Geri Dön

Evren'den mesajınız var! İçinde mutluluk var...

Bugüne dek hep evrene mesajlar gönderdiniz, ama acaba size gelen mesajları hissettiniz mi? Tüm o dileklere, beklentilere, dualara, isteklere karşılık evren; size işleri yoluna koyacak, yol gösterecek, çözüm getirecek cevabı verdi mi? Evren Çolak, “Evren’den Mesajınız Var!” kitabıyla sizi, yanınıza yalnızca kendinizi alacağınız bir yolculuğa çıkarıyor.

Evren'den mesajınız var! İçinde mutluluk var...

“Evren’den Mesajınız Var!” en yalın haliyle mutlu olma yolunda yeni adımlar atmak için ipuçları bulacağınız, mutluluk ve mutsuzluğun ne olduğunu yeniden sorgulayacağınız başucu kitabınız olacak.

Çoğumuz, bizi mutlu eden şeyleri yeniden keşfetmek ve hatta yeniden anlamlandırmak yerine ömrümüzü bilmediğimiz türden bir mutluluk arayışıyla geçiriyoruz. Nedense bu bize daha kolay geliyor. Mutluluğu kalıcı bir şekilde içimizde var etmek varken, sıcak pide misali sunulan geçici tatminlerle vakit geçirip, yaşadıklarımız bizi artık mutlu etmemeye başladığında başkasına sıçrıyoruz. Tatminsizlikler ve hayal kırıklıkları tanıdık duygular olarak hayatımıza kök salıyor. Peki ya sonra?

Belki hemen değil ama bir gün gerçek mutluluk kaynağının ne olduğunu anlamlandırmanın peşine düşüyor insan. Yaşadıklarının ve yaşadığı duyguların tanımlanmasına ihtiyaç duyuyor. İşte o anda hayatının en büyük sorusu devreye giriyor: Mutlu muyum, mutsuz mu?

Konu mutlu olmak olunca biz susuyoruz ve içimizdeki ses konuşmaya başlıyor. Aslına bakarsanız çığlık atarcasına haykırıyor. Çünkü bugüne kadar ya onu hiç dinlemedik ya da işimize gelenleri kendimize göre çevirdik. Oysa aslında gerçek insanların gerçek dünyada yaşadıkları gerçek duygularının, var etmeye çalıştıkları hayal dünyalarını mutsuzlaştırdığını görüyoruz. İşte tam da bu sebepten yazan Evren Çolak, herkesin hayatından bir parça taşıyan gerçek hikayeler paylaşıyor kitabında. Evren’den Mesajınız Var! kitabı gerçek hikayelerde gerçeklerle yüzleşiyor.

Her gün mutlu olmak için yaptığımız onca şeye baktıktan sonra, aslında bizi mutsuz eden her şeyi mutlu olmak adına yaptığımızı fark edebilir ve bizi nelerin mutsuz ettiğini bulduktan sonra mutluluğun da peşi sıra geleceğini görebiliriz. Tabii ki yol haritası ile birlikte. Yaşam keşfedilecek mutluluklarla dolu, yolculuğun başkahramanı olmaksa bizim elimizde. Çünkü mutluluk, içimizde bir yerlerde ve tüm benliğimize yayılmayı bekliyor… Çünkü;

“Mutluluk; her sabah aynadaki size değer vermektir.”

Evren Çolak

Evren’den Mesajınız Var!

İnkilap Kitabevi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber