Geri Dön

"Onurlu bir yaşam için gece gündüz çalışıyoruz"

Başbakan Tatar, KKTC’ye inananlar olarak bu topraklarda onurlu bir şekilde yaşabilmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Federal temelde bir çözüm sürecinin zaman kaybı olduğunu belirten Tatar, “Bizler için şerefli bir çözüm mutlaka yan yana yaşayabilen iki devlettir. Ama kuzeydeki devlet Kıbrıs Türk halkının olacaktır” dedi

"Onurlu bir yaşam  için gece gündüz çalışıyoruz"

Başbakan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, kitle toplantılarını Gönyeli’de sürdürdü. Gönyeli Spor Kulübü’nde halkla bir araya gelen Cumuhrbaşkanı adayı Tatar, Cumhurbaşkanlığı’nın; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en kıdemli, en yüksek makamı ve dünyaya açılan penceresi olduğunu söyledi. Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelere işaret ederken, KKTC’nin bölgedeki öneminin daha da arttığını anımsatan Tatar, bu aşamada da partisinin gerçek ideolojisinin Cumhurbaşkanlığı makamına taşınması gerektiğini belirtti.

Tatar, hükümet çalışmaları içerisinde de ellerinden geleni en iyi şekilde yaptıklarını ifade ederek, “Aldığımız tedbirlerle ekonomimizi ve maliyemizi kendi ayaklarımız üzerinde durabileceği bir noktaya taşıyabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne inanan kişiler olarak bu topraklarda onurlu bir şekilde yaşayabilmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını vurguladı.

Onurlu bir yaşam  için gece gündüz çalışıyoruz

‘Egemen eşitlik’

Federal bir temelde çözüm sürecinin zaman kaybı olduğunu söyleyen Tatar, “Çünkü son 50 yıldır görüşülen ve konuşulan federasyon temelinde bir çözüm modeli hiçbir zaman Kıbrıs Türk halkının kabul edeceği bir çözüm şekli değildir” diye konuştu. Siyasi eşitlik değil egemen eşitlik temelinde, KKTC’nin çatısı altında ve Kıbrıs Türkü’nün kendi geleceğini tayin etmesi hakkının kimseye teslim edilmeyeceğini vurgulayan Tatar, “Bu saatten sonra biz Türkiye’mizin etkin ve fiili garantörlüğünden asla vazgeçmeyiz. Bizler için şerefli bir çözüm haysiyetli bir çözüm güvenli bir gelecek için bir çözüm mutlaka ve mutlaka yan yana yaşayabilen iki devlettir. Ama kuzeydeki devlet Kıbrıs Türk halkının olacaktır” ifadelerini kullandı.

‘Birlik’ vurgusu

Tatar, Ulusal Birlik Partisi’nin seçime giderken verdiği mesajın “bizim kabul edebileceğimiz bir anlaşma şekli yan yana yaşayabilir iki devlettir” şeklinde olduğunu vurguladı. Tatar, birlik ve beraberliği korumanın önemine de işaret etti. Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon zenginliklerinin daha da gündeme geldiği bu coğrafyada Türkiye’nin de gücü ile uluslararası hukuk temelinde yaptığı anlaşmalar ile artık bambaşka bir Kıbrıs’ta yaşanıldığını kaydeden Tatar, “bu devleti yaşatmak yüceltmek, ulusal menfaatlerimiz için Türkiye’miz için Türk milleti için geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurguluyorum” şeklinde konuştu.

 

Magazin Haberleri Bülteni 21 Şubat 2020İşte magazin gündeminin öne çıkan gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber