Geri Dön

Hibe Var İşsizlik Yok!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hibe Programı" kapsamında 37 koyun hibe alarak kendi işinin sahibi oldu.

Hibe Var İşsizlik Yok!

Akçakent ilçesinde yaşayan Aytekin, lise eğitimini tamamlayamayınca iş aramaya başladığını, ilçesinde kalarak, yakınlarından edindiği bilgilerle hayvancılık yapabilmek için Genç Çiftçi Projesi'ne başvuru yaptı. Küçükbaş hayvancılık için yaptığı başvurunun geçen yıl ekim ayında kabul edildiğini ifade eden Aytekin, Akkaraman cinsi 35 koyunu ve 2 koçu iki ay önce teslim aldığını söyledi.

Aldığı hibeyle ülke ekonomisine katkı sağlarken hayallerini gerçekleştirebileceği bir iş imkânı bulduğunu vurgulayan Aytekin, "Liseyi okumadım, bitiremedim. Sonrasında etrafımdan Genç Çiftçi Projesi’yle koyun hibe edildiğini duydum. Nasıl başvuru yapıldığını, hangi evraklar istendiğini tam olarak bilmiyordum. Akçakent İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne gittim. Orada bana yardımcı oldular. Proje hakkında bilgilendirip istenilen evrakları söylediler. Belgelerimi hazırlayıp başvurumu yaptım." ifadelerini aktardı.

Başvuru sonrası Kırşehir’e gidip harçlığını çıkarmak için çeşitli işlerde çalıştığını dile getiren Aytekin, ilçede mera alanlarının yeterli olduğuna dikkat çekerek, "Koyunların geldiğini haber vermek için beni aradılar. Hayvanları teslim aldıktan sonra bakımında zorlanmadım. İşime çabuk alıştım. Koyunları sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki kez otlatmaya çıkarıyorum. Severek yapıyorum bu işi. Ağustosta askere gideceğim. Sonrasında daha çok yoğunlaşacağım işime. Üreteceğim. Allah nasip ederse hedefim bu sayıyı 250 koyuna çıkartmak.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Kobi-Line
Deve şakası arkadaşının aklını başından aldıBirleşik Arap Emirlikleri'nde aç kalan develer yoldan geçen araçları durdurdu. Araçta bulunanlar ise develere ekmek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber