Korku filmlerinin setlerinde gerçekleşen 10 paranormal olay

Korku filmleri genelde gerilim ve korku yaratmak için yapılır ama şimdi anlatacağımız bazı şeyler korkunun ta kendisi. Korkunun gerçek anlamda korku filmleri setlerinde olduğunu gösteren 10 paranormal olay...

Korku filmlerinin setlerinde gerçekleşen 10 paranormal olay

1- Annabelde Comes Home

1- Annabelde Comes Home

'Annabelle Comes Home' ekibi sette ilk kez bir araya geldiğinde ışıklar söndü ve oyuncular, "Annabelle, orada mısın?" diye sorana kadar ışık geri gelmedi. Üstüne üstlük Işıklar tekrar yandığında, 12 yaşındaki Mckenna Grace'in ağır bir şekilde burnu kanadı.

2- The Conjuring

2- The Conjuring

'The Conjuring'i çekerken, aktör Vera Farmiga, bilgisayar ekranından kendi uyluğuna kadar her yerde gizemli bir üçlü pençe izi görmeye başladı. Filmdeki iblis de üç parmak ve üç pençeye sahipti.
 

3- Ghost

3- Ghost

Şehir efsanesine göre 'Poltergeist'te rol alan çocuk oyuncu Heather O'Rourke'un ruhu 'Ghost' setinde musallat olmuştur. Olmamış da olabilir.

4- The Exorcist

4-  The Exorcist

The Exorcist'in çekimlerinde, MacNeil ailesinin evinin tüm setinin yanmasından sonra altı haftalığına kapatıldı. Regan'ın iblislere sahip yatak odası hariç. Üstüne üstlük seti kutsamak için de bir rahip getirilmiş. 

5- Annabelle

5- Annabelle

'Annebelle Comes Home' setinde , bir piyano tezgahı, Warrens'ın eser odasının replikası etrafında kendi başına hareket etti. Setin kilitli olmasına rağmen, birkaç kez daha gece kendi kendine hareket etmiş.

6- 'The Nun'

6- 'The Nun'

The Nun için bir Romanya şatosunda bir sahne çekerken yönetmen Corin Hardy kameranın önünden çekilmek için bir odaya girdi ve iki gizemli figür gördü. Çekimden sonra, mürettebat üyesi olduğunu varsaydığı adamlarla konuşmak için döndü, ama onlar gitmişti.

7- Maximum Overdrive

7-  Maximum Overdrive

Aktör Laura Harrington, 'Maximum Overdrive' setinde her zaman biri ölecekmiş gibi hissetti. Bu korku, yapım sırasında vuran kasırganın yanı sıra birkaç mürettebat üyesinin yaşadığı ölüme yakın deneyimlerle daha da kötüleşti.

8- The Possession

8- The Possession

'The Possession' setinde önemli sahnelerde patlayan ışıklar ve kapıları kapalı bir odada esen rüzgar gibi bir dizi açıklanamayan olay, oyuncu Jeffrey Dean Morgan'ı doğaüstü şeylere inandırdı. Yapım tamamlandıktan sonra, bir yangın , filme ilham veren perili Dybbuk kutusunun kopyası dışında tüm sahne malzemelerini yok etti. 
 

9- Return to Babylon

9- Return to Babylon

2013 yapımı 'Return to Babylon' filmi sessiz sinema dönemi filminde çekildi ve sahneler oynatılırken oyuncuların yüzleri periyodik olarak şeytanlara dönüşüyor gibiydi. Yönetmen Alex Monty Canawati filmi Santa Barbara'daki Brooks Enstitüsü'ndeki uzmanlara gönderdi, ancak hayalet figürler için herhangi bir açıklama bulamadılar. 
 

10- The Lords of Salem

10- The Lords of Salem

Perili olduğu iddia edilen Linda Vista Community Hospital'da çekim yaparken, orada hiç hasta olmamasına rağmen bir hastanın odasında bir zil çalmaya devam etti.  Jennifer Spence, Cosmopolitan'a "Orada, özellikle bodrumda bir şey olduğundan eminim" demişti.


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak