Kel olmanın avantajları

Saçı az olanlara söylediğimiz kelimenin adıdır kel. Bazıları çok sorun ederken kelliği bazıları ise kendiyle barışık şekilde yaşamını idame ettiriyor. Biz de Molatik’te “Neden kel olmanın avantajlarını yazmıyoruz” dedik ve yazdık. İşbu yazı biraz troll biraz gerçek bir içeriktir. Çok da ciddiye almayınız.

Kel olmanın avantajları

Şampuan çok lazım değil
 

Şampuan &ccedil;ok lazım değil<br />
&nbsp;
Saç sayısındaki eksiklik neticesinde keller şampuanı çok kullanmıyor (yoksa kullanıyorlar mı?). Bu meseleyi duyunca aklıma "Kel olarak, siz şampuan yerine sarı bez mi kullanıyorsunuz?" esprisi geliyor. Tozunu alıyorlar herhalde.
 

Yakışıklılardır
 

Yakışıklılardır<br />
&nbsp;
Kel olanlara otomatikman bir karizma yükleniyor zannımca. Bknz. Jason Statham. Adamın saçı varken ile saçsız hali arasında dağlar kadar fark var. Ne giyseler yakışıyor adamlara, çünkü saçlarına göre kıyafet ayarlamak zorunda değiller.
 

Kendileriyle barışıktırlar
 

Kendileriyle barışıktırlar<br />
&nbsp;
Tanıdığım keller genelde şaka kaldırabilen insanlar. Kendileriyle barışık oldukları için kellik üzerinde yapılan esprilere katkı verebiliyorlar.

Yüksek testosteron sahibidirler
 

Y&uuml;ksek testosteron sahibidirler<br />
&nbsp;
Evet, yapılan araştırmalar neticesinde kellerde yüksek testosteron olduğu ortaya konmuş. Bu da ikili ilişkilerinde partnerini etkileyen bir durum haliyle. Yüksek testosteronun dezavantajı kelliğe sebep olması işte.
 

Metabolizmaları hızlıdır, kas yapmaya müsaittirler
 

Metabolizmaları hızlıdır, kas yapmaya m&uuml;saittirler<br />
&nbsp;
Yüksek testosteronun bir diğer avantajı da metabolizmalarının hızlı olmasını sağlamasıdır. Kilolarını korurlar, kas yaparken daha rahat kaslı bir vücuda sahip olurlar.
 

Berber masrafları yoktur
 

Berber masrafları yoktur<br />
&nbsp;
Tabii berbere gidenler vardır ancak genellikle evde kendi kendilerine hallederler işlerini. Bir jilet ile kafalarını tıraş edip berber masrafından kurtulurlar.
 

Daha erkeksi görünüyorlar
 

Daha erkeksi g&ouml;r&uuml;n&uuml;yorlar<br />
&nbsp;
Yapılan bir araştırmada yüzlerce kadın ve erkeğe önce saçlı erkekler gösterilmiş, daha sonra ise photoshop ile kelleştirilmiş halleri gösterildi. Kel halleri daha erkeksi, daha kudretli, daha uzun boylu gibi etkiler bırakmış insanlarda.
 

Rahat rahat şapka takarlar
 

Rahat rahat şapka takarlar<br />
&nbsp;
Rahatlıkla şapka takarlar çünkü bozulacak saçları yoktur. Sağa, sola, arkaya doğru çevirirler şapkayı. Güneşten de korunur, karizmatik de olurlar. *(Fotoğraf için Mayk Şişman’a teşekkürler)
 

Dikkat çekerler
 

Dikkat &ccedil;ekerler<br />
&nbsp;
İş ortamında dikkat çeken isimler kellerdir. Bir ofise ilk girdiğinizde, eğer kel birine denk gelirseniz ilk akılda kalan kişi kel olan olur. Size sorulduğunda "Aaaa kel olan o muydu?" dersiniz. Sonuçta kafa parıl parıl parlar.
 

Güven verirler
 

G&uuml;ven verirler<br />
&nbsp;
İş dünyasında keller daha güvenilir hisler verir insanlara. Psikolojik bir etki sanırım. "Kel biri varsa güvenilir ortamdır" psikoloji yaratıyor sanırım.
 

Bonus: Tıraş önemli
 

Bonus: Tıraş &ouml;nemli<br />
&nbsp;
Yapılan araştırmalar neticesinde "cabrio" erkeklerin saçlarını her daim tamamen tıraş etmeleri öneriliyor. Yanlarda kalan saçlar kelleri daha yaşlı gösteriyor. O bölümleri de tıraş ederek tamamen kel haline gelin, avantajlarını görün.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak