Kemal Sunal hiç uçağa bindi mi?

Türk sineması denince akla gelen ilk isimlerden birisi Kemal Sunal. Karakterleri, filmleri, oyunculuğu ile kalbimizdeki yeri çok ayrıydı. Ancak Kemal Sunal’a dair yanlış bilinen bir gerçek, Kürşat Çetin sayesinde ortaya çıktı. Biz de Molatik olduk.

Kemal Sunal hiç uçağa bindi mi?

Televizyonda, sinemada, internette onu izlemeyen yok gibidir. Kemal Sunal bir yerlerden hayatımıza temas etmiş, kendini sevdirmiştir. Kendisine dair ise onlarca bilgi internet ortamında yayılıyor. Ancak bu bilgilerin bazıları yanlış olabiliyor. Bunlardan birisi de Kemal Sunal’ın, korkusu nedeniyle hiç uçağa binmediği yönündeki bilgi. Ancak ortaya çıkan son bilgi ben de dahil olmak üzere herkesi şaşırttı.

Fotoğrafla ortaya çıktı

 

Kemal Sunal’ı 2000 yılında kaybetmiştik. Uçak yolculuğundan korktuğu bilinen sanatçı geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetmişti, bizleri çok üzmüştü. Haliyle bu durum sonrası “Kemal Sunal ilk kez uçağa biniyordu. Korkusunu yenmek istedi ama olmadı” haberleri ortaya çıktı. Bizler de doğrulatamadık bu durumu. Yıllardır böyle biliniyordu. Ancak ortaya çıkan bir fotoğraf bu bilginin yanlış olduğunu bizlere gösterdi.

Yeşilçam paylaşımlarıyla bizleri mutlu eden, Nerede Çekildi hesabının sahibi Kürşat Çetin paylaştığı fotoğrafla bu bilginin yanlışlığını ortaya çıkardı. 2 Nisan 1985 günü Almanya turnesi öncesi çekilmiş. Dış hatlarda uçuş için beklerken. Ancak bu tarihten sonra sanırım, Kürşat Çetin’in de notunda belirttiği gibi 2000 yılına kadar uçağa binmemiş kendisi.

Tarihi değiştirdi

 

Böyle güzide fotoğrafı bizlerle paylaşıp, tarihin bilinen bir yanlışını düzelttiği için, kendi adıma Kürşat Çetin’e çok teşekkür ediyorum. Uzun yıllardır başka türlü bildiğimiz durumu böylelikle düzeltmiş oldu.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Instagram: instagram.com/selcukbulut7

 

Bu makaleye ifade bırak