Geri Dön
Kültür SanatAyşeDeniz Gökçin ENKA Sahnesi'nde

AyşeDeniz Gökçin ENKA Sahnesi'nde

ENKA Kültür Sanat Sahnesi bu hafta, kendine has yorumu ile sahnede fark yaratan bir sanatçıyı ağırlıyor. Klasik müziğin usta isimlerinin piyano çalış stillerini unutulmaz rock bestelerine uygulayan AyşeDeniz Gökçin, 26 Kasım Salı akşamı ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmalarının kapanış konserinde sahne alıyor.

AyşeDeniz Gökçin ENKA Sahnesi'nde

ENKA Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek konserde AyşeDeniz Gökçin, klasik ve modern müziği bir araya getiren tarzı ile dinleyenlerin karşısına çıkacak. Besteci kimliğiyle yayımladığı albümü "Earth Prelude" ile İngiltere, Amerika Türkiye ve İtalya’da iTunes klasik chart’larda ilk 10'a giren AyşeDeniz Gökçin, ENKA sahnesinde sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Saat 20.30’da başlayacak konserde seyirciler, sıra dışı bir performansa tanıklık edecek.

AyşeDeniz Gökçin ENKA Sahnesinde

ENKA Sahnesi’ne ilk kez 10 yaşında İdil Biret ile adım atan Gökçin, yıllar sonra yeniden, bu sefer kendi seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Çocuk yaşta başladığı piyano eğitimine aralarında Kraliyet Müzik Akademisi’nin de olduğu tanınmış okullarda devam eden Gökçin, klasik müzik eğitimini ve üstün yeteneklerini 20. yüzyılın rock efsanesi Pink Floyd ve grunge akımının zamanın ötesindeki ekibi Nirvana’nın parçalarına bambaşka yorumlar getirmek için kullandı. Pink Floyd’un şarkılarının yer aldığı ‘Pink Floyd Lisztified’ projesi ile dünya çapında tanınan Gökçin, ENKA Sahnesi’ndeki performansında dinleyenlere rock aranjmanlarından, kendi bestelerine ve klasik hitlere uzanan geniş bir repertuar sunacak.

 

31. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları, AyşeDeniz Gökçin konseriyle sona erecek.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler