Geri Dön

Nalbantoğlu, 40’ıncı ölüm yıl dönümünde anılıyor

Kıbrıs Türk mücadele ve siyasi tarihinde önemli izler bırakan Dr. Burhan Nalbantoğlu, ölümünün 40’ıncı yıl dönümünde anılıyor.

Nalbantoğlu, 40’ıncı ölüm yıl dönümünde anılıyor

Çok yönlü kişiliğiyle tanınan Nalbantoğlu için yarın saat 10.00’da Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da katılımıyla mezarı başında tören düzenlenecek. Kıbrıs Türk halkının direniş yıllarının birçok aşamasında öncü roller üstlenen, Erenköy dahil birçok cephede görev yapan, ülkenin sağlık altyapısına katkıları olan ve demokratikleşme sürecinde de ön saflarda yer alan, Türk Mukavemet Teşkilatı kurucularından, eski Sağlık Bakanı ve milletvekili Nalbantoğlu’nun anılacağı törende konuşmalar yapılacak. 40 yıl önce Meclis komitesi toplantısında yaşanan şiddetli bir tartışma sonrasında beyin kanaması geçiren Nalbantoğlu, tedavi için götürüldüğü Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde 6 Şubat 1980’de hayatını kaybetmişti.

Lastiği sökemeyince sinirlenip ateşe verdiSakarya'nın Karasu ilçesinde, Hamza Uğur, bahçe sulamasında kullandığı su tankerinin lastiğini sökemeyince sinirlenerek lastiği ateşe verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber