Geri Dön

CRR'de müzik keyfi başlıyor!

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu, keman sanatçısı Vadim Repin’in konseriyle 11 Ekimde kapılarını açacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak Kültür A.Ş. tarafından işletilen CRR Konser Salonu’nda 2008-2009 konser sezonu 11 Ekimde başlayacak.

Salonda, yeni sezonda 200’e yakın etkinlik düzenlenecek ve 2 binin üzerinde sanatçı konser verecek.

CRR Konser Salonu Ekim, Kasım ve Aralık aylarını kapsayan sezonun ilk bölümünde, 60 etkinlik ve 750 sanatçıyla İstanbullu sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Yehudi Menuhin’in, "Gerçekten dinlediğim en mükemmel kemancı" dediği Vadim Repin’le sezona adım atacak CRR Konser Sezonu’nda bu yıl Chick Corea & John McLaughlin, James Galway & Lady Galway, Giora Feidman, David Russell, Manolo Sanlucar, Lubna Saleme, Ilya Gringolts, Carmen Lundy, Sa Chen, Sharon Isbin, Konstantin Moskovich, Kremerata Baltica, Nigel Kennedy Quintet, Talich Quartet, Strauss Ensemble, CRR İstanbul Senfoni Orkestrası, Yansımalar, Fazıl Say, Ayla Erduran, Cihat Aşkın, Arto Tunç Boyacıyan, Melihat Gülses, Meral Uğurlu ve Nevzat Sümer de konser verecek.

Gelecek yılın Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek olan sezonun 2. yarısında da 1500’ün üzerinde sanatçıyı ağırlayacak salonda, her ay 20’nin üzerinde etkinlik gerçekleştirilecek.
   

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber