Geri Dön
Kültür Sanat49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında "Yarının Kadın Yıldızları" belli oldu

49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında "Yarının Kadın Yıldızları" belli oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan faydalanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.

49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında "Yarının Kadın Yıldızları" belli oldu

Genç kadın müzisyenlerin başvuruları, İKSV Genel Müdür Yardımcısı ve müzikolog Yeşim Gürer Oymak başkanlığında, orkestra şefi ve CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, piyano ikilisi Ufuk & Bahar Dördüncü ve piyanist İris Şentürker’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Destek almaya hak kazanan müzisyenler:

Bahar Erünsal, keman

Başak Kömürcügil, fagot

Beliz Güney, viyolonsel

Beste Gürkey, perküsyon

Betül Burcu Gündoğdu, piyano

Dilan Karayılan, keman

Ece Namlı, keman

Elfida Su Turan, keman

Gökçe Küçükarslan, kontrbas

Ilgın Top, keman

Lal Karaalioğlu, piyano

Melisa Büyükyörük, fagot

Sıla Şentürk, piyano

2018 yılından bu yana gerçekleştirilen proje, çalgı, şan ve şeflik branşlarında üstün yetenekli genç kadın müzisyenlere destek olmayı amaçlıyor. Projenin dördüncü yılında, deneyimi, bilgisi ve uzmanlığıyla genç kadın müzisyenlerin yolunu aydınlatacak kanaat önderi, piyanist Gülsin Onay olacak. Gülsin Onay ile Yarının Kadın Yıldızları’nın birlikte gerçekleştireceği konserin kaydı sonbaharda İKSV YouTube kanalında izlenebilecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, bu yıl ağustos ve eylül aylarında müzikseverlerle buluşacak. Tamamen açık hava mekânlarda gerçekleşecek festivalin tarihleri ve programı 15 Haziran’da açıklanacak.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler