Koronavirüs düğünleri nasıl etkiledi?

Çin’de ortaya çıkıp hepimizi olumsuz etkileyen koronavirüs hayatımızı toptan değiştirmek zorunda bıraktı bizleri. Hastalığa yakalanmamak için kendimizi bazı şeylerden feragat etmiş olarak bulduk. Koronavirüs sonrası düğünlerde neler değiştir?

Koronavirüs düğünleri nasıl etkiledi?

El sıkışma bitti
 

El sıkışma bitti<br />
&nbsp;
Kurban almaya giden vatandaşlar artık eskisi gibi satıcılarla el sıkışıp pazarlık yapamıyorlar. Ancak bunun da formülünü bulmuşlar. Tahta bir el aparatı ile pazarlıklarını yapıyorlar.
 

Halay çekerken çubuk kullanıyorlar
 

Halay &ccedil;ekerken &ccedil;ubuk kullanıyorlar<br />
&nbsp;
Sosyal mesafeye dikkat etmek için düğünler de eskisi gibi yapılmıyor haliyle. Halay için halkımız hemen çözüm buldu. Halay çekerken araya bir çubuk konuyor ve mesafe korunuyor. Böylece temas azaltılmış oluyor. Tıpkı kurbanlıklardaki gibi.
 

Takılar nasıl takılacak?
 

Takılar nasıl takılacak?<br />
&nbsp;
Takılar sorun oldu haliyle. Nasıl takılacaktı? İnce zekalı vatandaşlar hemen çözümü buldular. Koronavirüsten etkilenmemek için İzmir’in Buca ilçesinde Kurtuluş Dündar isimli vatandaş takıyı takmanın ilginç bir yolunu buldu.

Son yılların en ilgi çeken icatlarından birisi drone’u devreye soktu Kurtuluş bey. Takısını drone vasıtası ile taktı. "Sosyal mesafe kuralına uymak, gelin ve damadın yanına yaklaşmamak için böyle bir fikir aklıma geldi" dedi.
 

Kaç para taktı?
 

Ka&ccedil; para taktı?<br />
&nbsp;
Ancak en çok merak ettiğimiz konu ise kaç para taktığıydı. Kurtuluş bey damadın dayısı. Öyle ufak bir şey takmaz herhalde dedik. Haberin detaylarına baktık ve 100'er liralık banknotlar halinde toplam 4 bin 100 lirayı dronla gönderdiğini gördük. İyi para valla…
Bu bir kuş… Bu bir uçak… Bu bir füze… Hayır hayır uçan 4 bin 100 lira…
selcuk.bulut@milliyet.com.tr
 
Bu makaleye ifade bırak