Kemal Sunal filmlerinin efsanevi yan rolleri

Kemal Sunal filmleri 7’den 70’e hepimizin çok sevdiği eserlerdi. Televizyonda çıktı mı ekran başından ayrılmayız. Sosyal mecralarda da oldukça yoğun ilgi var filmlere. Ancak sadece Kemal Sunal sayesinde değil yan karakterler de filmleri etkiliyor. İzlenebilirliği, komedisi, replik paslamaları sayesinde filmlerin izlenebilir olması katbekat artıyor. Bizler de Kemal Sunal filmlerinin yan rollerine Molatik olduk haliyle. İşte karşınızda Kemal Sunal filmlerinin efsanevi yan rolleri.

Kemal Sunal filmlerinin efsanevi yan rolleri

Marmara Kazım

Marmara Kazım
Kendi adını alkollü bir içecekten geliyordu. Sakar Şakir filmindeki “Yanıyosun Fuat Abiii!” repliği unutulmaz olmuştu, hala dilden dile dolaşıyor. Macit Flordun’un efsane oyunculuğu ve sesi bunda çok etkiliydi.

Hacı Hüso

Hacı Hüso
İhsan Yüce, Türk sinemasının adını altın harflerle yazdıran kişilerinden. Unutulmaz rollerin unutulmaz ismiydi. Kibar Feyzo’da kötü kalpli, paragöz Hacı Hüso karakterini canlandırdı. Kızını haraç mezat satmasıyla meşhurdu. Bir de neticesi borazan gibi ötiydi.

Sansar Selim

Sansar Selim
Kiralık katil camiasının uzman isimlerinden birisi Sansar Selim’di. Elim bir trafik kazası sonrası ölmüştü. Katiyen prensiplerinden ödün vermezdi. Hangi kümese girdiğini asla bilemezdik. Muhteşem Durukan’ın başarılı oyunculuğu ile hatırlandı karakter. Öbür tarafa giderken kahve istememesi Mülayim’in şansındandı.

Gardrop Fuat

Gardrop Fuat
Cezaevinden yeni çıktıktan sonra beladan uzak durmak ister ama belayı yanı başında bulur. Sakar Şakir ile uğraşmaktan hayatını yaşayamaz. Parmak attırmaya gider başına gelmeyen kalmaz.

Berber Latif

Berber Latif
Yedi Bela Hüsnü filminde sözü mahallede geçen isimlerden birisi de Berber Latif’ti. Malik’e yapacakları ise oldukça gaddarcaydı.

Kazım

Kazım
Son ayakta Oymapınar yüzünden yanan bir ay at yarışı mafyasıydı. Kazım’ın İmparatorluğu’nu kuracaktı, kuramadı. Atla Gel Şaban’da Niyazi’den yediği kazık hala unutulmadı. Dinçer Çekmez’in oyunculuğu hala akıllarda.

Hacer'in abileri

Hacer'in abileri
Dalton Kardeşler gibi bir çete Hacer’in abileri. Belalı tipler olarak etraflarına korku salıyorlardı. Onları tek tek düşünmek yerine toplu düşünmek lazım. Voltran’ı oluşturuyorlardı.

Gaddar Kerim

Gaddar Kerim
Babasına bile iş koyulmuş, onu bile öldürmüştür Gaddar Kerim. Yeni işi de Mülayim Sert’tir. Ancak Mülayim o kadar da kolay lokma değildir.

Kız İsmet

Kız İsmet
Rize’den getirilip Hüsnü’yü öldürmesi istenmiş, buna çok yaklaşmasına rağmen Hüsnü tarafından polise yakalatılmıştır. Cinayet taktikleri diğerlerinden farklıdır.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak