un'a benzetip “Kris Jong Un” diye tanımladı ve ırkçılıkla suçladı. Beyaz ırkın üstünlüğüne inanan biri olduğunu iddia etti.

Çocuklarıyla Kris Jenner’ın görüşmesini istemediğini bile söyledi. Bir de üstüne tam bir aile draması senaryosu çizdi ve meşhur 'Kapan' filminin kendisini baz alarak çekildiğini söyleyerek, Kris Jenner ve Kim Kardashian’ın kendisine deli etiketi yapıştırarak doktorlar getirttirip içeri tıkmayı planladıklarını iddia etti.

Mitingdeki konuşmasıyla beraber işler iyice karıştı

Mitingdeki konuşmasıyla beraber işler iyice karıştı

Mitingde, seçim kampanyasında üzerinde durduğu kürtaj ve ırkçılık meselelerine değindi. Asıl sınırı aştığı nokta ise bana kalırsa tamamen aile içinde kalması gereken bir olaya değinmiş olmasıydı. Konuşmasında ağlayarak Kim Kardashian ile beraber ilk çocukları North West’i aldırmayı düşündüklerini açıkladı ve şöyle anlattı olayı; "Kim beni aradı ve hamile olduğunu söyledi. Paris’teydim, bilgisayarımın ekranı karardı ve geri geldi. Tanrı bana ‘Eğer benim görüşümü mahvedersen, ben de seninkini mahvederim’ dedi. Kim’i aradım ve bu çocuğu dünyaya getireceğimizi söyledim. Bu konuşmadan sonra Kim belki de benden boşanmak isteyecek ama o ben istemiyorken kızımızı dünyaya getirdi. Elimde haplar vardı ve ben neredeyse kızımı öldürüyordum. Aynı benim gibi babam da kürtaj istemişti ama benim de annem hayatımı kurtardı” dedi.

Kürtaja karşı olmasının sebebini bu sözlerle açıklamış oldu yani. Herkesin kendi fikrine, yaşadığı tecrübeden çıkarttığı derse saygım sonsuz da, North West sonuç olarak aldırılmadı ve doğdu. Yarın öbür gün bunu mutlaka haber sitelerinden okuyacak ve bence hiçbir çocuk aslında aldırılmak istendiğini ama sonra vazgeçildiğini öğrenmemeli. Oldukça kişisel bir mesele bu, karı kocanın, ailenin arasında kalması gereken bir şey. Tüm dünyaya açıklanacak nitelikte bir durum değil asla.

Kim Kardashian sessizliğini bozdu

Kim Kardashian sessizliğini bozdu

En başından beri eşinin arkasında duran ve adaylığını da destekleyen bir profil çiziyordu aslında Kim Kardashian. Her ne kadar bipolar atağı meselesi ve ailenin endişeli olduğu haberi yakın kaynaklardan öğrenildiyse de aileden kimse bir açıklama yapmamıştı. Ama hem aldatılma iddiası üstüne yıkıldığı için, hem annesine dil uzatıldığı için hem de kürtaj gibi bir mesele eşi tarafından apaçık gündeme getirildiği için bir açıklama yapma ihtiyacında hissetti kendini bence.

Özetle “Kanye birçoğunuzun bildiği gibi bipolar ve ataklarından birini geçiriyor. Ama hastalığı onun hayallerine, dehasına ve yaratıcılığına engel değil. Tüm basından ve sizlerden anlayış rica ediyorum” yazdığı bir paylaşımda bulundu Instagram üzerinden. Ne yapsın kadıncağız, o da neye uğradığını şaşırdı bence. Daha önce benzer krizler yaşandığını, Kanye West’in hastaneye yattığını duyduk, biliyorduk ama hiçbir zaman bu kadar iç içe değildik olaylarla çünkü bu kadar göz önünde yaşanmamıştı hiçbir şey.

Olaylar tam biraz durulmuştu ki…

Olaylar tam biraz durulmuştu ki…

Ortalık tam biraz olsun sakinleşmişti ki yine aileye yakın kaynaklardan, aslında ikilinin uzun süredir ayrı yaşadığı, boşanmayı düşündüğü ve bu süreçte Kanye West’in kesinlikle Kim Kardashian’ı görmek istemediği ve haberleşmediği öne sürüldü. Zaten Kanye West atak sürecini Wyoming’te ailesinden uzakta atlatıyordu bunu biliyorduk ama bu kadar iletişimsiz kaldıklarını da düşünmemiştik sanki.

Anlaşıldı ki yardım falan kabul etmiyormuş hatta belki de ihtiyacı olduğunu düşünmüyor, yardım eli uzatanların onu ‘deli’ addettiğini ve kapatmak istediklerine inanıyormuş Kanye West. Yani her şey tam anlamıyla bir karmaşaya dönmüş durumda anlayacağınız. Açıkçası ben çok üzüldüm hem Kanye West’e hem de ailesine çünkü oldukça zorlu ve sancılı bir süreç, hele ki hasta olan kişi yakınlarını kötü niyetli ilan edip yardım almayı elinin tersiyle itiyorsa…

Kanye West özür diledi

Kanye West özür diledi

Kim Kardashian’ın anlayışlı, yine eşinin yanında durmaya çalışan sağlam duruşuyla yaptığı açıklama sayesinde olsa gerek, Kanye West bu sefer Twitter üzerinden eşinden özür diledi. “Eşim Kim'den özel bir meseleyi topluma açtığım için özür dilerim. Onun beni koruduğu gibi ben onu koruyamadım. Kim, seni kırdım biliyorum. Lütfen beni affet. Her zaman yanımda olduğun için teşekkür ederim” yazdı paylaşımında.

Söylentilere göre bu tweet’i atmasına ve biraz olsun sakinleşmesine sebep olan biri varmış perde arkasında. Justin Bieber ve eşi Hailey Bieber, Kanye West’i ziyaret etmiş ve özür dilemesi gerektiğini düşündüklerini söylemişler. İyi de etmişler çünkü bence de eşine bir özür borçluydu, her ne yaşanıyor olursa olsun…

Özürden sonra görüştüler

Özürden sonra görüştüler

Kanye West özür diledikten ve aslında Kim Kardashian’a doğru bir adım attıktan sonra Kim Kardashian hemen Wyoming’e eşinin yanına gitti ve arabada ağlayarak tartışırken görüntülendiler. Tabii ki her iki taraf içinde eşit derecede zor bu süreç. Kanye West’in söylemleri ne kadar ağır ve yaralayıcı olsa da ağır bir psikolojik rahatsızlığın krizi içinde olduğunu unutmamak gerek.

Öte yandan Kim Kardashian da ciddi anlamda zan altında kaldı ve Kanye West’in sağlığı için, krizi daha da körüklememek için eli kolu bağlı beklemek dışında başka seçeneği yoktu. Her iki tarafın da yaşadığı bunalımın ve çöküşün karşılaştırılabilir bir yanı yok yani o yüzden.

Çocuklara Kourtney Kardashian sahip çıkıyor

Çocuklara Kourtney Kardashian sahip çıkıyor

Bu ağır ve nereye gideceği belli olmayan süreçte çocuklar ne alemde diye soruyor olabilirsiniz. Burada da devreye aile dayanışması giriyor tabii ki.

North, Saint, Chicago ve Psalm West, Kim Kardashian’ın ablası Kourtney Kardashian ve eski eşi Scott Disick ile kalıyor. Bu sancılı sürecin içinde ortada kalmadılar yani, anne ve babanın zorlu sürecinden en az hasarla çıkacak şekilde uzakta tutuluyor ve çocukluklarını yaşıyorlar.

Boşanacaklar mı?

Boşanacaklar mı?

Bütün bu olaylar akıllara “Boşanırlar mı?” sorularını getirdi elbette. Ve her şeyden ziyade en çok bu soru gündemde yabancı basında. Ama bence şu an gündem hiç bu konu değil. Kanye West her ne kadar yanlış, kurulmaması gereken cümleler kursa ve iddialar ortaya atsa da kendisinin de daha önce belirttiği gibi yaptığı şeyleri tamamen bilinçli olarak yapmıyor bu süreçte aslında.Bana kalırsa tamamen Kanye West gerekli yardımı nasıl alabilir ve nasıl krizden en az hasarla çıkar olmalı akıllardaki soru.. Boşanma mevzusuna gelirsek; eğer ortada uzun süredir devam eden anlaşmazlıklar ve bir senedir ayrı yaşama durumu varsa, bu olaylar tuz biber olmuştur mutlaka ve ayrılık sürecini hızlandırır tabii ki.

Ama eğer krizle ortaya çıkan problemlerse ben Kim Kardashian’ın her zaman yaptığı gibi bir şekilde alttan alacağına ve sadece Kanye West’in yanında olmaya odaklanacağına inanıyorum. Çünkü ne olursa olsun hep ikilinin arasında gerçekten büyük bir aşk olduğu yansıdı bizlere ve bu öyle rol yaparak yansıtılacak bir şey değil. Bana daha uzun bir süre bu patlamanın yankılarını konuşuruz gibi geliyor ama umarım en güçlü şekilde üstesinden gelir ve iyi olurlar. Tabii ki bu süreçten yaralı çıkılacak ama kim bilir belki de yaralarını beraber sarmaya karar verirler…
 

Bu makaleye ifade bırak