Geri Dön
Kültür SanatFişekhane'de unutulmaz bir konsere imza atan Selami Şahin'de albüm müjdesi

Fişekhane'de unutulmaz bir konsere imza atan Selami Şahin'de albüm müjdesi

Sanat hayatında 50 yılı geride bırakan ve sayısız esere imza atan Türk müziğinin efsane bestecisi ve yorumcusu Selami Şahin, Fişekhane Sahnesi’nde gerçekleştirdiği tarihi konserde hayranlarına hafızalardan silinmeyecek bir gece yaşattı. Türk müziğine unutulmaz besteler kazandıran Selami Şahin, mekanı dolduran binlerce kişi karşısında sevenleriyle hasret giderebilmenin mutluluğunu yaşadı. Konser öncesi sorularımızı yanıtlayan Selami Şahin yeni albümünün müjdesini de verdi.

Fişekhane'de unutulmaz bir konsere imza atan Selami Şahin'de albüm müjdesi

İhsan Dindar - Milliyet.com.tr  Fişekhane'deki konseri öncesi sorularımızı yanıtlayan Selami Şahin, sahne heyecanını ve yeni albümünün müjdesini şu sözlerle paylaştı; "Ben müzikseverlerin heyecanıyla var oluyorum. Anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalıyor. Her konserimde sanki hayatımda ilk defa sahneye çıkar gibi bir heyecan duyumsuyorum. Sevenlerimle buluşmak benim için çok büyük bir mutluluk. Pandemi döneminde konserler için çok fazla teklif geldi ancak sağlığım önemliydi. Bunun için sahnelere çıkmadım. Pandemi dönemi boyunca en az sekiz beste yaptım. Yıl sonu inşallah yeni bir albüm çıkartacağım. Konserlerime yeni şarkılarımla devam edeceğim. Albüm için inanılmaz güzel şarkılar yaptım. İnsanları mutlu edecek çok şarkım var. Şükürler olsun bu aydan itibaren sahnelere kaldığım yerden devam edeceğim. Sevenlerimle buluşmak için sabırsızlanıyorum."

Fişekhanede unutulmaz bir konsere imza atan Selami Şahinde albüm müjdesi

Günler öncesinde rezervasyonların dolduğu mekanda, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde Fişekhane'deki konseri takip eden binlerce kişi, Selami Şahin'in şarkılarını hep bir ağızdan söyledi. 

"Seninle Başım Dertte", "Nerde Akşam Orada Sabah" ve "Gitme Sana Muhtacım" gibi ölümsüz şarkılarıyla izleyenlerini selamlayan büyük usta, gece boyunca sahnede devleşerek izleyenleri kendine hayran bıraktı. 

“Senin Olmaya Geldim” şarkısını söylerken mikrofonu bırakarak çıplak sesiyle bu eserini okumaya başlayan Selami Şahin, sevenlerinin coşkusu tezahüratları ile karşılandı.

Fişekhanede unutulmaz bir konsere imza atan Selami Şahinde albüm müjdesi

Usta sanatçı Selami Şahin’e konser boyunca eşlik eden Semi Jazz Orkestrası, geceye özel hazırlanmış olan davul şovu ise izleyenlerden tam not aldı. Yüzlerce bestesi ve güçlü yorumu ile Türk müziğinin büyük değerlerinden usta sanatçı Selami Şahin, yeni sezon konserleri ile müzikseverlerle buluşmaya devam edeceğini de açıkladı.

 

Kulis fotoğraf: Adem Akçay

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler