R

İstanbul’da caz Orta Doğu
ritmiyle harmanlanıyor
İbrahim Maalouf'u ve yarattığı
müzikal dünyayı keşfedin!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Yaşadığı çağı müzikle algılamayı tercih edenler için İstanbul’da konserler sezonu açıldı ve iyi bir canlı sahne performansı izlemek isteyenler için bu yaz kaçırılmayacak bir seçenek var. İşte İstanbul’da bu yazın iz bırakan melodilerine imza atacak İbrahim Maalouf ve dünya müziklerini aynı potada erittiği eşsiz sound’u…

Farklı kültürler arasında geçen bir hayat

Müzik kariyerine klasik müzik eğitimiyle başlayan İbrahim Maalouf, henüz 20 yaşındayken birçok uluslararası klasik müzik yarışmasını kazandı. 2000’lerin başında pop, caz ve dünya müzik sahnelerinin önemli isimleri arasında giren virtüöz, yayımladığı birçok tekli ve albümle listelerin başında yer aldı.

Sıra dışı müziği ile yükselen bir trompet virtüözü

Müzik hayatı boyunca 1000’den fazla konser veren ve 5 dünya turuna çıkan Maalouf; Sting, Salif Keita, Amadou & Mariam, Lhasa de Sela gibi birçok isimle de aynı sahneyi paylaştı. 2007’den bu yana yayımladığı 15 albümde prodüktör, besteci ve aranjörlük gibi rolleri de üstlenen başarılı virtüöz; aynı zamanda birçok film müziği albümü besteledi.

Özgün sound’uyla sahnede devleşen bir müzisyen

İbrahim Maalouf 2022 boyunca, 16. albümü “Capacity to Love” turnesi kapsamında yeni parçalarını dinleyiciye sunacağı konserler verecek. 

Caz, rap, dünya ve Orta Doğu müziği türleri arasında gezinen sound’uyla ve kariyeri boyunca oluşturmuş olduğu kendine has stiliyle, İstanbul'daki her konserinde dinleyicilerine yenilikler sunan trompetçiye; 29 Haziran akşamı Volkswagen Arena’da Pozitif ve Pasión Turca deneyimiyle eşlik ediyoruz!"

Detaylı bilgi için tıklayın!