Kobe Bryant: Işığı sönmeyen bir yıldız...

Aramızdan ayrılan herkes gibi sahalarda, sahnelerde, kürsülerde parlayan yıldızlar da ışığını anıları ile yakmaya devam eder. Tam bir sene önce bugün, 26 Ocak'ta yaşadığı helikopter kazası ile aramızdan ayrılan 'Black Mamba' yani Kobe Bryant da ışığı daima yanacak olanlar arasında. Bugün onun ışığına Molatik olma zamanı...

Kobe Bryant: Işığı sönmeyen bir yıldız...

"Eğer kendinize inanmazsanız..."

"Eğer kendinize inanmazsanız..."

NBA tarihinin en iyi oyuncularından birisi olan Kobe Bryant, 1978 tarihinde Pensilvanya’da doğdu. Lise eğitiminden sonra üniversiteye gitmek yerine NBA takımlarından LA Lakers’a adımını atan Bryant, basketbol kariyerinde parlayacak olan ilk ışığı burada yakmıştır.

18 yaşında NBA tarihinin en küçük yaşta ilk 5’te sahaya çıkan oyuncusu olan Bryant, ilk maçında 6 dakika oynayabilmiş ve bu sürede 1 ribaund, 1 top kaybı ve 1 faul ile maçı tamamlamıştır. Onun kariyerindeki bu ilk 6 dakika ileride bir efsaneye dönüşecek olmasının en büyük kanıtıdır.

Yıldızının parlağı tarihten sonsuzluğa uğurlanışına...

Yıldızının parlağı tarihten sonsuzluğa uğurlanışına...

22 Ocak 2006 tarihindeki maçında rakip takım potasına 81 sayı bırakan Kobe Bryant, bu sayı ile NBA tarihinde ikinci en yüksek ortalamanın sahibi olmuştur. 

Yıldızının parladığı 22 Ocak onun yaşamında en önemli tarihler arasında yer alırken kaderin cilvesi misali tam 14 yıl 4 gün sonra da onu sonsuzluğa uğurlayacağımız tarihi göstermektedir. 26 Ocak 2020 tarihinde Kaliforniya'da bindiği helikopterin yaptığı kaza sonucunda Bryant, 13 yaşındaki kızı Gianna Maria Onore ve yanındaki yedi kişiyle birlikte hayatını kaybetmiş ve anıları, kariyeri, efsaneleşen adıyla birlikte akıllarda o cümlesi kalmıştır.

"Zamanın kıymetini bilin. Hayat problemlere takılmak ve cesaretini kaybetmek için çok kısa. Gülün, bir ayağınızı diğerinin önüne koyun ve ilerlemeye devam edin."

 

Bu makaleye ifade bırak